Wolna prędkość internetu

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Wolna prędkość internetu

Postprzez GTR w 22 Paź 2016, 07:51

Elo.

Od dłuższego czasu mam problem z netem u siebie, ale dopiero teraz zaczęło mnie to tak na serio denerwować. Mianowicie przy normalnym użytkowaniu (przeglądanie stron) jest z reguły wszystko ok, może tak z raz dziennie trzeba resetować modem. Zaś przy ściąganiu czegoś to jest masakra - pół godziny działa dobrze, prędkość pobierania ok. 3mb/s, i po tej pół godzinie będzie ciągnął z prędkością 4-5kb/s, aż się nie zresetuje tego modemu...

Kiedyś takich jaj nie było. Dodam, że przed zresetowaniem często jest tak, że część stron działa, a część nie - ile razy 'nie mając internetu' przeglądam YouTube, to nie zliczę.

Wkurzyłem się, bo na noc miała mi się gierka ściągać - 40GB, i przez 10 minut zassało 3%, a rano było dopiero 15%... pewnie pół godzinki po moim odejściu prędkość spadła do minimalnej.

Usłyszałem od kogoś, że to może być wina modemu lub routera, że one się eksploatują i co kilka lat wypadałoby je wymienić. W sumie zgadzało by się, obecny sprzęt wisi już jakieś... hm, 3-4 lata? Może nawet dłużej.

Dodam jeszcze, że często jak internet świetnie działa, a przykładowo ktoś włączy laptop podłączony do neta, albo przez telefon się połączy z Wi-Fi to momentalnie internet się traci.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Wolna prędkość internetu

Postprzez doomer77 w 22 Paź 2016, 09:38

Wymiana routera nie zaszkodzi. U mnie net się rwał, traciłem połączenie raz na parę godzin i były momenty, gdy przy jednym podłączonym komputerze prędkość nagle spadała. Zmiana routera pomogła.

Ale problem może tkwić również w systemie - stare lub uszkodzone sterowniki, jakieś śmieci działające w tle, antywirus itd. Spróbuj może od tego zacząć, jest tańsze:)

Przez jakiś czas miałem problem z netem również z innego powodu. Router trzeba było resetować regularnie co kilka godzin zawsze wtedy, gdy przyjeżdżał do sąsiadów kuzyn (router obsługiwał dwa mieszkania) i podłączał się ze swoim telefonem. Był jakiś konflikt, który powodował po paru godzinach wyłączenie wi-fi. Może też masz coś takiego u siebie?

Za ten post doomer77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Wolna prędkość internetu

Postprzez caleb59 w 22 Paź 2016, 11:57

Zgłosić sprawę do operatora i niech przysyłają monterów, przy okazji wymiana modemu/routera jak najbardziej konieczna...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Wolna prędkość internetu

Postprzez GTR w 23 Paź 2016, 11:04

Zrobię tak jak mówicie. Jeszcze wczoraj z sąsiadem gadałem, najlepiej będzie odłączyć kabel, zadzwonić i powiedzieć że internet nie działa. Wtedy przysyłają monterów z nowym modemem :polska:
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości