Duch w podziemiach X16

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Iwaszka w 17 Cze 2013, 15:21

Kwestia ducha jest w 100% zawarta w naszym PDA jak i nagraniu naukowca.
Zaś mnie bardziej interesuje cały motyw grupy Naznaczonego. tak sobie czytałem wikie stalkera - oczywiście tą anglojęzyczną bo tam jest najwięcej artykułów i w zasadzie nie znalazłem niczego ciekawego.
Wszystko się kręci wokół "odgadnięcia sekretu zony", brakuje mi mi w serii stalker trochę więcej faktów na temat grupy naszego Striełoczka oraz ich motywów (nie tylko lidera ale własnie też Kła, Ducha, Doktora i Przewodnika)...

Nawet przerywniki filmowe w SoC gówno dają... Nieskładne - jest tam cały Doktorek (bagienny czy tez nie :E) potem widzimy go w kryjówce no i co? Nic... GSC nababrało, a tego akurat Lost Alpha nie przywróci i tajemnica grópy Naznaczonego pogrzebana zanim na dobre się urodziła.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Reklamy Google

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Voldi w 17 Cze 2013, 17:38

Ot, grupa stalkerów próbujących dostać się do centrum. O ile się nie mylę, komuś z nich się to raz udało (i wrócił, bo natrafił na zamknięte drzwi). Stąd właśnie zadanie z dekoderem w Prypeci: opracowali i poskładali do kupy urządzenie, ale: Striełok zaginął i nie wiadomo, gdzie się podziewał (on sam o sobie, jak wiemy, zapomniał), Duch zginął robiąc za chłopca na posyłki na rzecz naukowców, Kła zastrzelili w czasie walki z bandytami/najemnikami, a Doktor szwendał się po Zonie, szukając starego znajomego.

Zresztą, nie wiem co tu szukać: >>>KLIK<<<!!!SPOILER!!!
Nie mieli żadnych ukrytych celów, co się rozumie samo przez się, gdyż:
1. Zamknięte drzwi do sterowni stały się powodem, dla którego wrócili z CEJ.
2. Powracając z akcji ukrywania dekodera zabito Kła, speca od elektroniki.
3. Striełok nie wiedział, że był ze swoją grupą w CEJ, bo Ś-Z wyprała mu mózg.
4. Duch ginie w X-16, grupa znika.
5. Dopiero od spotkanego w podziemiach Agropromu Doktora Striełok dowiaduje się kim jest, co robił i co się stało z innymi.

W trakcie grania pojawiają się cutscenki ze snami, w których widać poprzednie podejścia do elektrowni. Striełok (tak samo gracz, w czasie pierwszego podejścia do gry) nie wie, że obserwuje własne poczynania, bo nic nie pamięta.
Ot, i cała tajemnica grupy Striełoka.

Bardziej martwi mnie straszne olanie tematu Świadomości-Z w CS i CoP. O ile w ShoC była jakaś tajemnica do rozwiązania (do spółki z hasłem "Kill the Strelok" [kto to, do ch*ja, jest "Strelok"?!]; gdyby nie ona, podejrzewam, że cała seria zostałaby nieznaną produkcją pewnego małego ukraińskiego studia), o tyle CS to młóca (Wojny Frakcji, pościg za w/w), a CoP to ugryzienie tematu Zony od innej strony (hehe, rym), acz luźno powiązane z końcówką Cienia Czarnobyla.

Proszę bardzo, choćby proste porównanie:
Cień Czarnobyla: X-18, X-16, X-19 (Mózgozwęglacz), Sterownia Monolitu [wszystkie ze sobą powiązane, wyjaśniające tajemnice mutantów i przybliżające Gracza do rozwikłania zagadki Striełoka i Świadomości-Z)
Czyste Niebo: ------ (nie licząc podziemi Agropromu)
Zew Prypeci: X-8 (w którym nie ma żadnej tajemnicy - ot, szukanie papierów wojskowych...) + Warsztat Testowy (w którym sprawdzano trochę powiększonego Gaussa).
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LordHagen, Iwaszka, SlendySnork.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Czarnorus123 w 29 Gru 2013, 20:05

Witam.
samobójstwo odpada bo obok ducha nie ma broni zabicie przez zombie tez odpada tez by zginął z bronią u boku więc zostaje kotroler.Jak wiadomo przy ataku kontrolera przejmuje nad nami częsciowo kontrole wymuszając schowanie broni do plecaka :facepalm: przeszukajcie jego zwłoki a znajdziecie u niego pistolet i chyba ak 74.
Myśle ,że to odpowiedni argument.
Ostatnio edytowany przez Czarnorus123, 30 Gru 2013, 17:11, edytowano w sumie 1 raz
Czarnorus123
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 29 Gru 2013, 19:56
Ostatnio był: 07 Sty 2014, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Pilot w 29 Gru 2013, 22:35

A ja żegnam panie ''samobujco''.

Co łaska przeczytać cztery strony albo przynajmniej parę postów wcześniej. Wiemy, wszyscy poza Strelokiem zginęli, a gdyby nie poganiano studia GSC to SHoC i ogólnie seria S.T.A.L.K.E.R. była by czymś czym był i jest Half-Life albo i więcej, a następne odsłony były by coraz lepsze i zapewne cieszylibyśmy się stalkerem 2 gdyby nie te wstrętne cięcia SHoC. Wstydźcie się poganiacze!

Temat sądzę że można zablokować, ale nie wywalać na wysypisko gdyby jakiemuś nowemu przyszło do głowy dowiedzenie się co się stało z duchem.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez SlendySnork w 30 Gru 2013, 15:40

Z nagrania Wasiliewa można usłyszeć ze co prawda dają sobie rade z zombie lecz po chwili kończy się amunicja a duch staje się półświadomy :/ ... ( sam to wykombinowałem)- jak Duch już tracił świadomość pomógł mu w tym Kontroler i Duch pada. Ciała Wasiliewa nigdy nie znalazłem...
Gdy stalkera głowa boli
Zombi kolka gniecie
Snork narzeka na korzonki
Burer jest na diecie...
SlendySnork
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 30 Gru 2013, 15:33
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 14:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -3

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Adam w 30 Gru 2013, 15:46

Wasiliewa akurat znajdziemy na
:

terenie niedaleko bagna w Jantarze
, widać, że gry dokładnie nie przechodziłeś
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez powpstalker w 05 Sie 2014, 13:38

kontroler go zabil ja probowal uciekac to go dopadl
powpstalker
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 05 Sie 2014, 08:44
Ostatnio był: 06 Sie 2014, 07:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -6

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Uran w 17 Paź 2015, 22:36

Wg. mnie zabił go kontroler.Bez urazy- też lubię ciekawostki ale w jakiejś wiadomości (czy nawet PDA?) jest napisane, że może zdążę przed kontrolerem.

Uran
Wygnany z Zony

Posty: 4
Dołączenie: 19 Wrz 2015, 20:18
Ostatnio był: 01 Lis 2015, 10:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości