Niepoprawny CD-KEY.

Gra w brydża stała się nudna odkąd Łysy wpadł do Galarety. Iwan wciąż dochodził do siebie po Karuzeli.

Problem z cd-key raz jeszcze, pytanie

Postprzez macentos w 25 Kwi 2010, 00:44

Witam wszystkich,
Moje historia będzie porywająca inaczej :-)
To mój pierwszy post na tym forum, lecz nie proszę o wyrozumiałość.

SKRÓT POSTA: Problem z grą wieloosobową po zakupie oryginalnej kopii gry wynikający z niepoprawności klucza CD. Problem nierozwiązany mimo przekopania forum i wyszukiwarki (znalezione rozwiązania nie dały poprawy). Żal na problemy z oryginałem.

Wczoraj zakupiłem grę STALKER: Cień Czarnobyla. Oryginał. W sklepie znanej sieci handlowej związanej z książkami, filmami, grami, prasą - w każdym mieście znajdziecie ich salon.

Nie ukrywam - chwalebnie czy nie - miałem pirata. Łatwizna, łatwizną, od kogoś tam zdobyłem, zainstalowałem, pograłem, przeszedłem, zapragnąłem przejść drugi raz, zaktualizować, może pograć po sieci... Przy aktualizacji dowiedziałem się, że plik wykonywalny ma złą sumę kontrolną (skraczony). Wiem, że niby się da, ale...

Pobiegłem do sklepu i kupiłem. Nie gram dużo, więc jak już w coś gram i mi się to podoba - kupię oryginał. Ładnie wygląda na półce, a ja mam poczucie, że choć początkowo kogoś okradałem z pracy (nielegalna kopia gry) to w końcu będąc pewnym jakości produktu zapłaciłem mu. Jest satysfakcja. Mam nadzieję, że takie postępowanie choć trochę mnie usprawiedliwia (dodam wszakże, iż STALKER to aktualnie moja jedyna gra). Sumienie mam czyste - góra mnie osądzi. Przejdźmy do rzeczy.

Instalacja oryginału wygląda dokładnie tak samo jak pirata - tutaj chyba ni dziwota. Trochę mnie niepokoi brak sprawdzania poprawności keya przy instalacji - takie niestandardowe, ale jedziem dalej. Gra już na dysku, włączam, pełnia szczęścia (pominę kwestię błędu związanego z xrcore.dll, którego szybko dało się rozwiązać). Save'y z poprzedniej instalacji nie działają - tam była wersja 1.0...0, tutaj jest 1.0...6 i nie pasuje, ale godzę się z tym - cena kroczenia ścieżką potępionych. Nim zacznę szukać na forum save'a z jakiegoś dalszego etapu gry by nie męczyć się znowu z ratowaniem uwięzionego (pierwsza misja) wchodzę w Gra wieloosobowa.

Próbuje się połączyć z jakimś serwerem (byle nie full), widzę ekran łączenia. Po chwili wracam do ekranu lobby - zły cd-key. W czasie instalacji podałem dobry, jestem tego pewien. Minimalizuje grę. Tam okno z przyciskiem "Zezwól na dostęp" (gwoli łączenia się STALKERa z netem - win7, akceptuję). Ale od tej pory już nawet nie widzę ekranu łączenia po wybraniu serwera. Przy wciśnięciu "Przyłącz się" od razu komunikat "Niepoprawny cd-key". Wpisuję w pole CD-KEY mój klucz. Jakbym go nie wpisał (duże czy małe litery) nie działa, stale to samo.

Szukam po forach - należy grzebać w rejestrze. Pomyślałem, że poprzednia instalacja zrobiła syf - reinstall systemu (dziś rano). Po instalacji sterowników na lapie pierwszy program, który ląduje na dysku to gra STALKER. Jego zachowanie? Dokładnie tak samo jak wcześniej, nic się nie zmieniło. Magiczne tricki z rejestrem nie pomagają. Co zabawne przed reinstallem systemu jak czytałem poradnik ze zmianą rejestru to faktycznie odnajdywałem InstallCDKEY we wskazanej lokalizacji (HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/GSC Game World/STALKER-SHOC), w nowym systemie wpis ten znajduje się w HKEY_CURRENT_USER/Software/Classes/VirtualStore/MACHINE/SOFTWARE/Wow6432Node/GSC Game World/STALKER-SHOC - tutaj klucz był zaraz po instalacji wpisany, ale w HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Wow6432Node/GSC Game World/STALKER-SHOC (taki wpis też powstał) - żadnego keya nie było - uzupełniłem swoim, pisanym małymi literami. Niestety, bez rezultatu.

Gdy uruchamiam grę - w Grze wieloosobowej mój key (odkąd go tam wpisałem) cały czas widnieje (maskowany) w polu na niego przeznaczonym. Dużymi czy małymi pisany - efektu nie daję.

Moje pytanie (a raczej dwa) bo to w końcu dział na pytania i ewentualne odpowiedzi:
Czy kupując oryginalną grę zawsze muszę mieć problemy? Chcę dobrze przecież...
Czy w perspektywie niemożności używania gry ze względu na sytuację powinienem skontaktować się z pomocą techniczną CD PROJEKT i szukać pomocy tam?

PS. Gwoli pozytywnych reakcji: Lapek ze świeżym Windows 7, konto administratora.
Ostatnio edytowany przez macentos 25 Kwi 2010, 13:14, edytowano w sumie 2 razy
macentos
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 22:17
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 12:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Kontroler w 25 Kwi 2010, 11:16

U mnie jest to samo :/
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Gromo w 25 Kwi 2010, 12:01

Każdy z Was (ja też) pewnie zakupił grę w serii TopSeller. I to właśnie ta edycja ma problemy z cd-keyami. Pisałem do CD Projektu, po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź, że rozmawiają z THQ. Od tego czasu minął tydzień i żadnych wieści.
Gromo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Kwi 2010, 14:38
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 16:22
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez macentos w 25 Kwi 2010, 16:51

Muszę bardzo pochwalić sieć Empik. Udałem się w celu ustalenia co mogę zrobić z produktem, którego nazwanie niepełnowartościowym w tej sytuacji nie wydaje mi się przesadzone. Bardzo chętnie wydano mi inną kopię gry (nową, ofoliowaną oczywiście) i obiecano, że jeśli to nie pomoże to bez problemu zwrócą mi pieniądze. Właśnie się instaluje. Zdam relację asap.

EDIT
Obserwacje po otrzymaniu innej kopii gry z nowym cd-keyem.
Czy udało się pograć na multiplayer? Nie. Wieczny komunikat "Błąd połączenia. Niewłaściwy cd-key!".

Ale mam parę istotnych spostrzeżeń!
W rejestrze - jak już wcześniej opisałem - wpis InstallCDKEY widnieje zarówno z poziomu HKEY_CURRENT_USER jak i HKEY_LOCAL_MACHINE. Odkryłem parę zależności.

Jeśli podczas instalacji gry podam cd-key to zostanie on wpisany dużymi literami w HKEY_LOCAL_MACHINE.

Jeśli uruchomię grę, wybiorę Grę wielooosobową, serwer i kliknę na Przyłącz się to pojawia się ekran łączenia z adresem IP serwera. Po chwili jednak wracam do lobby. Komunikat błędu połączenia. Dalej...

Jeśli wpiszę w polu cd-key w grze mój kod to już samo zjechanie kursorem z tegoż pola natychmiast wywala komunikat "Błąd połączenia. Niewłaściwy cd-key!".

Po wpisaniu cd-keya do pola w menu Gry wieloosobowej, tenże klucz zostaje wpisany do InstallCDKEY związanego z gałęzią HKEY_CURRENT_USER rejestru. Jeśli wpiszę w polu w grze małymi literami to ten w rejestrze w tym właśnie miejscu również ulegnie zmianie. Od tej pory jeśli uruchomię grę to cd-key z tego miejsca rejestru jest wpisany od razu w grze. Jednk kliknięcie na pole i zjechanie kursorem - natychmiastowy komunikat błędu połączenia.

Eksperymenty z dużymi, małymi literami, z wypełnionym polem rejestru w HKEY_CURRENT_USER lub nie (też różnymi literami) nieubłaganie komunikują błąd połączenia (niewłaściwy cd-key), ale...

Jeśli teraz z rejestru usunę oba kody z obu pół InstallCDKEY to przy próbie połączenia z jakimkolwiek serwerem najpierw następuje łączenie (ekran Łączenie z: xxxx.xxxx.xxxx.xxxx), a dopiero po chwili powrót i komunikat, który powoli zaczyna pozbawiać mnie możliwości spokojnego zaśnięcia.

Zaznaczyć muszę, iż wszelkie eksperymenty prowadziłem na całkowicie wyłączonych jakichkolwiek zaporach.
Moje wątpliwości wiążę z faktem niemożności określenia, w którym momencie tak naprawdę działa mechanizm kontroli cd-keya. Moje testy wykazują, że raz wywala komunikat jakby w ogóle nie sprawdzał klucza tylko od razu wiedział, że zły, a innym razem (brak wstukanych jakichkolwiek kodów) dopiero po chwili łączenia.

Zbieram się do centrum hadlowego. Niestety - zwrócić grę.

-----------------

Był STALKER...





... nie ma STALKERa :( :( :(

Uwagi moderatora:

Double post - ati
macentos
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 22:17
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 12:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Gromo w 27 Kwi 2010, 09:55

Wszystkich mających problem odsyłam do mojego posta w tym temacie. Jest to błąd edycji TOPSELLER (ta za ok. 40zł, zielona). Dwa dni temu posłałem maila do pomocy technicznej CD Projektu z pytaniem, kiedy można się spodziewać jakichś konkretnych informacji. Nie odpowiedzieli.
Gromo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Kwi 2010, 14:38
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 16:22
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez macentos w 27 Kwi 2010, 15:40

Ciekawe, w tamtym poście napisałeś, że dostałeś odpowiedź, że nic nie wiedzą.
macentos
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 22:17
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 12:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Gromo w 27 Kwi 2010, 17:18

Napisali wtedy, że otrzymali zgłoszenie i że gadają z THQ, czyli nic nie wiedzą. Widocznie takie procedury mają, zgłosili otrzymanie formularza.
Gromo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Kwi 2010, 14:38
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 16:22
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez macentos w 27 Kwi 2010, 19:41

Koniec końców, po sieci nie pogramy :-(
macentos
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 22:17
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 12:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Gromo w 28 Kwi 2010, 21:42

Kiedyś pogramy. Z resztą ten problem z cdkeyem musisz zgłosić, oni o tym nie wiedzą że gr kupiłeś. Jak postaram się pogadać z jakimś gościem z CDP. Na pewnym forum kręci się ich kilku, może zdobędę jego mail/gg i popytam co i jak. Kiedy można się spodziewać konkretów. Dość długo już czekam, tym bardziej że premiera tej serii miała miejsce z miesiąc-dwa.
Gromo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Kwi 2010, 14:38
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 16:22
Kozaki: 0

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Krzysu_Pl w 07 Maj 2010, 20:13

Ehhhhh. Ludzie też tak mam. Też kupiłem TopSeller i kiska :(
Też nie działa i też pokazuje mi sie komunikat "niewłaściwy cd-key"
Dzisiaj kupiony, nówka sztuka...
Specialnie kupiony do multi (singla przeszedłem na piracie) no i chyba sobie nie pogram...
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez caleb59 w 07 Maj 2010, 20:18

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Niepoprawny CD-KEY.

Postprzez Kontroler w 07 Maj 2010, 21:21

Top seller top sellerem, ale ja mam stalkera Cień Czarnobyla z platynowej kolekcji i też mi nie działa. :wódka:
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Multiplayer

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość