Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Junx w 02 Maj 2016, 18:11

Dla mnie koszta kasy bo zawsze to samo...
A COD 4 mam na steam więc szkoda znowu to samo kupować. Ludzie kupią pewno i tak dla Atomówki oraz Misji w Prypeci
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 02 Maj 2016, 21:12

Przywalać się do realizmu nie zamierzam, bo i tak w tej grze będzie go za grosz (co pokazuje filmik). A Treyarch z realizmem miała już problem za czasów World at War, a pewnie też w Call of Duty 3, więc to podejście nie powinno dziwić. :P

Jak usłyszałem informację o tym, że mają robić remaster, to zadałem sobie jedno podstawowe pytanie - po co? Mechanika strzelania niczego sobie, grafika też zła nie jest, można jedynie zmienić rozdzielczość. A patrząc na politykę wydawcy boję się, że będzie to coś w stylu Heroes III HD - gry której kupowanie na PC jest pozbawione sensu. A niestety coś takiego może być i tutaj.

A nową grą sygnowaną tą markę to można od razu na straty spisać - znowu będzie hype i znowu gorycz ze strony niektórych graczy, że dostali słabą grę.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Pijawol w 02 Maj 2016, 21:39

Przecież ten remaster to po prostu chwyt marketingowy, potrzebny żeby zachęcić graczy do kupna Infinite Warfare po tym jak Black Ops III zanotował niższe wyniki sprzedaży niż poprzednia część CoD.

A szkoda, że nie zrobią kolejnego CoD w realiach II WŚ, Korei lub Wietnamu, tylko lecą w przyszłość na przekór oczekiwaniom fanów serii.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Call of Duty

Postprzez Mito w 02 Maj 2016, 21:52

Ogólnie to nie grałem w ogóle w nowsze gry z serii CoD, ale... Że tak powiem, czy przypadkiem naku*wianie się nawzajem po sieci w futurystycznych klimatach (często w kosmosie) nie jest już opatentowane przez m. in. serię Unreal Tournament? :E
<Nie wspominam o trybie single, bo chyba spokojnie można założyć, że w nowych CoDach (prawie) go nie ma...>
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Call of Duty

Postprzez vandr w 03 Maj 2016, 00:20

jezus maria, takiego syfu to nie widziałem od lat - pretensjonalne, ociekające końską spierdoliną gówno tworzone na tym samym silniku od setekleci, już ludy Sumeryjskie dokonały by większego postępu. Toć na przykład tutaj drzewa wyglądają gorzej niż w delikatnie zmodowanym SoC. Te niby "monumentalne" dialogi? Ja tu bym Maćka Lubicza podłożył, zagrałby nieco z większą dozą "flołu". I w ogóle co to za jakieś popie*dolone star łorsy? Autentycznie czułem ciarki wstydu oglądając ten gównotrailer. HAMERYKAAAA, HAMERYKOOOOOO

EDIT: No ku*wa i na dojebkę murzyn w skafandrze w kosmosie. Jakżeby inaczej :E
Dobra, wypie*dalam stąd. Ta seria umarła i nie ma prawa bytu się odrodzić niczym pierdo*ony feniks. Serio.
Szzzkoda było na nich cokolwiek te gupie ch*je
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Call of Duty

Postprzez caleb59 w 03 Maj 2016, 09:15

Activision opublikowało listę pytań i odpowiedzi związanych z Modern Warfare Remastered. Okazuje się, że gra nie będzie sprzedawana jako osobny produkt. By ją nabyć, należy zakupić Call of Duty: Legacy Edition (220 zł na PC, 320 zł na konsolach).

A pocałujta w dupę misia durne Activision! \ :kotek: /
Więcej zarobiliby na sprzedaży luzem tego remastera o ile byłby dobrej jakości + serwery byłyby dedykowane ale znając lenistwo i praktyki Activision port będzie biedacki a multiplayer będzie opierał się o ten śmierdzący trupem matchmaking dla zaplutych console fagów...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Call of Duty

Postprzez Adik w 03 Maj 2016, 09:20

Dla mnie seria CoD skończyła się na BO 2. Tak że tej padliny wgl nie kupię. Jedynie zachęca ten CoD 4 ale to tylko nowe tekstury, oświetlenie itd. W SoC można mieć takie "same" z pomocą odpowiednich modów, za darmo.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: Wczoraj, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 28 Maj 2016, 00:19

Co do sposobu sprzedaży - Fakt, wtedy na ten remaster spojrzałbym łagodnym okiem i o ile miałby sensowną cenę (nie to, co 60 złoty za Heroes III HD) być może nawet bym się na niego pokusił. Jednak pomyślmy - ludzie przecież chętniej kupiliby remaster niż Infinite Warfare, bo krytyka wtórności tej odsłony jest większa niż wcześniej. A tak wydawca może stwierdzić, że ludzie lubią futuryzm i będą go ciągnąć dalej. :P

Dane na temat remastera (zajmuje się nim Raven Software):
-Jest dołączany do każdej edycji Infinite Warfare z wyłączeniem standardowej i na ten moment nie zapowiada się na zmianę;
-Poprawie poza grafiką ulegną dźwięk i animacje;
-Nie ma matchmakingu, a są serwery dedykowane z 10 mapami;

A sama zapowiedź gry w wersji angielskiej ma już ponad 2,5 milion łapek w dół i ta liczba wciąż rośnie i jeśli nie bierzemy pod uwagę teledysków muzycznych jest filmik z największą liczbą łapek w dół. Chociaż sam nie wiem, czy niechęć do marki nie została tam przysłonięta zwykłym trollingiem i chęcią przebicia teledysku Justina Biebera.

17 maja w USA premiera miało Call of Duty: Modern Warfare Trilogy, paczka na X360 oraz PS3 zawierająca wszystkie części z trylogii Modern Warfare wraz z DLC Stimulus do Modern Warfare 2. Kosztuje 30 dolarów. Pewnie i tak nikt nie kupi, ale tak informuje. :P

Edit2: Historia kolejnych gier z serii Call of Duty, które nigdy nie wyszły, tym razem w wersji polskiej:
Call of Duty: Combined Forces - gra wycofana z produkcji, bo za droga była.
Call of Duty Tactics - Miks RTS-a i TPS-a, niestety nie dostał się do rąk graczy, a z nieznanych przyczyn został wycofany z produkcji.

Ponadto wyciekła informacja o becie Infinite Warfare, ale na ten moment wiadomo tylko tyle, że będzie. Kiedy, to się okaże.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 07 Cze 2016, 23:15

Wiele jest głosów, że II wojna, coś bardziej przyziemnego, nie futuryzm, to sprzeczne z chęcią graczy! Takie slogany są popularne co do CoD i BF, jednak chyba wytwórcy nie są idiotami i badają rynek. Robią grę futurystyczną, bo z ich badań wynika, że gra się sprzeda. Nie wiem kto przeprowadza badania oraz kto jest brany pod uwagę. Nie chcę tu bronić, ale zachęcam do szerszej refleksji. Sam nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań jak futuryzm. Sam skończyłem przygodę z CoD na Ghosts, ponieważ BO II i reszta to już dla mnie za dużo futuryzmu. Czekam na zmianę. BF 1 ciekawy, ale wciąż to nie to czego bym osobiście oczekiwał. Spodziewałem się drugiej wojny w nowej prawie albo zupełnie nowego konfliktu. Korea, Radziecka interwencja w Afganie, Panama itp. Cóż, czas pokaże.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez RICO w 08 Cze 2016, 00:39

Witam ;) Wprawdzie na forum jestem od niedawna, ale z Cod-m to już dłuższa historia. Czytałem wasze wypowiedzi i w większości macie rację. Wielu graczy pozostało lub powróciło do CoD-a 4 w MP, w tej grze liczy się skill gracza a nie futurystyczne bajery. Jestem fanem gry STALKER jak i CoD 4, być możne niektórzy z Was mnie kojarzą bo mam tam taki sam nick co na forum ;) Pozdrawiam i mam nadzieję że się spotkamy w rozgrywce MP ;)
RICO
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 05 Cze 2016, 21:47
Ostatnio był: 11 Cze 2016, 20:16
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 06 Lip 2016, 15:52

Rozgrywka pokazana na targach E3 - Matko jedyna, co to za syf?



Dodatkowo kampania MW Remastered będzie dostępna 5 października na konsoli PS4 - w kwestii pozostałych elementów nic się zmieniło.

Kolejna historia niewydanego CoD-a - tym razem Roman Wars. :P
http://gry.onet.pl/call-of-duty-roman-w ... czy/rmpkyb
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)

Za ten post Imienny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop.
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Pangia w 06 Lip 2016, 16:58

Widzę, że kolejna część CoD-a cierpi na dokładnie tą samą przypadłość, co Mafia III – zapowiada się na fajną grę, której największym mankamentem jest to, że źle się nazywa. Gdyby to nie było pod marką Call of Duty, ludzie by się mogli nawet wręcz napalić na to, bo po tym gameplayu moim zdaniem wygląda całkiem miodnie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości