Karlik

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Karlik

Postprzez zdzicho w 21 Cze 2009, 01:08

Czy widzieliście kiedyś mutanta o nazwie karlik? Na tym filmie (1:34)http://www.youtube.com/watch?v=tX1ReiZvIXM&feature=related ktoś zrobił obrazek karlika, ja sam znalazłem tekstury karlika w rozpakowanym stalkerze, ale nigdy nie widziałem w grze. Jak znajdziecie coś na youtube albo w grze to piszcie tutaj
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 20:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Reklamy Google

Re: karlik

Postprzez KoweK w 21 Cze 2009, 01:31

zdzichorowerzysta napisał(a):ja sam znalazłem tekstury karlika w rozpakowanym stalkerze

Daj mi lokalizację tej tekstury.

Btw. wątek przenoszę do Ogólnej Dyskusji o Shadow of Chernobyl.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Karlik

Postprzez Crisu w 21 Cze 2009, 09:57

Teksturka znajduje się tutaj: "textures\act\act_karlik_s.dds"

Jest tylko tekstura, nie doszukałem się niestety configu ani modelu.

Początkowo nie miałem nawet zamiaru oglądać filmiku, a osobiście wyszukać teksturę gdyż byłem wręcz pewny, że chodzi o małego, żółtego mutanta, w sumie nawet humanoida. Jednak myliłem się...

Na pierwszy rzut oka tekstura wygląda jak zombie, po obejrzeniu concepta widzę, że faktycznie - Karlik przypomina zombie... I nie od parady nosi taką, a nie inną nazwę.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Karlik

Postprzez KoweK w 28 Cze 2009, 10:38

Karlik w pierwotnych założeniach chyba wyglądał tak. Jak ściągałem kiedyś ikonki stalkera od GSC, to właśnie ikonka z tym mutantem była nazwana "Karlik".
Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Karlik

Postprzez Crisu w 28 Cze 2009, 10:42

CrisuSPW napisał(a):byłem wręcz pewny, że chodzi o małego, żółtego mutanta, w sumie nawet humanoida. Jednak myliłem się...
Hmm, więc jednak nie myliłem się.
Czy wiadomo coś więcej na jego temat? Moce, umiejętności...
Rozumiem, zrezygnowano z tego ścierwa, ale chyba ostały się jakieś info...?
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Karlik

Postprzez KoweK w 28 Cze 2009, 11:02

Żadnych informacji... Jedynie opis jego wyglądu widniał na przeróżnych stronach o tematyce Stalkera. Coś tam też było, że można było go spotkać w okolicach elektrowni, bo w tamtych miejscach właśnie się "szlajał".
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Karlik

Postprzez Raphael w 28 Cze 2009, 16:55

Takiego stwora jak ten na screenie wyżej to ja widziałem w czerwonym lesie po wyjściu z tunelu. Zadanie osłaniania stalkerów i szukanie anomalii. Wypakowałem w niego bardzo dużo naboi, myślałem, że on jest nieśmiertelny! Uderza z dużą siłą w ziemię tak, że Stalker jest półprzytomny. Może mówicie o innym mutancie, ale on był bardzo podobny. Widziałem go w Clear Sky, w SoC nie pamiętam, czy był.

To był niby-olbrzym a nie karlik, karlika nie ma w obu częściach ponieważ został wycięty. - F360
Awatar użytkownika
Raphael
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 27 Cze 2009, 17:04
Ostatnio był: 24 Lip 2010, 16:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Karlik

Postprzez Yuri snajper w 28 Cze 2009, 19:30

Raphael napisał(a):Takiego stwora jak ten na screenie wyżej to ja widziałem w czerwonym lesie po wyjściu z tunelu. Zadanie osłaniania stalkerów i szukanie anomalii.
Ten stworek w czerwonym lesie to nie karlik ale nawet nie wiadomo co a tem stwór miał być w CoS ale zrezygnowali z nieg, to chyba miał być jakiś rodza kontrolera :idea:

Koniec bredni bo robi sie spam... - caleb59
A ja otworzę, bo może ktoś coś ciekawego powie o mutancie, albo poda jakieś info? Kto wie... A ci co będą offtopować zostaną nagrodzeni :) - xKoweKx
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Karlik

Postprzez Jarexxx w 01 Lip 2009, 14:02

Ma dość duży łeb, podobny do Dziada kontrolera, przez którego nie mogłem spać, może ma ,,Aure" która zabiera życie, i może jest silniejsza, ale napewno mógł atakować też wręcz a nie jak kontroler ,,Prosze mnie nie bić!".
Ale na pewno był trudny w pokonaniu, bo np Burer, chyba nie trzeba tłumaczyć, jest prawie niezniszczalny, i pewnie przez to go wycieli, napewno żółte ufo było silniejsze od kontrolera, tylko dlaczego mniejsze, i obnażone?
Ostatnio edytowany przez Jarexxx, 24 Kwi 2011, 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: Karlik

Postprzez Missile w 04 Lip 2009, 18:29

Wiadomo o nim tyle, że (czytałem gdzieś artykuł, którego niestety nie mogę teraz odnaleźć) przejmował kontrolę nad naszym umysłem / umysłem innego stalkera / mutanta i sterował nim. Czyli, gdy opanował umysł jakiegoś stalkera/mutanta to atakował nas z jego pomocą. Jeżeli wchodziliśmy w pole rażenia jego ataku psionicznego to wnikał w nasz umysł i sterował nami, atakując inne postaci. Nie znam szczegółów, ale domyślam się, że gdy już wniknął w nasz umysł to po prostu częściowo ograniczał nasze ruchy; chcieliśmy celować z broni w jego kierunku - robiliśmy to wolniej, chcieliśmy iść do przodu - znosiło nas w lewo, etc. Niestety to tylko moje domysły. :] Coś tam jeszcze kiedyś gdzieś czytałem, że żył w podziemiach i jego oczy świeciły mu się na żółto, ale nie wiem, czy dotyczyło to Karła czy Burera. To wszystko co wiem.

O, uwaga, znalazłem ten tekst:

Wrażliwe na światło karły przesiadują zazwyczaj w ciemnych dziurach. Nie są ani silne, ani szybkie, ale używają umiejętności telekinezy, dzięki której mogą zaatakować cię w pięknym stylu rycerzy Jedi.


Dodatkowo:

(...) przykładowo: otrzymujesz wskazówkę od handlarza, że w pewnym domu znajduje się wartościowy artefakt, niestety terenu pilnuje mutant - telepata. Na miejscu stwierdzasz, że wyprzedził cię inny Stalker, który odkrył to miejsce, jednak jest pod wpływem potwora i teraz cię atakuje. Może się również okazać, że monstrum zostało zabite, a artefakt zniknął. Wtedy musisz wytropić śmiałka, który tego dokonał, i odebrać mu wspomniany obiekt. W ten sposób gra będzie rozwijać się niezależnie od głównego wątku fabularnego. Co ciekawe, na wyższych poziomach trudności może się zdarzyć, że inny Stalker skończy rozgrywkę wcześniej niż ty.


Ten opis wydaje mi się należy do Karła.

Pyzydrawiam.

Łedit:

Wywody na temat przejmowania kontroli nad naszym umysłem przez karła były błędne, pomyliłem go z kontrolerem. :P

# Controller czyha na pagórkach lub w budynkach i próbuje telepatycznie przejąć kontrolę nad przeciwnikiem. Z opresji mogą wybawić cię jedynie ucieczka z jego pola rażenia i atak na odległość.
# Zombiaki to bezrozumne istoty, które szwendają się po całej Strefie. Mogą jednak stać się bardzo niebezpieczne, jeśli zapanuje nad nimi Controller i rozkaże zaatakować Stalkera.


Następny edit:

Znalazłem następny, stary artykuł o Stalkerze. Również piszą tam o Karliku:


Napotkasz także żyjące w norach karły, tak silne, że bez trudu rozrywają człowieka na strzępy. Są one powolne, ale mają telekinetyczne umiejętności, dzięki którym mogą na przykład miotać przedmiotami w przeciwników.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Re: Karlik

Postprzez Andarak w 30 Lip 2009, 20:37

A to co teraz zamieściłeś, to w gwoli ścisłości opis Karła, jednego z wyciętych potworów, który jest jednak często przywracany przez różnorakie mody. Karlik to zupełnie inny stwór. Przepraszam za offtop.
A wracając do tematu, to dla mnie Karlik wygląda jak zmutowane dziecko, na co wskazuje chociażby niski wzrost, brak odzienia, czy głowa. Jeżeli moja hipoteza byłaby słuszna, to usunięcie Karlika było logicznym posunięciem - bo gdzież to niemowlaki w okolicach Czarnobyla. :P
A na zakończenie dodam, że zawsze ktoś może spróbować się wysilić i spróbować napisać do producenta z pytaniem, czym ten mutant był inspirowany i czemu go wycięto. Najpewniej nikt nie odpowie, ale spróbować można.
Awatar użytkownika
Andarak
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 20:03
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 11:33
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Karlik

Postprzez kajzerPL w 13 Sie 2012, 17:09

To chyba wcześniejsza wersja burera.
Ostatnio edytowany przez kajzerPL, 24 Gru 2012, 12:45, edytowano w sumie 1 raz
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 30 Gru 2023, 13:10
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości