Frakcja czy samotność?

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez FireArrow w 08 Lut 2014, 19:28

Ja wole frakcje, plusy: są takie ,że pomocnicy pomogą w walce, przy większych wyprawach dodatkowe spluwy są pomocne, jest dużo zadań pobocznych (zleceń) , ale są też minusy: mniejsze łupy, wezwania po pomoc ( niekoniecznie trzeba). Jest także pancerz na start i sklep z całym sprzętem frakcji.
Pewnego razu Stalker Pietrow idzie do Klub. Wyłanczają światła, zapalają neony, i striptizerki zaczynają tańczyć, a Pietrow pochłania masową ilość antyradu bo stwierdził iż, te kobiety są tak radioaktywne, że świecą ... (kawał z książki Ślepa Plama)
FireArrow
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Lut 2014, 19:00
Ostatnio był: 03 Maj 2014, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez impulse_101 w 09 Lut 2014, 00:46

FireArrow napisał(a): plusy są takie ,że pomocnicy pomogą w walce


Przeciętna pomoc stalkerów polega na tym ze człowie pod ostrzałem sobie przycupnie za jakąś skrzynią, stara się wychylać i odpowiadać ogniem aż tu nagle zaczyna odczuwać ze jakaś nieznana tajemna silą wypycha go zza owej osłony prost pod grad nadlatujących pocisków. Odwraca się by sprawdzić ki diabeł i co widzi? Przykucnięta sapiąca postać w masce gazowej. Tak można w skrócie opisać walory bojowe NPCsów :E
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, SkullDagger.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Krzyk19 w 09 Lut 2014, 01:16

W grze i w prawdziwym świecie wole być w grupie. Odpowiednia grupa może dać wielkie szanse na przeżycie. Co do zarobków to nigdy nie byłem bogaty i nie chcę, wolę się podzielić. Nadmiar pieniędzy jest złem, niszczy nawet najbardziej prawych ludzi. Grupa może dać mi dobry sprzęt, jedzenie i wspomóc w walce. Poza tym człowiek jest istotą społeczną, oznacza to że musi z kimś porozmawiać od czasu do czasu np. przy wódce. W innym przypadku może zachorować na chorobę psychiczną lub psychosomatyczną.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Gizbarus w 09 Lut 2014, 01:30

Fakt, człowiek czuje się bezpieczniej w grupie i może liczyć na pomoc. Jednak inna rzecz, że najszybciej i najciszej jesteś w stanie poruszać się tylko sam - bo inaczej każdy będzie musiał dopasować się do najsłabszego ogniwa. Przy czym oczywiście nie ma to racji bytu w grze, mówimy tu o sytuacji w życiu.

W grze zawsze wybierałem samotników, a potem Wolność, ale gdybym teraz przechodził grę, olałbym całkiem te wojny frakcji. Wolałbym do końca pozostać "bezpartyjny".
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Hornik w 09 Lut 2014, 14:12

Zdecydowanie samotność, jak już inni forumowicze napisali jest to niebezpieczne ale bardziej opłacalne, po za tym są też takie plusy że nie ma się żadnych wrogów w innych frakcjach ( oprócz Bandytów, Wojska i Monolitu ) bo jest się neutralnym ;)
Awatar użytkownika
Hornik
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 28 Sty 2014, 23:32
Ostatnio był: 07 Lip 2014, 14:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 2

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Dero39 w 11 Lut 2014, 18:50

Na początku mojej przygody ze Stalkerem sam nie wiem czemu zawsze chciałem być w Powinności,jednak po przejściu wszystkich częśći wybrałem samotność i jak to napisał kolega wyżej może i jest to niebezpieczne ale nie ma się tak wielu wrogów.
Dero39
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 11 Lut 2014, 18:13
Ostatnio był: 15 Lut 2014, 16:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Krzyk19 w 28 Lut 2014, 09:27

Dero39 napisał(a):jak to napisał kolega wyżej może i jest to niebezpieczne ale nie ma się tak wielu wrogów.

Macie wielki problem. Jak nie chcecie mieć tak wielu wrogów to zostańcie najemnikami. Najemnicy to to samo co samotnicy tylko są lepiej uzbrojeni, wyszkoleni i są neutralni wobec prawie wszystkich frakcji, nawet bandytów. Nie potrzebne są góry sprzętu i umiejętności handlowe jeśli za byle meduze ktoś może wam płacić milionami. Najemnicy nie są jak Powinność, nie mają centralnego dowódcy, któremu trzeba być posłusznym. Można należeć do małego oddziału dowodzonego przez świetnego przywódcę lub zostać samotnym najemnikiem np. płatnym zabójcą, łowcą lub stanowić ochronę ekspedycji naukowych itd. Najemnikiem może być każdy np. dezerterzy z armii, samotnicy lub bandyci, każdy. Dajcie spokój z bzdurami tego typu.

Nie wiem czy to off-top, ale gdyby nim był to ,,góra" na pewno się odezwie.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez n1ck w 02 Mar 2014, 22:27

Krzyk19 napisał(a):np. płatnym zabójcą

no wtedy to na pewno nie narobisz sobie wrogów :)
a tak ogólnie to się zgadzam, podobało mi się takie poprowadzenie sprawy w CS, że najemnicy są różnymi grupami, nie określoną frakcją
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez STALKER wesołek w 21 Mar 2014, 18:06

Ja wolę dużo kolegów co nie będą ci żałować :+: , chociaż dobra broń w ręku to też dobre rozwiązanie. Ale i tak wolę Wolność. Dostaniesz śrutem w rękę, dadzą ci aptieczku, zaprowadzą do medyka, potem dobra :wódka: i luz. To jest życie.
воля rządzi,
воля radzi,
воля nigdy cię nie zdradzi.
Awatar użytkownika
STALKER wesołek
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 21 Mar 2014, 16:12
Ostatnio był: 18 Kwi 2016, 19:08
Miejscowość: Fukushima
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -2

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Darkon w 21 Mar 2014, 19:07

W realu wolałbym mieć jednak paczkę zaufanych kumpli. Jak to mówią "I Herkules dupa gdy szkieletów kupa", a jednak co kilka gnatów to nie jeden, no i na wszelki wypadek lepiej żeby ktoś osłaniał mój tyłek. Zawsze przyda się też głos rozsądku w paczce zapaleńców.

Co do frakcji to zawsze byłem jak kolega wyżej za Wolnością. Jakoś tak atmosfera mi pasowała. To nie to co Powinność gdzie nawet w kiblu stoi nad tobą kapral i uważa czy równo składasz srajtaśmę. W wolności luz, wóda i nikt nie zostawi cię na pastwę losu żeby zaoszczędzić apteczkę. Z drugiej strony jednak nie da się ukryć, że pod względem dyscypliny i wyszkolenia to jednak Powinność prowadzi. Wojskowy dryl swoje robi. Wynika to też jednak z odmiennego stylu prowadzenia walki. Powinność celuje w ciężko opancerzonych i uzbrojonych szturmowcach z kolei Wolność to raczej lekki zwiad i strzelcy wyborowi.

Jeśli jednak miałbym wybierać to wolałbym samotność. Jak już ktoś napisał większe zyski z łupów, choć i większe ryzyko że z "przechadzki" nie wrócisz. Ale przede wszystkim jesteś wolny. Jak się wpakujesz w gówno to nikogo za sobą nie ciągniesz, nie musisz nikogo niańczyć, jak sobie poradzisz w trudnej sytuacji to możesz się pochwalić że sam dałeś sobie radę, no i nikt nie brzęczy ci nad uchem jak mu źle na świecie.
Krzyk19 napisał(a): Najemnicy nie są jak Powinność, nie mają centralnego dowódcy, któremu trzeba być posłusznym.

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Funkcję "dówódcy" pełni tu klient i musisz mu być posłuszny niezależnie od tego czy to szef wyprawy naukowej którą ochraniasz czy szycha z "Dużej Ziemi". I nie ma znaczenia czy ci to pasuje czy nie. Albo robimy tak jak on chce albo dziękujemy panu, są inni bardziej chętni do współpracy.


Nie zgodzę się też co do stwierdzenia że jako we frakcji nie ma się wrogów we frakcji bo jest się neutralnym. Nigdy nie wiesz komu podpadniesz nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Można np. narobić sobie wrogów w Wolności bo pomogłeś Powinności i na odwrót.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez Artem 2033 w 02 Lip 2014, 15:55

Jeżeli chodzi o mnie to wybieram samotność, człowiek jest co prawda narażony na większe niebezpieczeństwa i musi polegać wyłącznie na sobie ale jest za to niezależny od innej osoby czy frakcji i nie musi dzielić się zarobioną kasą. Jeżeli znalazłbym jakiś artefakt to wszystkie pieniądze które zarobił bym za niego wolałbym zatrzymać dla siebie niż dzielić się z towarzyszami. Jeżeli jednak zaatakował by mnie mutant to musiałbym liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Mimo to wybieram samotność, może jest ona niebezpieczna ale bardziej opłacalna niż bycie w grupie.
Awatar użytkownika
Artem 2033
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 01 Lip 2014, 14:12
Ostatnio był: 11 Mar 2017, 22:36
Miejscowość: Moskiewskie metro
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: Frakcja czy samotność?

Postprzez DiegtiariowTM w 02 Lip 2014, 16:10

Jeśli o mnie chodzi to wolę być samotnikiem niż członkiem jakiejś frakcji ponieważ czuje się wolność a we frakcji możemy jej nie zaznać. Na przykład w rewelacyjnym modzie TFW zostałem członkiem frakcji i te zadania, które musiałem wykonywać. Fakt były pieniądze za to ale ja wolę zarabiać przez zbieranie artefaktów niż ubijanie np. Wolności. Po prostu wolę być samotnikiem i nikogo do tego nie zmuszam aby nim był. Każdy chodzić będzie swoją ścieżką.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości