Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 23 Mar 2009, 17:40

Temat, w którym wypowiadamy się na temat swojej ulubionej frakcji z gry. Do wyboru oczywiście: Powinność, Wolność, Bandyci, Samotnicy, Wojsko (wraz z siłami specjalnymi), Wojskowi Stalkerzy, Najemnicy, Naukowcy, Zombie (sic!). Ja zaczynam:

Moja ulubiona Frakcja - Wojsko

Dlaczego? Po prostu uważam je za niezbędne w Zonie - żołnierze bronią granic, wybijają mutanty, nawołują stalkerów do poddania się itp. Pierwszy kontakt z wojskowymi w Kordonie - to było super: cały dzień w megafon wydziera się jakiś trep, nawołując do złożenia broni i poddania się. Ostatnia baza, za nią już czysty i nieskażony świat. Trzyosobowe patrole, co dzień strzegące głównej drogi. Dalej, major Kuzniecow, który przepuszcza przez most tylko za drobną łapóweczkę. Jedna z (moim zdaniem) najlepiej zrobionych ugrupowań. Widać od razu, że wojsko zawodowe, bandany zamiast hełmów, wóda itp. po prostu klimacik. Helikoptery latające tuż nad głową, rozmowy radiowe pilotów. Po prostu zajebiocha!
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 23 Mar 2009, 18:14

No to moją ulubioną frakcją w Zonie jest z oczywistych względów Wojsko.
Jak mam nie podziwiać tych bohaterskich ludzi z Ukraińskich Sił Zbrojnych. Zwróćcie uwagę na ich bohaterski upór i determinacje w dążeniu do celu. Pomimo ciągłych niepowodzeń i wielkich strat nadal starają się wysyłać ekspedycje do centrum Zony. Bronią świat przed wszelkimi plugastwami Zony. Niejeden z nich oddał życie w walce z anarchistami, bandytami, szabrownikami (stalkerami). Co prawda zdarzają się drobne odstępstwa od tej postawy, ale tchórzy i dezerterów szybko dosięga zasłużony los.
Wojsko to brawdziwi bohaterowie Zony. CHWAŁA IM ZA ICH TRUD!

Szkoda, że niewielu potrafi docenić ich wkład w walce z Zoną :( ...
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez dragon22 w 23 Mar 2009, 18:43

Ja tam wybrałem frakcję powinność,ponieważ mają dobry sprzęt i dobrze placą. Zwykle zarabiam na nich a potem mam ich gdzies, bo to układ oschły a nie przyjacielski, ale cóż.Powinność bo mają bogactwo i na tyle puste mózgi że można ich przekabacić siłą.
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 23 Mar 2009, 20:28

Ppor. Wasiłow napisał(a):No to moją ulubioną frakcją w Zonie jest z oczywistych względów Wojsko.
Jak mam nie podziwiać tych bohaterskich ludzi z Ukraińskich Sił Zbrojnych. Zwróćcie uwagę na ich bohaterski upór i determinacje w dążeniu do celu. Pomimo ciągłych niepowodzeń i wielkich strat nadal starają się wysyłać ekspedycje do centrum Zony. Bronią świat przed wszelkimi plugastwami Zony. Niejeden z nich oddał życie w walce z anarchistami, bandytami, szabrownikami (stalkerami). Co prawda zdarzają się drobne odstępstwa od tej postawy, ale tchórzy i dezerterów szybko dosięga zasłużony los.
Wojsko to brawdziwi bohaterowie Zony. CHWAŁA IM ZA ICH TRUD!

Szkoda, że niewielu potrafi docenić ich wkład w walce z Zoną :( ...



Zgadzam się, towarzyszu podporuczniku Wasiliew!
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez karmel333 w 23 Mar 2009, 20:50

A ja dalej lubię wolność. to oni mają jakiś wartościowy cel by nie niszczyć wszystkiego co napotkają tylko chcą współistnieć z przyrodą,zjawiskami,zwierzętami które je otaczają. To oni bronią nas przed monolitem przed barierą i walczą z powinnością mającą za cel niszczenie wszystkiego. A wojsko phi. co oni robią latają helikopterami nad głowami, kampią w bazie w kordonie i Agropromie, a Major Kuzniecow tylko zżera kasę z kotów. Choć nie twierdzę że otaczanie strefy było złe ale jak kto chce wejść to nie wchodzi 1 problem z głowy. Później można go zabić,zabrać kasę lub sie z nim zabawić.
Awatar użytkownika
karmel333
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 05 Mar 2009, 17:37
Ostatnio był: 05 Paź 2009, 19:07
Miejscowość: Baza wolnośći w dolinie mroku, materac obok jara
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 24 Mar 2009, 15:53

karmel333 napisał(a):A ja dalej lubię wolność. to oni mają jakiś wartościowy cel by nie niszczyć wszystkiego co napotkają tylko chcą współistnieć z przyrodą,zjawiskami,zwierzętami które je otaczają. To oni bronią nas przed monolitem przed barierą i walczą z powinnością mającą za cel niszczenie wszystkiego. A wojsko phi. co oni robią latają helikopterami nad głowami, kampią w bazie w kordonie i Agropromie, a Major Kuzniecow tylko zżera kasę z kotów. Choć nie twierdzę że otaczanie strefy było złe ale jak kto chce wejść to nie wchodzi 1 problem z głowy. Później można go zabić,zabrać kasę lub sie z nim zabawić.


Widzę, że daliście się nabrać na te bajeczki o "Wolności", tawariszcz. "Wartościowe cele" - a to dobre... Tzn. zabieranie wszystkiego innym, wytrzebienie innych frakcji z Zony itp. Obrona Bariery? Ba, a co mają niby zrobić - czekać, aż Monoliciarze przejdą przez nią i zaczną niszczyć ich bazę, wybijać ich ludzi? To już Powinność jest lepsza - chce zniszczyć siedlisko wszelkiego szajsu, jakim jest Zona. Usiłuje wprowadzić jakieś prawa i reguły, a Wolność wręcz przeciwnie. Ich "wartościowym" celem jest wprowadzenie całkowitej a-n-a-r-c-h-i-i.

Szczególnie dobre jest to "Choć nie twierdzę że otaczanie strefy było złe ale jak kto chce wejść to nie wchodzi 1 problem z głowy." Gdyby, mój drogi, wojsko nie chroniło w ogóle granic Zony, to ściągałyby do niej wszelkie mafie, gangi, inni przestępcy. Dlaczego? No bo to super warunki - nikt nie miesza w interesach, nie ma policji, nie ma prawa - słowem, sielanka.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alpha w 25 Mar 2009, 12:00

Ja jestem za powinnością mają szczytny cel, prubóją zniszczyć to zone i moim zdaniem im może się to udać, mają także najlepszy sprzęt i dobre relacje z wojskiem. A co do anarchi to oni zawisną na drzewach te głupie typy przeszkadzają oni nie rozumieją że zone trzeba zniszczyć. KU CHWALE POWINNOŚCI!

Za ten post Alpha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Vorox, Szweminek999, Deathstroke.
Awatar użytkownika
Alpha
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 19 Mar 2009, 18:02
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 18:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez KoweK w 26 Mar 2009, 20:07

Wolność z anarchizmem nie mają ze sobą nic wspólnego. To jest tylko taki pseudoanarchizm, nie sądzę, aby GSC tworząc grę zatrudniło ludzi znających się na systemach socjalistycznych typu anarchizm, albo komunizm. Bo Wolnościowe reguły w stalkerze z anarchizmem gówno wspólnego mają :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 26 Mar 2009, 20:46

xKoweKx napisał(a):Wolność z anarchizmem nie mają ze sobą nic wspólnego. To jest tylko taki pseudoanarchizm, nie sądzę, aby GSC tworząc grę zatrudniło ludzi znających się na systemach socjalistycznych typu anarchizm, albo komunizm. Bo Wolnościowe reguły w stalkerze z anarchizmem *%&@# wspólnego mają :)


A to ciekawe... a choćby skąd nazwa - "Wolność"?
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez KoweK w 27 Mar 2009, 02:25

Rozumiem, że jak dałbym sobie ksywkę na tym forum "Wolnościowiec", to każdy brałby mnie za anarchistę? :D Nie bądźmy śmieszni.
Nazwa ta zapewne jest z tego, iż GSC zapewne kojarzy anarchizm z totalną wolnością i nihilizmem (a to nie do końca właściwy pogląd)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 27 Mar 2009, 18:00

xKoweKx napisał(a):Rozumiem, że jak dałbym sobie ksywkę na tym forum "Wolnościowiec", to każdy brałby mnie za anarchistę? :D Nie bądźmy śmieszni.
Nazwa ta zapewne jest z tego, iż GSC zapewne kojarzy anarchizm z totalną wolnością i nihilizmem (a to nie do końca właściwy pogląd)



No dobra, myśl jak tam sobie chcesz, dla mnie "Wolność" dalej jest frakcją anarchistyczną, która gdyby miała największe prawa w Zonie, zrobiłaby w niej jeszcze większy bajzel, niż jest.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Sleszu w 27 Mar 2009, 19:18

Witam.
Moje ulubione ugrupowanie to samotnicy, Stalkerzy, po prostu sól tej ziemi(sól zony?:p). Samotne wypady wgłąb zony, przedzieranie się w pojedynkę przez pole anomalii by dotrzeć do wypatrzonego artefaktu...
Coś pięknego! Kałach, colt i po dwa magazynki pestek, kombinezon stalkera, dwie konserwy i chleb, flaszka wódki kupione za ostatnie ruble. Samotny marsz w głąb zony, unikanie mutantów, ciągłe napięcie, obserwacja najmniejszego zawirowania powietrza w obawie przed anomalią... ehh., można wymieniać bez końca, kto czytał "Piknik na skraju drogi" zrozumie, o czym mówię :P
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"

Za ten post Sleszu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ivan Burza.
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości