Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Crisu w 31 Mar 2009, 16:24

O nie, kłócić się nie będziemy panowie. Oboje zbastujcie.
I nie porównywać się na podstawie rang. Tyle w tej kwestii.
Pisać na temat. Proszę.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 31 Mar 2009, 16:26

Czas na moją odpowiedz.

Najpierw Eredod

Eredod napisał(a):Ta ? Szacunek ? Za co ^^ ? Za to że wpakują Ci kulkę w plecy kiedy nie patrzysz ? lub za to że przez ich skrajność ludzie z kordonu muszą przechodzić pod nasypem kolejowym przez tunel pełen anomalii zamiast normalnie dróżką ? ^^

Dobra no możemy oddawać im za to szacunek ;> ja znam tylko jedną metodę jego wyrażania dla tych panów -> Vintar BC ;]


A co ty K**** myślałeś. Zapewne twoim zdaniem Wojsko powinno przywitać Stalkerów - chlebem i solą (oraz Kozakiem). A może jeszcze wypastować im buciki, uzupełnić amunicje?
Przypominam, że stalkerzy to nieproszeni goście w Zonie.


Teraz Kowek.

xKoweKx napisał(a):Co do Armii- z jednej strony nie podoba mi się to, co robią. Co ich obchodzi Zona, która jest zamieszkała przez inne stworzenia i ludzi, którzy olali ich kraj?


A co armia ma do Stalkerów w Zonie? "Co ich obchodzi Zona... ?" Przypominam, że obszar Czarnobyla nadal stanowi integralną część Ukrainy. Wojsko ma prawo, a nawet obowiązek usuwać wszystko, co tylko jest dla kraju niebezpieczne.
Stalkerzy to kryminaliści, złodzieje etc. I mieli czelność zrobić sobie "enklawe" w Zonie - jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Mało tego - wynoszą z Strefy rzeczy grożne dla bezpieczeństwa międzynarodowego. I wy się dziwicie żołnierząm, że strzelają Stalkerom w plecy?

I powtórze jeszcze raz: Żołnierze mają obowiązek chronić świat przed Zoną. I jej mieszkańcami..

Edit: Kowku - I dla tego żołnierze pier**** ich ( przy okazji poślą też parę kulek w ich kierunku) :P.
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 31 Mar 2009, 16:34, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez KoweK w 31 Mar 2009, 16:28

Alpha napisał(a):Mam pytanie grałeś w czyste niebo ? tam jak gość oceniał to gre to mówił też o frakcjach i w tym wolności, gdy mówił o nich to powiedział że są to hipisi palą zielsko cały czas i wszystko mają w dupie o to mi chodzi.
PS.Bez obrazy jesteś taki przemądrzały bo jesteś adminem.

Tak, grałem w Czyste Niebo. Rozumiem, że gra jest dla ciebie zbiorem wartości merytorycznych, i na grach się edukujesz? Gratuluję. Radzę zajrzeć nawet do głupiej Wikipedii, jaki jest ruch hipisowski.

Dodam jeszcze od siebie, że jeżeli którąś frakcję porównać do anarchistów to na pewno jest to ugrupowanie samotników i zwykłych stalkerów. Są przyjaźnie (neutralnie) nastawienie do każdego, zamieszkują różne wioski, i ogólnie prowadzą życie tworząc różne mini-ugrupowania (np. wioska w Kordonie).

Odp. na P.S. Nie wiem, czy jestem przemądrzały, czy nie, ale nie jest ot wywołane tym, że mam tak ową rangę.


@Ppor. Wasiłow

Jakbyś nie zauważył to Stalkerzy, że tak powiem "pi*rdolą system" :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 31 Mar 2009, 16:41

Rany boskie...

Z powodu "Wolności" cały temat zostanie całkowicie.. przepraszam za wyrażenie... zasrany postami o tym, że jedna frakcja jest taka, druga taka, jedna ble, druga gut. A nie o to chodziło mi, gdy tworzyłem ten temat. Gdyby nazywał się on "Wolność - co o niej myślicie?", to rozumiałbym całą tę dysputę. Ale w tym przypadku... jest inaczej.

Co do "Wolności" - każdy ma własny gust, jeden lubi jedno, drugi lubi drugie. Prawdą jest, jakoby frakcja ta miała zapędy anarchistyczne, co można wywnioskować choćby po stanie niektórych jej członków (vide Kucharz) oraz o głoszonych przez nią racji (m. in. całkowite zniesienie granic Zony, co groziłoby zapewne po prostu wojną na terenie Ukrainy - wszak zamieszkujące ją ugrupowania mają dostęp do takich zasobów broni, że mogłyby "wygrać" nawet z armią), ale nie możemy ją nazywać całkowitą anarchią i gó#nem - bo jeżeli by tak było, to choćby baza w Magazynach nie miała by racji bytu - jeżeli wszędzie panowałby chaos i rozpasanie, to wystarczyłoby, że grupka stalkerów z innego ugrupowania wleciała by do niej i wystrzelała wszystkich nalanych i naćpanych wolnościowych. Tymczasem co tu mamy? Na wszystkich wieżach - snajperzy z kbs. Przy bramie bazy - 3 ludzi, w tym jeden w Egzo. Budynek z Łukaszem - chroniony, że mysz nie przejdzie. A co z Barierą? Jeżeli panowałaby tu anarchia, wszyscy zapewne pozabijaliby się sami lub ulegli pod naporem Monolitu.

No, to tyle.

Anarchizm to nie chaos. Nie myślmy stereotypowo - xKoweKx
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alpha w 31 Mar 2009, 16:50

Tak ale samotnicy to zwykli ludzie najczęściej cywile kturzy przybyli do zony żeby się wzbogacić oczywiście tworzą grupy ALE oni nie głoszą i nie prubóją żeby w zonie powstała anarchia czyli totalny chaos, wolność chce aby można było sobie wejść do zony, że każdy ma prawo tam przebywać, pozatym większość ludzi wolności to kryminaliści.
Awatar użytkownika
Alpha
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 19 Mar 2009, 18:02
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 18:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Sleszu w 31 Mar 2009, 17:37

Alpha napisał(a):Tak ale samotnicy to zwykli ludzie najczęściej cywile kturzy przybyli do zony żeby się wzbogacić oczywiście tworzą grupy ALE oni nie głoszą i nie prubóją żeby w zonie powstała anarchia czyli totalny chaos, wolność chce aby można było sobie wejść do zony, że każdy ma prawo tam przebywać, pozatym większość ludzi wolności to kryminaliści.


"Którzy, próbują, poza tym," przepraszam za OF, ale takie rzeczy wala po gałach, że aż głowa boli....

A tak swoją drogą, każdy stalker w zonie jest kryminalistą. Niezależnie od tego, czy wcześniej był na przekór z prawem, czy nie. Staje się nim automatycznie omijając wojskowe posterunki "chroniące świat przed zoną"(oczywiście sprawa wygląda inaczej w przypadku powinności.)
Bracia i siostry, ja rozumiem, że temat anarchii, faszyzmu to rzecz niebywale ciekawa i godna wymiany zdań, ale czy naprawdę musicie robić z rozmowy o "giercowych" frakcjach burdy? Ja to widzę o krok od wyjścia na ulicę, na ustawkę - "Wolność górą!!" z jednej, z drugiej "Powinność rządzi!!" jak jakieś pseudokibole...
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alpha w 31 Mar 2009, 18:52

No tak naprawde to masz racje z tym że stalkerzy to kryminaliści.
Ps.Myślicie że monolit mugłby zawładnąć zoną>?
Hmmm Tak naprawde to jest to możliwe.
Awatar użytkownika
Alpha
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 19 Mar 2009, 18:02
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 18:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 31 Mar 2009, 19:12

Heh. Jeżeli tak by się stało, zapewne rząd Ukrainy porzucił wszelkie ceregiele i przepuściłby otwarty szturm na Zonę. Czołgi, lotnictwo, bomby - po kilku dniach takiej "kuracji" ani z Monolitu, ani z Zony wiele by nie zostało.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alpha w 31 Mar 2009, 20:18

Nom najprawdopodobniej tak ale dlaczego odrazu tego nie zrobili. Hmmm być może nie chcieli rozlewu krwi.
Awatar użytkownika
Alpha
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 19 Mar 2009, 18:02
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 18:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Eredod w 31 Mar 2009, 20:55

Czy Monolit mógłby zawładnąć zoną?

Tak naprawdę to nie jestem pewny ale zdaje mi się że nie. Dlaczego ? Już tłumaczę. Przemierzając Czerwony Las można napotkać wiele posterunków Monolitu. Są nawet całkiem nieźle uzbrojeni, i dobrze zorganizowani na tych posterunkach. Obsadzili też wieże snajperami. Ale... jednak brakuje im zorganizowania w działaniach ofensywnych (imo) o ile bronią się nieźle to atakują dennie.

Byłem przy obronie barykady i w sumie jak zobaczyłem ten ich atak to pomyślałem (rodem z tibii o.O ) No żal... oni po prostu wbiegli pod tą barierę stanęli i zaczęli grzać do wolności. Podczas kiedy wolność zajęła pozycje dobre do prowadzenia wymiany ognia to większość (nie wszyscy ale mimo wszystko) stała jak stanęli i dawała się wystrzelać. Chyba tylko kilku schowało się za drzewami czy coś. Kiedy już wszyscy zdechli nafaszerowani ołowiem... ku mojemu zdziwieniu zastałem tylko dwóch członków Wolności rannych na ziemi (pomogłem im :D :D ) i nikogo z nich martwego o.O
Awatar użytkownika
Eredod
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Cze 2008, 11:47
Ostatnio był: 07 Lip 2014, 16:58
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alpha w 31 Mar 2009, 22:00

No w sumie gdyby udało by im się przekroczyć bariere to by się tam okopali poczekali z tydzien i zatakowali wolność niewykluczone że mogło by im się udać (ciężko by było) no wtedy pocekali by jeszcze tak z 2 tygodnie zapewne, magazyny by do kąca poprzejmowali i ruszyli by w kierunku powinności (szczerze wątpie żeby im się udało) ale cuda się zdarzają, no ale gdyby przejeli rostok to potem już z gurki. Ale moim zdaniem nienacieszyli by się tym długo bo wojsko by przystąpiło do ofensywy hehe.
PS.Tak naprawde to mnie interesuje ta frakcja, oczywiście wole powinność ale po niej wybrał bym Monolit.
Interesująca frakcja co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Alpha
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 19 Mar 2009, 18:02
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 18:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Adam w 31 Mar 2009, 22:03

Jej, nigy bym tego nie odkrył. Przecież reszta czopów z innych frakcji nie dałyby rady. Moją ulubioną frakcją jest Wolność. Niby anarchiści, ale luz jest, żadnych problemów z wejściem do bazy, dobra broń i tyle :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości