Frakcja czy samotność?

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Volp w 12 Lip 2014, 16:06

Zdecydowanie samotność ,ponieważ gra ma lepszy klimat i jakoś wole samemu radzić sobie w zonie
Moim celem jest odebrać to co odebrano mi
Awatar użytkownika
Volp
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 09 Lip 2014, 07:42
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 16:33
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Talbot w 12 Lip 2014, 21:28

Jestem trochę wykręcony jeśli chodzi o działania w grupie i jest to efekt trochę innej gry - ArmA 2, która pokazała mi, że wszystko ma plusy i minusy, dlatego należy albo dopierać zadania pod skład, lub skład pod zadania. Gdyby w rzeczywistości przyszło mi trafić do Zony i miałbym możliwość skompletowania swojego Teamu prawdopodobnie oparłbym się na zasadach działania jednostek LRRP (grupy dalekiego rozpoznania) z czasu wojny w Wietnamie.

Co ma Wietnam do Zony ? Nieprzyjazne środowisko oraz brak wsparcia. W takich sytuacjach grupa musi być niewielka, ale mobilna i dobrze zgrana, a przy okazji opierać się na systemie buddy-team innymi słowy, mając do dyspozycji 6 ludzi tworzy się 3 oddziały - uderzeniowa, wsparcia i ubezpieczenia. Pierwszy team byłby uzbrojony w karabinki AK-74 z podczepionymi granatnikami, drugi to karabin snajperski oraz w miarę możliwości PK, w trzecim byłby medyk oraz jeszcze dowódca.

Nie oszukujmy się z takim składem nie zdobyłbym Magazynu Wojskowego lub nie opanowałbym Rostoku, ale 6 ludzi wystarczy by skutecznie utrudnić życie przeciwnikowi przeprowadzając szybkie ataki.

Ktoś może powiedzieć, że to samo jest w stanie zrobić jeden człowiek i będzie to prawdą, jednak podczas wypadu w głąb Zony lepiej mieć kumpli bo jak już powiedzieli inni - wtedy każda 'przyjazna' lufa jest niedoceniona, a poza tym człowiek może się jako tako wyspać bo ktoś zawsze będzie ubezpieczał tyły ^^
Image

Projekt "S.T.A.L.K.E.R. - Monopol Na Czarnobyl" -> http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=9&t=24021&p=298390#p298390
Awatar użytkownika
Talbot
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 08 Lip 2014, 19:27
Ostatnio był: 23 Lip 2014, 15:08
Miejscowość: Posen
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 35

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Chris909 w 06 Wrz 2014, 20:41

Trudno stwierdzić. W sumie to dobrze jest dołączyć do jakiejś dobrej frakcji jak "Powinność" czy "Wolność" żeby dostać od nich fajne rzeczy i umożliwić sobie kupno od handlarza np. Egzoszkieletu. Ale jak dołączysz to masz przerąbane z inną frakcją co może nie być miłe jeśli jest to np. Powinność :) A poza tym zawsze jest dobrze mieć swobodę ruchów i nie wypełniać jakiś zadań od frakcji do której dołączysz i często nawet kasy nie dostawać...
Awatar użytkownika
Chris909
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 30 Kwi 2013, 20:11
Ostatnio był: 11 Lut 2015, 14:47
Miejscowość: Sezamkowo
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: -1

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez stalker_sandra w 11 Lis 2014, 20:04

Samotność ponieważ sam sobie rozkazujesz, szybciej robisz zadania etc
stalker_sandra
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 11 Lis 2014, 19:51
Ostatnio była: 09 Gru 2014, 21:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Naznaczonykoksu w 05 Cze 2015, 19:51

Moim zdaniem to samotność, dlatego że jak się dołączy do wolności to powinność to wrogowie,a tam jest bar.A jak się do powinności dołączy to wolność zła jest.Ja wole powinność,nie dołączam do powinności bo podobno jak się zrobi parę misji u handlarza z wolności to można u niego kupić nawet EGZOSZKIELET.
S.T.A.L.K.E.R. to gra,gra co...




jest zaj****ta :P
Naznaczonykoksu
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Cze 2015, 19:30
Ostatnio był: 19 Cze 2015, 19:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Plaargath w 06 Cze 2015, 21:11

Eee, tak jak pamiętam przechodzenie vanillowego SoC'a (i przy większości modów też), to łatwo jest wyżyłować obie frakcje z questów, nie napędzając sobie drugiej na głowę. Wręcz przeciwnie, przeważnie kończyłem z obiema na zielono. Nawet akcję na magazynach dawało się na vanilli robić dla obu stron naraz.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Sztakler w 07 Maj 2018, 02:49

Bez modów na czystej grze też można zachować status przyjacielski u Powinności i Wolności jednocześnie.
Sztakler
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 09 Maj 2017, 15:22
Ostatnio był: 07 Maj 2018, 02:49
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez astiolek w 12 Cze 2018, 18:01

Plaargath napisał(a):Eee, tak jak pamiętam przechodzenie vanillowego SoC'a (i przy większości modów też), to łatwo jest wyżyłować obie frakcje z questów, nie napędzając sobie drugiej na głowę. Wręcz przeciwnie, przeważnie kończyłem z obiema na zielono. Nawet akcję na magazynach dawało się na vanilli robić dla obu stron naraz.


The same. Kwestia "rozsądnego podejścia". Wszystko się da ;-).
astiolek
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 27 Lut 2018, 18:09
Ostatnio był: 05 Kwi 2019, 17:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości