Chronologia wydarzeń w Stalkerze

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Chronologia wydarzeń w Stalkerze

Postprzez MCaleb w 22 Cze 2007, 00:56

Uwaga! Tekst ten zawiera całą masę spoilerów i istnieje tylko po to, by wyjaśnić kilka nieścisłości, a może i domysłów.
Nie przeszedłeś jeszcze gry? To nie zaglądaj tu!


Post ten będzie stopniowo aktualizowany, gdy pojawią się nowe wątki, a także rozwiane zostaną obecne nieścisłości.

1. Powstaje grupa Striełoka, która obiera sobie za zadanie dotarcie do centrum Zony. Składa się ona z trzech osób - Striełoka (głównodowodzący), Ducha (kamuflaż) i Kła (speca od elektroniki - jąkały), a także dodatkowo Doktorka (zaopatrzeniowca).
2. Wszyscy trzej, jako pierwsi stalkerzy "zdrowi na umyśle", docierają do centrum Zony, ale nie zagłębiają się do Sarkofagu. Wynoszą stamtąd rzadkie artefakty - jednym z nich Striełok chwali się Doktorkowi i zapowiada kolejną wyprawę.
3. Tym razem udaje im się dotrzeć do Sarkofagu, gdzie natykają się na zamknięte kluczem cyfrowym drzwi. Następnie udają się do samego Monolitu, lecz Striełok nie zdąża wypowiedzieć życzenia z powodu ran (czy promieniowania?). Na szczęście ktoś go ratuje (Duch czy Kieł?) i wynosi stamtąd.
4. Striełok leży u Doktorka i kuruje się z choroby popromiennej. Postanawia też udać się do Monolitu samotnie.
5. Kieł kończy robić łamacz szyfru. Wraz z Duchem udają się do hotelu w Prypeci schować go. Przed wyprawą mówią o tym Doktorkowi, by ten przekazał Striełokowi.
6. Podczas powrotu Kieł zostaje zabity przez Monoliciarzy. Duch samotnie musi wracać do podziemi Agropromu i zostawić wiadomość dla Striełoka. Następnie zatrudnia się u naukowców w Jantarze.
7. Striełok po kuracji odmóżdżającej, jako Naznaczony, powraca w trupiarce. Ta zostaje zniszczona przez piorun. Naznaczony jako jedyny ocalał, zostaje uratowany przez Wilka (?) i zaniesiony do Handlarza. W międzyczasie Duch spotyka swój koniec z "ręki" kontrolera, tuż przy wyjściu z Laboratorium X16.

Resztę chyba sobie każdy sam dopowie, jednak jeżeli zajdzie potrzeba, to i kwestie "teraźniejszości" także mogę tu rozwinąć.
Ostatnio edytowany przez MCaleb, 11 Lip 2007, 10:14, edytowano w sumie 1 raz
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Reklamy Google

Postprzez skuzz0r w 11 Lip 2007, 00:01

Przechodzac gre zrozumialem, ze przewodnik, jest pod koniec gry w Kordonie i trzeba sie z nim spotkac i on nam daje wspolrzedne doktora, u ktorego to lezelismy, a pozniej nam pomogl, jak wchodzilismy do naszej kryjowki w instytucie Agropromu uruchamiajac pulapke. Gdyby przewodnik nalezal do grupy, to nie trzebabyloby mowic mu, ze nas duch przyslal.
skuzz0r
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 09 Lip 2007, 20:21
Ostatnio był: 23 Lip 2007, 02:31
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 11 Lip 2007, 09:49

Racja. Przewodnik jest tym obeznanym ze wszystkim, a Doktor (ten z filmików i Agropromu) był zaopatrzeniowcem. Lecz pozostaje kwestia przynależności obu panów. Doktorek na pewno był tym, u którego grupa Striełoka mogła znaleźć schronienie. Przewodnik, wygląda na to, że jest samotnikiem i po prostu zna Zonę (bezpieczniejszą część).
Jeszcze pytanie - czy Doktorek jakoś się nazywał? Nie mam Stalkera obecnie.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez RogueTrooper w 11 Lip 2007, 10:03

Z tego co wiem imię doktorka nie pada ani razu.
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez fjk w 11 Lip 2007, 15:32

powiem szczerze że fabuła mnie bardzo zainteresowała, można by zrobić (nawet dobrą) książkę... ale słyszałem że nadchodzą nowe gry dla których "silnikiem fabularnym" ma być Charnobyl (nie weim dokładnie jak to brzmiało ale coś w tym stylu) tylko żeby to nie był rts... the best byłboby obejrzenie tego wszystkiego z perspektywy:
-żołnierza (jednostki specjalne)
-towarzyszy "strzelca" (strielok = strzelec)
-monolithu
-osoby trzeciej
-samego początku "wypadów do strefy"
ps. jeśli teraz jest ten nowy patch (nie mam stalkera grałem u kumpla 4 razy)
to jesli lądujemy na tej wspanaiłej trawie w jednym z prawdziwych zakończeń to jak mam zacząć "swobodną" eksplorację strefy? czy to na zasadzie "z menu"?
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez Quinn w 11 Lip 2007, 15:42

fjk napisał(a):-towarzyszy "strzelca" (strielok = strzelec)


A to się uśmiałem - drogi panie - strielok znaczy piechur, ew. wędrowiec.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez MCaleb w 11 Lip 2007, 15:48

Стрелок = strzelec. Choćby biorąc стриелять - strzelać. Tak podaje słownik z 75.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez fjk w 11 Lip 2007, 16:00

piechur-żołnierz piechoty, a główną siłą (czytaj jest ich najwięcej) piechoty są strzelcy...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez Legion w 05 Sie 2007, 19:15

Odkopię ten nieco antyczny temat ;)

Od kogo i kiedy można się dowiedzie gdzie znajduje się mogiła ‘Kła’?
Legion me imię, albowiem jest nas wielu.
Awatar użytkownika
Legion
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 05 Sie 2007, 14:50
Ostatnio był: 21 Lis 2007, 23:29
Miejscowość: Krakuf
Kozaki: 0

Postprzez mathus92 w 22 Sie 2007, 14:31

Gdzie znajduję się mogiła Kła dowiadujesz się bodajże w Hotelu w Prypeci. Było to chyba gdzieś na forum. Pozdrawiam,
Mathus92
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 09 Wrz 2007, 10:43

Po usunięciu dwóch postów nie-na-temat zadecydowałem napisać następujące oświadczenie:
To nie jest temat o zakończeniach. Taki już istnieje. Tu się rozmawia o chronologii wydarzeń, a nie o tym jakie zakończenie otrzymać i w jaki sposób.
Z miłą chęcią poczytałbym jakieś streszczenie obecnych wydarzeń w Stalkerze, ale pełne.
Za kolejny spam - warn, za poprawne streszczenie - pochwała.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Nieznany w 23 Wrz 2007, 22:36

Mam pewne wątpliwości,a mianowicie do 3 punktu,który jak się domyślam tyczy się trzeciego snu gdzie Striełok wyciąga rękę ku Monolitowi,myślę że właśnie wtedy został on przechwycony przez tych ze Świadomości-Z i wylądował w trupiarce(w końcu w śnie też widzimy trupiarkę).Wkrótce powiem więcej,gdyż jestem w trakcie układania własnej chronologii.
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości