Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Mass Effect

Postprzez dorian w 17 Lut 2010, 09:14

Mass Effect 2 - recenzja i testy wydajności




EDIT :
Najlepszym komentarzem byłoby parę moich skrinów z gry z fps-ami w rogu - specjalnie dla Kowka.

Uwagi moderatora:

Z pozdrowieniami dla Twoich kompleksów. :)

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Mass Effect 2

Postprzez Argemen w 17 Lut 2010, 12:14

Grę kupiłem jakieś dwa tygodnie temu, teraz zacząłem grać dopiero. Grałem również w jedynkę, ale na xboxie, więc nie miałem możliwości importu save'a z pierwszej części. Więc tak:
-Fabuła jest wg. mnie nawet całkiem dobra, spójna z jedynką, dziwi mnie tylko fakt, że w ciągu 2 lat prawie nic się nie wydarzyło >.>.
-Grafika jest również na wysokim poziomie, po kupieniu nowego komputera mogłem pozwolić sobie na taki bajer jak najwyższe detale.
-Niestety zauważyłem, że od czasu do czasu, jak się wchodzi/schodzi ze schodów lub czegoś innego, czasem postać "wychodzi" w powietrze i nie ma jak wrócić, jedyną możliwością jest wczytanie save'a, co na najwyższym poziomie trudności bardzo boli.
-Nie zauważyłem jakiś skryptów w grze, że przeciwnicy stoją w tym samym miejscu. Próbują nas flankować, otaczać, szturmować itp. Można powiedzieć że AI przypomina taką jak w stalkerze, właśnie ze względu na to. (nie jest tak jak w modern warfare 2, że preciwnik ZAWSZE stoi w tym samym miejscu)

To tyle odemnie.

PS: Mam jeden problem, mianowicie gdy jest osiągnięcie, żeby spalić pancerz przeciwnika (dokładniej 25), to gdy używam zdolności mordina (spalanie) i pancerz całkowicie znika to mi czasem zalicza, a czasem nie. Tak samo jest z odkształcaniem barier >.>
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Mass Effect 2

Postprzez JONYK w 27 Lut 2010, 14:58

Witam ja w przeciwieństwie do kolegi mam Massa 1 na PC i specjalnie wbiłem moja postać na idealistę 50 poziom żeby zobaczyć co mi to da, i tak
-dało mi to na dzień dobry 3 poziom i po 2 tysie surowców i chyba 10 tysięcy kredytów
- jest bardzo dużo postaci z 1 które wspominają jak im pomogłem - bardzo fajne nawiązania , aczkolwiek trochę ich za dużo - zbyt landrynkowo to wygląda ( wszystkich sprowadziłem na dobrą drogę !!!) i przesyłają podziękowania

A ogólnie w stosunku do pierwszej części mam takie zarzuty - wnioski
-szkoda że odeszli od poprzedniego systemu premiowania w doświadczeniu każdego zabitego przeciwnika, każdą zdobytą informację o towarzyszach walki itd.
- dla mnie też postać potrafi się zawieszać
- system szukania minerałów jest na prawdę marny - pomysł był świetny ale ubiłbym tego kto go doprowadził do finalnego stanu - za dużo czasu się na tej żmudnej robocie traci a w dodatku jak zainstalowałem ulepszone skanery to mi nic nie dały
- strasznie długo wczytuje stany gry z ostatniego punktu kontrolnego, sejwa itp. ,gdy zginiesz - tak samo długo jak ładujesz grę od początku
- MOŻNA ZAPISAĆ TYLKO 50 STANÓW GRY - o zgrozo a ja mam zwyczaj załatwiać grę w 100 krokach ( sejwach ) zapisując jej stan przed każdą misją ( żeby móc zmienić skład i broń w razie czego) i ważną decyzja wpływającą na fabułę
- i na koniec uwaga subiektywna - spieprzyli kobietę idealną Mirandę ( widoczna na okładce gry w białym stroju) robiąc jej za wielki tyłek w stosunku do małych nóżek ( co wygląda naprawdę komicznie gdy sam zostajesz z tyłu a ja wysyłasz do przodu - co pozwala ci popatrzeć na nią innej strony ;)
Pozdrawiam
Ps.ten filmik to jedna wielka lipa - mieszanka trajlerów z PC i konsol ! ( widać po sterowaniu)
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Mass Effect 2

Postprzez Striełok215 w 17 Sie 2010, 20:40

Osobiście nie lubię gier "kosmicznych" i nie miałem zamiaru grac w mas effect-a. I nie grałem, ale tylko w 1 cz.
Dzisiaj zacząłem w to grac. Pierwsze wrażenie: :?: wtf, nie wiem o co camon ale jakoś się połapałem chociaż nie do końca, szczegulnie z dawnymi kompanami. gra sama w sobie jest wyśmienita, połączenie RPG-a z taktyką i kapką ekonomii chodzi mi tu o pozyskiwanie surowców. Spodobało mi się również zmiana wyglądu ubioru i pancerzy. Nic dziwnego więc że gra dostała w CDA 10/10.
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Mass Effect 2

Postprzez Nyguz w 17 Sie 2010, 22:11

Ta gra jest tak skonstruowana, zeby ktoś kto nie grał w 1 część z łatwością połapał się o co pięć.

Ja grałem w jedynkę i mi się nie spodobała. W dwójkę nie mam zamiaru grać nawet. Szkoda kasy. :D


Ale ja nie lubię takich gier kosmicznych. Ale doceniam że lubicie tą grę i powiem wam, ze z gameplaya widać, ze ładna gra i zarazem ciekawa. Niestety nie dla mnie. :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Mass Effect 2

Postprzez Alvarin w 17 Sie 2010, 23:13

Powiem tak (i tu się pewnie narażę...), że Mass Effect to najlepsza gra w jaką grałem na PC. Może na żadnym polu nie miażdży. Nie jest niesamowitym RPG, nie ma w nim jakoś niesamowicie dopracowanego trybu strzelania, fabuła choć powala, to przy dłuższym zastanowieniu fabuła Mass Effect 1 jest identyczna jak fabuła Kotor 1.

Ale szczerze? pomimo, że gra w żadnym względzie nie jest jakaś super-hiper, to jej elementy połączone są ze sobą w taki sposób, że jak przemęczysz pierwszą godzinę, to potem nawet nie zauważasz kiedy mija te kolejne 30h do napisów końcowych, a po ich zobaczeniu... wybierasz opcję nowa gra i grasz od nowa. I zawsze znajdziesz coś, czego wcześniej nie odkryłeś, zwłąszcza jeśli wybierzesz inną płeć czy klasę.

Nie polecam nikomu zaczynać gry od drugiej częsci. Choć ME2 jest świetną grą, to jej kunszt docenisz dopiero po przejściu najpierw pierwszej części. Sam ją kombo ME1 + ME 2 zaliczyłem jakieś 5 razy... ;]

W przejściu najpierw ME1 a potem ME2 jest jeszcze jedna rzecz. grając w ME2 po zaimportowaniu postaci ME1 raz po razie opada mi szczęka jak widzę jak drobne decyzje z pierwszej częsci mają bardzo duuuże skutki... To jest naprawdę niesamowita gra.

A jeżeli komuś takie słowa zachęty nie wystarczą, niech obejrzy ten trailer

http://www.youtube.com/watch?v=Y2O-0-fQOOs&feature=player_embedded

Widzieliście kiedyś lepszy? ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Mass Effect 2

Postprzez Bambosz107 w 17 Sie 2010, 23:46

Alvarin napisał(a):Widzieliście kiedyś lepszy? ;]



http://www.youtube.com/watch?v=_bczYPOVBf8

Tak :P


Swoją drogą, uważam tak jak Ty, z tą drobną różnicą, że ME jest na pierwszym miejscu ex aequo z Wiedźminem, Stalkerem i NFS. Jednak pod paroma względami wydaje mi się, że ME 1 jest lepszy od 2, np. idiotyczna opcja stworzenia Shepard'a-kobiety. To kompletnie i zupełnie psuje klimat gry. No ale może zmienię zdanie gdy dojdę do końca gry.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mass Effect 2

Postprzez UncleGoogle9012 w 18 Sie 2010, 10:01

Jonyk: Nowe skanery nic nie dały?
No to się mylisz, gdyż zauważ, że jeśli masz zwykłe skanery:
1. jest mniej kwadracików na każdym dużym kwadracie
2. pomiar jest mniej dokładny

Co mam na myśli mówiąc "mniej dokładny"?
No więc jesteś na planecie "KFC". Masz skaner zwykły, uruchamiasz skan i najeżdżasz gdzieś myszą. Nic, więc przesuwasz 2 - 3 duże kwadraty dalej. Coś jest!
Teraz jesteś na tej planecie z ulepszonym skanerem. Uruchamiasz skan, najeżdżasz gdzieś myszą. Nic, więc przesuwasz o 0,5 - 1 kwadrat dalej, i masz słaby zarys np. platyny!

Działa to tak, że skaner wykrywa minerały z większej odległości od "centrum" złoża.

A co do ME2, w jedynkę nie grałem, choć miałem zamiar zakupić (ale wybrałem Zew Prypeci :P).
ME2 jest bardzo fajną grą, którą przeszedłem na wszystkich poziomach trudności, a na weteranie nawet ze 4 - 5 razy.
UncleGoogle9012
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 26 Lip 2010, 19:51
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 20:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Mass Effect 2

Postprzez Alvarin w 18 Sie 2010, 10:19

@Bambosz ten trailer się nie liczy, bo to tak naprawdę nie jest trailer gry tylko nowego filmu z ojcem chrzestnym:P

A tak na poważnie, chylę czoła, faktycznie. Jeśli nie jest lepszy od trailera ME2, to na pewno nie gorszy;]

Co do sheparda-kobiety... co w tym złego, bo naprawdę nie rozumiem? Zresztą w ME1 też jest taka możliwość.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Mass Effect 2

Postprzez Bambosz107 w 18 Sie 2010, 11:56

Hm, po prostu w ME 1 grałem tak dawno, że zapomniałem o tej kobiecie :P Swoją drogą, ja przeszedłem to Shepardem-facetem, więc analogicznie przechodzę tak drugą część.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mass Effect 2

Postprzez Alvarin w 18 Sie 2010, 13:13

przejdź sobie potem całość też kobietą, jednak wrażenia są zupełnie inne, ale przekonasz się, że wcale nie gorsze ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Mass Effect 2

Postprzez Znajomy w 18 Sie 2010, 14:56

Gra jak dla mnie świetna choć jedynka bardziej zaskakiwała mimo kilku wad. :E
Radzę najpierw zagrać w dwójkę bez zaimportowania "sejwów" a potem, grając drugi raz "sejwy" wgrać.
Efekt powalający, nigdy nie zapomne tego momentu kiedy spotykamy Wrex'a na tronie jego rodzimej planety.
:

(o ile nie zabiliśmy go w jedynce)

W MassEffect2 przeżyłem wiele takich momentów. Mówiąc jeszcze o "sejwach" to naprawdę warto przejść jedynkę dwa, trzy razy. (Warto, bo w dwójce można nawet spotkać NPC'e z questów pobocznych) gdyż bonusy w sprzęcie jak i fabularne są dość spore.
Co do płci to zawsze grałem chłopem, babką jakoś tak...
I nie wiem czemu zawsze nie zmieniam nic w oryginalnej twarzy Sheparda, twórcy gry zrobili z niego osobę z krwi i kości, wiesz kim kierujesz, z Shepardem naprawdę można nawiązać silną wieź. :E
Podsumowując
Dwójkę polecam szczególnie jeżeli grałeś w jedynkę :E Jeżeli nie grałeś w jedynkę to ją kup i zagraj, bez pierwszej części nie ma co zaczynać dwójki, mimo iż twórcy zaprojektowali ją tak, iż można grać bez znajomości poprzedniczki.

BTW: Czy słychać coś na temat części trzeciej? Czy Shepard powróci?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości