TABELA PARAMETRÓW BRONI

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

TABELA PARAMETRÓW BRONI

Postprzez Rain w 09 Cze 2007, 18:09

Jeżeli ktoś mógłby zrobić tabelę poniższą w języku polskim to na pewno ludzie się ucieszą ;)
TABELA

Wersja PDF (o wiele ładniejsza):

DOWNLOAD
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Reklamy Google

Postprzez Pepesz w 09 Cze 2007, 18:35

Dla mnie to nie problem, tylko potrzebuje polskich przypisów do broni, sam z angielskiej wersji korzystam, a nie chcę popełnić błędów. Jeśli je dostane to tłumaczenie zajmie mi jakieś 20 minut. Mój mail: [email protected]
Awatar użytkownika
Pepesz
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 08 Cze 2007, 20:59
Ostatnio był: 19 Wrz 2007, 20:01
Kozaki: 2

Postprzez Rain w 10 Cze 2007, 03:39

A ja sie przerzucilem dzisiaj na wersje USA :mad:
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez Pepesz w 10 Cze 2007, 08:27

Hmmm, no to kiszka... Może ktoś inny ma wersję polską zainstalowaną?
Awatar użytkownika
Pepesz
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 08 Cze 2007, 20:59
Ostatnio był: 19 Wrz 2007, 20:01
Kozaki: 2

Postprzez Amraam w 15 Lip 2007, 23:18

Ja mam polska wersje:) Sproboje to zrobic, w nazwach niema z byt wiele do zmieniania ale z opisami moge sie pobawic, tylko natknolem sie na jeden problem, jak sie edytuje PDF? Bo nigdy niemusialem czegos takiego robic.
Amraam
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2007, 12:31
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 20:41
Kozaki: 0

Postprzez RogueTrooper w 16 Lip 2007, 10:17

Jakby co to tu macie przetłumaczoną ta tabelę. Tłumaczyłem ze słownikiem więc nie są to oryginalne opisy, jednak sens jest zachowany.
Załączniki
stalkerlist.zip
(432.75 KiB) Ściągnięto 799 razy
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez fjk w 16 Lip 2007, 10:41

czyli co mam tu coś robić czy nie xD bo już nie wiem -_-" więc tak: jak ktoś potrzebuje pomocy przy tabelach broni real to pomgę. (bo tak wszystko z wikipedii spisywać to trochę "bleee")
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez RogueTrooper w 16 Lip 2007, 12:08

Jeśli chodzi o broń palną to tu mnie też problemu nie ma :D
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez Reaper w 16 Lip 2007, 12:21

Ja również mogę coś o broni palnej opowiedzieć (szczególnie o wyborowej).
Image
W S.T.A.L.K.E.R.-rze NIE ma AK-47 tylko AK-74S...
Awatar użytkownika
Reaper
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 09 Cze 2007, 11:59
Ostatnio był: 27 Lis 2013, 23:51
Miejscowość: Wysypisko, Placówka Powinności
Kozaki: 2

Gauss

Postprzez Missile w 18 Gru 2007, 14:43

Apropo broni Gaussa: można ją dość łatwo otrzymać za darmoche w barze, w obozie powinności. Radzę wdrapać się na najwyższy budynek, tzn na samą górę areny. Potem kolejno sciągać wszystkich z powinności bronią z lunetą i tłumikiem. Gdy zabijemy tam wszystkich łącznie z neutralami i tymi w środku bazy, to zjawi się 3osobowa grupka ludzi z powinności, którzy zaczną tak atakować. Jeden z nich będzie miał działko Gaussa. Wystarczy ich zabić :)

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

przydatnie info o broniach

Postprzez stalkerofan w 24 Lut 2008, 21:42

Każdy może mówić co chce o tym jaką grą jest S.T.A.L.K.E.R. czy więcej w nim rpg czy fps czy na odwrót jedno jest niezaprzeczalne- programiści zadbali o to by w czasie wędrówki przez Zonę nie zabrakło nam arsenału broni do eksterminacji wszystkiego co napotkamy na drodze. Ale nie mówimy tutaj o kilku czy nawet kilkunastu rodzajach broni, które i tak jakoś znacząco od siebie w walce się nie różnią. GSC przygotowało dla nas ponad 30 różnych modeli broni w wersjach standardowych do tego kilkadziesiąt modeli unikatowych, a jakby nam było jeszcze mało możliwość własnego tuningu zabawek.

Cały arsenał w S.T.A.L.K.E.R. jest mówiąc ogólnikowo poddany wszelkim realiom, a dokładniej:

Każdy egzemplarz broni jest unikalny. Jeżeli w charakterystykach technicznych jest napisane, że karabin ma znikomą celność rzędu 10-15% to tak w istocie jest można więc zapomnieć o operowaniu taką bronią z większych odległości. Bronie określane są czterema elementami: celnością, obrażeniami, obsługą i szybkostrzelnością. Nie ma broni, która w każdej z tych kategorii była by mocna stąd całą sztuka w tym by przemierzając Strefę dobierać odpowiednie uzbrojenie na określone warunki.

Ilość amunicji jest również utrzymana bardzo realnie. Do pospolitych karabinów czy pistoletów bez problemu znajdziemy amunicję lecz do rzadszych broni już nie. Wymusza to przeczesywanie map, ciał i kontakt z handlarzami. Ammo w tej grze nie leży na każdym kroku dlatego lepiej ją oszczędzać.

Naturalnie cały arsenał nie jest nam udostępniany już na początku gry. Dzieję się to wraz z naszym postępem w grze podobnie jak jest to w każdym fpsie ale pamiętajmy, że w stalkerze mamy kilkadziesiąt rodzajów broni! Całkiem możliwe, że nie przeczesując poziomów na wiele broni w ogóle nie natrafimy więc zaleca się rozglądanie wokół siebie.

Żadna broń nie jest niezniszczalna. Z czasem nasze pukawki coraz bardziej zużywają się co przejawia się tym, iż podczas ostrzału nagle zacinają się i zachodzi konieczność przeładowania. Broń taka później coraz częściej odmawia posłuszeństwa i trzeba ją po prostu zamienić na nową.

Element ten jest ściśle związany z ekwipunkiem ale warty nadmienienia. Otóż limit naszego plecaka to 50 Kg. Każda broń ma swój ciężar i z tego powodu zapomnieć można o załadowaniu kilkunastu różnego rodzajów karabinów do wspominanego plecaka. Co więcej w danym momencie możemy używać tylko dwóch typów uzbrojenia: jednego karabinu oraz jednego pistoletu. Koniec ze znanej z gier fps klawiszologii [1-9] gdzie po ostrzale z M16 w mgnieniu oka w ręku pojawiała się bazooka, a sekundę później działko obrotowe. S.T.A.L.K.E.R. na to nie pozwala. Jeżeli wejdźmy do pomieszczenia z granatnikiem to zamiana go na inną broń zajmie kilka sekund, cennych sekund.

Wracając bezpośrednio do samych typów broni to na fabrycznych modelach sprawa się nie kończy. W Zonie znajdziemy kilkanaście zmodyfikowanych wersji standardowych modeli broni. Są one unikalne i nie można ich nigdzie kupić. Często stanowią nagrodę w zadaniach pobocznych.

Kolejnym zaskoczeniem w Cieniu Czarnobyla związanym z uzbrojeniem jest jego modyfikacja. Do karabinów możemy doczepiać granatniki, tłumiki i celowniki snajperskie. Jest to niezwykle przydatna opcja, ponieważ pozwala nam na własną rękę dostosować karabin do naszych potrzeb i zwiększyć jego zakres działania. Należy jednak pamiętać, że nie do każdego karabinu można zamocować tego typu dodatki co więcej nawet jeżeli istnieje taka możliwość to każdy karabin wymaga określonej wersji np granatnika, a nie pierwszej lepszej jaką znajdziemy. Inna sprawa, że rodzajów granatników są raptem dwa podobnie jak obiektywów.
Oczywiście trzeba pogodzić się z myślą, że podłączenie obiektywu nie uczyni z bele jakiej broni karabinu snajperskiego światowej klasy lecz z pewnością coś w tym kierunku się osiągnie.

Plagiat! - МЦ -
stalker fajna gra mam duzo gadzetów i lube latac po opuszczonym i ciemnym gararzu z ak-74 na kulki bo to pzeciez klimaty STALKERA...
Awatar użytkownika
stalkerofan
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Lut 2008, 21:06
Ostatnio był: 24 Lut 2008, 21:10
Kozaki: 0

spis broni

Postprzez stalkerofan w 24 Lut 2008, 21:46

taka fota... o broniach mowa w moim porzednim spisie.... wiec dodaje foto tera

Podkreślenie moje. Odnosi się głównie do "poprzedniego spisu". "Fotę" też wywaliłem. - МЦ -
stalker fajna gra mam duzo gadzetów i lube latac po opuszczonym i ciemnym gararzu z ak-74 na kulki bo to pzeciez klimaty STALKERA...
Awatar użytkownika
stalkerofan
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Lut 2008, 21:06
Ostatnio był: 24 Lut 2008, 21:10
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości