Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Wiedźmin

Postprzez deathcross w 07 Lut 2007, 11:26

No nie ³adnie mo¶ci panowie...

Tyle gier przewinê³o siê w tym dziale {i te co istniej± i te co dopiero istnieæ bêd±} a o polskiej super produkcji "Wied¿minie" cicho sza. Doprawdy "The Wtcher" w moim prywatnym ranginu stoi na równi ze Stalkerem, mam tylko nadziejê ¿e nie bêdê musia³ na niego równie d³ugo czekaæ...

Klimat, grafika i {ponoæ} genialny system walk maj± byæ g³ównymi atutami tej gry, co do mnie wierzê we wszystko co mówi± twórcy niczym ma³e dziecko. Czemu? Ano dlatego ¿e Cd-projekt jest solidn± firm± która ma najwiêksze mo¿liwo¶ci z polskich firm bran¿y komputerowej. Do tego jeszcze duch Sapkowskiego unosz±cy siê nad produkcj±, no poprostu to nie mo¿e siê nie udaæ. :D
\\\"Gdy ciê maj± wieszaæ, popro¶ o szklankê wody. Nigdy nie wiadomo, co siê wydarzy, zanim przynios±\\\"
Awatar użytkownika
deathcross
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Lut 2007, 09:50
Ostatnio był: 06 Mar 2007, 09:40
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez KoweK w 07 Lut 2007, 17:14

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?t=214

Tutaj masz topic o polskich produkcjach ( równie¿ dyskusja o Wied¼minie )
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Leiga w 20 Sie 2007, 22:22

Zdaje się, że temat wart odświeżenia.
Tak sobie przeglądałem stronę wiedźmina i nie ma tam info o przesunięciu premiery. Ta natomiast planowana jest na wrzesień br. Miło i przyjemnie.
Engine przyjemny, może bez fajerwerków ale nie odstrasza. Trailer klimatyczny. Ci co na targach w sierpniu w Lipsku byli mieli ponoć możliwość pograć na wersji beta. Screeny wypaśne.
Mam nadzieje, że gierka bardziej w stylu krótkiej serii opowiadań Sapkowskiego, niźli całej sagi utrzymana będzie.
Opisują blisko 200 możliwych "zdolności" do rozbudowywania. I to trochę niepokoi - już jedna taka gierka była, utrzymana zresztą w klimacie technologiczno magicznym (ARCANUM). Problem w tym, że to moim zdaniem cała gierkę położyło (choć nie tylko).
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Guard w 21 Sie 2007, 08:48

Cóż, może gra będzie świetna, ale ja wolę książkę (tzn. książki, a dokładnie 7 tomów :D). Gra może i dobra, ale książki nic nie przebije.
Guard
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 09 Sie 2007, 16:54
Ostatnio był: 25 Gru 2009, 20:48
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 21 Sie 2007, 09:41

Po trailerach gameplayowych wygląda to niestety jak typowy hack and slash. I niestety w takim klimacie będzie gra. Kupa umiejętności nie czyni dobrego rpg-a. Walka wygląda ładnie ale nie widziałem zbyt wielu opcji dialogowych w czasie pokazu z E3.
Jednak i tak czekam bo w końcu rodzima produkcja.
Mam jednak b. złe przeczucia i jedną nadzieje, że nie będzie to takie jak film wiedzmin
Co do Sapka to fajne były przede wszystkim opowiadania, saga już po 3 tomie nużyła a Pani jeziora poza paroma momentami była cienka strasznie. Widać było, że nie bardzo miał o czym pisać (najdłuższy tom a akcja sie ciągnęła jak flaki z olejem).

A co sądzicie o Narrenturm i reszcie?? Mi sie bardzo podobało, historical fantasy mu z tego wyszło. Czytało sie fajnie głównie ze względu na akcje typu z deszczu pod rynnę.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Guard w 21 Sie 2007, 11:19

Sapkowski jest bardzo dobrym pisarzem, tylko nie każdemu pasuje jego styl. Mikrotusowi nie pasuje, a mi pasuje. Koniec podsumowania. IMHO książka będzie zawsze lepsza od gier czy filmów na jej podstawie.
Wiedźmin zapowiada się na bardzo dobrą siekankę. Może jako RPG nie będzie, że tak powiem, typowy (jakoś mi się nie widzi Geralt z modyfikacją umiejętności), ale na pewno fani Sapkowskiego i dobrego hack'n'slasha zakochają się w tej grze (nie to, co ja ;p) od pierwszego spotkania z nią. Przerobiony silnik graficzne prezentuje się doskonale, można to stwierdzić choćby po trailerach.

MCaleb: Od razu lepiej. Nie można było tak od razu?
Zedytuj ten post, by bardziej pasował do dyskusji - offtop znikł.
Dodaj przy okazji parę argumentów, jak już przy tym jesteśmy.


Rozumiem. Zrobione. Over.
Ostatnio edytowany przez Guard, 21 Sie 2007, 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Guard
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 09 Sie 2007, 16:54
Ostatnio był: 25 Gru 2009, 20:48
Kozaki: 0

Postprzez Leiga w 21 Sie 2007, 12:13

UFF

Nie chciałem do kłótni na forum doprowadzić :).
Zgadzam się z Microtusem - Sapkowski jest mocno "popowym" (choć to moje określenie) pisarzem i zdarza mu się popełnić coś takiego jak końcówka sagi o wiedźminie. Człowiek czytał bo... a bo chyba chciał zobaczyć zakończenie. Choć nie mówię że wszystko jest źle u niego. Opowiadania były świetne, później już ruszyła machina promocyjno-kasiasta. 1 tom perełka, drugi nice, trzeci ok a w czwartym nice to były perełki... Może temat się wypalił a wydawca naciskał na to by jeszcze i jeszcze.
Narrentum ? Super, choć Bożych i Lux' a nie czytałem jeszcze. Chciałem uniknąć sytuacji czytania poszczególnych tomów z przerwami wielomiesięcznymi. Z tego co się orientuje - to koniec serii i chyba dobrze. Jesień to będzie czas czytania :)

Czy spodziewam się po wiedźminie zajefanego cRPG'a. Nie, spodziewam się gierki ze świeżym pomysłem. Nowej lokacji i opisie świata, dobrej muzyce i mrocznym klimacie.

Czy grę można porównać do książki (powiedziałbym - oby nie), powiem - nie.

A co do premiery, może się zmieniło, ale wczoraj na oficjalnej stronie mowa była o wrześniu br.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 21 Sie 2007, 12:37

Sapek jest ok, jednak moim zdaniem jest raczej mistrzem krótkiej formy pisarstwa. Najlepiej mu idą opowiadania. I te rzeczywiście są chyba najlepsze jakie można znaleźć, nie tylko te z wiedźmina. Choć nowa powieść mi się bardzo podobała. Reynevan to nie Geralt ale też daje rade:)
A gra jak będzie taka jak sie zapowiada to szykuje sie wielki hit.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Leiga w 21 Sie 2007, 13:26

Wracając do witcher

Na polskich stronach można znaleźć oferty przedsprzedaży za jakieś 89 PLN. Na niemieckich podobnie za prawie 50 ojro :). Heh w końcu w Polsce taniej.

PS
Sapek
"był taki dowcip o wiedźminie, spale, ale szło o to, że taki bestseller - bo gosposie w trakcie robienia obiadu mogą go sobie czytać"

Narrentum wymaga trochę większego skupienia, więc później zupa byłaby za słona :)
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 21 Sie 2007, 13:56

Cena kurde niezła 50 euro to w tej chwili 192 PLN!!!!!
Cieszę się, że mieszkam w Polsce (chociaż ten jeden raz :wink: )

Ma być też wersja kolekcjonerska ale nie wiem za ile.

Co do daty premiery to też nigdzie zmian nie widziałem. Więc trza kciuki trzymać.
Niedługo bo już za 3 dni będzie Games Convention, i pewnie po tym będą nowe filmy na youtubie. Pożyjemy zobaczymy.

EDIT: No i niestety dziś czytałem w CDA, że premiera 26 października. Więc jednak opóźni się.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Microtus w 29 Wrz 2007, 11:02

Sorry za post pod postem ale umknęło by uwadze.

Wczoraj słuchałem antyradia i był wywiad z menago projektu.
Parę tygodni temu czytałem wywiad z Sapkiem i nie był jakimś entuzjastą.
Ponoć po zobaczeniu gry, na tyle był mile zaskoczony, że stworzył z twórcami gry mapę świata wiedzmina (ponoć w edycji kolekcjonerskiej będzie dodana jako suvenir).
Powiem szczerze, że się nakręciłem trochę bardziej. I zamawiam z internetu już teraz.
Nawet jak nie będzie rewelacji to i tak warto wspomóc polską produkcję.
Dziś wlazłem na oficjalną stronę i zobaczyłem nową wersję trailera Bagińskiego no miodek.

http://www.thewitcher.com

Na stronie wśród filmów teledysk promujący grę w Polsce (tu miłe zaskoczenie Vader kawałek ma tytuł "sword of the witcher"). Za zachodnią granicą grę promuje Nightwish, cóż wolę Vadera :)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez FocuS w 01 Paź 2007, 21:47

Powiem tak. Nie obejrzałem żadnego traileru, filmiku, a i screenów niewiele widziałem. Sountracku również nie słyszałem, a jednak grę kupiłem bez zastanowienia się. Czemu? Dość logiczne jest, że im mnie się "napalamy" na grę, tym mniejszy zawód jeśli będzie słaba, ale większa radość gdy gra będzie dobra. Mimo, że staram się zachować neutralność to po przeczytaniu książki dość trudno nie robić sobie nadziei. Podsumowując - mam nadzieję, że nie zawiodę się na grze.
Awatar użytkownika
FocuS
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 11 Sie 2007, 22:24
Ostatnio był: 01 Paź 2007, 22:06
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości