Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 22 Maj 2015, 23:08

Próbowałem wszystkie DLC z BO dot. Zombie, lecz u kumpli, którzy trafiali na promocje. Historia Zombie, która zaczyna się w WaW jest ciekawa a mapy naprawdę rewelacyjne. Lecz 14 ojro za jedną mape? Przesada. Uwagę warto zwrócić na Ascention oraz Moon base. Najlepsze zaraz po tych z WaW. Co do customów z WaW migdy nie używałem, tylko podstawowe. Chętnie pograłbym w BO Zombie, szczególnie na Five, ale żałuję, że nie mam osobiście DLC, lecz ta cena... :( . Co do gry to chętnie bym parę głów strącił, lecz nie mam miejsca na kompie oraz czasu :/. W sumie szkoda, że nie wpadli na pomysł by jakąś wspólną, osobną grę zrobi z map Zombie oprócz historii bohaterów.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez LSkiper w 22 Maj 2015, 23:27

Od siebie mogę polecić mapkę Christmas Zombies czy jakoś tak - Masz perki do kupienia z Black Ops 1 i 2, wszystko ogólnie i dużo miejsca, oraz nowe bronie. Była jeszcze kiedyś mapa, ale tam dużo jumpscare'ów było więc nie wiem jak to tam będzie, czy cię to zachęci. Zobacz sobie na stronce Zombiemodding.com - może coś znajdziesz ;)

Polecam jeszcze mapkę airport - zaje*ista mapka, polecam, Froncz Piotrewski :caleb:
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 23 Maj 2015, 00:08

Dzięki za opinie, będzie co testować. :P

@Szagart
A czy w wersji Verruckt do BO działał tzw. mine weapon glitch? - w WaW pozwalał dobrać dodatkową liczbę broni. Jedynie warty uwagi jest dodatek Annihilation+Escalation z empik.com (cena może i jest duża, ale i tak wypada lepiej niż w przypadku Rezurrection czy First Strike).

Wymagania do najnowszego Call of Duty:
http://www.pcgamer.com/call-of-duty-bla ... -revealed/

Jakie wasze odczucia na ten temat? Co prawda, zanim gra nie trafi na półki tak naprawdę możemy tylko gdybać (znając swoje przygody z nieświadomą weryfikacją* "minimalnych wymagań" średnio w to ufam), ale i tak 6 GB Ramu brzmi poważnie.

*- Kiedy to przypadkiem odkryłem, że MW3 mający w minimalnych wymaganiach procesor 2,5 GHz (dwurdzeniowy) działał - płynnie - na komputerze z procesorem 1.86 GHz.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 23 Maj 2015, 01:23

Imienny, niestety w odnowionej wersji nie działa, tak samo jak kilka fajnych ''bugów i glitchów''. Ogólnie żałuję, że nie odnowili też wszystkich broni z WaW,a jedynie te ze ścianki :/ . Cena paczki którą przedstawiłeś jest całkiem ok, jednak i tak za dużo, ale mówi się trudno.

Co do BO III to w Crysisa już grałem :)

Jak wspominałem w tym temacie. CoD skończył się dla mnie na MW3, no może naciągnę do Ghosts, bo tam jest jednak sensowniej niż tych futurystycznych CoD-ach.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Route w 23 Maj 2015, 10:30

Szagart, w sumie można to jeszcze podciągnąć pod Black Ops 2, który z jedynką i WaW tworzył w pewnym sensie trylogię, ale później zaczęło się coś w stylu "Hmm, czy ja tego już gdzieś czasem nie widziałem?" Jeżeli nic pod tym względem się nie zmieni to wkrótce COD będzie rywalizował z Gwiezdnymi Wojnami, bo nie będzie się dało tego odróżnić.

Seria skończyła się dla mnie na BO 2, gdzie to całe show nie było jeszcze aż tak przesadzone jak w AW czy nadchodzącym BO 3. Najlepsze COD-y dla mnie to pierwszy MW i COD 2. Co do Ghosts to dla mnie za bardzo przypomina MW, fakt, niby przyszłość, ale grałem trochę i muszę powiedzieć, że MW ten pojedynek wygrało. W każdym razie, według mnie seria schodzi powoli na psy i jeżeli twórcy nie zmienią swojego nastawienia, to nawet najbardziej zatwardziali fani odwrócą się do nich plecami.

O multiplayerze nie będę się wypowiadał bo zbyt wiele nie grałem, głównie single, Zombie mode i SpecOps + Survival z MW. Mi przede wszystkim nie podoba się otoczka w jakiej dzieją się obecne gry z serii.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 23 Maj 2015, 10:55

Route66 napisał(a):Szagart, w sumie można to jeszcze podciągnąć pod Black Ops 2

Pewnie masz na myśli mapę Origins? (miałem ubaw, gdy pod filmikiem przedstawiającym ten dodatek czytałem dyskusję na temat realizmu w tej mapie).

Twórcy gry mieli kilka wpadek w trakcie serii (WaW, którego tryb SP nie działał poprawnie bez pierwszej łatki, wydumane wymagania co do pamięci RAM w MW3 i MW 2 z misją na lotnisku Zachajewa - (spoiler co do Zachajewa)
:

Wytrzymały koleś, przetrwał urwanie ręki przy użyciu M95 i szybko po postrzale wsiada do samochodu.

Teraz tymi wpadkami są DLC, które nie tanieją i seria, która upodabnia się do futurystycznych produkcji, zamiast spojrzeć na I lub II WŚ z innej perspektywy. Jak zobaczyłem ten filmik po raz pierwszy, to pomyślałem o jakieś przeróbce The New Order lub Syndicate. Dodatkowo jest tam piosenka, która - jak dla mnie - nijak nie pasuje do tych realiów ("Paint In Black" prędzej kojarzy mi się z wojną w Wietnamie niż walką z robotami przy użyciu czipów).

Kilka fajnych "bugów i glitchów" - Jakie są jeszcze nieodkryte przeze mnie niedociągnięcia?

Co do trybu Zombie - w porównaniu do WaW (do Black Ops) jest z jednej strony regres - Nie ma "pieniążków pod automatami" i Bowie nie jest w stanie urywać kończyn zombiakom jak granat, ale mamy Mustang&Sally, który sieje śmierć i zniszczenie :E i Bonfire Sale, który pozwala drużynie łącznie zaoszczędzić do kilkunastu tysięcy punktów w trakcie gry. Nie zapomnijmy jeszcze o latających zombiakach w Kino der Toten, kiedy potraktujemy je Thundergun-em.

Aż mi się przypomniała jedna sytuacja z World At War w misji Wendetta - Poluje na wrogiego generała. Po trafieniu go z PTRS-41 w nogę otrzymuje wiadomość "Tylko go drasnąłeś" (twardy, nie ma co :D ).
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 23 Maj 2015, 12:08

No, historię CoD Zombie znam całą, mogę objaśnić jakby ktoś chciał, bo to materiał na dość długie pisanie. Te Zombie z BO2 łączą się też oczywiście. Orgins ciekawa mapa, lecz trochę z dupy. Richtofen z Wąsami? Eh nie to nie to.

Co do trafienia Amsela tą rusznicą, to zdarza się, że obrażenia ''uciekają'' wielokrotnie mi się tak zdarzyło (ciekawostka
Richtofen i Amsel to jeden model postaci ;) no, inne postacie z Zombie też znacie pewnie)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Adik w 23 Maj 2015, 14:18

To to ma jakąś fabułę ? :omatko:
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 23 Maj 2015, 14:36

Jak wspomniałem, tego jest sporo i łączy się z każdą postacią WaW- Takeo, Dempsey, Richtofen oraz Belinski. Kluczową postacią jest Samanta Maxis (dziewczynka, córka naukowca z grupy 935, który stworzył zombie, dzieczynka jest taka jak z RING/F.E.A.R) oraz Richtofen, który pomagając innym bohaterom chce tylko zawładnąć zombie i pozbyć się Samanty, która je kontroluje. Jest to bardzo rozgałęzione. Z lenistwa odsyłam tutaj http://pl.callofduty.wikia.com/wiki/Edward_Richtofen . Co do tej strony, sam pisałem kilka artykułów co do tego. Przeczytaj historię każdej postaci oraz historię map i poznasz fabułę .
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Pangia w 23 Maj 2015, 14:44

Imienny napisał(a):Aż mi się przypomniała jedna sytuacja z World At War w misji Wendetta - Poluje na wrogiego generała. Po trafieniu go z PTRS-41 w nogę otrzymuje wiadomość "Tylko go drasnąłeś" (twardy, nie ma co :D ).

Taa, ta misja ponad poziomem normalnym jest wkurzająca. Ładujesz facetowi strzał w głowę i słyszysz „YOU ONLY WOUNDED HIM!”, czołgasz się za osłonę, po czym facet strzela ci w nogę i strzał okazuje się zabójczy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 23 Maj 2015, 16:17

@up
A nie mówiłem, że to twardziel - pewnie poddany był jakimś tajnym eksperymentom. :P

Szagart napisał(a):(ciekawostka Richtofen i Amsel to jeden model postaci ;) no, inne postacie z Zombie też znacie pewnie)


Nie tylko model tego naukowca pojawia się w trakcie gry (jak ktoś chce sam to odkryć, nie klikać w spoiler):
:

Tank Dempsey - Pvt. Polonsky (ginie podczas ostatniej misji kampanii amerykańskiej - tutaj udało mi się jakimś cudem sprawić, że zabili nie jego, a drugiego bohatera - chyba sierżanta Roebucka).
Takeo - Oficer japoński z "Semper Fi", zabity przez Amerykanów.
Nicolai Belinsky - Chernov, w przedostatniej misji gry zostaje podpalony przez Niemca przy użyciu miotacza płomieni.


ps. Nie tylko Richtofen podległ face liftingowi, ale i Nicolai (nagle przybyła mu broda :E ).

Co do dziewczyny - miałem ją okazję słyszeć np. podczas easter-egga związanego z małpką. Wrzucamy małpkę do ogniska w Der Riese - małpka krzyczy, po chwili wybucha. Potem słychać głos Samanty (Why be so cruel to Mr. Monkey? Mr Monkey just wanted to play).

I uważajcie z teleportem do maszyny z pakietem ulepszeń na Kino Der Toten - Zdarzyło mi się kilka razy, że po teleportowaniu się w miejscu w którym stałem, teleportował się inny gracz, efektem czego nagle obaj potrzebowaliśmy "magicznej strzykawki", by nie stracić wyposażenia. :P

@Down
Proponowałbym użycie spoilera - ktoś może chciałby sam to odkryć.

Co do cen - to może być taka drobna równowaga po tym, jak gracze korzystający z PC mieli mapki za darmo, a konsolowcy - jeśli wierzyć wiki - musieli płacić. :P
Ostatnio edytowany przez Imienny, 23 Maj 2015, 16:40, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 23 Maj 2015, 16:35

No, napisałem , że inne postacie pewnie znacie :D. Dziewczynę idzie zobaczyć i ostatecznie pokonać podczas Wielkiego Planu Richtofena, na Moon base. Pierdzielenia cholernie dużo a i szczęście trzeba mieć i wykonać misje na innych mapach. Zasadniczo Samanta, które kontroluje Zombie i chce zabić Richtofena (ten zabił jej ojca). Podczas planu, Richtofen i Samanta zamieniają się ciałami a zombie mają inny kolor oczu, i Richtofen staje się wtedy Demonicznym Głosem. Widać to w BO II, gdy walczą inni bohaterowie.

Edit, wtedy Samanta w ciele Richtofena walczy razem z nami przeciw...Richtofenowi.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości