Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 04 Paź 2016, 13:41

Od niedawna na monitorze pojawiają mi się na pół sekundy jakieś poziome niebieskie linie w różnych miejscach na monitorze po czym znikają nie jest to cały czas czasami pokażą się góra 2 razy na dzień czasami po 5. Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale zastanawia czemu się tak dzieje ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Reklamy Google

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez caleb59 w 04 Paź 2016, 13:51

Zimne luty i karta graficzna powoli umiera...

Ewentualnie jeśli korzystasz z Firefoxa i dzieje się to tylko podczas przeglądania stron www to tam występują losowe problemy z akceleracją sprzętową objawiające się podobnym efektem wyglądającym na tzw. artefakty...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 04 Paź 2016, 14:26

Hmm poza firefoxem nie widziałem jeszcze tych linii, ale jeżeli faktycznie karta się psuje to można te luty jakoś naprawić? Mam jakiegoś pecha do kart graficznych począwszy od gt7800 która przestała działać w ogóle to samo z gt8800 potem gtx460 wywalał cały czas błędy sterownika a teraz gtx760 zaczyna też odwalać jakieś numery. O przegrzaniu nie ma mowy bo nigdy nie dobijało do 80 góra to 78 stopni ciekawe jest tylko to że problemy zawsze sie zaczynają kiedy kończy się gwarancja lub rok po końcu.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez caleb59 w 04 Paź 2016, 14:43

Skoro poza Firefoxem nie widziałeś tych linii to w takim razie zainstaluj sobie Google Chrome i sprawdź przez parę dni czy problem występuje nadal - nie korzystaj wcale z Firefoxa przez ten czas...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 04 Paź 2016, 18:23

To chyba nie od Firefoxa niestety, bo grałem w Wiedźmina 3 oraz CoDa4 i uważałem bardziej i te linie też się pojawiają. O dziwo w CoDzie 4, który jest mniej wymagający od Wiedźmina pojawiało się to częściej a firefoxa miałem wtedy na pewno wyłączonego. Ogólnie mam wrażenie, że to się nasila dość szybko wczoraj widziałem to tylko 3 razy dzisiaj chyba z 20 zwykle dzieje się tak, że pojawi się kreska i potem co chwile pojawiają się następne gdzie indziej i jest spokój znowu przez jakiś czas. Spróbuje jeszcze tego chroma zainstalować i nie korzystać od jutra pare dni z firefoxa.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez caleb59 w 04 Paź 2016, 18:46

Źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o błędy graficzne podczas wyświetlania stron www w Firefoxie...
Leć do sklepu po nową kartę graficzną...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez Mito w 04 Paź 2016, 20:13

To wcale nie MUSI być k. graficzna - poziome paski to mógłby być też problem z monitorem. Sugeruję dla pewności sprawdzić, czy na innym monitorze przypadkiem nie przestanie to zjawisko zachodzić. Nie wiem, pożycz od kogoś na chwilę monitor, podłącz komputer do telewizora (jak masz - nowsze powinny mieć wejścia HDMI). Możesz też sprawdzić, czy nie masz nigdzie poluzowanego kabla od monitora, czy może to on nie powoduje problemu - poruszaj nieco nim... Czasem aż tak banalne rzeczy mogą być problematyczne.
A jak się jednak okaże, że to karta graficzna jest problemem... To pewnie te cholerne zimne luty (CYNA BEZOŁOWIOWA!!!) znowu puściły - kiedyś karty się "piekło", znaczy wstawiało do piekarnika po uprzednim przygotowaniu do tej operacji, ale nie wiem, czy GTX 760 nie padnie od tego... w internecie najwyraźniej są poradniki głównie do NVidii GT9800, ale być może jak dobrze poszukasz... Nie wiem, co o tym sądzić.

A, właśnie, może jakimś cudem twoja karta jest jeszcze na gwarancji? :E
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 04 Paź 2016, 20:29

Niestety nie jest ogólnie wszystkie karty, które mi się psuły to psuły się po gwarancji przeważnie rok po jej końcu lub półtora. GTX460 niby nie padł całkiem, ale rzucał cały czas błędy sterownika następnym razem to chyba dorzucę te 200 zł więcej i wykupie sobie dodatkowe 3 lata gwarancji. Cóż sprawdzę to może na telewizorze kable dociskałem, bo pierwsze co to mysłałem, że może dlatego się tak dzieje, tym bardziej że miesiąc temu dmuchałem kompa i wymieniałem pastę na procesorze wiec pomyślałem, że może coś nie styka. A miałem już przypadek, że kabel od grafiki, który łączy z monitorem wypadł z gniazda i się dziwiłem czemu nie ma ekranu. Nie jest na razie to bardzo denerwujące, bo to są dosłownie mignięcia i prawie tego nie widać, jeżeli w tym czasie nie mam czegoś ciemnego na ekranie i z tego, co widze występuje to w losowych momentach.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez Herezja w 04 Paź 2016, 23:08

Czy wymieniałeś pastę na karcie graficznej, czy wyjmowałeś i wkładałeś ponownie kable od karty te podpinane do płyty głównej? Nie zawsze luzują się kable poza obudową czasem także w niej samej. Swoją drogą te artefakty pojawiają się kiedy? Czy występują na początku już działania komputera czy dopiero po jakimś czasie?

Wysłane z Mlais MX Base
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 05 Paź 2016, 10:16

Nie nic od karty graficznej nie ruszałem w tym czasie nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy pojawiają się te kreski, bo pojawiają się one w losowych momentach niezależnie od tego, co się robi w tym czasie. Wyglądają mniej więcej tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=wddM521txeA tylko u mnie pojawiają się w różnych miejscach monitora przeważnie na środku lub z prawej strony oraz są niebieskie i nie tak szybko i często, jak na tym filmie.

Uwagi moderatora:

Nie cytuj poprzednich postów bezpośrednio nad Twoim bo i tak wiadomo do kogo się odnosisz... - caleb59
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez LSkiper w 06 Paź 2016, 15:18

Korzystasz może z przelotek z DVI-A/DVI-I na VGA, albo w ogóle z analogowego sygnału? Miałem takie same problemy przy R9 280X przy korzystaniu z sygnału analogowego. Po przejściu na HDMI problem zniknął. Powiedz nam może jeszcze jaki masz zasilacz, bo może to być również wina niestabilnych napięć. Jeśli masz w monitorze coś takiego jak test obrazu to sprawdź na tym, albo możesz jeszcze od kogoś pożyczyć laptopa do sprawdzenia czy to nie wina monitora.
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Niebieskie poziome kreski na ekranie przez pół sekundy

Postprzez MajorDiegtiarov w 06 Paź 2016, 16:18

Używam wejścia HDMi zasilacz to Chieftec 550W. Ogólnie przedwczoraj zauważyłem, że od aktualizacji kiedyś geforce experience miałem włączony cały czas opcje udostępniania wyłączyłem to czyli nie pojawia się nakładka shadowplaya ani nie można go uruchomić itp. I wczoraj cały dzień nic się nie działo dzisiaj jak na razie też nic się nie pokazuje może to przypadek a może pomogło nie wiem.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości