0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Kudkudak w 20 Kwi 2013, 19:07

Ale to tak jakby kupić grę pudełkową, a potem pobrać torrenta bo zarysuje płytę :D Po za tym założe się że większość z nas ma choć 1 torrenta na komputerze, a jeśli nie większość, to część :realcaleb:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Kpuc w 20 Kwi 2013, 19:30

Kudkudak napisał(a):Ale oddajesz koledze książkę, chyba że ktoś to parszywiec ;) A za bilet nie oddasz.


A jak pobierzesz grę i ja skasujesz ? ;)
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2013, 19:38

To znaczy, że najwidoczniej była gówno warta i nielegalna kopia jest uzasadniona, bo gra nie jest warta pieniędzy, które należałoby na nią wydać.
Kudkudak napisał(a):Ale to tak jakby kupić grę pudełkową, a potem pobrać torrenta bo zarysuje płytę :D Po za tym założe się że większość z nas ma choć 1 torrenta na komputerze, a jeśli nie większość, to część :realcaleb:

Nigdy nie umiałem pobierać torrentów, wolałem "normalne" wstawki
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez lukasz638 w 20 Kwi 2013, 19:40

Weźcie mi to wytłumaczcie, jak to jest w końcu z tymi piratami. Czy jeżeli mam oryginał to mogę pobrać pirata i używać go jako osławioną już kopię bezpieczeństwa ?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 19 Sie 2023, 22:35
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2013, 19:52

A czego nie? Masz swoją grę, zapłaciłeś za nią i ch♥j im do tego, że sobie zrobiłeś "kopię zapasową". Zarobili raz i wystarczy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Gizbarus w 20 Kwi 2013, 20:21

Z prawnego punktu widzenia NIE MOŻESZ. Stąd też nawet tak posrane zabezpieczenia, jak przyporządkowanie jednej płyty do jednego komputera, czy określona ilość instalacji na płycie... A w praktyce - osobiście mam to w dupie i mogą mi naskoczyć. Wydałem pieniądze na wiele gier, tak więc każdą z nich dla wygody ściągnę, jeśli tylko najdzie mnie ochota.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2013, 20:45

Gizbarus napisał(a):Z prawnego punktu widzenia NIE MOŻESZ.

Z logicznego i moralnego punktu widzenia ja sobie takie prawo przydzielam i wara innym od tego.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Wunderwaffe w 20 Kwi 2013, 21:40

Pangia, wybacz, że pytam, ale czy jesteś anarchistą?
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Kpuc w 20 Kwi 2013, 21:49

Gizbarus napisał(a):Z prawnego punktu widzenia NIE MOŻESZ.


Chętnie bym przeczytał te punkty prawne, każdy sobie może tłumaczyć ale przydały by się fakty. Kilku moich bardziej i mniej znanych kolegów trzepali policjanci, jeden posiada ponad 400 płyt z filmami pobranymi z sieci, nic mu nie zrobili, podobno nasze prawo pozwala na JEDNĄ kopie na użytek własny.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Gizbarus w 20 Kwi 2013, 22:02

Wygląda to jakoś tak, że takowy plik możesz posiadać na dysku przez 24 godziny od momentu ściągnięcia, a potem musisz usunąć... Jakoś tak. Nigdy nie chciałem się w to aż tak zagłębiać, bo i po co. Jak ktoś ciekaw i poszuka, to niech wrzuci tu źródło ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2013, 22:53

Wunderwaffe napisał(a):Pangia, wybacz, że pytam, ale czy jesteś anarchistą?

Nie, po prostu nie przyjmuję do wiadomości, że mogłoby być inaczej :P No bo skoro już kupiłem grę, to co za różnica, czy ja będę grał w oryginalną wersję, czy w piracką? Ostatnimi czasy piractwo nie tyle jest opłacalne w sensie niepłacenia za gry, ale w sensie znacznie mniejsze ilości straconych nerwów spowodowanych nieudolnymi próbami uruchomienia gry w ogóle.
Przykład z życia wzięty - GTA IV i Games Fu... For Windows Live. W wielkim skrócie - po zakładaniu kont na 3 różnych stronach M$ i 30 minutach wyjętych z życia wciąż nie mogłem uruchomić "czwórki". Wklepanie frazy "gta iv xliveless", pobranie go, wklejenie do folderu z grą i uruchomienie jej (tzn. do momentu, w którym ujrzałem intro gry) zajęło mi w sumie jakieś 7, 8 minut.
Wniosek? Już to widzę, jak na piracie bym się męczył z głupim uruchomieniem gry :caleb:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez GangStarr w 20 Kwi 2013, 23:46

A ja Ci powiem że znalazłem gta 4 które uruchomiłem bez żadnego problemu, nawet nie było trzeba zakładać konta gdzieś tam jak to było w oryginale :D

Ale teraz do tematu...
Przez to że ściągasz grę z internetu nikt nie traci kasy, bo jeśli ktoś nie chcę wydawać kasy na daną grę to logicznym tokiem myślenia jej nie wyda, a tym samym nikogo z pieniędzy jako pieniędzy nie okradnie, po prostu firma nie zanotuje zysku. Piractwa jak na razie nie da się wyniszczyć, kto będzie chciał dać kasę to da, kto nie to nie :P to już od ciebie zależy czy będziesz chciał dać komuś zarobić (bo straty na pewno przez to że ściągasz nie zanotuje), bo nie da się ukryć że ktoś dużo godzin przy tym przesiedział
Awatar użytkownika
GangStarr
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Sty 2012, 11:10
Ostatnio był: 11 Paź 2017, 16:15
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości