Easteregg

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Easteregg

Postprzez Voldi w 28 Lip 2013, 12:26

Gwoli ścisłości (ostatnio Piknik czytałem gdzieś jesienią, a obecnie nie mam go w domu) - Red i Artur szli przez jakieś bagno wzdłuż nasypu, kiedy zewsząd zaczęły do nich walić Spalacze. I nie było wprost powiedziane, że twarz Artura była zwęglona, a - o ile dobrze pamiętam - opisane były wypalone brwi i zapieczone na twarzy bruzdy z błota.
A potem, jak dotarł do celu (nie spoileruję :E ), to go pizdło w Wyżymarce.

I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: Easteregg

Postprzez djcycu w 29 Lip 2013, 01:01

Na Agropromie dezerter opowiada nam o podziemiach i o zreperowanym przez niego Zaporożcu który został skonfiskowany przez jego przełożonego... W modzie RMA ten Zaporożec stoi przy głównej bramie. Ciekaw jestem czy w alphach nie było tego zaporożca. Może mieliśmy go użyć do ucieczki z bazy? A może pomóc dezerterowi uciec podjeżdżając bryką i zostawiając mu ją?

Nie wiem czy ktoś wspominał. Ekran ładowania bunkra sterowania monolitem przedstawia świecące na żółto generatorki ułożone w kwadrat a obok nich grube stalowe filary (pewnie jakieś maszyny). Ten screen pochodzi od starej mapki bunkra sterowania gdzie widnieje masa komputerów (moim zdaniem lepsza była stara sterownia). Analogicznie jest z wysypiskiem.

W CoP jest notatka w X8 o Lebiediewie i Susłowie a także wzmianka o przeniesieniu obiektu do X7. Nowikow też bez problemu załapał się u naukowców, czemu akurat naukowców? Hmm panowie z Czystego Nieba chyba nie badali od tak zony. Ukrywali więcej niż można przypuszczać. Stąd ich wiedza na temat zwęglacza (w X8 go projektowali) a ukrywali się przed resztą bo byli pewnym celem tym bardziej że grupa Striełoka była o krok rozwikłania tajemnic z którymi bezpośrednio się wiązali.

Jednym wielkim easter eggiem twórców było papranie się w co chwila nowe mapki w tej grze. Pewnie gdyby nie to przypierdywanie i nie pierdyliony odmiennych wersji lokacji (2 kordony, 2 wysypiska, 2 radary, 2 jantary itd) to gra nie wyszła by pocięta tylko kompletna albo okrojona tyle że z mniej ważnych rzeczy. Stracili tylko czas i cierpliwość wydawcy.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Easteregg

Postprzez pan kozaq w 29 Lip 2013, 19:30

@Cycu- ktoś już wspominał o tych dokumentach i kluczowych postaciach z Czystego Nieba. To może tłumaczyć skąd Liebiediew ma karabin Gaussa, który daje w końcówce CS-a Szramie ;)

Poza tym: pamiętacie jedno ze złych zakończeń ShoC-a
:

Mam na myśli "chcę byc bogaty"
. W filmiku na Striełoka spada kawałek dachu. Czytałem kiedyś w jakiejś gazecie, że dach na elektrowni się rozpada. No to już wiemy czyja to wina... :caleb:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Easteregg

Postprzez Cromm Cruac w 22 Lut 2014, 22:41

Nie jest to może easter egg z vanilii, ale na pewno wielu z was spotkało się w niektórych modach z wiadomością o śmierci niejakiego Jurija Siemieckiego (zwłaszcza TŚ2). Otóż czytając jedną z książek Łukanienki natknąłem sie na akapit, w którym ów ginie, oraz przypis tłumacza następującej treści:
Siemiecki - najbardziej znany fan fosyjskiej SF, stały bywalec konwentów poświęconych rosyjskiej fantastyce, żarliwy członek rosyjskiego fandomu. Zabijanie go na kartach powieści SF stało się punktem honoru rosyjskich twórców fantastyki. Przyznawana jest nawet nagroda za 'najlepsze literackie zabójstwo Siemieckiego'
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe, Pietia Chudy, Dziab_Dziab.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Easteregg

Postprzez WyznawcaIslamu w 19 Kwi 2014, 15:08

ej przeciez tez jest zdjecie tworcow w x18

Uwagi moderatora:

Dobranoc. - Wheeljack

WyznawcaIslamu
Wygnany z Zony

Posty: 1
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 14:28
Ostatnio był: 19 Kwi 2014, 14:33
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Easteregg

Postprzez kamil3201 w 08 Sie 2014, 15:33

A ja mam takiego esteregga że w Wojskowych Magazynach znalazłem Poltrgeista (czy jakoś tak) było to obok wioski powinności a po wczytaniu był tam nibyolbrzym, po raz kolejny wczytałem i tym razem Wilk nie zginą od ognicha tylko od olbrzyma a na dokładkę były tam 2 snorki i 3 nibypsy :|
kamil3201
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 02 Sie 2014, 18:37
Ostatnio był: 03 Paź 2015, 18:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Easteregg

Postprzez trolololo w 03 Sty 2015, 18:16

Słabe, ale jakby ktoś nie wiedział, wszystkie "wisielce", np. ci z baru, jantaru czy elektrowni to zombie z wersji alpha (zapraszam do działu oblivion lost na stronie głównej). I jeszcze próbowaliście kogoś zadźgać klikając LPM i szybko PPM? Fajny bug
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Easteregg

Postprzez xKrukx w 20 Sie 2015, 21:02

Nie wiem czy to zwykły bug czy easter egg, ale postanowiłem go opisać. Jeśli u wojska w Kordonie przejdziemy przez siatkę lewą stroną po zwalonym drzewie, a następnie po złomie leżącym pod płotem wskoczymy na dach i wejdziemy do środka znajdziemy skrzynie. Po rozwaleniu ich wszystko spadnie na dół. Będą tam 2 kombinezony, z wierzchu wyglądają jak beryl lecz w ekwipunku to będą tylko skórzane kurtki.
xKrukx
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 20 Sie 2014, 15:14
Ostatnio był: 26 Wrz 2015, 16:14
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Easteregg

Postprzez Decimus76 w 20 Sie 2015, 22:03

Hmm, to że są tam Beryle i żarcie to zauważyłem, ale jak je ubrałem to u mnie nie były one jako skórzane kurtki.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Easteregg

Postprzez Poldzer w 21 Sie 2015, 07:41

Pamiętacie Sacharowa z bunkra naukowców na Jantarze? Taka postać istniała naprawdę. Nazywał się Andriej Dmitrijewicz Sacharow ( Андрей Дмитриевич Сахаров). Był jednym z twórców radzieckiej bomby wodorowej. O jego życiu wiadomo nie wiele, był tak ważnym i "tajnym" człowiekiem, że był zakaz filmowania i fotografowania go. Nie wiadomo gdzie pracował (prawdopodobnie na dalekiej północy). Realizm jest konkretny, że nawet fryzury mają podobne :E (Ten z gry i prawdziwy)

Za ten post Poldzer otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Decimus76.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Easteregg

Postprzez Ranger801 w 21 Sie 2015, 13:00

xKrukx napisał(a):Będą tam 2 kombinezony, z wierzchu wyglądają jak beryl lecz w ekwipunku to będą tylko skórzane kurtki.

Hmm, to że są tam Beryle i żarcie to zauważyłem, ale jak je ubrałem to u mnie nie były one jako skórzane kurtki.

To są mundury jakie noszą zwykli wojskowi w Stalkerze (w SoC Beryle noszą chyba tylko specnazowcy). Twórcy gry po prostu nie dali im osobnych ikonek. Są to pewnie jakieś pozostałości po buildach bo to jedyny sposób w jaki można zdobyć ten kombinezon.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Easteregg

Postprzez Decimus76 w 21 Sie 2015, 13:53

@poldzer - Co do tego Sacharowa to skąd się tego dowiedziałeś? Na Google znalazłem tylko parę zdjęć jego wizerunku.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości