Duch w podziemiach X16

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Valdemor w 27 Gru 2012, 13:17

Ja uważam, że Duch padł... z własnej głupoty. Jakby tak ułożyć chronologię zdarzeń, wyglądała by tak:
chronologia:

Wynajęcie u Kruglova i Saharova, by (prawdopodobnie) wyłączyć ustrojstwo
Poszukiwania z Wasillievem wejścia
Wymordowanie Zombi i wejście
Oświadczenie Wasillieva o powrocie
Próba wyeksplorowania Lab.
dziwny ból głowy i urywanie się obrazu
Ucieczka
Koniec ammo
śmierć

Jakby poszedł razem z doktorkiem spowrotem do bunkra, Jajogłowi wysłaliby jakąś małą armie stalkerów w obawie o Hordy Zombi Rodem z L4D . A tak i Wasilliev i Duch Padli. Oczywista Naukowcy mają to gdzieś i jeszcze proszą Naznaczonego, by on się pobawił w jednoosobową armię, gdzie duch padł w leczącym kombinezonie, ba nawet Saharov chcę ten kombinezon do badań! Gdyby Marked One Padł, może by poszli do obozu kotów w kordonie? Nie wiem, może mam coś nie tak, że w ten sposób to rozumuje, ale chyba po to są fora, by wyrażać własne opinie, myśli itp? Jakby o wszytko było jakąś po**baną tezą, po prostu to zignorujcie.
Co to jest: małe, niebieskie i pożera kamienie?
Mały niebieski pożeracz kamieni!

Za ten post Valdemor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70.
Awatar użytkownika
Valdemor
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Gru 2012, 12:31
Ostatnio był: 09 Sty 2013, 21:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez djcycu w 27 Gru 2012, 14:05

Źle myślisz :) Otóż chronologia inaczej powinna wyglądać:

1. Duch zostawia w kryjówce Striełoka wiadomość o Kle i sam pyta gdzie Striełok jest. Nie mając wiele do roboty wyrusza nad Jantar by przeczekać ten trudny dla grupy czas.
2. Duch werbuje się jako ochroniarz Wasiliewa i korzysta z szansy zbadania emitera pod Jantarem. Prawdopodobnie ma też nadzieje na zbadanie samego kompleksu po wyłączeniu maszyny. Wyłączenie jej jest też dla niego priorytetem gdyż cała grupa Striełoka bardzo chciała poznać przyczynę powstania zony i ewentualnie zniszczyć zagrożenia z jej strony.
3. Według Wasiliewa czy też Ducha oboje na wzajem zwariowali. Wasiliew twierdzi że to Duch zwariował a Duch mówi że to Wasiliew uciekł zamiast skończyć procedurę wygaszania urządzenia. (W CS mówiono o chłodzeniu się urządzenia i pracy pełną parą. Najwidoczniej okres wzmożonej pracy maszyny wypadł wtedy i ich zamroczyło).
4. Wasiliew uciekł. Duch przestał się nim przejmować i próbował jeszcze wyłączyć maszynę. Możliwie że dla bezpieczeństwa siebie i innych stalkerów lub dla chęci zbadania laboratorium. Musiał natomiast jeszcze sprytnie pokonać kontrolera.
5. Wyłamane drzwi za którymi chował się Duch mówią wyraźnie że kontroler bądź zombie go dopadły. Nie zdziwię się jeśli Duch sam strzelił sobie w głowę by pominąć mękę i cierpienie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor, Valdemor, kajzerPL.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Valdemor w 27 Gru 2012, 14:50

djcycu napisał(a):1. Duch zostawia w kryjówce Striełoka wiadomość o Kle i sam pyta gdzie Striełok jest. Nie mając wiele do roboty wyrusza nad Jantar by przeczekać ten trudny dla grupy czas.

Mogę się zgodzić. Nie sądzę, aby spokojnie czekał w kryjówce na Striełoka, bo najprawdopodobniej myślał, że znów pobiegliśmy po artefakty i wrócimy za parę dni.
djcycu napisał(a):2. Duch werbuje się jako ochroniarz Wasiliewa i korzysta z szansy zbadania emitera pod Jantarem. Prawdopodobnie ma też nadzieje na zbadanie samego kompleksu po wyłączeniu maszyny. Wyłączenie jej jest też dla niego priorytetem gdyż cała grupa Striełoka bardzo chciała poznać przyczynę powstania zony i ewentualnie zniszczyć zagrożenia z jej strony.

Całej grupie zależało na wejściu do środka elektrowni do Monolitu. Do drugiej kropki zdołam się zgodzić.
djcycu napisał(a):3. Według Wasiliewa czy też Ducha oboje na wzajem zwariowali. Wasiliew twierdzi że to Duch zwariował a Duch mówi że to Wasiliew uciekł zamiast skończyć procedurę wygaszania urządzenia. (W CS mówiono o chłodzeniu się urządzenia i pracy pełną parą. Najwidoczniej okres wzmożonej pracy maszyny wypadł wtedy i ich zamroczyło).

Nie grałem ani w CS, ani w COP, więc nie wiem, nic na ten temat.W każdym razie to potwierdza, że Duch zginął z Własnej głupoty. "Wasilliev twierdzi, że Duch zwiariował". W tym zdaniu widać trochę, że Doktorek odczuł niebezpieczeństwo. Duch jednak wolał dokończyć zadanie, o zatem oznacza przy okazji, że był nieoceniony w grupie, bo wszytko robił do końca. Tak więc, szukamy dalej
djcycu napisał(a):4. Wasiliew uciekł. Duch przestał się nim przejmować i próbował jeszcze wyłączyć maszynę. Możliwie że dla bezpieczeństwa siebie i innych stalkerów lub dla chęci zbadania laboratorium. Musiał natomiast jeszcze sprytnie pokonać kontrolera.

Cóż... W tym miejscu widzę natomiast, że powinienem powrócić do ostatniego save w Jantarze, bo widać tu moje niedociągnięcie.
djcycu napisał(a):5. Wyłamane drzwi za którymi chował się Duch mówią wyraźnie że kontroler bądź zombie go dopadły. Nie zdziwię się jeśli Duch sam strzelił sobie w głowę by pominąć mękę i cierpienie.

BUM! :D Tu widać wyraźnie potwierdzenie mojej tezy. Duch się chował za drzwiami. przecież mógł uciekać do wyjścia. rozumiem, że kontroler mógł go przytrzymać mocami Psi, on się nie starał uciekać. Albo tak jak napisałeś popełnił samobójstwo, albo grzecznie czekał, aż go Zombi rozszarpało. Czyli Czekał na śmierć.
Zresztą i tak pewnie to tylko moje nic nie znaczące przemyślenia :/
Co to jest: małe, niebieskie i pożera kamienie?
Mały niebieski pożeracz kamieni!
Awatar użytkownika
Valdemor
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Gru 2012, 12:31
Ostatnio był: 09 Sty 2013, 21:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez djcycu w 27 Gru 2012, 16:11

W ostatnich słowach na nagraniu Duch mówi: "Chyba że zdążę dotrzeć do drzwi przed kontrolerem". Założyłem że o te drzwi mu chodziło na których czy przy których leży. One były z jednej z cel w tym pomieszczeniu. Wyobraziłem sobie że miał w magazynku jeszcze parę naboi i czekał na niego aż podejdzie. Kontroler ma podobno silne łapy więc z bliska albo wyrwał drzwi szarpiąc się z Duchem a jego samego zatłukł albo zombie podeszło i rozstrzelało Ducha (razem z drzwiami). Tak sobie to zawsze tłumaczyłem. To była nawet moja pierwsza teza.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Valdemor w 27 Gru 2012, 16:23

djcycu napisał(a):Kontroler ma podobno silne łapy więc z bliska albo wyrwał drzwi szarpiąc się z Duchem a jego samego zatłukł

Miało by to sens, gdyby kontroler atakował w SoC z bliska. Jak podejdę do kotrolera (a może to tak tylko u mnie?) on nie atakuje łapami, tylko ucieka, i dalej atakuje mocami Psi.
Ale widać muszę wrócić do Jantaru, bo tutaj widać, jak dawno grałem ostatnio w Stalkera.
Co to jest: małe, niebieskie i pożera kamienie?
Mały niebieski pożeracz kamieni!
Awatar użytkownika
Valdemor
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Gru 2012, 12:31
Ostatnio był: 09 Sty 2013, 21:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez djcycu w 27 Gru 2012, 16:27

Bić nie bije w grze ale jak rękę kontrolera zdobędziesz to chyba w opisie pisze że kontroler ma silne ręce co szczególnie ciekawi naukowców. Chyba w CoP i CS bije już łapskami jak się podejdzie. W SoC póki co w modach tylko to widziałem.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Pangia w 27 Gru 2012, 21:35

Tyle że z kontrolera nie spada nic tj. nie podniesiesz z niego żadnej części ciała (przynajmniej Stalker Wiki nic o tym nie mówi, a i ja nie przypominam sobie, żeby u mnie kontroler coś dropnął, a już na pewno nie rękę - prędzej mózg kontrolera, bo to mi się jakoś kojarzy). Poza tym w waniliowym SoC kontroler nie posiada ataku w walce wręcz, bo z założenia gracz ma do niego nie podchodzić (aura, którą roztacza kontroler, też jest w stanie nas zabić, bo też odbiera mentalną energię - oczywiście znacznie wolniej niż ataki psioniczne, ale jednak).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Krwawy_Baron w 02 Sty 2013, 21:12

djcycu napisał(a):w opisie pisze że kontroler ma silne ręce co szczególnie ciekawi naukowców.


Tak jak Pangia napisał, w vanilii nie ma żadnej części ręki kontrolera. Oczywiście nie mówimy o modach, bo chociażby w Dima's mod występuje ręka kontrolera (wiem bo przeszedłem wczoraj ;) )

Chociaż z drugiej strony GSC spłyciło nieco śmierć Ducha. Był on w końcu bardzo doświadczonym stalkerem i pewnie znajdował się w gorszych opałach niż starcie z kontrolerem w X 16. Co z tego, że mógłby być ranny od kul zombie. Sam miał kombinezon, leczący rany.
Krwawy_Baron
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 28 Gru 2012, 08:52
Ostatnio był: 11 Maj 2014, 23:44
Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez StalkerCell w 17 Lut 2013, 21:10

Z tego co wiem, to w CS Kontroler atakuje łapami. W SoC żaden Kontroler nie atakował mnie ręcami. Twórcy albo nie mieli wyjścia, albo nie chciało się im wymyślić jakiejś godniejszej śmierci Ducha.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Adam w 17 Lut 2013, 21:23

Popieram djcyca. Kontroler z Zewu Prypeci ma zupełnie inne możliwości, niż ten z SoCa. Duch popełnił samobójstwo, lub zombiaki go dopadły.

:)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez Voldi w 17 Lut 2013, 23:16

Jak już odświeżać, to może sprostuję co miałem na myśli - nie chodzi mi o dzielenie na kontro z SoC/CS/CoP, przez czas, który mija w fabułach tych trzech części (max 3 lata, tak mnie się zdaje) nauczyłby się atakować rękami, czego wcześniej nie potrafił? Ogólnie mutanty z SoC są bardzo ograniczone, pod względem tych z późniejszych części (np w SoC Pijawka, która jak sama nazwa wskazuje - przysysa się i spija krew - potrafi tylko drzeć mordę i machać łapami. Nie wiem czy animacja przysysania się została zrobiona w CS czy CoP, w tym ostatnim na pewno), ale czy naprawdę, logicznie myśląc - 'prawdziwy' Kontroler z SoC nie umiałby strzelić kogoś piąchą a ten z CoP już tak?
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Duch w podziemiach X16

Postprzez n1ck w 17 Lut 2013, 23:52

Jak wyżej... brak umiejętności zombifikacji i walki wręcz przez Kontrolera to raczej niedoróbka twórców niż intencjonalne działanie... Trochę wyobraźni ;)
Zacznijmy od początku; czym w ogóle było X16... jeśli ktoś się w to zagłębił to wie że celem tego laboratorium było prowadzenie badań nad organizmami które potrafiłyby tworzyć fale psioniczne. W miejscu gdzie znajdujemy ciało Ducha na pewno zauważyliście boksy, klatki czy co to tam jest. W takich klatkach trzyma się choćby psy w schroniskach oraz zwierzęta do badań. I tutaj moja teoria - naukowcy w X16 w tych klatkach hodowali Kontrolerów. Udało im się stworzyć istotę (a raczej zmodyfikować człowieka) która potrafi emitować fale psioniczne przy użyciu swojego mózgu. Zwieńczeniem tych badań było wyhodowanie od podstaw samodzielnego organu który, utrzymywany przy 'życiu' w idealnym środowisku in vitro, przez cały czas emitował fale psioniczne (mózg w naczyniu w środku X16 do którego śmierci doprowadził Strelok wyłączając zasilanie, przez co funkcje życiowe nie mogły być podtrzymywane). Eksperyment udał się tylko częściowo, gdyż fale psioniczne zamiast wpływać pozytywnie na umysły ludzi w ich zasięgu (przypominam że projekt naukowców Świadomość-Z miał na celu wyeliminowanie zła siedzącego w ludzkich myślach) niszczył neurony i zmieniał ludzi w atawistyczne zombie, pozbawione jakichkolwiek funkcji umysłu oprócz podstawowego łaknienia i pragnienia zabijania (już nawet funkcje motoryczne są zaburzone). A więc dlaczego Duch zginął, zamiast zostać zombie? Połączmy fakty: Wszedł do środka laboratorium, a już samo wejście na teren kompleksu fabrycznego i zbliżenie się do centrum emisji psionicznej powinno uszkodzić jego umysł. A więc musiał mieć hełm chroniący przed falami psionicznymi (zapewne niedokończoną wersję - Strelok żeby dostać lepszy sprzęt musiał pomóc Krugłowowi wykonać pomiary). Fale z emitera oraz fale których używał Kontroler były niewystarczające by wpłynąć na jego mózg. Duch zapewne bardzo długo walczył z Kontrolerem, a sam Kontroler użył tak silnych mocy psionicznych że kompletnie zniszczył mózg biedaka, co zupełnie doprowadziło do jego śmierci.

Za ten post n1ck otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości