Śmigłowce w Zonie - tej prawdziwej i w grze S.T.A.L.K.E.R.

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Śmigłowce w Zonie - tej prawdziwej i w grze S.T.A.L.K.E.

Postprzez Talbot w 19 Lip 2014, 01:10

RezaxLP napisał(a):Zresztą piloci mogli go olać jako nie wartego ich ołowiu. :E


Z tego co pamiętam to pierwszy raz spotykamy Mi-24 kiedy jesteśmy w Kordonie nieopodal nieszczęsnego Tolika. Kiedyś dotarłem do tłumaczenia rozmowy między załogą (albo załogą a bazą ?) przelatującego nad nami Mi-24 dotyczącą tego czy mają otworzyć ogień do gracza. Ponoć pada odpowiedź w stylu 'nie marnuj amunicji i tak nie przeżyje w zonie'
Image

Projekt "S.T.A.L.K.E.R. - Monopol Na Czarnobyl" -> http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=9&t=24021&p=298390#p298390
Awatar użytkownika
Talbot
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 08 Lip 2014, 19:27
Ostatnio był: 23 Lip 2014, 15:08
Miejscowość: Posen
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 35

Reklamy Google

Re: Śmigłowce w Zonie - tej prawdziwej i w grze S.T.A.L.K.E.

Postprzez Kazeite w 16 Kwi 2015, 22:50

Jeżeli wolno mi przywrócić do życia ten zacny wątek, to moim zdaniem modelem Mi-24 występującym w Stalkerze jest Mi-24W, z trzech przyczyn:

Po pierwsze, mimo że na modelu nie ma wyrzutni rakiet Szturm, to został ich charakterystyczny przyrząd celowniczy z przodu.

Po drugie, ukraińskie siły powietrzne w prawdziwym świecie nie mają w ogóle wersji D. Tylko W, P, i PM.

Po trzecie, GSC Game World miał pod ręką Mi-24W w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Kijowie (niestety, od 2002 roku został niechlujnie przemalowany, więc nie można potwierdzić po schemacie kamuflażu czy to rzeczywiście jest śmigłowiec który posłużył za dawcę tekstur do modelu)

A tak w ogóle, to do listy babolów w modelu mogę dołożyć jeszcze jeden: model powinien być 10% wyższy :)

I jeszcze mam jedno pytanie dotyczące Mi-2: intryguje mnie czemu w Czystym Niebie jest w takim fatalnym stanie? Przestrzeliny na kadłubie, łuszcząca się farba... zupełnie jakby stał 20 lat na złomowisku :/
Awatar użytkownika
Kazeite
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 28 Sty 2015, 19:40
Ostatnio był: 24 Maj 2018, 02:01
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Śmigłowce w Zonie - tej prawdziwej i w grze S.T.A.L.K.E.

Postprzez Route w 29 Kwi 2015, 18:45

Co do Mi-2 z Czystego Nieba, odpowiedzią mogą być słowa Majora Chaleckija. Mówi on, że marnie mu płacą, możliwe więc, że wojsko ma gdzieś to, co się dzieje w Zonie i wysyła tam najgorszy sprzęt mimo tego, że dzieją się tam "nieciekawe" rzeczy, a armia o wszystkim wie. Poza tym, bunkier nad Jantarem również nie był chroniony przez wojaków tylko przez Stalkerów a później Powinność. Dopiero gdy padł Zwęglacz, żołnierze połapali się, że mają teraz możliwość dotarcia do CEJ i przejęcia tam kontroli, więc rzucili sprzęt lepszej jakości i w lepszym stanie ( a i tak biorąc pod uwagę to, co widzimy po przybyciu do elektrowni i ewentualnym przejściu do jej północnego obszaru, niewiele to dało ).
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości