0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Universal w 19 Sie 2017, 05:39

A niby jak byś chciał kupić nieużywaną płytę z grą sprzed 10 (Stalker) czy 15 lat (Morrowind), skoro najczęściej nakłady się pokończyły? Używane najczęściej są w dobrym stanie, używane rzadko - można prosić o zdjęcie (lub filmik, żeby pokazał też etykietę) płyty czy w istocie jest bez rys. A cyfrówki starych gier, jak np. stalkerów w promocjach chodzą po parę złotych. Twierdzę i Krzyżowca złapałem za łącznie 10 zł, dwa pierwsze Wiedźminy za 15 zł a potem były za darmo na GOG-u, stalkery za jakąś dychę komplet. I co z tego, że nie ma płyty, skoro np. na GOG-u możesz zrobić kopię zapasową, nagrać i nie potrzebujesz do tego cracków? Wziąłem płyty, nagrałem oba Wiedźminy, mam kopię zapasową. I trójkę bym nagrał jakby mi nie było żal czasu i płyt :suchar:

W ogóle, ku*wa, "nie ufam sprzedającym na allegro", ale "cracki i torrenty/warezy takie wiarygodne", no facet...

:realcaleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Herezja w 19 Sie 2017, 07:33

Tak Marrowinda jak i Stalker-y można nabyć w Polsce za grosze w wersji pudełkowej dla przykładu w empiku w złotych edycjach jak się nie mylę. Co do piracenia itd. Każdy to choć raz w życiu robił ale dla przykładu ja od lat już tego nie muszę robić. Nie warto bać się wersji cyfrowych gier a na allegro nie drzemie potwór ];p.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Universal w 19 Sie 2017, 08:33

Ok, mój błąd - Morrowind jest - w empiku, na Morelach i w Trzech Kropkach (najtaniej) za 25 zł. Ze Stalkerami już tak kolorowo nie jest - Cień Czarnobyla w pudełku dostępny tylko po angielsku (30 zł), Czyste Niebo za 130 zł (drożej niż premiera), a Zew Prypeci za 100 zł. Ceneo wyszukuje jedynie klucze.

Ale to przykłady - sam miałem kilkukrotnie problem i musiałem sobie podarować gierkę, bo nie szło jej ani kupić, ani spiracić. I czasem nawet szukanie za granicą nie daje efektów. Sprawdziłem z ciekawości - np. Gromada Revenge jest tylko w jednej sztuce, używka, nie tak dawno nie było w ogóle.

@KrakenLBN - nie kombinuj, kup z goga i nagraj albo bierz używkę w dobrym stanie i zrób kopię na własny użytek, a płytę schowaj w pudełku.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez trolololo w 19 Sie 2017, 09:49

Dla mnie jest jeszcze jeden "argument za".
Brak wersji DEMO.
Kilka(naście) lat wcześniej takie wersje były ogólnodostępne. Ktoś mógł wziąć, pograć, zobaczyć jak chodzi. Ostatnie jest szczególnie ważne. Chyba nikt nie zaprzeczy że dziś producenci potrafią wydać grę która tnie nawet jak przekracza się zalecane wymagania. Grę niedokończoną. Jeśli widzę nieprzychylne opinie o tej grze, szczególnie jeśli chodzi o optymalizację to chciałbym zobaczyć czy będzie się u mnie dało grać.
Dla przykładu nigdy nie pomyślałem o spiraceniu "Shogun 2: Total War" właśnie ze względu na wersję DEMO. Pobrałem ją, mogłem pograć, przekonać się jak działa. Nawet próbowałem "wymasterować" bitwę pod Sekigaharą na coraz wyższych poziomach trudności. Kupiłem więc "Złotą edycję" ze wszystkimi dodatkami, i do dziś się świetnie przy grze bawię.
Ale jest też "Rome 2: Total War". Dziś prawdopodobnie największy "Total War", ale jak wychodził to ludzie narzekali na optymalizację, że ssie. Mimo że miałem wymagania powyżej minimalnych, i spełniałem prawie wszystkie zalecane, to miałem wątpliwości, a chciałem ją mieć. Nie było DEMO więc pobrałem wersję piracką...
I dzięki temu zaoszczędziłem pondat 100 złotych.
Całkiem serio, mimo że dało się z rzadka grać, jakby optymalizacja zależała od fazy księżyca, bo np. Świetnie się bawiłem podczas obrony Baktrii przed plemionami ze Scytii, tak gra potrafiła się krztusić przy najmniejszych starciach. Po kilku godzinach odinstalowałem grę.
Podobnie było z "Hearts of Iron 4" - słyszałem że okropnie się tnie, pobrałem, zagrałem, ale tym razem kupiłem pełną wersję i mam pudełko.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 19 Sie 2017, 15:57

Na steamie masz opcję, że grę możesz zwrócić jeżeli pograsz w nią mniej niż 2h - o wiele lepsze niż marnowanie kasy dewelopera na tworzenie odrębnej wersji demo.

Co do zepsutych płyt od S.T.A.L.K.E.R.ów, na stronie gsc jest miejsce gdzie po wpisaniu cd-keya otrzymujesz wersję cyfrową bez dopłat (steam/gog do wyboru).
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 19 Sie 2017, 17:29

KoweK napisał(a):Na steamie masz opcję, że grę możesz zwrócić jeżeli pograsz w nią mniej niż 2h - o wiele lepsze niż marnowanie kasy dewelopera na tworzenie odrębnej wersji demo.

A nie jest czasem tak, że zwrot dostajesz tylko na portfel Steama?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez DisLike w 19 Sie 2017, 17:51

Ja nigdy nie kupiłbym nic na Steam. Wszystko mają zdecydowanie za drogie. Jak normalna gra na Steam jest za 40 Euro, tak na Allegro kupie klucz do Steam za 120 zł a gdzie indziej jeszcze taniej. Gdzie tu logika? Chyba jedynie w kupowaniu na okazyjnych promocjach.
Lepiej mieć i nie użyć, niż nie mieć i żałować.
Awatar użytkownika
DisLike
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 18 Sie 2017, 14:55
Ostatnio był: 13 Maj 2018, 12:41
Miejscowość: Bar 100 Radów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Universal w 19 Sie 2017, 18:43

Po to są Steam Sales i po to są sklepy z kluczami. Zresztą problemem nie są ceny na Steamie tylko nasze zarobki.

obejrzyj:


Od 5:50.

tl;dw - Polska, jako były demolud, miał taryfę ulgową, która właśnie się kończy. Dobijamy cenami do rynku zachodniego.


http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... anstw.html - zerknij. Dane z 2014. Mediana zarobków w Polsce: 537 euro. Francja: 1700. Niemcy: 1700. Wielka Brytania: 2000. Czechy: 812. Tu pies pogrzebany. Wzrost pensji = spadek piractwa.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez HitFan w 19 Sie 2017, 19:26

Pangia napisał(a):
KoweK napisał(a):Na steamie masz opcję, że grę możesz zwrócić jeżeli pograsz w nią mniej niż 2h - o wiele lepsze niż marnowanie kasy dewelopera na tworzenie odrębnej wersji demo.

A nie jest czasem tak, że zwrot dostajesz tylko na portfel Steama?

Dokładnie. Jak wydasz kasę na grę, to po zwrocie możesz kupić tylko inną grę na steamie. Nic poza tym.
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 19 Sie 2017, 21:53

DisLike napisał(a):Ja nigdy nie kupiłbym nic na Steam. Wszystko mają zdecydowanie za drogie. Jak normalna gra na Steam jest za 40 Euro, tak na Allegro kupie klucz do Steam za 120 zł a gdzie indziej jeszcze taniej. Gdzie tu logika? Chyba jedynie w kupowaniu na okazyjnych promocjach.

To kupuj kradzione klucze przez polaczków tylko potem nie płacz, że ci zbanowali konto albo gry zabrali.

Panowie, Steam dokładnie opisał w jaki sposób dokonywane są zwroty. Przelewają na portfel steam tylko wtedy gdy w taki sposób zapłaciliście za grę.

http://store.steampowered.com/steam_refunds/?l=polish

Zwrócimy ci całkowitą kwotę pieniężną w ciągu tygodnia od zatwierdzenia zwrotu. Pieniądze zostaną przelane na twój Portfel Steam lub przy pomocy tej samej metody płatności, którą użyto do dokonania zakupu.


Jeżeli zapłaciłeś przez:

Następujące metody płatności dostępne dla twojego kraju obsługują zwroty pieniędzy:

PayPal
Visa
MasterCard
American Express
JCB


Dostajesz zwrot kasy na konto.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez ewulusia w 21 Sie 2017, 10:56

Universal napisał(a):Po to są Steam Sales i po to są sklepy z kluczami. Zresztą problemem nie są ceny na Steamie tylko nasze zarobki.

obejrzyj:


Od 5:50.

tl;dw - Polska, jako były demolud, miał taryfę ulgową, która właśnie się kończy. Dobijamy cenami do rynku zachodniego.


http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... anstw.html - zerknij. Dane z 2014. Mediana zarobków w Polsce: 537 euro. Francja: 1700. Niemcy: 1700. Wielka Brytania: 2000. Czechy: 812. Tu pies pogrzebany. Wzrost pensji = spadek piractwa.


Otóż to. Polacy nie kradną bo lubią. Kradną bo chcą w ten sposób wyrównać szanse.
Jakkolwiek głupio nie brzmi to tłumaczenie, to jednak ma trochę sensu.
ewulusia
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 20 Sie 2017, 17:57
Ostatnio była: 22 Mar 2019, 20:56
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pilot w 21 Sie 2017, 16:45

"Ściągne torrenta, bo Niemca stać, by sobie kupić, a mnie nie"? Naciągane, albo cebula taka, że się chce płakać. Wszędzie to działa mniej więcej tak samo: Chce się coś za darmo. To, że niektórzy się usprawiedliwiają jak oni zaraz po tym nie lecą do sklepu po oryginał, to nie ma nic do rzeczy. Poza tym ci, którzy pobierają nie są przyczyną problemu, to ci którzy udostępniają pliki nią są.

Podwyższony wskaźnik piractwa w Polsce (jeżeli faktycznie tak jest) zawdzięczać możemy temu co działo się kilkanaście/dziesiąt lat temu. Kupowanie od "Ruska" piratów nie było ani zastrzeżone prawem, ani jakąś moralną przyzwoitością, a takie rzeczy zostają potem w umysłach danego pokolenia, które przekazuje swoje wartości dalej.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości