[PYTANIE] Słuchawki

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

[PYTANIE] Słuchawki

Postprzez Plaargath w 07 Paź 2015, 19:58

Może ktoś będzie władny doradzić mi w kwestii zakupu? Kompletnie się na sprawie nie znam, a szukam słuchawek do kompa.
Przeznaczenie:
a) słuchanie muzy (głównie jazz, metal, blues, elektroniczna) - chciałbym, żeby po prostu fajnie było słychać, nie jestem jakimś wielce audiofilem, ale żeby przenosiło ładnie basy, a nie tak, że potem solo na kontrabasie nie słychać
b) gry (chciałbym, żeby nadawały się do symulatorów rajdów i stalkera - jak z tym poradzą, to ze wszystkim poradzą)
Wymagania:
c) nie muszą mieć mikrofonu, ale jak będzie to się nie obrażę - wolę kupić mikrofon osobno i mieć dobry dźwięk, niż nie mieć dobrego dźwięku, a za to mikrofon
d) cena - no tak... Najbardziej bym się cieszył, jakbym się zamknął w dwóch stówach. Domyślam się, że taka kwota może się okazać niewystarczająca, także gdyby rynek był aż tak skisły, albo jakoś szczególnie udany zakup by to uzasadniał - do trzech stów wtedy da radę.
e) ah, no i taka rzecz. Otóż wszystkie słuchawki, których do tej pory używałem (nie było tego dużo i same tanie ciulówki) bolały mnie w czubek głowy. Mam o tyle trudniej w tej kwestii, że - jak niektórzy pamiętają - jestem łysy, żadne włosy nic nie zamortyzują. Także fajnie by było, gdyby pałąk nie był zrobiony z zardzewiałych żyletek.
Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, nawet ogólne typu ta firma tak, a tamta nigdy w życiu.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Słuchawki

Postprzez doomer77 w 07 Paź 2015, 20:24

Nie podam Ci modelu, ale wytyczne, jak takowy znaleźć.
Pałąk - z obiciem od wewnętrznej strony na górze. Jeśli takiego nie znajdziesz, to zadbaj, aby pałąk był wystarczająco duży, aby wcisnąć tam zgrabną gąbkę albo poduszeczkę amortyzującą. Wybierz też jak najlżejsze słuchawki.
Dźwięk - przez lata przerabiałem to wg opinii znajomych i w internecie i niestety tylko ogólniki się zgadzają. Nie da się na podstawie opinii dobrać słuchawek dla swojego widzi mi się. Model ponoć doskonały kompletnie mi nie pasował, a inny, ponoć przeciętny odpowiadał moim preferencjom. A nie jestem człowiekiem, któremu słoń na ucho nadepnął.
Najlepiej w sklepie przetestować kilka modeli mając ze sobą płytę lub kilka ze swoją muzyką i przetestować na sprzęcie najbardziej zbliżonym do tego, jaki używasz.
Odnośnie gier to więcej zależy od sprzętu niż słuchawek. Tutaj ważne, żeby dobrze separowały kanały i izolowały od otoczenia.
Od wielu lat używam raczej z niższej półki Philipsa SBC HP200 (chyba już nieprodukowane) z kilku powodów - idealnie leżą na łepetynie i uszach (noszę okulary, zbyt małe słuchawki to mordęga), dźwięk mają bardzo dobry i mimo klejonego już pałąka nie zamierzam zmieniać, póki działają.
Ostatnie i najważniejsze - nie kupuj słuchawek bez przymierzania! One są jak buty, jeśli nie będą pasować, to choćby najlepsze będą tylko irytowały.

Za ten post doomer77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: [PYTANIE] Słuchawki

Postprzez Herezja w 07 Paź 2015, 21:08

Troszkę się tym interesowałem przez ostatnie lata. W przedziale 200 zł znajdziesz nawet kilka godnych uwagi słuchawek ale myślę, że jedne spośród nich się wyróżniają tak jakością wykonania jak i wygodą.
Creative Auvana Live! - używałem ich przez około 3 lata do momentu aż pałąk dokumentnie się połamał (parę razy wylądowały na podłodze i raz były przy tym zdeptane tak, że musiałem sporo tzw kropelki użyć) + oczywiście pady się zużyły.
Dźwiękowo prezentują się bardzo dobrze i ich krzywa dźwięku przypomina Uśmiech. Masz sporo w nich basu ale dobrze kontrolowanego co nie oznacza, że nie usłyszysz dźwięków średnich czy też wysokich. Jak sama nazwa wskazuje są to słuchawki, które dają odbiór bardzo żywy (po zamknięciu oczu i wsłuchaniu się w muzykę czasami ma się wrażenie, że się siedzi między wykonawcami muzyki a nie np. przed nimi).
http://www.ceneo.pl/13822340#mh=o3d4Ssb ... FwXKKkiHg2
Co do sklepów sam ostatnio większość zakupów z netu kupuje w Mall (jak byś miał wątpliwości odnośnie sklepu).

ps. Gdybyś jednak nie był zadowolony z tej propozycji daj znać poszukamy czegoś innego np z rynków azjatyckich.

Za ten post Herezja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 6 gości