Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect

Postprzez Wayathin w 17 Mar 2017, 21:47

Image
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.

Za ten post Wayathin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, The Witcher, Universal, Kcpi66.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Reklamy Google

Re: Mass Effect

Postprzez Pilot w 18 Mar 2017, 14:07

Faktycznie, dość komiczna jest ta animacyjna nieudolność. Może to tylko marketingowy chwyt, a w momencie premiery wyjdzie patch, który da prawdziwe animacje. Na forach od dawna rozgorzała dyskusja, a o grze już "słychać" nawet na popularnych stronach jak demotywatory, kwejki i inne takie. Jest na ustach, więc i będzie na kompach.

Co jednak sądzicie o tym wielkim "halo" z kobiecymi postaciami w Andromedzie? Faktycznie porównując postać w grze, z aktorką użyczającą twarzy, to wyraźnie widać, że postać jest podobna, ale jakby specjalnie "zbrzydzona".
Męski Ryder jest właściwie kopią twarzy aktora, więc dlatego to dziwi.
Ta Asari z trailera "Peebee" (chyba), sprawia wrażenie sympatycznej i miłej, lecz nie "gorącej laseczki", jak to miało miejsce z tymi "ważniejszymi" Asari w trylogii. Jednak sporo osób również stwierdza, że jest brzydka.
Dla mnie osobiście, to żadna ludzka, kobieca postać w uniwersum ME nie była obiektem jakiegokolwiek pożądania.
Ashley wyglądała okropnie, a zachowywała się jak głupia, rasistowska wieśniaczka z tym całym "nie ufam obcym na statku", a Mirandy nie ratował nawet obcisły kombinezon.

Mam nadzieje, że za tym nie stoi poprawność polityczna. Sporo jednak na to wskazuje. Nie mówiąc tu jeszcze o gościu w Bioware, który nazywa się Manveer Heir. Sypie żartami typu: "W kawiarni skończył się brązowy cukier, więc kawę musiałem posłodzić białym. Winię za to KuKluxKlan".
Niby to żarty, rozumiem. Jasne że powstało wiele podobnych dowcipów o czarnych, arabach, azjatach i tym podobne, lecz gościu co wpis na Twitterze, rzuca jakimiś kąśliwymi uwagami o białych, jawnie stwierdza, że ich nienawidzi.
Przekonania ma jakie ma, ale czy to przypadkiem nie wpłynęło na grę?
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Mass Effect

Postprzez Realkriss w 06 Kwi 2017, 12:01

No, który tam skończył? Bo nie mam z kim pogadać :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Mass Effect

Postprzez Universal w 06 Kwi 2017, 16:28

Witcher pewnie. Ja wstrzymałem się z kupnem czy Bangladeszem do czasu aż trochę połatają i/lub spadną ceny, bo dwóch stów (czy tam 170) to ja nie dam.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Mass Effect

Postprzez The Witcher w 06 Kwi 2017, 18:25

Patch wyszedł i oczom nie wierzę:

Image

Zanim jakiś śmieszek się odezwie, po lewej poprawiona wersja. :u3:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Mass Effect

Postprzez Pangia w 06 Kwi 2017, 19:24

A, no to rzeczywiście poprawili. Odruchowo pomyślałem, że ta dmuchana lalka po prawej to nowa wersja.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez Universal w 06 Kwi 2017, 20:55

A animacje jak? W statyczne obrazki już nie wierzę. No i doszlusowali do poziomu "ok", natomiast włosy nadal jakieś plastikowe.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Mass Effect

Postprzez The Witcher w 06 Kwi 2017, 21:09

Nie grałem jeszcze na tym patchu, ale wątpię żeby poprawili animacje, za dużo roboty na patcha wychodzącego 2 tygodnie po premierze.

Edit: Jednak poprawili niektóre animacje, głównie te z memów. :E

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Mass Effect

Postprzez Universal w 09 Lip 2017, 16:43

Skończyłem dzisiaj Androbiedę (1.05) i... nie jest źle. Ba, nie zgodzę się z tym, że to zła gra. I nie zgodzę się z tym, że to najsłabszy Mass Effect.

Główna fabuła dość miałka, chociaż ma swoje momenty.
:

Kurewnie wielka furtka na następną część, informacja o quarianach i innych rasach oraz groźna mina ketta na końcu tylko bolą, że nie będzie DLC i kolejnej części w najbliższym millenium.

Z drugiej strony IMO zakończenie jest generalnie niezłe, niezłe w tym sensie, że całość jest z grubsza domknięta. Oczywiście wątki poboczne są niepokończone, mnóstwo ma też furtki na następną część, ale nie jest źle. Można przymknąć oko. Co wku*wia? Dialogi. ku*wa mać! Kto to momentami pisał? Patos doprowadza do porzygu, romanse jak z Klanu (spróbujcie posłuchać linijek z Peebee, podejrzewam że i tak były najlepsze a ta co jeżynie podkładała głos zrobiła dobrą robotę, wróżę karierę w 18+). Ale część humorystyczna o dziwo wyszła, albo to ja mam takie zepsute poczucie humoru.

Technicznie jest słabo. Sporo rozpikselowanych tekstur, potrafi wypieprzyć do pulpitu co trzy minuty pięć razy z rzędu, a GTX 970 niby nie wyrabiał (sądząc po komunikatach), w trakcie niektórych grubszych walk potrafił ściąć się jak białko i trzymać kilkanaście sekund. Pecet grzeje się tak, że można w zimie się obok niego rozebrać i nadal będzie ciepło. Widoki z daleka są ładne, z bliska gorzej. Animacje - mimo patchowania - kiepskie, a niektóre wołają o pomstę do nieba. W patetycznych scenach śmiałem się na głos, podobnie przy romansiku. Morda krzywa jak przy wąchaniu siarkowodoru i mówi o nowych początkach w Helejosie... Ech...

Projektowanie poziomów takie same jak w poprzednich Mass Effectach, czyli słabe. Nexus i arki to zamknięte, ciasne pomieszczenia, a miałoby to potencjał na rozwinięcie. Planety puste (z wyjątkiem Havarl), bardzo dużo jeżdżenia, ale nie bardzo wiadomo po co. Czuć, że była presja na wielki świat, tylko trzeba go jeszcze umieć zagospodarować. Sporadycznie miło było obejrzeć ładne widoczki - mam tu na myśli głównie pustynną Elaaden - ale to i tak było mocno odtwórcze, niewykorzystane, puste.

W internecie widziałem mnóstwo narzekań na postaci - nie zgodzę się. Albo jestem nadmiernie empatyczny (który w to uwierzy? kek), albo one faktycznie budzą emocje. Nie od początku, bo faktycznie pierwsze spotkanie z Addison to była mieszanina głupkowatego śmiechu i żenady, ale już po paru godzinach (a łącznie grałem grubo ponad kilkadziesiąt, wg. internetu może nawet około 100) przestałem na to reagować i przyzwyczaiłem się. Ba, potem
:

wku*wiałem się na kretyna Tanna któremu zazwyczaj cisnąłem, miałem ambiwalentny stosunek do Addison, kibicowałem po cichu Kesh i liczyłem że Kandros będzie trochę bardziej przychylny Ryder.


Z załogi najsłabiej wypada Liam, który jest kreolską cipą która nie wie czego chce, ale jego misja lojalnościowa mnie... rozbawiła. Serio, parę tekstów było naprawdę dobrych. Niemniej wolałbym je u kogoś innego, a on poszedłby do utylizacji. Nie zgodzę się, by Cora była słaba - miała jakąś głębię. Podobnie Vetra - polubiłem ją. Kriss mnie zatłucze, ale +/- jak Garrusa (swoją drogą - ma gościnny udział).

Najlepsza trójka to bez wątpienia Drack (krogan nawet BioWare nie potrafi spie*dolić, tacy są zaje*iści), Jaal (Angarzy im wyszli, muszę to przyznać) i... Peebee.
:

pierdo*ona jeżyna, z tymi tekstami i głosem czułem się trochę jak Pigmalion. Tak jak przechodząc Wiedźmina non stop decydowałem się na Triss (no bo Shani nie da rady, zszywa czerwone z czerwonym), tak tu w zasadzie ona jest bezkonkurencyjna. ku*wy z Biołeru.
Image


Mimo moich wszystkich wkurwów Andromeda przypadła mi do gustu i szkoda, że jest tak niedopracowana. To jest całkiem dobra gra i przede wszystkim - to JEST Mass Effect. Inny, niekoniecznie gorszy. Może niedostosowany do dzisiejszych czasów. Pograłbym w nią dłużej, albo najlepiej w (Andromedę) dwójkę [*]
Ostatnio edytowany przez Universal, 09 Lip 2017, 19:00, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Mass Effect

Postprzez Milano w 09 Lip 2017, 16:56

Mass Effect 2 Bardzo fajna gra , ale mi się w jedynkę lepiej grało chociaż dwójka miała lepszą grafike...dużo sie nie różniła jest po prostu milsza dla oka (pozdro dla kumatych :P ;) ) niby wiecej akcji , wiekszy otarty świat nowy wróg , ALE jedynka była najbardziej ciekawa i wciągająca ze wszystkich części Andromeda to mały pikuś przy Jedynce .
Mass Effect samo w sobie to coś pięknego cudo kto grał ten wie 3/4 ludzi lubi ta serie i ceni ;)
Ostatnio edytowany przez Milano, 10 Lip 2017, 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Milano
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Lip 2017, 16:37
Ostatnio był: 10 Lip 2017, 20:49
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Mass Effect

Postprzez Universal w 09 Lip 2017, 19:06

Miałem myśli grę w Andromedę 2, która może nigdy nie powstać. Z Andromedą mam sinusoidę - najpierw wielkie nadzieje, potem wielkie rozczarowanie, instalacja bez nadziei i bolesne pierwsze godziny, a w końcu zrobiło się całkiem przyjemnie.
I nie, Andromeda to nie jest mały pikuś przy jedynce. Trochę jakby była czwórka rodzeństwa - z każdym jest coś nie tak, ale każde jest na swój sposób dobre. Czwórka... Jakby coś nie wyszło przy cesarskim cięciu. Brak doświadczenia ekipy i parcie na termin? Nieodpowiedni ludzie u steru? Mam do tego trochę stosunek jak do lekko upośledzonego dziecka - wiem, że jest przygłupie (wybaczcie mi rodzice wszystkich upośledzonych dzieci), ale jednak jest ok jak jest. Summa summarum wolałbym chyba jednak kolejny raz przechodzić Andromedę (ale niezbyt rychło) niż jedynkę. I bardziej zależałoby mi na rozszerzeniach czy kontynuacji Andromedy niż starej trylogii, którą uważam za zamkniętą (w kiepskim stylu, ale mimo wszystko).

Głównym plusem jedynki było to, że to początek i ludzie mają sentyment.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Mass Effect

Postprzez mbwrobel w 09 Lip 2017, 20:19

Milano napisał(a):[...] dwójka miała lepszą fabułę graficznie [...]

Ostatnio czytałem bardzo ciekawą książkę. Fabułę miała genialną, ale z grafiką to właściwie nie wiem jak było. To w końcu mogę napisać, że książka miała fabułę lepszą graficznie od ME, czy nie?

To tak, jakby napisać, że w trójkącie równobocznym bok jest dłuższy od kąta przeciwprostokątnej. Tak samo bez sensu.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 17 Sie 2023, 09:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość