Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez smichal74 w 14 Lip 2016, 23:40

Gameplay z Odświeżonej wersji Coda 4 https://www.youtube.com/watch?v=uGVNJCKyJ-M
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 21 Lip 2016, 18:17

@up
Ładnie to wygląda - tylko ukryte za Infinite Warfare, które równie dobrze mogłoby się nazywać "Mass Effect: Warfare" czy "Halo 6". I to jest główny problem najnowszego CoD-a - koncept rozgrywki, który nie pasuje do serii. :/

Tymczasem wspomniany Inifinite Warfare dostanie polski dubbing, obsada nie jest znana. Pytanie tylko, jak go zrobią - bo jak to będzie coś w stylu dubbingu z DOOM (2016), to niech lepiej się za to nie zabierają.
http://www.eurogamer.pl/articles/2016-0 ... ki-dubbing

Zapowiedź trybu zombie - Jaki mało rozgarnięty człowiek wpadł na taki pomysł? :tm:


Jaki mało rozgarnięty człowiek wpadł na taki pomysł? :tm: :tm:
https://charlieintel.com/2016/08/13/bla ... ason-pass/

Na stronie gry na Steamie można przeczytać następujący komunikat:
Poszczególne pakiety map nie są już sprzedawane oddzielnie w wersji PC. Musisz kupić Karnet Sezonowy, aby uzyskać dostęp do pakietów map DLC. Jeżeli wcześniej kupiłeś DLC 1 i/lub DLC 2, będziesz mógł kupić Karnet Sezonowy w obniżonej cenie. Ta obniżka zostanie zwrócona w postaci kuponu Steam. Będzie widoczna, kiedy zalogujesz się do swojego konta Steam i dodasz Karnet Sezonowy do swojego koszyka.
Ostatnio edytowany przez Imienny, 04 Wrz 2016, 16:28, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)

Za ten post Imienny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet.
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez caleb59 w 04 Wrz 2016, 10:35

Bo :ati: się lenił wrzucić...

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 06 Wrz 2016, 20:35

Wygląda ładnie, tylko dźwięki niektórych broni są takie se. I nowe ikony serii ofiar żywcem wyjęte z Black Ops III, które są okropne. Więc o ile nie skopali mechaniki, to będzie solidny tytuł. Ciekawe tylko, czy będą pamiętać o (spoiler z kampanii)
:

Drobnym konflikcie między zamachem na Zachajewa z MW, a retrospekcją z MW3


Niemniej wciąż jest to w paczce z IW, przez co na ten moment nie zastanawiam się nawet za kupnem. Ciekawe tylko, czy osoby, które kupiły pakiet dostaną 2 klucze (jeden na IW i jeden na MW:R), czy jeden wspólny. I czy remaster nie skończy jak mapka The Giant (wcześniej w kolekcjonerskiej edycji, obecnie do kupienia na steamie za 6 euro :D).

He he he - beta Infinite Warfare 14 października na PS4, chwilę później na XONE. Nie ma bety na PC. Przypadek? :suchar:
http://www.ppe.pl/news/46088/call-of-du ... rywka.html

Czyli prawdopodobnie jeden klucz - w takim razie kicha. :/
http://www.ppe.pl/news/46140/miesko-por ... tered.html
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Pijawol w 08 Wrz 2016, 06:55

Skarpety jako "kolekcjonoreski" bajer w Legacy Edition. Ich poj*bało już do końca chyba. :E

Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 05 Paź 2016, 15:39

Niestety - odsprzedaż będzie niemożliwa. Remasteru bez Infinite Warfare się nie odpali. Możliwe, że będzie to coś w stylu menu wyboru z Modern Warfare 2 (odpalamy IW i mamy wybór - remaster czy IW). Czyli bieda. :/

IW zajmuje 80 GB, a remaster około 50 GB. Poważnie? :E
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Pijawol w 05 Paź 2016, 17:32

Ten remaster to jakiś absurd. CoD4 klasyczny zajmuje tylko 6,5 GB miejsca na dysku. Można by rzec, że osoby kupujące ten remaster zapłacą jedynie za minimalnie lepszą grafikę ( która w oryginale zresztą nadal nie jest zła ) i jakieś 43,5 GB więcej zużytego miejsca na dysku. Aha - płacą jeszcze za jakąś durną strzelankę kosmiczną IW.

Szkoda, że nie postanowili zrobić remake'a najlepszej części pierwszej i dodatku United Offensive - w tych CoDach faktycznie strona technologiczna jest już obecnie przestarzała, ale za to mamy świetny klimat, ciekawe i różnorodne misje oraz co najważniejsze: gramy tam jako zwykli żołnierze, a nie jakieś ubersoldaty-zbawcy świata rodem z nowych gier z serii.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 05 Paź 2016, 18:10

Poza grafiką Raven Software poprawiło też podobno animacje, dźwięki i inne rzeczy. A deweloper (w odróżnieniu od wydawcy) jest solidny. Niemniej przeskok "wagowy" do prawie 50 GB jest dość dziwny. Aż tak słabo poszła kompresja?

Ale przynajmniej trzeba stwierdzić (oglądając porównania graficzne) - wyłączając dużą łączną wagę plików - że jest to faktycznie remaster, a nie "remaster" jak to jest w przypadku BioShock: The Collection (który na PC wypada w niektórych aspektach gorzej niż wersja odświeżana). I pewnie bym go przytulił - ale nie sprzedają go osobno, to nie. Jak kiedyś rozłączą, to MOŻE kupie.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 05 Paź 2016, 21:47

Ostatnio cały czas słyszę plucie na nowego CoDa oraz chwalenie nowego BF. Zasadniczo twórcy CoDa po tylu latach mają już sprawdzonych pracowników do opinii publicznej. Są nastawieni na zysk a na 100% pracują tam cwaniaczki. Tak więc gdyby gra futurystyczna była nieopłacalna to by nie robili czegoś pokroju IW. W takim razie skąd biorą opinię o tym, co ludzi chcą kupić i w co grać? Tylko USA? Tylko zachodnia Europa? Bo skoro wciąż słyszę falę nienawiści na ten tytuł a twórcy nic z tym nie robią to oznacza, że nastawiają się na dużą sprzedaż. Być może temat II wojny czy innego konfliktu nie jest na tyle silny dla ich odbiorców by takową grę robić.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 05 Paź 2016, 22:27

Szagart napisał(a):Tylko USA?


Pewnie tylko USA. Chociaż mnie zastanawia, jak ktoś mógł stwierdzić, że futuryzm po raz kolejny w serii (bo zaczęło się to od BO 2, a można by pewnie podciągnąć także MW3) będzie ciekawy. A co do fali nienawiści, to co twórcy mają robić? Bo jakoś dla nich żadnego rozwiązania nie widzę. A remastera osobno na ten moment nie dadzą, bo skończy się to skokiem na niego, a nie IW. A tak "szprytnie" stwierdzą, że IW jest dobry (co prawdą nie będzie). :suchar:

Jak patrzę na ten cyrk, to mam obawy, że dla serii CoD Infinite Warfare albo CoD 2017 będzie tym samym, czym dla THPS była ostatnia odsłona (czyt. na metacritic średnia niezależnie od strony i platformy mniejsza niż 40/100). Czyli niechęć widoczna pod zapowiedziami zostanie wykazana w niskiej sprzedaży, a nie skończy się jedynie na trollach, które chciały, by znielubieniem pierwsza zapowiedź przebiła teledysk J. Biebera.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez LSkiper w 06 Paź 2016, 15:08

Tyle że już od 2013 roku CoD ma średną ocen na Metacriticu oscylującą w okolicach 20-30/100. Ghosts jest przebojem bo ma równe 20/100 według graczy PC-towych. Więc albo IW ma w dupie dział PR albo po prostu słuchają jedynie gimbów którzy mówią że wojny przyszłości są super i wogle. :suchar:
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Call of Duty

Postprzez Microtus w 06 Paź 2016, 16:40

Gimby nie gimby ale gra się rozchodzi jak ciepłe bułeczki. Rekord sprzedaży black ops w 2015 roku w USA...
Statystyki sprzedaży serii

Mogą być chu*owe oceny na metacriticu ale są też słupki sprzedaży firma notuje cały czas wzrosty także, kręci się to a złotej kury się nie zarzyna... Myślę, że firma i tak jak każda marka jak już na nią zapracowała to na niej jedzie. Ludzie kupią zawsze pewniaka o jakimś poziomie wykonania... Jak widać po wynikach sprzedaży?

Czy seria jest dobra? Moim zdaniem była. Nie grałem w żadna z nowych odsłon. Skończyłem przygodę na MW2, który mi się podobał, ale nie widziałem tu żadnego progresu. Dlatego nie kupuje. Nie lubię oskryptowanych do bólu gier. Multi było dobre, ale dużo zjebów grało... Niestety jak każde multi zarzynają je ludzie.

Z całej serii najbardziej zapadły mi w pamięci lądowanie w Normandii a Call od Dudy 2 i Misja z Czarnobylem w MW.
Klimacik kapał. I tyle dla mnie seria skończona nie ma, co zaglądać. Szkoda czasu i kasy.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości