Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry

Postprzez doomer77 w 18 Lis 2015, 17:40

No nie do końca o to mi chodziło, ale dzięki za starania :)
Gra się całkiem fajnie, powierzchnia do zwiedzania jest naprawdę ogromna i w zasadzie poza pionowymi ścianami można wejść wszędzie. Gra chodzi u mnie tylko trochę gorzej niż FC2, tyle że na niższych ustawieniach. A i tak wygląda niebo lepiej, chociaż to może kwestia otoczenia/roślinności.
HUD jest spaprany. Za duże ikony i powiadomienia, jest ich za dużo i zbyt mocno wchodzą w pole widzenia. Zamiast listy zadań wyświetlanej pod jakimś klawiszem, aktualne zadanie ciągle bije po oczach i odciąga uwagę. Podgląd mapy jest skopany, mało czytelny.
Samochody dziwnie jeżdżą, jakby się mocno ślizgały, ale to może taka ich uroda. Irytujące jest jednak to, że podczas ich używania zmienia się FOV i póki co nie mogę go zmienić na FOV podczas chodzenia.
Szkoda, że podczas wykonywania głównych misji twórcy nie pozwolili graczowi na więcej swobody. Trzeba zostać na miejscu i działać.
Dziwny system sejwów, nie podoba mi się.
Za dużo animacji, podczas których gracz może tylko się przyglądać, albo naciskać jeden guzik.

Mimo tych baboków nie wiem dlaczego tak długo czekałem z odpaleniem tego tytułu. Chyba przestraszyły mnie początkowe wymagania, których teoretycznie mój komputer nie miał prawa udźwignąć. Okazuje się jednak, że gra chodzi przyjemnie i tak również wygląda.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Reklamy Google

Re: Far Cry

Postprzez quanticox w 19 Lis 2015, 07:36

Ja nie sądziłem że to powiem, ale fc4 podoba mi się bardziej od fallouta 4.
Grafika, mapa, bronie czy questy. Wszystko we FC jest dla mnie lepsze.

Na chwilę obecną post appo to tylko wasteland 2, fallout 1,2 ewentualnie 3.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Far Cry

Postprzez Universal w 19 Lis 2015, 10:36

FC4 na początku jest niezłe. Fajna grafika, duża mapa, pozornie sporo możliwości - po paru godzinach zaczyna nużyć bo zadania są powtarzalne, broń przestaje być przydatna a "znajdźki" nie mają najmniejszego sensu. Końcówka to jest przedzieranie się do finału, potem deinstalacja i zapomnienie. Jeśli FC4 > F4, to jak Fallout musi być zepsuty? :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Far Cry

Postprzez quanticox w 19 Lis 2015, 12:51

FC lubię za możliwość skradania. W większości misji używam głównie łuku, noża i czasami snajperki.
Świat żyje, zwierzęta się żrą, wojska się ścierają. Mi się podoba :D
Fc4 przeszedłem pirata i tak mi się spodobał że kupiłem oryginał w złotej edycji i gram od nowa.
Żałuję że tak samo nie zrobiłem z f4, bo po tym całym hype zamówiłem preorder.
Łącznie przegrałem z 10h i to bardziej na siłę. W sumie kasa w błoto.
To nie temat o f4 więc tak szybko co mi się nie widzi :
Grafika
Fatalna optymalizacja
Fabuła
Nowy system SPECIAL
Sterowanie
Port z konsoli
Dialogi
Mała mapa
Wrogowie (zachowanie i zróżnicowanie )
Pancerz wspomagany na starcie i idiotyczne zasilanie
Postać nie może być zła :(

To tak na jednym wydechu ;) jakbym pomyślał to znalazłoby się więcej.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Far Cry

Postprzez Universal w 19 Lis 2015, 19:54

Ale... ale to temat o Far Cry... :suchar:

Skradanie dość szybko przestało mnie bawić - zżerało czas niewiele dając w zamian. To jest właśnie chyba najistotniejsze - ta gra niewiele daje. Ok, coś się dzieje, fabuła jakoś idzie do przodu, ale dialogi poza tymi dwoma ćpunami i agentem są niewarte wzruszenia ramion, nie przypominam też sobie jakichś większych zwrotów akcji. Wreszcie - brak happy endu. Poczucie pewnej beznadziejności - wiadomo, że to tylko gra, ale po skończonej grze miałem poczucie straconego czasu - poza hektolitrami przelanej krwi nic się nie zmienia w świecie przedstawionym. Ten "żyjący świat" szybko wydał mi się martwy. Wszyscy tylko się napie*dalają - zero przemysłu, zero rolnictwa. Nawet te pola maku, które miały być głównym źródłem dochodu budżetu Kyratu były pustymi placami.

Negatywnie oceniam też głównego bohatera - nie ma jaj. Kukła, która z turysty w dziesięć minut przeradza się w mordercę. Żadnych wyrzutów sumienia, nic - nawet w FC3 się trochę opamiętali i były tam uwagi, że główny bohater przeszedł dużą metamorfozę (ze zwyczajnego "zachodniego" studencika w predatora). W czwórce? Nic podobnego nie zauważyłem.

Podobnie - cały tani mistycyzm. Bez Shangri-La i tego pseudoreligijnego napięcia gra byłaby lepsza i spójniejsza.

O FC3 pisałem tak (zdaję sobie sprawę, że może śmierdzieć hipokryzją):
viewtopic.php?p=288589#p288589
Od maja pograłem w parę naprawdę dobrych gier, które mnie usatysfakcjonowały pod różnymi względami - czy to mechaniki, czy fabuły i uznałem, że o ile FC3 był po prostu fajną grą, w którą grałem z przyjemnością, o tyle FC4 mi tego nie dało. Fabuła była bardziej oczywista, system craftingu dość szybko zaczął mnie irytować (braki amunicji - przez długi czas nie mogłem odblokować ostatniej torby na naboje), a cała gra dość mocno przypominała mi FC3.
O ile w FC3 wyróżniłem istnienie "paru ciekawych rozwiązań", to poza kilkoma szczegółami (jazda na słoniu, kilka ciekawie zaprojektowanych minilokacji) nie zwróciłem uwagi w FC4 na nic wartego entuzjazmu. A po namyśle uznaję FC4 za podrasowane, owinięte nowym papierem pakowym FC3.

No, tom se pofolgował :caleb: Jeśli Tobie się ta gra ponadprzeciętnie podobała, to zazdroszczę - moje wymagania poszły na tyle w górę, że długi czas będę się już tylko frustrować narzekając na chu*owe scenariusze i brak świeżości. I przez to wku*wiam się i przy grach (FC4, Unity), i przy serialach (Wataha, Pakt), i przy filmach (Spectre).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Far Cry

Postprzez Wiewi0r w 19 Mar 2017, 18:54

Ktoś ostatnio grał w FC3? Na przykład po pełniaku w pewnym czasopiśmie? :P

Mam problem z Uplayam. Nagrody konkretynie nie działają. Ekstra bronii ani misji nie widać w grze. MIał ktoś taki problem?

Hie, hie, złota łopata miesiąca co najmniej.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Far Cry

Postprzez Wave w 19 Mar 2017, 20:52

Jeśli chodzi o same spluwki to polecam zagrać z modem Ziggy's Mod, który dodaje wszystkie sygnaturki do kupienia + wrzuca jakieś spluwki z multi.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Far Cry

Postprzez tom3kb w 19 Mar 2017, 22:41

Ja gram w tego z FC3 z CDA.
U mnie misje widać, chodzi ci o znaczniki na mapie?
Może coś w opcjach powyłączałeś, chociaż nawet nie patrzyłem czy w tej grze możn :) także strzał w ciemno.
Ekstra bronie, te unikatowe to na razie odblokowałem jedną, jakąś strzelbę ale nawet z niej nie skorzystałem.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Far Cry

Postprzez Wiewi0r w 21 Mar 2017, 23:11

Tomek, chodzi mi o broń i misję które odblokowujesz z poziomu Uplaya za punkty za akcje. Z akcjami zresztą też są jaja, bo nie chciało zaliczać...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Far Cry

Postprzez smichal74 w 23 Mar 2017, 20:12

Wiewi0r napisał(a): Z akcjami zresztą też są jaja, bo nie chciało zaliczać...


Też mi nie zaliczało akcji w far cry'u 3 z cd action jak i w Assasinie brotherhood , napisałem do supportu i odpisali że problem jest in znany i że sie wkrótce za to zabiorą xD , poprosiłem też aby ręcznie ogarneli mi te akcje i punkty i tak się stało :) .
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Far Cry 3 Blood Dragon spolszczenie

Postprzez MajorDiegtiarov w 03 Maj 2018, 16:20

Witam ma ktoś może zachomikowane spolszczenie do FC3 Blood Dragon? Strona główna Eureka Subs nie działa a jedyne spolszczenie, które znalazłem jest z instalki.pl jednak po jego instalacji wywala błąd pamiętam, że dodatkowo były jakieś dwa pliki do podmiany, ale nie mogę ich nigdzie znaleźć.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Far Cry 3 Blood Dragon spolszczenie

Postprzez Stanisław w 07 Maj 2018, 11:01

A jakie to dwa pliki ? Spróbuj zainstalować to spolszczenie nie do gry, a np. do nowy folder, potem wklej plik
common.fat z tego folderu do datawin32 w katalogu gry.
Awatar użytkownika
Stanisław
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 19 Cze 2016, 06:56
Ostatnio był: 25 Cze 2018, 07:01
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości