[Spoilery!] Sekrety zony

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

[Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Greyeeh w 02 Sty 2009, 14:40

Na początku chciałbym wspomnieć że przeszukałem całe forum i nie znalazłem takiego tematu.
I jest też jedna prośba, mianowicie o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. (z początku zastanawiałem się czy nie umieścić tego w "Twórczość własna" ale jednak zdecydowałem się na "Pytania i odpowiedzi".)

W tym o to spisie znajdziecie listę sekretów Zony, służy ona tylko do Shadow of Chernobyl, choć może w Clear Sky niektóre z tych miejsc nie będzie zagrodzone.

_____

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc od handlarza obracamy się w lewo i biegniemy przed siebie, znajdziemy legowisko dzików a w nim skrzynie z przedmiotami.

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc od handlarza wchodzimy do wioski, obok Wilka, wchodzimy na drabinę i idziemy po odstających elementach budynku (nie wiem jak to nazwać -.-), następnie wchodzimy na połowę dachu i rozpędzamy się, przed przerwą między dwoma budynkami skaczemy na ten drugi. teraz kucamy i idziemy wzdłuż dachu (uwaga aby nie spaść!) potem skręcamy w prawy i jest "dziura" w nim, a w niej jest skrzynia, rozwalamy ją pistoletem i czekamy aż wyleci pancerz. Kucamy jeszcze niżej i zbieramy pancerz stalkera (lepszy)/pancerz najemnika (słabszy).

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc z wioski wskakujemy na przyczepę pojazdu z prawej następnie rozpędzamy się i przy tym wskakujemy na dach samochodu a z niego dalej biegnąc skaczemy na dach (przez płot na drugą stronę), idziemy wzdłuż niego lewą stroną i wchodzimy przez dziurę. Rozwalamy skrzynie i bierzemy naboje oraz artefakt/y.

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc od handlarza obracamy się w lewo i biegniemy, nie wchodzimy na ulice tylko biegniemy rowem wzdłuż ulicy. W krzakach są skrzynie które rozwalamy i bierzemy naboje standardowe (chyba 6x18mm, ale wiem że do pistoletu Fort :P).

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc od handlarza skręcamy w prawo i biegniemy przed siebie, dochodzimy do "tajemniczego miejsca". Nie ma w nim nic prócz anomalii ale mało kto je zna ;)
(!)Uwaga(!) Miejsce rzadko spotykane, nie pamiętam dokładnie drogi i wiem że kilka razy nie było go w tym miejscu (fatamorgana?).

Miejsce: Wysypisko
Opis i dojście: Idziemy na "Cmentarzysko maszyn", na nim znajdujemy wieżyczkę, oczywiście drabina jest urwana ale to nie przeszkadza nam w odkryciu jej tajemnicy. Wchodzimy pod nią i patrzymy do góry (do oporu!), widzimy jakby drewno, to drewno to skrzynia, a nawet dwie. Strzelamy do nich i nagle spada na nas mnóstwo naboi, oczywiście to ich zawartość...

Miejsce: Wysypisko
Opis i dojście: Wchodzimy na dach hangaru, idziemy po odstających elementach (sami może poszukać sobie drogi), dochodzimy do "balkonu", wskakujemy na barierkę a z niej na dach. Na dachu jest pistolet (nie wiem czy to nie wina jakiegoś moda, jak do tego momentu miałem tylko ABC Inferno...).

Miejsce: Dolina Mroku
Opis i dojście: W Dolinie Mroku (kiedy po raz pierwszy tam wchodzimy) spotykamy stalkera imieniem Nabój, idziemy za nim, ale kiedy dochodzimy do rzeki wchodzimy w nią (radzę zabrać jakąś wódkę lub leki przeciwpromienne), chodzimy po niej i staramy się wyłowić artefakty, one dadzą nam niemal nieskończoną wytrzymałość do końca gry.

Miejsce: Dolina Mroku
Opis i dojście: Na prawo od siedziby bandytów (fabryka niedokończona :P) jest "wieża" z rupieci, wchodzimy na nią na własny sposób, ja radzę po rurze wentylacyjnej. Znajdujemy na niej lutnię, wódkę, naboje i kilka innych śmieci (lutnia akurat nim nie jest bo ciężko ją zdobyć).

Miejsce: Bar (tak nazwany jest obszar na mapie zony)
Opis i dojście: Idąc z placówki na wysypisku jest zgraja psów przy rowie, zabijamy je i idziemy wzdłuż rowu od strony budynków, idziemy pod sam płot, i właśnie w tym miejscu jest on obniżony rozpędzamy się i skacząc nad rowem skręcamy w prawo i wyskakujemy po za obszar mapy!

_____

Aktualizacja (02.01.09r):

Miejsce: Magazyny wojskowe
Opisz i dojście: Wchodząc do obozu Wolności zaraz za mostem skręcamy w lewo i w chodzimy do pierwszej chatki, na jej podłodze leży VintarBC.

Miejsce: Kordon
Opis i dojście: Wychodząc z Parkingu (prawą ścieżką, patrząc od od strony wioski) idziemy pod most, gdy trochę poszukamy znajdziemy kurtkę kolczą.

_____

No i na tym chyba skończę :)
Zapewniam że jeśli znajdę jakiś sekret za aktualizuje ten spis :)

Za ten post Greyeeh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dj243, apko223.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Reklamy Google

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Strelok_95 w 13 Sty 2009, 09:11

PS. Jak coś to wszystkie te sposoby są oczywiście na youtube jeśli ktoś chce je zobaczyć to niech wpisze "stalker secret" czy coś w tym stylu.


---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------

:P Czaro, teraz to ja już nie wiem o co ci chodzi. Ja nie uważam te temat jest głupi, bo to nieprawda, jest przydatny, a mój komentarz jest dla tych, którzy mimo wskazówek nie mogą znaleźć danego miejsca. A jeśli chodzi o moda to ty chyba masz jakieś kompleksy :| , zgłosiłem problem z grą, a nie pisalem, że mod jest do dupy. Także następnym razem to zachowaj swoje komentarze dla siebie :!: ....
Ostatnio edytowany przez Strelok_95, 14 Sty 2009, 11:27, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Strelok_95
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 07 Sty 2009, 17:13
Ostatnio był: 13 Sty 2011, 18:31
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Czaro w 13 Sty 2009, 17:47

Nie podoba mi się Twoje krytykowanie wszystkiego :mad:. Mój mod - zły, ten temat - zły. Wszystko nie pasuje :!: " - Jest na youtube". I co z tego :?: To jest praca wykonana przez konkretną osobę, która chce pomóc innym a nie filmik. Doceń zaangażowanie innych i proszę zaprzestań swej zbędnej krytyki :wink:.

...zapomniałeś dodać "bo załatwimy to inaczej". ^^ -C17
Rzeczywiście zapomniałem. Wolę najpierw porozmawiać a jak nie pomaga to dopiero przystąpić do czynów :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez The Natoorat w 14 Sty 2009, 18:41

Greyeeh, zapomniałeś o niedokończonym pancerzu w placówce wojskowej w Kordonie.

Gdy zakradniemy się za placówkę naszą uwagę powinny zwrócić bloki betonu. Po wskoczeniu na nie skaczemy na kabinę ciężarówki, na dach wychodka, a z niego na dach. Gdy już się na nim znajdziemy wchodzimy "na strych" placówki przez dziurę w pokryciu. Znajdują się tam skrzynie z konserwami, odrobiną nabojów i niedokończoną kurtką (u mnie były 2 nie wiem czemu).

W razie problemów odsyłam do tego filmiku.

Długie linki tnij :wink:. - C16

PS: Przepraszam, dopiero przypomniałem sobie jak to się robiło :P
Image
Awatar użytkownika
The Natoorat
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 05 Sty 2009, 18:48
Ostatnio był: 02 Wrz 2011, 22:33
Kozaki: 1

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Czaro w 14 Sty 2009, 20:54

Strelok_95 napisał(a):A jeśli chodzi o moda to ty chyba masz jakieś kompleksy :|, zgłosiłem problem z grą, a nie pisalem, że mod jest do dupy.


Chodzi mi o mod z przejściem przez Kordon. Nie mam żadnych kompleksów i tym podobnych :o.

Strelok_95 napisał(a):Także następnym razem to zachowaj swoje komentarze dla siebie :!: ....


Swoich komentarzy nie zachowam dla siebie, bo nienawidzę jak ktoś krytykuje pracę innych. Znajdź sobie użytkownika @madafraga i zobacz jak skończył. Jak nie poprawisz swojego zachowania to skończysz tak samo. To nie jest groźba tylko przyjacielskie ostrzeżenie :wink:.

---

Tego posta zamieściłem tutaj żeby to była przestroga dla innych. Doceniamy prace drugiej osoby/osób.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Wolf_PL w 28 Sty 2009, 18:46

Ja jeszcze dodam jedno. Może to nie jest jakis sekret ale raczej ciekawostka - w Dziczy wchodzimy do podziemnego parkingu niedaleko prof. Krugłowa czekającego na ratunek , przeskakujemy przez różne przeszkody uważając na anomalie i znajdujemy ciało Gordona z Half-Life 2 - można tez przeczytac jego PDA :D


było milion razy... - Michu
Wolf_PL
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 08 Sty 2009, 22:34
Ostatnio był: 11 Lut 2009, 18:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Zajcew w 29 Sty 2009, 09:41

Nie wiem czy było, ale : W Jantarze przy Wassiliewie wchodzimy w góre (najlepiej tam przy budynku) i w końcu wyjdziemy za teksturki.
P.S. Radzę zrobić save przed tym.
:

Lubię Placki
Awatar użytkownika
Zajcew
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 23 Gru 2008, 12:34
Ostatnio był: 14 Sty 2012, 15:38
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez PrzemoC w 31 Sty 2009, 21:23

Też trochę znam. W Dolinie Mroku, na dachu budynku gdzie jest wejście do X18 leży sobie "bezpańskie" RPG-7.
W tym samym budynku ma wprost od bramy wejściowej jest murek (chyba...) a za nim betonowa rura w której
znajdziemy kombinezon stalkera. Obok tego budynku jest teren z anomaliami, o którym Greyeeh już wspomniał.
Można tam znaleźć wspomniane "śmieci", to jest pozostałości z wersji beta jak "hand_radio" czy "guitar", jednak
nie można nic z nimi zrobic. :D
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Raven422 w 31 Sty 2009, 21:44

W Kordonie przy pewnych krzaczkach które znajdujemy po wyjściu z wioski kotów i skręceniu w prawo są dwie skrzynki, w jednej z nich jest 400 sztuk amunicji 9x18 (do Makarova itd. jakby ktoś nie kminił :P). Daje filmik, żebyście się nie męczyli xP.

Kliknij mnie!
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Greyeeh w 02 Lut 2009, 21:46

PrzemoC napisał(a):Też trochę znam. W Dolinie Mroku, na dachu budynku gdzie jest wejście do X18 leży sobie "bezpańskie" RPG-7.


Jakiż to sekret?
Ono zawsze tam jest, wystarczy tylko wyjść z Laboratorium X18...
A bezpańskie jest tylko dla tego że wojskowi "zabili" tego bandytę.
Normalnie samemu można to zrobić ale po co się męczyć?
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez Darth ReX w 02 Lut 2009, 22:07

Lol ono nie jest żadnego bandyty, tylko po prostu jest. Kiedy nie wejdziesz do doliny, to tam leży.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: [Spoilery!] Sekrety zony

Postprzez STALKER w 06 Lut 2009, 14:58

Czytam, szukam i http://stalker.heroesradio.com/ znaleźć nie mogę... Tam jest chyba wszystko, co w grze można zrobić i znaleźć. Strona po angielsku, ale to chyba nie problem, prawda? ;)
STALKER
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 29 Sty 2009, 23:03
Ostatnio był: 18 Maj 2014, 12:23
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 10

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości