Opinie, oceny, komentarze, hejt

Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Terminus w 15 Wrz 2016, 20:07

Image
Kilka dni temu, zgodnie z zapowiedzią na stronie stalker.pl, miała miejsce premiera kolejnej książki ze stalkerskiego uniwersum. Jest to następna pozycja Fabryki Słów z serii Fabryczna Zona pt. "Wedle zasług". Autorem jest kolejny z naszych forumowiczów Sławek Nieściur, jeden ze zwycięzców konkursu na opowiadania do "Antologii".
Osoby, które już zapoznały się z tą pozycją zapraszamy do dyskusji, komentowania, recenzowania itp.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Pangia w 15 Wrz 2016, 21:48

Wypada, żeby autor tematu sam wygłosił jakąś opinię, zwłaszcza jeśli tak usilnie zabiegał o utworzenie miejsca do dyskusji na forum. :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Terminus w 15 Wrz 2016, 22:28

Nie czytałem [jeszcze] tej książki, to nie bardzo wiem o czym miałbym się wypowiedzieć? O okładce?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Pangia w 15 Wrz 2016, 22:41

No to założę się, że należysz do lwiej większości w tym wypadku :E
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez KOSHI w 16 Wrz 2016, 22:57

Byłem dziś w Empyku to se ksionżkę przeleciałem pobieżnie. Trochę wstępu, potem losowo w kilku miejscach poczytałem. Nie wygląda mi to na rzyg, nawet się to znośnie czytało. Fabularnie czuję, że szału nie będzie - wilki wielkie jak dogi niemieckie to raczej nie mój klimat. Zdaję mi się, że będzie to pomieszanie Noczkina z Gołkowskim z nie spie*doloną polszczyzną, więc może i warto. Ale i tak kupiłem ku*wa Fantastycznego Lema - Najlepsze 15 opowiadań... :E
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Snorky w 23 Wrz 2016, 00:48

Czytam pomału, w odcinkach, jak zawsze, więc poszło na razie kilkadziesiąt stron. Przed czytaniem oblukałem kilka recek, z których wynikało głównie, że nie będzie tu jednego Zbawiciela Świata, a akcja idzie szybko. Fakt, mamy do czynienia z kilkoma bohaterami, a fabuła toczy się bez przynudzeń. Stawiałem na to, że będą to raczej wyrywkowe zeznania świadków Katastrofy (co mogłoby być również ciekawym eksperymentem), ale tu do czynienia mamy z kilkoma ściśle ze sobą powiązanymi bohaterami.
Styl inny, niż mieliśmy do czynienia w poprzednich pozycjach, co może być ciekawym doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Snorky
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 04 Lis 2014, 00:54
Ostatnio był: 01 Lut 2018, 03:09
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Glaeken w 25 Wrz 2016, 19:00

Jedno od razu rzuca sie w oczy: Fabryka po raz pierwszy wydała ksiazke z okladka Chirwenko - czołowego ilustratora okladek ruskiej serii.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Czipi w 01 Paź 2016, 11:43

Skończone. Wniosek po przeczytaniu jeden, w zasadzie dwa:

1) Dobrze, że za to nie zapłaciłem.
2) Przynajmniej okładka ładna. :caleb:

Może to po prostu ja, ale styl, w jakim zdecydowana większość książki była napisana po prostu mi nie odpowiada. Masa "głównych" ciężkich do rozróżnienia przez swoją nijakość bohaterów była dla mnie po prostu przytłaczająca. Geneza Zony przedstawiona w książce... no tutaj autor wszedł w jakąś strefę sacrum, to nie powinno być wyjaśnione, a na pewno nie w taki sposób. Popłynął za daleko i zgubił grunt. Pierwszy rozdział czytało mi się naprawdę świetnie, jeśli dobrze pamiętam, ponad 100 stron zgrabnie spiętych i nasiąkniętych klimatem. Potem równia pochyła do tego stopnia, że chyba pierwszy raz w życiu zakończenie książki nie wzbudziło we mnie żadnych emocji poza "ku*wa, nareszcie koniec (książki)". Może kiepska książka, może mi nie leży - to już ustalimy, gdy reszta też się wypowie.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Universal w 01 Paź 2016, 13:17

Czipi napisał(a):Geneza Zony przedstawiona w książce... no tutaj autor wszedł w jakąś strefę sacrum, to nie powinno być wyjaśnione

De gustibus, bardzo chętnie poczytałbym ciekawe teorie nt. powstania Zony. Co innego jeśli opisana została słabo.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Czipi w 01 Paź 2016, 18:04

Universal napisał(a):Co innego jeśli opisana została słabo.


Nie wdając się w głębokie spoilery, Zona powstała z tego samego powodu, z którego ty jesteś nazywany "setą". :caleb: Dokładniejszy opis tego procesu był tak absurdalny, jak niektóre wątki ze "Sztywnego". Tylko, że to dwa różne typy książek.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Universal w 01 Paź 2016, 19:28

Setą* :caleb:

Podkreśliłem, że przeczytałbym ciekawe teorie. Nie pierdo*enie o naje*anych demiurgach od siedmiu boleści :suchar: Napisałeś o strefie sacrum, czyli jak rozumiem - podszedłbyś do tego jak w Metrze Głuchowskiego, gdzie w regulaminie każdego konkursu jest wzmianka o zakazie wyjaśniania przyczyn i przebiegu wojny?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Opinie, oceny, komentarze, hejt

Postprzez Czipi w 03 Paź 2016, 15:02

Niekoniecznie, ale na pewno z odrobiną poszanowania czy powagi. Tutaj ewidentnie mi tego zabrakło.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Następna

Powróć do Wedle zasług

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość