Kierownica

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Kierownica

Postprzez Pangia w 13 Maj 2016, 10:34

Chcę se kierę do kompa kupić, bo pierwszą wypłatę trzeba przej♥bać na głupoty :caleb:
Co potrzebuję:

– żeby była w miarę nieduża, bo mam trochę mało miejsca w okolicach biurka
– wolę manetki od wajchy od skrzyni sekwencyjnej, więc nie musi ona być w zestawie
– z braku pedału sprzęgła również się ucieszę (nie widzę dla niego sensu, skoro mało która gra w ogóle przewiduje jego istnienie, a tylko miejsce by zajmowało)
– liczba obrotów dowolna, grałem na takiej która oferowała max 2/3 pełnego obrotu w jedną stronę i wciąż zabawa była przednia :)
– ma działać na Windowsie 7
– dobrze by było, żeby miała własne sterowniki, a nie korzystała z jakichś cudów w Windowsie – poprzednia takie rozwiązanie właśnie wykorzystywała i przez to lubiła się zacinać, gubić centralny punkt itp.
– koszt: do 300 złotych, ewentualnie do 350. Nie potrzebuję czegoś, co zapewni mi doznania porównywalne do tych z prawdziwego auta, bo takie już mam :u3: Chcę tylko kółko do kręcenia. Pady są dla console peasantów, więc takie propozycje sobie darujcie :caleb:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Kierownica

Postprzez Soviet w 13 Maj 2016, 11:43

Nie opłaca się kupować taniej kierownicy z Biedronki, bo będziesz się tylko wkurzał na brak kompatybilności z czymkolwiek. Szukaj starszych, używanych Logitechów albo zbieraj piniondze.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Kierownica

Postprzez lukebuka w 13 Maj 2016, 17:30

Polecam Logitech Formula EX - Mocna, precyzyjna, przyjemna w użytkowaniu
Image
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kierownica

Postprzez Poldzer w 13 Maj 2016, 18:28

Kiedyś grałem na jakimś ujowym apollo. Skręt działał dopiero po ful skręcie i ode razu na opór. Nie polecam :TM:
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Kierownica

Postprzez Pangia w 13 Maj 2016, 19:00

Może w opcjach w grze miałeś coś schrzanione, pamiętam że w ToCA 3 można ustawić czułość kierownicy i martwe pola.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kierownica

Postprzez GTR w 15 Maj 2016, 13:54

Pangia napisał(a):z braku pedału sprzęgła również się ucieszę (nie widzę dla niego sensu, skoro mało która gra w ogóle przewiduje jego istnienie, a tylko miejsce by zajmowało)


Bzdura. Pedału sprzęgła nie wykorzystasz jak będziesz grać w GTA V albo Need For Speeda, ale inne gry stworzone do kierownic jak najbardziej przewidują używanie tego pedału, ostatnimi czasy do DiRT-a Rally wprowadzono możliwość dopisania sprzęgła do sekwencji gdyż gracze się tego domagali.

W tym przedziale cenowym nie widzę nic lepszego jak Logitech DFGT. Nie ma tam co prawda łopatek za kierownicą tylko normalna gałka do sekwencji, nie ma też sprzęgła, no ale to nic dziwnego - zbyt niska półka. DFGT ma za to chyba najlepszy silnik FFB w swojej cenie. Nadmienię tylko że po premierze G29 i G920 cena starej G25 bardzo mocno zmalała - ja swoją po znajomości kupiłem za 350zł, więc wydaje mi się że jak dołożysz te 100-150zł to może coś znajdziesz. A w G25 masz h-shifter z możliwością przełączenia na sekwencje, łopatki za kierownicą no i wszystkie, trzy pedały.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Kierownica

Postprzez Pangia w 15 Maj 2016, 14:10

Ale weź poprawkę na to, że nie gram w nowe gry, a i nie mam pewności, że wystarczy mi miejsca na 3 pedały pod biurkiem. Stąd w zasadzie te moje wymagania (ToCA 3 i GT Legends czekają na swoją kolej od chyba 6 lat), poza tym mimo wszystko choćby nie wiadomo jak wielki nacisk położono by na realizm w grze, dla mnie to wciąż będzie gra i sprzęgło wyda mi się zwyczajnie niepraktyczne… a przynajmniej do czasu, aż wygram w totka i będę mógł sobie umeblować pokój pod kątem wstawienia tam porządnej kierownicy ze wszystkimi trzema pedałami ;) Zresztą, i tak od takiego rozwiązania tańsze jest prawdziwe auto :E

EDIT: Ochujeli chyba ludzie. Na Allegro toto po 4-5 stów chodzi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kierownica

Postprzez GTR w 16 Maj 2016, 07:28

Jak sobie chcesz, ale DFGT to najlepszy wybór w kierownicach z niższych półek. Swoją drogą ceny faktycznie zbyt wysokie, ale tu masz za 150zł ze stojakiem - http://allegro.pl/logitech-driving-forc ... 16294.html

Dogadaj się o gwarancje rozruchową na tydzień czy dwa, jak będzie działać przez taki czas to Ci podziała jeszcze przez kilka dobrych lat ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Kierownica

Postprzez Darth ReX w 16 Maj 2016, 08:45

To licytacja, ta kierownica za mniej niż 300zł nie zejdzie.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Kierownica

Postprzez Pangia w 16 Maj 2016, 09:33

Do licytacji na Alledrogo trzeba konto, co nie?
GTR napisał(a):Jak sobie chcesz, ale DFGT to najlepszy wybór w kierownicach z niższych półek.

Domyślam się, ale widzę, że ogólnie to jest to towar deficytowy. Jakieś resztki w niektórych sklepach jeszcze są na magazynach, ale za 600-700 złotych…

Jakieś łatwiej dostępne propozycje? :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kierownica

Postprzez Poldzer w 16 Maj 2016, 11:02

Taa trzeba, ale rejestracja obecnie na allegro jest prostsza niż na forumie. :caleb:
A co do licytacji ogarnij tą stronkę: http://www.snajper.net/ . Pytania?
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Kierownica

Postprzez Pangia w 04 Cze 2016, 20:12

Nic to, będzie klątwa, bo zapomniałem o zrobieniu fotek z nożykiem i maskotką. Zresztą nożyk wiele by nie zdziałał, bo paczka była zabezpieczona taką ilością folii bąbelkowej, jakbym zamówił na Allegro 20 kilo saletry potasowej i karbidu.

Przypomniałem sobie, jak to się w ToCA 3 jeździło. Jak zwykle musiałem godzinę poświęcić na naukę, ale jak już ogarnąłem, to frajda zaje*ista. Nie mam tylko pojęcia, czemu nie ma różnicy między ustawieniem „kierownica” a „kierownica – wielokrotny obrót”, nic mi też nie wibrowało – zapewne dlatego, że nie używałem profilera od Logitecha, tylko po prostu odpaliłem grę. Zresztą ten profiler wydał mi się podejrzany, skoro zaproponował mi granie kierownicą w Left 4 Dead… co przeszło mi przez myśl, ale w formie głupiego dowcipu (próbowałem już w to grać lewą ręką, bez okularów i bez dźwięku – najśmieszniej było bez okularów, bo nie widziałem w co strzelam). Ale tak czy siak zakup uważam za udany, mimo iż – jak wspomniałem na /sb/ – blat biurka nie mieści się w zaczepach od kierownicy i musiałem ją zamontować na szufladzie od klawiatury i niczym MacGyver jakoś docisnąć szufladę z lewej strony, żeby nie spadła z rolki, do czego użyłem dwóch słowników, dwóch notesów i instrukcji do radia. :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości