0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez SkullDagger w 09 Wrz 2013, 18:06

Po prostu nie dał dwukropka między "mam" a "Stalker" .

Wolny, to nie piractwo.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez s2domin w 07 Kwi 2014, 12:32

A co jeśli jest taka sytuacja, że miałem kupioną grę(Gothic II, TRS 2006 i Ghost Master z Gazety Wyborczej)- wszystko ładnie, legalnie- ale po jakimś czasie zgubiłem płytę. Czy jeśli bym pobrał którąś z tych gier, to też byłoby zaliczone jako piractwo? :P
s2domin
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 07 Kwi 2014, 10:35
Ostatnio był: 07 Lis 2016, 18:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Farathriel w 07 Kwi 2014, 12:41

A co jeśli jest taka sytuacja, że miałem kupioną grę(Gothic II, TRS 2006 i Ghost Master z Gazety Wyborczej)- wszystko ładnie, legalnie- ale po jakimś czasie zgubiłem płytę. Czy jeśli bym pobrał którąś z tych gier, to też byłoby zaliczone jako piractwo?


A jak zgubisz pierścionek zaręczynowy, a zobaczysz go u kogoś innego w jego domu i mu po prostu go zapierdzielisz, to będziesz złodziejem? Czy po prostu będziesz "odzyskiwał swoją własność"? Jak żeś zgubił płytę to to jest twoja wina, a nie producenta.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez ZiomB w 07 Kwi 2014, 12:58

Akurat pobieranie pirackich kopii kiedy posiadamy oryginalną jest legalne.
Nie wiem jak to jest ze zgubieniem oryginalnej kopii, ale raczej zapłaciłeś już za grę więc mógłbyś pobrać drugą (popraw mnie ktokolwiek jeżeli się mylę).
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez impulse_101 w 07 Kwi 2014, 13:10

@Farathriel jeśli przenieść Twoje rozumowanie poprawnie na analogie z pierścionkiem to po zgubieniu pierścionka musiałbyś szukać nowej narzeczonej :E ...i tak samo po zgubieniu płyty kupić nową grę.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Farathriel w 07 Kwi 2014, 13:28

@Farathriel jeśli przenieść Twoje rozumowanie poprawnie na analogie z pierścionkiem to po zgubieniu pierścionka musiałbyś szukać nowej narzeczonej :E ...i tak samo po zgubieniu płyty kupić nową grę.


Nie. Przykład dotyczył tylko pierścionka jako towaru nabytego - pewnego dobra. Równie dobrze, mógł to być wazon z greckimi malowidłami.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 07 Kwi 2014, 13:53

>2014
>ludzie nadal nie odróżniają fizycznej kradzieży od pobierania plików z Internetu

Eh...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 07 Kwi 2014, 14:56

s2domin napisał(a):A co jeśli jest taka sytuacja, że miałem kupioną grę(Gothic II, TRS 2006 i Ghost Master z Gazety Wyborczej)- wszystko ładnie, legalnie- ale po jakimś czasie zgubiłem płytę. Czy jeśli bym pobrał którąś z tych gier, to też byłoby zaliczone jako piractwo? :P

Na moje to tak, o ile nie potrafisz udowodnić, że tę płytę posiadasz/kiedykolwiek ją zakupiłeś. No ale skoro już raz płaciłeś i zgubiłeś, to ja miałbym czyste sumienie. Zresztą – gliny mają ciekawsze rzeczy do roboty niż ściganie nastolatków piracących MasłoPola* czy inne Wezwania do Podatku.

* – Battlefield -> Butterfield -> pole masła -> MasłoPole
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Cortex Reaver w 07 Kwi 2014, 15:12

xKoweKx napisał(a):>2014
>ludzie nadal nie odróżniają fizycznej kradzieży od pobierania plików z Internetu

Eh...


A to nie ma nic do rzeczy. Moralne można na to patrzeć dwojako, ale ściągnięcie gry to kradzież i jesteś karany z urzędu za kradzież albo wykroczenie jeżeli jest wartość poniżej 250 zł. Ściągasz Stalkera to masz wykroczenie, ale już za Windowsa masz kodeks karny.

ZiomB napisał(a):Akurat pobieranie pirackich kopii kiedy posiadamy oryginalną jest legalne.


Bzdura i tyle.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez impulse_101 w 07 Kwi 2014, 15:41

Farathriel tylko ze Ty nie kupuje płyty CD tylko grę na tej płycie, CD to jest tylko forma nośnika.. taki "kurier" za pośrednictwem którego masz dostęp do zawartości intelektualnej. Co za różnica czy grę masz na półce, na dysku czy na zewnętrznym hoście jeśli zapłaciłeś autorowie za dostęp do niej to nie ma różnicy z jakiego źródła po to sięgniesz.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Cortex Reaver w 07 Kwi 2014, 15:44

Zaznaczając, że to nie grę kupujemy a licencję na jej używanie. Jako nabywca programu nie mamy żadnych praw do niego za wyjątkiem użytkowania zgodnego z licencją jak i odsprzedaży. Chyba, ze EULA wyraźnie zezwala na inne czynności.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KrakenLBN w 19 Sie 2017, 02:27

Trochę odświeżając temat. Wiem, iż już parę osób napisało takiego posta jak ja zaraz napiszę, ale chcę zobaczyć wasze stanowisko w tej sprawie w 2017 roku.
Zatem przechodząc do sedna. Ja miałem wiele razy sytuację, że miałem kupioną legalnie grę(w 2009 dostałem dopiero swój własny komputer, a dopiero w 2015 został zakupiony internet, więc jedynym źródłem gier dla mnie był sklep. O piraceniu nie było mowy, gdyż nawet nie miałem takiej możliwości), lecz po latach płyta albo się zarysowała, lub się połamała...no ewentualnie się jeszcze zgubiła. Miałem tak z: obiema częściami i dodatkiem gry Drakensang, swoją drogą epicki e'rpg jak ktoś nie grał to polecam gorąco, Morrowind'em Złotą Edycją, S.T.A.L.K.E.R.'em Cień Czarnobyla i Zew Prypeci(Czyste Niebo na całe szczęście dalej mam) i wieloma innymi grami.
Tutaj już nawet nie chodzi o to, że "Kupiłem jedną kopię i ch**j! Teraz wszystkie mi się należą!". Bardziej problem widzę w tym, że teraz dużo starszych tytułów jest w sklepach niedostępnych.. Pracuję, może nie zarabiam milionów i ledwo starcza do 15, ale jestem w stanie i naprawdę z OGROMNĄ chęcią kupiłbym pudełkową wersję The Elder Scroll's III: Morrowind, albo S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla, ale zwyczajnie nie mogę nigdzie takowych znaleźć.. I co ja mam takowego zrobić w takiej sytuacji? Cyfrowa dystrybucja odpada, kupowanie płyt używanych również. Płyty są zbyt delikatne, nie ufam sprzedającym na allegro.
Poza tym wszystkim... niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy w życiu nie spiracił gry/piosenki/filmu.
Jakoś raczej nie zobaczę lasu rąk, a teraz zapraszam do ponownej dyskusji!
PS. Jeżeli popełniłem w tym poście jakieś błędy gramatyczno-stylistyczno-interpunkcyjne to wybaczcie, albowiem piszę go bardzo późno, gdy w dodatku jestem zmęczony. Jak coś znajdziecie to proszę was o poprawienie mnie, a post wtedy zedytuję. :D
Image
Awatar użytkownika
KrakenLBN
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 17 Sie 2017, 08:16
Ostatnio był: 12 Kwi 2022, 00:08
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości