''Suka''

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: ''Suka''

Postprzez skinnyman w 16 Wrz 2016, 01:59

vandr napisał(a):
Tak czy srak brzmi chu*owo. Wszelkie teksty w uniwersum Stalker to ścierwo i powinno sie to palić wagonami. Jak dla mnie nawet teksty Gołkowskiego, waszego guru. O Metro 2033 nie wspominając.

To jest ku*wa tak infantylne, wtórne, pisane przez legiony pryszczatych dzieci, że przechodzą mnie ciarki wstydu na myśl o napisaniu czegokolwiek podobnego. Jedyne co jako tako widziałbym w uniwersum Stalker to w pełni około filozoficzna praca poświęcona własnemu wnętrzu, wierze, religii, sensu istnienia i porównaniom opartym na schorzałej otoczce Strefy. Reszta - piec.


Moje zdanie pełniło wyłącznie rolę podglądową, służyło porównaniu dwóch typów narracji.

Also, to jest uniwersum głównie na podstawie gier komputerowych, a ty oczekujesz arcydzieł na miarę Tarkowskiego? Ja pier*olę xD Ty wiesz, że zawsze będzie istnieć kultura niższa i wyższa, i że wszystko można zdyskredytować po prostu nazywając to "ścierwem"? Ja na przykład nie uważam "Metro 2033" czy cyklu Gołkowskiego za literaturę wysokich lotów, ale potrafię oddać sprawiedliwość autorom, że napisali po prostu dobre, wciągające książki, pełniące głównie rolę rozrywkową. Ale czarno-biały świat łatwiejszy, c'nie?

No i w ogóle to mówienie o infantylizmie a jednocześnie wyzywanie wszystkich innych od "pryszczatych dzieci", no rzeczywiście bardzo dojrzała i rzeczowa argumentacja xD
"In loneliness, in some sort of a bleak unexplainable solitude with yourself and the Zone you can contemplate. Feel it, become another, penetrated by the aeons of the Zone. That's why it is good that makers didn't include women in the game, truly they are genius. While the game is kind of explorative, it is the journey inside. Had you also the feeling that you are in your dream while playing? Sometimes, for only moment some sight in the game appears to you like an image in a dream: obscure landscape, grey sky, and deserted building with dark windows. (...) It is no shame to have an intimate feeling to this game. I think this game, not on purpose but through artistic intuition, which is not controlled by a purpose of the artist, touched the perennial."

Za ten post skinnyman otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Horajzon.
Awatar użytkownika
skinnyman
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 09 Wrz 2016, 22:05
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 18:22
Miejscowość: pe do en kreska
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: ''Suka''

Postprzez KOSHI w 16 Wrz 2016, 17:50

Mnie się wydaję, że powinniśmy iść o krok dalej i karać za posiadanie książek paleniem na stosie. Seria ta to przecież profanacja Tarkowskiego i Strugackich. Czym są jakieś zaślinione pijawki wobec problemów naszego ego i dylematów moralnych nad własnym jestestwem? Dlaczego książki nie poruszają tych problemów??? Wydaje mi się, że literatura tego typu obraża inteligencję wszystkich użytników tego forum...
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: ''Suka''

Postprzez Universal w 19 Wrz 2016, 13:02

vandr napisał(a):Tak czy srak brzmi chu*owo. Wszelkie teksty w uniwersum Stalker to ścierwo i powinno sie to palić wagonami. Jak dla mnie nawet teksty Gołkowskiego, waszego guru. O Metro 2033 nie wspominając.

I dlatego Polska ziemiańska upadła - mieszkańcy folwarków są zjebani :suchar:
:

Image


skinnyman napisał(a):Tak z ciekawości: co Wam tak przeszkadza w narracji pierwszosobowej w czasie teraźniejszym? :D Może nie odznacza się wielką wirtuozerią, ALE pełni jedną ważną rolę - nadaje niesamowitej dynamiki.

No właśnie - nie odznacza się "wielką wirtuozerią". Mówiąc wprost - jest prostackim zabiegiem. Dynamikę można nadać na inne sposoby, choćby przez dobór słownictwa, skracanie zdań, sekwencjonowanie wydarzeń.
skinnyman napisał(a):Moim zdaniem do wspomnień lepszy jest czas przeszły, ale do opisów sytuacji szybko zmieniających się teraźniejszy wydaje się niezastąpiony.

Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem mieszania czasów, ale mniejsza z tym. Po prostu: można napisać zdynamizowaną akcję nie używając czasu teraźniejszego. Czas teraźniejszy pamiętam z podstawówki i ułomnych opowiadań w elementarzach. Mnie męczy i zamiast pędzić z czytaniem - a potrafię czytać dość szybko - muszę wracać po kilka razy, żeby przyswoić tekst.
skinnyman napisał(a):Also, to jest uniwersum głównie na podstawie gier komputerowych, a ty oczekujesz arcydzieł na miarę Tarkowskiego?

Napluł Ci na głowę, a Ty mówisz, że deszcz pada. A co Koshi odjuchociągowił to ja nawet nie.
skinnyman napisał(a):[...] ale potrafię oddać sprawiedliwość autorom, że napisali po prostu dobre, wciągające książki, pełniące głównie rolę rozrywkową [...]

Problem w tym, że tzw. cykl Gołkowskiego nie jest dobry. Jest co najwyżej "poprawny", w sumie mocno nierówny. Dobre są dopiero Stalowe szczury - te faktycznie przeczytałem z przyjemnością i chcę kupić kolejną część.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Poprzednia

Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość