Wytłumienie dysku twardego

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Wytłumienie dysku twardego

Postprzez vandr w 17 Kwi 2015, 19:53

Jaki polecacie sposób na wytłumienie dysku twardego? "Mankament" polega na tym, że biurko, poprzez pracę dysku twardego wydziela niskotonowe buczenie, które irytuje mój przewrażliwiony na takie pierdoły umysł. Czasami też zacznie brzęczeć obudowa, pomimo faktu, że wsio jest piknie dokręcone. Oba symptomy znikają, gdy troszkę uniosę przód obudowy do góry. O tym, że jest to dysk twardy mam pewność, ponieważ gdy Intel Rapid odcina od niego zasilanie po kilkunastu minutach bezczynności, komputer jest bezgłośny. Podkleiłem nóżki komputera filcowymi podkładkami i pomogło to w pewnym stopniu, ale nie do końca.

Myślałem, by po prostu podwiesić dysk na jakichś gumkach/szelce itp.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Wytłumienie dysku twardego

Postprzez Darth ReX w 17 Kwi 2015, 20:42

Są gumowe podkładki do śrub. Poza tym, można gdzieś poszukać specjalnych szyn montażowych. Polecam poszukać w sklepach elektronicznych lub na allegro.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Wytłumienie dysku twardego

Postprzez Herezja w 18 Kwi 2015, 06:54

Darth ReX napisał(a):Są gumowe podkładki do śrub. Poza tym, można gdzieś poszukać specjalnych szyn montażowych. Polecam poszukać w sklepach elektronicznych lub na allegro.


Szyny, o których piszesz zwykle są powiedzmy częścią zestawu jakim jest obudowa troszkę droższa niż przeciętna.

Poza tym może takie coś się nada http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-bit ... 68191.html ??
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wytłumienie dysku twardego

Postprzez smok61 w 18 Kwi 2015, 09:13

Mam obudowę Zalman Z 9 Plus. Są tam właśnie te szyny. Wypierdzieliłem toto w cholerę (młotkiem i przecinakiem), bo i tak dyski były słyszalne i do tego skutecznie blokowało przepływ powietrza z wentylatora do środka obudowy.
Zawiesiłem dyski na gumach z dętki i jest ok.
Najgorszym rozwiązaniem są śrubki, podkładki nie wiele zmieniają.
Ostatnio edytowany przez smok61, 18 Kwi 2015, 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: Wytłumienie dysku twardego

Postprzez Junx w 18 Kwi 2015, 09:47

Ja miałem ten sam problem. Podłożyłem między dysk i szynę zwykłe gumki-recepturki, problem się rozwiązał. Ja podłożyłem po dwie na stronę czyli 4 razem. Cisza i spokój ;)
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: Wytłumienie dysku twardego

Postprzez Pangia w 18 Kwi 2015, 15:06

Ja mam gównianą obudowę z blachy cienkiej na chyba niecałe pół centymetra, musiałem młotkiem nap♥erdalać w środku po niej, bo zaczep na dysk się nie chciał zmieścić (chyba składał ją Chińczyk po paru sake), obudowa leży na boku, choć to model stojący i nic mi nie hałasuje poza samym 9-letnim dyskiem, który zawsze był hałaśliwy, ale nic nie rezonuje ani nic z tych rzeczy. I jeszcze w tym starszym dysku są chyba dwa gwinty już trochę rozwalone i musiałem szersze śruby do nich wkręcać. Wziąłem takie szerokie, co mam nimi przykręcony napęd DVD – zero wibracji.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości