Jakiś tani monitor

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Jakiś tani monitor

Postprzez Pangia w 28 Gru 2016, 14:36

Dobra, mój Asus chyba kończy swój elektroniczny żywot (muszę jakiś miliard razy go wyłączyć i włączyć, aż ekran się rozświetli i przestanie się sam wyłączać, może jakieś kondensatory spuchły czy coś, a może po prostu już mu wystarczy, poza tym jest głośniejszy od wentylatora na zasilaczu, a nie mam połowy budy zamontowanej, więc coś jest na rzeczy), a że wolałbym nie zmuszać się do naprzemiennego gapienia się w ekran telefoniku i sufit, to wolałbym zachować ciągłość działania i zawczasu ogarnąć coś działającego. Specyfikacja kompa w spojlerze:
:

Windows 7 Professional 64bit SP1
AsRock 880GMH U3S3
Western Digital Caviar Blue 1TB
AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
Goodram CL9 4GB DDR3 1333 MHz
Vertex3D Radeon HD6770 1GB DDR5
Samsung SH-S182D
Aerocool VP-450 450W + Asus VW192s 1280x1024 60Hz

Coś do 150-200 złotych by się nadało, może być używka, nie musi mieć miliarda bajerów – ma działać, najlepiej chociaż te 4-5 lat, bo nie oczekuję, że cokolwiek wyprodukowanego w tej dekadzie bardziej skomplikowanego od długopisu wytrzyma 10 lat wytężonej pracy. Kto ma mnie na Steamie i/lub jest szanującym się użytnikiem tego forum mniej więcej wie, w co gram i ile, jak wygląda moje korzystanie z komputera, więc może łatwo wywnioskować, co potrzebuję. Najlepiej coś niewiele większego od tego, co mam (powiedzmy, że max 22 cale, zresztą na więcej pewnie by i tak nie starczyło), reszta dowolna. Może mieć nawet ekran powitalny z napisem „RUCHAM PSA JAK SRA”. Mimo wielu waszych wad cenię sobie wasze umiejętności w dobieraniu ODPOWIEDNICH komponentów komputerowych i liczę na to, że i tym razem nie zawiedziecie moich oczekiwań. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Darth ReX w 28 Gru 2016, 16:29

Budżet jak caleba na klawiaturę :u3:

http://allegro.pl/lg-flatron-w1943ts-pf ... ml#thumb/2 Ma chociaż podświetlenie LED i kabel DVI jak monitor dla ludzi.
http://allegro.pl/sprzedam-monitor-i665 ... ml#thumb/1 Po prostu alternatywa, ale ja bym i tak wziął tego LG. Ogólnie żeby zacząć coś szukać to w budżecie jest dziura około 100zł.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Herezja w 28 Gru 2016, 17:15

Może i ja się podepnę pod ten wątek bo być może sam będę musiał szukać nowego monitora.

Mam problem z monitorem. Co jakiś czas następują dziwne objawy w pracy monitora / odbioru /.
Pojawiają się fale przepływające z lewej strony do prawej i automatycznie monitor stara się dostosować, gdy czasem nie uda mu się i zostanie na zaburzonym miejscu to cały obraz jest przesunięty o około 1 cm poza obrys ekranu.
Podobne problemy pojawiają się co jakiś czas i same po jakimś czasie zanikają ale jeśli już się pojawiają to w sumie nieustannie jest komunikat wyświetlany o korekcji na ekranie.
Może ktoś wie co to za zmiany i jak im przeciwdziałać?

Jeśli będzie taka potrzeba podam komplet danych odnośnie jednostki jak i samego monitora.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Pangia w 28 Gru 2016, 17:38

Darth ReX napisał(a):Budżet jak caleba na klawiaturę :u3:

http://allegro.pl/lg-flatron-w1943ts-pf ... ml#thumb/2 Ma chociaż podświetlenie LED i kabel DVI jak monitor dla ludzi.
http://allegro.pl/sprzedam-monitor-i665 ... ml#thumb/1 Po prostu alternatywa, ale ja bym i tak wziął tego LG. Ogólnie żeby zacząć coś szukać to w budżecie jest dziura około 100zł.

Już ustaliliśmy na SB, że można te stówkę jeszcze podciągnąć ewentualnie, ale z tych dwóch to pierwszy jest jeszcze mniejszy od tego, co mam, więc bliżej coś w stylu tego drugiego… Już masz jakiś punkt odniesienia. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Darth ReX w 29 Gru 2016, 13:12

Herezja napisał(a):Mam problem z monitorem. Co jakiś czas następują dziwne objawy w pracy monitora / odbioru /.
Pojawiają się fale przepływające z lewej strony do prawej i automatycznie monitor stara się dostosować, gdy czasem nie uda mu się i zostanie na zaburzonym miejscu to cały obraz jest przesunięty o około 1 cm poza obrys ekranu.
Podobne problemy pojawiają się co jakiś czas i same po jakimś czasie zanikają ale jeśli już się pojawiają to w sumie nieustannie jest komunikat wyświetlany o korekcji na ekranie.

Trudno zidentyfikować mi dokładnie problem, ale jaki to monitor, jaka karta graficzna i jakim złączem są połączone? Z nowszymi kartami graficznymi czasem nie lubią się złącza d-sub.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Herezja w 29 Gru 2016, 23:11

W tym problem, że ten monitor nie sprawiał problemów na początku tylko z upływem czasu się one zaczęły pojawiać.

Pozostaje jeszcze pytanie czy małe dziecko (2,5 latek w tym momencie) mógł coś wcisnąć (np za mocno lub za długo dusił jakieś klawisze funkcyjne na monitorze)?
Czasami jak występują te problemy i uda mi się wybrać jakiś klawisz funkcyjny (co zaznaczam nie jest łatwe) okienko z opcjami przewija się samo (oczywiście chodzi mi o jakieś ustawiane funkcje jak np jasność itp). Problem z tym, że dziecko już nie dobiera się do monitora a ja nie zmieniam opcji jedynie włączam i wyłączam go a sam problem nie występuje stale ale pojawia się co jakiś czas.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Mito w 30 Gru 2016, 02:32

Zarówno problem Pangii, jak i Herezji brzmi tak jakby w przetwornicy zasilającej/elektronice sterującej padały elektrolity. Wypadałoby je wymienić, jak ma się dostęp do lutownicy, to zamienne kondensatory powinny być sprawą groszową...

Tak ogólnie to kondensatory elektrolityczne w każdym sprzęcie po prostu z czasem tracą właściwości i po kilku/kilkunastu latach działania zachodzi konieczność ich wymiany, to dotyczy każdego sprzętu zawierającego jakiegoś rodzaju przetwornicę - czyli 90% obecnego rynku, oprócz monitorów, zasilaczy, czy innych pierdół tyczy się to też m. in. odbiorników radiowych i wzmacniaczy audio. No chyba że ktoś w produkcji użył kondensatorów firm np. Wima czy Nippon-Chemicon, te trzymają się na prawdę długo... Ale kto by użył elementów łącznie o dychę czy dwie droższych kiedy można zaoszczędzić.

Inna możliwa sprawa to dyrektywa RohS, czyli to, na co każdy szanujący się elektronik pluje - inaczej cyna bezołowiowa, tzw "zimne luty". Lutowanie taką cyną ma to do siebie, że z czasem w skutek kontaktu z powietrzem cyna ta na łączeniach się utlenia i zaczyna tracić swoje właściwości, w skrajnych sytuacjach wykruszać się... Rozwiązanie to przyjrzenie się płytkom monitora, a jak nie widać żadnych brzydkich lutów to i tak wszystkie przelecieć jeszcze lutownicą i cyną ołowiową, tak profilaktycznie.
(Mówiłem już o tym że z tego powodu z co tańszych 10-letnich zasilaczy ATX niektóre przylutowane elementy można po prostu wyjmować z płytki bez większych oporów palcami?)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Pangia w 30 Gru 2016, 16:15

Dlatego proponowałem ci na /sb/ (co chyba przeoczyłeś albo uznałeś za żart) wysłanie tego mojego pudła – może se je naprawisz i opchniesz w jakimś lombardzie czy sprzedasz na jakimś olx, z pięć dych pewnie jeszcze by ci ktoś za niego dał, jakby działał.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Herezja w 30 Gru 2016, 21:39

Mógłby ktoś mi podać kilka przykładów jakichś niedrogich monitorów z wyjściem pod hdmi i przydatnych dla gracza?

karta to MSI GTX 650 ti Afterburner
Windows 7 w wersji pro z sp 1 (z tego co pamiętam)

ps. Jakim programem można zdiagnozować i skopiować późniejsze wyniki tu na forum?
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez The Witcher w 30 Gru 2016, 23:34

Zdefiniuj "niedrogie". :u3:

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Herezja w 30 Gru 2016, 23:45

Patrzyłem na monitory z przekątną 24 cale i widzę, że w rankingach monitory występujące ich ceny zaczynają się od 700 zł.
Czy jest szansa aby niezły monitor znaleźć w cenie do 700 zł.

Aktualny mój trupek to LG Flatron E1942 (tak wiem denny ale jeszcze jest).
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Jakiś tani monitor

Postprzez Darth ReX w 31 Gru 2016, 14:30

Jakieś IPSy od LG, które mają ogólnie ładny obraz dla osoby niespecjalnie wymagającej, jak np. ja, znajdą się bez problemu. Sam mam teraz 22 cale. Oczywiście nie jest to monitor wolny od wad, mam np efekt backlight bleedingu na części ekranu, prawdopodobnie też nie zachwyca czas reakcji, ale dla laika super sprzęt. Oczywiście wersja monitora z DVI, bo wstyd mieć coś pod VGA jeszcze.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive EGZOdaw.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Następna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość