Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 28 Cze 2015, 18:41

Po dłuższym czasie stwierdzam, że gra cierpi na trochę irytujących bugów. Do tego gracz sam z siebie musi dać dużo, żeby poczuć ten "wiedźmiński" klimat, którym powinna emanować gra. Momentami gra jest mocno średnia.

Zrozumiałem już, że pierwsze przejście gry to nie będzie taki typowy, wiedźmiński szlak - jedź gdzieś, po drodze złap zlecenie, zarób na prowiant i materiały, jedź dalej. Tego oczekiwałem od gry, bo ten motyw z wiedźmina najbardziej polubiłem w książkach. Tutaj lekkie rozczarowanie.

Gram na poziomie trudności "krew, pot i łzy" - wykonałem wszystkie zadania z głównego wątku w Velen i sporo misji pobocznych, a nadal nie zginąłem, chociaż nie używam wszystkich rodzajów przedmiotów (tylko wiedźmińskiego rynsztunku), nie zbieram wszystkiego co mi wpadnie w ręce - materiały zbieram dopiero, kiedy mam odpowiedni przepis i wiem czego mi będzie potrzeba itp.

Może zachorowałem na lekkie zmęczenie grą, bo sporo czasu nad nią spędzam... ale do tej pory zabawę miałem przednią. Mocno irytuje mnie to, że prawie każde zlecenie mogę wykonać dopiero o północy... I tak trzeba siedzieć i medytować całymi dniami jak jakiś mnich. :caleb:
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Red Liquishert w 28 Cze 2015, 19:03

Tego oczekiwałem od gry...
- bardzo błędnie. To już nie jest "wiedźmiński szlak" - Geralt podróżował tak do czasu spotkania z Yen. Później wyraźnie widać, jak bardzo wiedźmin blisko jest swojej córki, poza tym spotkał w końcu swoją wielką miłość - nie ma tu miejsca na zwykłe wiedźminowanie, wypadałoby przecież spieszyć się, nim Dziki Gon dopadnie Cirillę. Zresztą, mamy dopracowane zlecenia - ujemnie na typowy klimat opowiadań wpływa tempo fabuły i jej "ciężar". Zresztą w Sadze Geralt też przestał bawić się w wiedźminowanie kiedy zmasakrował go Vilgefortz - od tamtej pory wiedźmin był nastawiony na jak najszybsze dotarcie do Ciri. Podobnie jak w grze ;)
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 28 Cze 2015, 19:17

Redunio ja to wszystko pamiętam. Po prostu ten cały otwarty świat wpłynął tak, a nie inaczej na moje oczekiwania względem gry.

A jak już zauważyłem samo "zapieprzanie z fabułą" raczej kiepsko się skończy, bo zaraz powstaną braki w wyposażeniu Wiedźmina i na wyższym poziomie trudności skończy się to raczej kiepsko. :E Ale powiedziałem - pierwszy raz dla fabuły, drugi dla klimatu!
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 28 Cze 2015, 23:49

A ja mam dziwny problem z jedynką.
Zagrałem parę tygodni temu, przeszedłem bez problemów, teraz zachciało mi się zrobić fabułę z innym zakończeniem. Ale pojawił się problem - mimo wpisów w Bestiariuszu nie mogę wykonywać niektórych zadań polegających na zabiciu potworów.
Np. - mam w Bestiariuszu wpis o echinopsach, mam zlecenie na nie od ogrodnika, ale przy opisie zadania mam zaznaczone, że do jego wykonania potrzebny jest wpis w bestiariuszu. Poszperałem w necie i znalazłem tylko podpowiedź, żeby odblokować w zakładce Inteligencji zdolność przypominania sobie o potworach - zrobione.
Inteligencję podbiłem wyżej, książkę o echinopsach przeczytałem, wpis jest, ale jakby nie był widoczny.
O co chodzi?
Dodam, że reinstalka zrobiona, nic nowego nie instalowałem, gra się nie sypie i jest to jedyny problem.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 29 Cze 2015, 12:57

Próbowałeś wykonać zlecenie mimo wszystko? Śmierdzi mi to czymś takim, że wyświetlanie załapało jakiś błąd, a jak pójdziesz ubijać te potwory, to będziesz pozyskiwać wszystkie składniki tak jak należy.

Z tego co pamiętam te zlecenia wykonuje się tak, że zabija się przypadkowe potwory tego typu, zbiera potrzebne składniki, przychodzi do zleceniodawcy i odbiera nagrodę, więc ten błąd z wpisem nie powinien w żaden sposób wpływać na ich wykonanie. O ile te składniki będą się prawidłowo pojawiać w ciałach potworów.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 29 Cze 2015, 20:17

Próbowałem, ale nic z tego. W przypadku echinopsów mam przynieść ich kłącza, ale nie ma ich w szczątkach.
Dziwne, że błąd dotyczy póki co tylko echinopsów i alghuli. Gdy dostałem zlecenie na utopce, w ich szczątkach pojawiły się języki, które miałem zebrać jako dowód, a których wcześniej nie było.
W sumie to błahostka, po prostu nie zrobię dwóch zleceń, ale to dopiero początek gry. Jeśli błąd będzie dotyczył zadań fabularnych w dalszej części, to kicha.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Wiedźmin

Postprzez Microtus w 29 Cze 2015, 23:29

Cześć, nie pamiętam dokładnie ale też miałem problem z tym questem jak grałem.
Są dwie możliwości albo musisz przeczytać książkę o tych potworach - poszukaj solucji do gry albo jakiegoś walkthrough z IGN np. tam powinno być napisane jaka to książka.
Albo (tylko to raczej mało prawdopodobne) - musisz mieć wykupioną umiejętność zielarstwo na jakimś poziomie.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Wiedźmin

Postprzez Pijawol w 05 Lip 2015, 15:30

Ostatnio powstała zaje*ista dla fanów gwinta stronka, pozwalająca grać online z żywymi przeciwnikami dobieranymi losowo.
http://gwent-online.com/

Polecam i pozdrawiam. Piotr Fronczewski. :suchar:

Za ten post Pijawol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wiedźmin

Postprzez Michu w 05 Lip 2015, 16:51

W miarę spoko, ale jeszcze sporo do zrobienia na tej stronie :P Strasznie gówniane karty dostałem, za pierwszym razem czułem się mega nieswojo. Jeszcze przegrałem. A w Gwinta słaby nie jestem :P I mam wrażenie, że każdy grać będzie tam NIlfgaardem. Druga gra już wygrana, ale dziwnie się w to gra :caleb:

Mam nadzieję, że oficjalna stronka odpali już niedługo! Albo aplikacja.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 05 Lip 2015, 17:20

Wracając do mojego problemu - rozwiązany.
Latałem tu i tam ciągnąć fabułę, po bagnach biegałem zabijając echinopsy aż w którymś momencie znalazłem w ich szczątkach szukane kłącza, które od tej pory znajdowałem już za każdym razem. Trudno mi powiedzieć, czy to dzięki powiększeniu doświadczenia czy gra po prostu przestała się buntować, ale poszło.
Niedługo wejdę na cmentarz, więc zobaczę co z alghulami, bo póki co zadanie z nimi mam nadal zablokowane, mimo przeczytania książki i wpisu w bestiariuszu.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Wiedźmin

Postprzez Pijawol w 05 Lip 2015, 18:19

Michu napisał(a): I mam wrażenie, że każdy grać będzie tam NIlfgaardem. Druga gra już wygrana, ale dziwnie się w to gra :caleb:

Wg. mnie najlepszą talią są Królestwa Północy - mają najlepszych szpiegów.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 05 Lip 2015, 18:24

Nilfgaard ma więcej szpiegów niż Królestwa Północy i długodystansowo to właśnie Nilfgaard ma najlepsze unikaty, a co za tym idzie - ogólną talię.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości