Poradnik

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Poradnik

Postprzez PMG w 09 Lut 2011, 12:07

Wreszcie postanowiłem zrobić coś dobrego i użytecznego, toteż zrobiłem poradnik do S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla.

Uwaga! Poradnik robiłem zupełnie sam, więc bez żadnych, oskarżających mnie komentarzy!

Kordon
Po obejrzeniu krótkiego filmiku rozpoczynamy grę jako Naznaczony. Budzimy się w bunkrze handlarza Sidorowicza, z którym musimy porozmawiać. Następnie handlarz zleci nam zadanie odzyskania Pendrive stalkera zwanego Żwawym, który został pojamy przez bandytów. Drzwi bunkra staną dla Ciebie otworem. Teraz udaj się do stalkera o imieniu Wilk, to ten w zielonym kombinezonie. Przesiaduje o w dobrze widocznej wiosce, przy ognisku. Podczas rozmowy dostaniesz od niego nóż, pistolet PMm i trochę amunicji. Skieruj się w stronę parkingu, którego lokalizację będziesz miał zaznaczoną na swoim PDA.

Od strony wyjścia z wioski idź w lewo, czyli na północ. Po chwili powinieneś zobaczyć przy moście stary mieszkalny kontener i usłyszeć wołanie o pomoc. Podejdź do leżących nieopodal zwłok i weź apteczkę. Następnie podejdź do rannego stalkera imieniem Tolik i daj mu ją. Stanie się on Twoim przyjacielem i udzieli paru ważnych dla misji informacji. Jak chcesz możesz zniszczyć skrzynie leżące w kontenerze i wziąć znajdujące się w nich przedmioty. Teraz pora iść do boju. Idź dalej drogą aż dojdziesz do zakrętu w prawo.

Niedaleko stoi grupa wysłanych przez Wilka stalkerów. Porozmawiaj z ich przywódcą Pietruchą. Następnie idź z nimi do ataku. Baza bandytów i miejsce przetrzymywania Żwawego mieszczą się na parkingu. Po wyeliminowaniu wszystkich bandytów udaj się do pierwszego z lewej od głównego wejścia budynku. Porozmawiaj z byłym zakładnikiem. Wręczy Ci on Pendrive i powie o schowku z artefaktem. Ma on także zadanie poboczne, jeśli chcesz się wzbogacić. Polega ono na odnalezieniu przedmiotu, tylko że miejsce jego lokalizacji jest zajęte przez jakąś bestię. Jeśli się zgodzisz wyjdź tylnym wyjściem z parkingu i idź wzdłuż drogi.

Wejdź do tunelu i uporaj się z bestią. Zabierz kombinezon i wracaj do wioski.

Tam będzie na Ciebie czekać Wilk, który wręczy Ci nagrodę za pokonanie bandytów. Wilk będzie miał także jedno zadanie polegające na zniszczeniu legowiska Dzików. Jeśli wykonałeś zadanie dla Żwawego możesz iść po nagrodę do drugiego domku po prawej od strony wjazdu, gdzie Żwawy zrobił sobie drzemkę.
Teraz idź do handlarza i daj mu Pendrive. Gdy poprosisz o zadanie specjalne powie Ci co nieco o Striełoku - celu Twojej życiowej misji. Zadanie specjalene polegać będzie na skradnięciu skrzynki z dokumentami wojskowymi z Instytutu Agroprom, nastepnie dostarczenie jej Barmanowi, stalkerowi prowadzącemu bar na terenie Powinności. Oprócz tego możesz się wzbogacić wykonując jeszcze inne misje m.in. przynieść artefakt, zabić stalkera itd.

Następnie otrzymasz zadanie spotkania się z podróżnikiem. Idź wzdłuż drogi, a przy nasypie skręć w lewo, idź, aż dojdziesz do małego tuneliku z niebezpieczną anomalią wewnątrz. Przeszukaj zwłóki podróżnika. Dowiesz się jak mniej więcej zachowuje się anomalia. Masz trzy wyjścia, jak przedostać się na drugą stronę nasypu:

1. Możesz przejść przez tunel. Zauważ, że anomalia się porusza. Idąc powoli w stałej odległości od anomalii możesz bezpiecznie przejść na drugą stronę.

2. Przez dziurę w płocie. Popatrz na szczyt nasypu. Znajduje się tam płot. Nie możesz go przeskoczyć, lecz blisko mostu znajduje się dziura. Wdrap się na nasyp i znajdź ją. Musisz tylko uważać, by patrolujący ten teren wojskowi nie zauważyli Cię, gdyż wtedy zaczną do Ciebie strzelać.

3. Najmniej ryzykowna metoda. Podchodzimy do dowódcy wojskowych Majora Kuzniecowa i przekupujemy go, by pozwolił nam bezpiecznie przejść.

4. Najbardziej niebezpieczna metoda. Zabijamy żołnierzy. Jednak zdobędziemy wtedy naprawdę dobrą broń i równierz się wzbogacimy.

Gdy uda nam się przedostać usłyszymy Sidorowicza, który będzie nas prosił, byśmy pomogli stalkerowi zwanemu Lisem, który może coś wiedzieć o Striełoku. Stojąc przodem do drogi skręcamy w prawo, w kierunku zabudowań. Zobaczymy Lisa walczącego z kilkoma psami. Pomagamy mu, a on udziela nam informacji o jego bracie Sieryju, który przesiaduje na Wyspisku i wie więcej niż on.

Teraz kierujemy się dalej na północ. Gdy zobaczysz posterunek wojskowy ukryj się za drzewem, głazem, bądź ciężarówką. Zobaczysz stalkerów bijących się z bandytami. Pomóż im i przeszukaj zwłoki, gdyż niektórzy bandyci noszą pistolety maszynowe Viper - 5, niezwykle przydatne na tym etapie gry. W każdym razie dla mnie. Następnie wejdź do budynku i wydostań się tylnymi drzwiami.

Jeśli poradnik Wam się podoba, to będę pisał dalej :wink: .
Ostatnio edytowany przez PMG 09 Lut 2011, 17:06, edytowano w sumie 6 razy

Za ten post PMG otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Reklamy Google

Re: Poradnik

Postprzez jalkavaki w 09 Lut 2011, 12:21

Trochę zbyt ogólnie. Reszta ok.
Ale pytanie: chyba istnieją już poradniki jak STALKERa przejeść (jeden na bank czytałem). Nie uważasz więc, że wyważasz otwarte drzwi?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Poradnik

Postprzez PMG w 09 Lut 2011, 12:41

Na tej stronie chyba takiego nie ma. Ja zauważyłem tylko solucję do Zewu Prypeci. Ale w takim razie te wszystkie opisy mutantów, postaci, anomalii itd. stworzone przez użytkowników też są niepotrzebne :-/ . Bo takie opisy też istnieją. Ale cóż, chyba nic z tego nie wyjdzie, ale warto spróbować :wink: . Za chwilę może dodam następną część.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Poradnik

Postprzez jalkavaki w 09 Lut 2011, 13:22

http://gry.onet.pl/28060,1443267,3,artykul.html
http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=633&PART=30
Dwa pierwsze wyniki z gugla po wpisaniu STALKER PORADNIK.
To, że inni piszą opisy mutantów, broni, anomalii itp. to ich sprawa. Tobie też nie zabraniam pisać kolejnego poradnika o tym samym, co już zostało napisane. Ale nie szkoda Ci czasu?
Pozdrawiam
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Poradnik

Postprzez MiedzianeJaja w 09 Lut 2011, 15:45

W sumie nie widziałem chyba jeszcze encyklopedii artefaktów z obrazkiem i opisem działania. Z podziałem na występujące w SHOC , w modach do SHOC (Skalp kontrolera :E ), w innych częściach stalka i ich modach. To by było coś. A jak już chcesz koniecznie zrobić poradnik przechodzenia to popatrz jakie są i zrób taki żeby się czymś charakterystycznym wyróżniał spośród istniejących.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Poradnik

Postprzez lektors w 09 Lut 2011, 15:58

PMG - ja na twoim miejscu zostawiłbym ogólny poradnik, bym zrobił raczej solucje misji pobocznych i głównych - od kogo, co dostajemy i jakie wziąć na nie wyposażenie. Ogólnych poradników nie ma nawet co zaczynać.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Poradnik

Postprzez Adam w 09 Lut 2011, 16:01

Poradnik wyszedł Ci świetnie, choć zauważyłem błąd:

Niedaleko stoi grupak


Nie ma znaczenia, ale były opowiadacz traktuje to poważnie ;)

BTW. Ja zawsze wybierałem 4 metodę, co do przejścia przez nasyp :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Poradnik

Postprzez Iceformen w 09 Lut 2011, 17:42

Mam Stalkera z Platynowe kolekcji i razem z grą dostałem poradnik . Więc nie widzę sensu pisania go tu na forum , ale doceniam twój wkład i prace .
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Poradnik

Postprzez Sylwesterx w 20 Maj 2011, 20:51

Z tym nasypem kolejowym jest jeszcze jedna opcja. Od strony wioski i Sidorowicza przy nasypie skręcamy w prawo i idziemy sobie koło płotu aż zobaczymy kawałek rozwalonego płotu drutu kolczastego i już dalej wiadomo co robić. Autor pewnie pisał o dziurze tuż przy moście między płotem, a stalową konstrukcją. Dołączam mapkę, szybko szukałem ss'a kordonu więc udało się znaleźć jakiś na gry online. Zieloną linią z czerwonymi kropkami zaznaczyłem tą trasę, którą opisałem wyżej, a ten jasno niebieski(turkusowy czy jakoś tak) tą szczelinę płot-most. Image
Awatar użytkownika
Sylwesterx
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 24 Sty 2011, 15:37
Ostatnio był: 31 Sty 2022, 00:23
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 7

Re: Poradnik

Postprzez Idilyon w 27 Maj 2011, 20:49

Tak,ale wtedy narażasz się na promieniowanie,które jest dość spore w tamtej części torów,więc trzeba mieć za każdym razem wódkę albo leki i na sprincie przebiec. Przynajmniej na początku gry. Jak ktoś lubi zostawać w Kordonie,to pewnie i tak będzie strzelał do naszych trepków ;)
Priszło wriemia. Ja wiżu twajo żełanije.
Twaja cjel zdjes. Idi ka mnie.
Twoj puć zawierszajetsa czieławiek. Idi ka mnie.
Twajo żełanije skora ispołnitsy.
Idi ka mnie. Ty abritiosz to, szto zasłużywajesz.
Awatar użytkownika
Idilyon
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 10 Maj 2011, 20:34
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 22:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: Poradnik

Postprzez Sylwesterx w 27 Maj 2011, 22:11

Jeżeli umiesz sobie poradzić, to promieniowanie ominiesz. Przed posterunkiem w prawo i jak już cię nie widzą idziesz na górę wzdłuż nasypu, nie ma tam promieniowania, jeżeli pójdziemy dalej to wtedy może nas złapać. Najfajniej się nawala w żołnierzy z góry, sami podchodzą nawet po śmierć :P
Awatar użytkownika
Sylwesterx
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 24 Sty 2011, 15:37
Ostatnio był: 31 Sty 2022, 00:23
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 7

Re: Poradnik

Postprzez kapucha w 28 Maj 2011, 15:13

To i ja się wypowiem. Jest też inny, jeszcze bardziej prosty i banalny sposób. Podchodzimy do wojaków i zamiast im płacić po prostu przebiegamy im przed nosami i spi***alamy gdzie pieprz rośnie :E. Żołnierze mają strzec posterunku, więc się od niego nie oddalają, i nie będą Ciebie gonić. Do tego zanim się ogarną i zaczną strzelać to będziesz miał już ich za plecami i nawet na poziomie ekspert pewnie żaden Cię nie trafi, no może 1-2 pociskami, bo oni strzelają jak baby.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości