Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Dżuz w 24 Maj 2015, 11:21

Ktoś mi może powiedzieć, gdzie mam szukać tropów wiedźmina Jerzego ( :E ) w latarni morskiej?


:

No tu w tych skrzyniach i pakunkach na dole :P Nie wiem czemu nie możesz ich znaleźć :wink:

Image

Uważajcie jeno mosterdzieju na to monstrum okrutne, wiwerną zwane, co nad latarnią krąży, bo krwi napsuć potrafi niemało :suchar:


A poza tym muszę przyznać, że jak na razie gra się przednio :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Szagart w 25 Maj 2015, 10:58

Mam drugą część jeszcze nie rozpakowaną z premiery...I tu pytanie czy wejdzie na Steam i czy różni się od "Edycji rozszerzonej''? Sam bym sprawdził ale nie mam dostępu do komputera.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 25 Maj 2015, 11:28

Jeśli wymaga aktywacji przez steam, to tak. O ile ktoś wcześniej nie podkradł kodu, wtedy trzeba będzie się użerać z obsługą klienta, ale bez problemu powinni wydać ci działający kod.

Z tego co mi wiadomo, gra będzie chciała pobrać patcha, który zaktualizuje ją do edycji rozszerzonej.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image

Za ten post Czipi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wiedźmin

Postprzez Michu w 25 Maj 2015, 23:48

Za mną już 40 godzin gry od premiery, ostatnie dwa dni wziąłem sobie wolne i grałem po 10h dziennie :E Trudno się oderwać, naprawdę. Lata minęły jak ostatnio tak w coś nałogowo tłukłem, większość gier mnie już dzisiaj nudzi. Na Wiedźmina już od ponad roku się strasznie napalałem i w ogóle mnie nie zawiódł. Przed "chwilą" powiedziałem sobie, że zrobię jeszcze jednego questa pobocznego i starczy na dziś, okazało się że ten sam quest zajął mi ponad godzinę, lol.

Strzelam, że do końca gry jeszcze mi daleko, a po tych czterdziestu godzinach dobrnąłem co najwyżej do jednej czwartej, może trzeciej. Więcej rozpiszę się jak dobiję do końca, może za tydzień lub dwa :kotek:
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 26 Maj 2015, 10:29

Pytanie dnia:

Korzystacie z opcji szybkiej podróży w tego typu grach? Ja w zasadzie nigdy, bo po drodze niemal zawsze natrafi się na różnego typu przygody, które nieco urozmaicają podróż. Ponadto daje się odczuć ten "trud" wędrówki, jeśli trzeba dostać się w jakieś bardzo oddalone miejsce.

Dla mnie jest to taki fajny smaczek, który dodatkowo wydłuża przygodę z samą grą. :E
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image

Za ten post Czipi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wiedźmin

Postprzez Michu w 26 Maj 2015, 20:23

Zależy, Czipi. Questów jest tyle i trwają tak długo że jeździć konno wszędzie mi się odechciało i przeważnie korzystam z szybkiej podróży, no chyba że odległość jest poniżej 600.

W ogóle dziś załapałem Gwinta i oderwać się nie mogłem, chciałem wygrać jak najwięcej kart do kolekcji :D Udało mi się zdobyć kartę Geralta (15 ataku) :kotek:

Ogólnie świetna sprawa, wszystko jest ciekawe, lanie się po mordach, wyścigi, granie w karty. Poszukiwania schematów też w pytę. W ogóle wszystko w pytę :caleb:
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez Koniak w 27 Maj 2015, 19:43

Teksty jak zwykle rozwalają, ja jeszcze tego gwinta nie ogarnąłem, zbyt dużo questów by sobie tym na razie głowę zawracać. Jeśli kogoś to interesuje to działa mi w 40-45 fps na niskich + średnie tekstury/otoczenie + promienie światła na sprzęcie z sygnaturki w fullhd. :D
OS: W7 HomePremium 64bit CPU:Amd fx-4130 3.8GHz;GPU:Gigabyte Radeon r7 260x 2gb; MOTHERBOARD:MSI 760g-p43; RAM:2x4GB GoodRam1333MHz;HDD:500GB WB; PSU:Thermaltake LP500W

Koniak
Wygnany z Zony

Posty: 135
Dołączenie: 11 Mar 2014, 18:42
Ostatnio był: 09 Maj 2016, 22:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Wiedźmin

Postprzez caleb59 w 28 Maj 2015, 11:35

Obiecałem ostatnio, że napiszę jak mi się grało w Wiedźmina.
Bez zbędnego przedłużania, grało mi się wybornie. Przy czym nie wiem, czy dożyje końca tej gry, bo podobno jest okrutnie długaśna, a ja już kilka dni życia na nią strawiłem i mam dopiero 7 level.
Do tego kilka rzeczy mnie w niej irytuje. Np. do ugłosowienia gry zaproszono sporo niezłych aktorów. Rozpoznałem tak na 90% Jacka Rozenka, Marka Frąckowiaka, Jędrulę z "Rodziny zastępczej" i Gruchę z "Chłopaki nie płaczą".
I tak sobie myślę, że jak oni wydali taką furę piniędzy na aktorów głosowych to czemu wśród nich zabrakło Grzegorza Brauna jako narratora?
W ogóle dlaczego na świecie jest tak mało głosu Grzegorza Brauna? Jakoś się go powinno kolportować, rozpowszechniać, pod strzechy wpychać.
Na przykład jedziecie sobie o 6 rano do smutnej pracy. Za oknem nie pada, bo czeka aż wyjdziecie z tramwaju. Ludzie dookoła jacyś tacy odpychający. Śmierdzi niemożebnie. Przypominacie sobie, że zostawiliście ważne dokumenty w domu, a potem sobie przypominacie, że pracując w call-center nie ma się dostępu do ważnych dokumentów.
Jest wam smutno.
Właściwie już macie zacząć zabijać jak Michael Douglas w "Upadku".
Już widzicie te strzępy watowanych kurtek, odcięte ręce zaciśnięte w pośmiertnym odruchu na uszach reklamówek z biedronki i głośniczki komórek milknące z powodu zalania ciepłą, lepką krwią.
Aż tu nagle z zamyślenia wybija was dźwięk zapowiedzi!
"Bing - Bong
Szczęść Boże!
Przystanek Drobnera - podłego socjalisty, kłamcy i kolaboranta.
Następny przystanek: Pomorska. Na pomorzu SLD miało największe poparcie.
Zostańcie z Bogiem!"
Dobry humor murowany!
No, a Wracając do Wiedźmina, to flora w grze miejscami do złudzenia przypomina tą moją z dziecięcych wspomnień - trawy, brzózki, sosny na piachu. Całość rusza się na wietrze i sprawia bardzo sugestywne wrażenie.
Sugestywne do tego stopnia, że w pewnym momencie, podczas gry, tak się rozckliłem, że wstałem z kanapy, ubrałem się i wyszedłem z zamiarem pojechania do lasu. Niestety już przy samochodzie doszedłem do wniosku, że wole jednak sobie pograć w Wiedźmina niż łazić po lesie.
Dla uspokojenia sumienia przeszedłem się jeszcze "na odpie*dol" po pobliskim parku i wróciłem grać.
A wczoraj to się przez tę karierę recenzenta prawie porzygałem.
Wyobraźcie sobie: po pracy wróciłem do domu, umyłem truskawki, które kupiłem w zieleniaku pod domem i odpaliłem konsolę. Ani się obejrzałem, a już była 20:30 i musiałem iść na piwo z lokalnymi faszystami.
Na miejscu wypiłem trzy i pół, po czym straciłem kontakt z bazą i do domu wróciłem na czworaka.
Gdyby nie to, że rano w lodówce znalazłem kefir to pewnie już bym do was nie pisał.
Okazało się, że przez granie zapomniałem o obiedzie i na piwo poszedłem całkiem na czczo.
Podsumowując: Wiedźmin 3 Dziki Gon - nie polecam. Może zabawa jest niezła, ale trzeba mieć do tego końskie zdrowie.

Uwagi moderatora:

Ale źródło to Ty pało podawaj, że to Adam, "Gdzie nie bywać, kogo nie znać" :caleb: -Uni
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 28 Maj 2015, 22:33

No dobra, tak pograłem dłużej nieco bo miałem czas, w tego całego Wiedźmina i jeśli mam być szczery...

Wiedźmin 3 to gra piękna. To jest tak piękne doświadczenie, że zachwycam się każdym szczegółem jaki napotykam na swej drodze (a jestem dopiero po queście z ubiciem południcy przy studni). Ta gra to prawdziwe opus magnum.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Wiedźmin

Postprzez Szagart w 29 Maj 2015, 02:36

Ostatnio gram w dwójkę, która leżała w folii od premiery. Spodobał mi się ten cały Wiedźmin. Super zabawa, przemyślane i rozbudowane zadania poboczne, ekstra. I tu mam pytanie, jestem we Flotsam i właśnie mam walkę z Krakenem czy Kejranem czy jakoś tam. Czy jak go pokonam będę mógł dokończyć questy inne czy fabuła poleci do przodu? Aa jeszcze czy można zdobyć w tym miejscu zbroję lepszą niż "Łowcy" , którą dostajemy od Trolla?
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Wiedźmin

Postprzez Leo0502 w 29 Maj 2015, 03:01

@Szagart
Kejran nie kończy aktu i po pokonaniu go jest dość czasu na zadania poboczne i przy okazji otrzymasz okazję stworzenia najlepszej zbroi pierwszego aktu

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Wiedźmin

Postprzez Szagart w 29 Maj 2015, 05:32

Dostanę schemat czy możliwość kupna tego pancerza?
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości