Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Jurand w 02 Cze 2014, 19:03

Jeżeli chodzi o mnie to uważam iż Czyste Niebo jest grą dobrą. Chociaż fabuła nie jest aż tak dobra jak w Cieniu Czarnobyla, to sama gra nie jest zła. Dużym plusem jest świetny klimat, równie głęboki co w poprzedniej części, możliwość ulepszania broni i pancerzy, przewodnicy którzy prowadzą do odległych miejsc dzięki którym można oszczędzić czas, mamy możliwość przyłączenia się do jednej z frakcji i uczestnictwie w wojnie frakcji. Czyste Niebo ma ponadto niezłą grafikę i świetnie zaprogramowane Al.

Jurand
Wygnany z Zony

Posty: 32
Dołączenie: 25 Maj 2014, 18:48
Ostatnio był: 20 Paź 2014, 21:05
Miejscowość: Żólty domek.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez MrKubixxxx w 21 Cze 2014, 11:37

Mi w CS brakowało po prostu jakiejś wielkiej wojny frakcji... A nie, że rozwalam posterunki, a gdy mam zaatakować bazę wroga to towarzysze idą sobie wolnym krokiem i ja muszę wszystkich rozwalać. :mad:
Napij się z nami towarzyszu Dymitrze!
Awatar użytkownika
MrKubixxxx
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 22 Kwi 2013, 09:05
Ostatnio był: 10 Maj 2016, 22:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Yoavek w 01 Lip 2014, 16:36

W sumie.. W SoC'a grałem po raz pierwszy w wieku 7-8 lat więc mało pamiętam. Ale to CS był pierwszym Stalkerem z którym miałem oficjalną styczność. Póki nie zagrałem w SoC'a i CoP'a to uznawałem tą część za Boską. No, ale niestety. Zauważyłem, że gra była stworzona na szybko. Jest strasznie krótka pod względem fabularnym i mało jest w niej wytłumaczone. Z CS jest jak z ME3 głównym powodem hejtu jest zakończenie. Nagle z dupy przedostajemy się do Elektrowni, dostajemy karabin Gaussa bez wytłumaczenia co to i skąd to. Wszystko dzieje się tam za szybko. To jest główny powód słabości tej części
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez sigmar11 w 02 Lip 2014, 00:00

Witam wszystkich!

Osobiscie uważam Czyste Niebo za najbardziej lipną część z całej trylogii.

Wstęp był mimo wszystko bardzo ciekawy, gdyż nigdy nie miałem do czynienia z frakcją 'czyste niebo'. Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że tak naprawdę czyste niebo to frakcja która była odpowiedzialna za operację 'świadomość Z' oraz w jakiś sposób kontrolują lub współpracują z monolitem.

Mimo wszystko gra sama w sobie jest bardzo kiepska. Co chwile pojawiają się questy o obronie bunkrów, oraz atakowaniu baz nieprzyjaciela które ściągają z głównej fabuły. Czyste niebo nie daje graczowi żadnej swobody, a ciągłe walki pomiędzy frakcjami zamieniły zonę w trzecią wojnę światową oraz istny terror.

Przeciwnicy pojawiają się nie wiadomo z kąd - przykładowo wykosiłem całe wysypisko z nieprzyjaciela, a po 10 minutach pojawił się ich cały legion, mimo że wszystkie drogi na inne tereny były kontrolowane przez stalkerów.

Bardzo trudno zarobić pieniądze, a liczba artefaktów dostępnych w grze jest bardzo uszczuplona w stosunku do Zewu Prypeci.

Wielkim minusem jest brak Prypeci. Osobiśćie zawsze miałem sentyment do tego miasta gdyż oddawało ono super klimat razem z Elektrownią. Zamiast tego, twórcy dodali 'szpital' oraz 'limańsk' które są centrum 'wielkiej masakry', gdzie się nic nie robi oprócz strzelania.

Kolejnym minusem jest brak labolatoriów które dodały by klimat grze w porównaniu z Cieniem Czarnobyla gdzie było ich sporo.

Sumując, według mnie, Czyste niebo to najgorsza część jaka mogła zostać wydana :(

Za ten post sigmar11 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam, Imienny, Artem 2033.
sigmar11
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 01 Lip 2014, 23:44
Ostatnio był: 06 Lip 2014, 16:05
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez partyka123 w 02 Lip 2014, 17:50

stalker czyste niebo nie jest złom grom ale jest wkurzajonce to że jak sie rozwali np: baze w kordonie to po paró sekundach sie odradzajom i to mnie wkurza w soc i w cop tego nie było w soc dochodzili co 2 dni :?: ale gra jest w porzondku przeszłem ją 2 razy

Uwagi moderatora:

Pisz jak człowiek. - Wheeljack

Za ten post partyka123 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative tom3kb.
partyka123
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 11 Paź 2013, 21:12
Ostatnio był: 23 Sty 2015, 21:53
Miejscowość: Trójca
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: -26

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez tom3kb w 02 Lip 2014, 18:01

@up
Trzeba było przejść raz, a resztę czasu "zmarnować" na lekturę słownika ortograficznego. Aż oczy bolą.

Uwagi moderatora:

A raporty to od czego są? Po raz kolejny piszesz bezsensownego posta. - Wheeljack
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Wafel w 08 Sie 2014, 21:39

Czyste Niebo to ch***a z grzybnią. Pięć razy się za nie zabierałem i nie doszedłem nawet do Jantaru. Wszystko przez te cholerne bugi, przez które nie mogłem ukończyć wojny frakcji. Dodatkowo ściny i crashe. Już SHOC nie był specjalnie zoptymalizowany, ale CS to tragedia!

Nie wspomnę już o:
- Nuda jak flaki z olejem Bagnach, na których co chwila dostajesz śmiertelną dawkę napromieniowania, a na tym etapie masz mało antyradów.
- Luda w Zonie jak na Dworcu Centralnym.
- Nudne questy typu przynieś to, zdobądź tamto (nie dość że nudne to jeszcze prawie każdy zbugowany)
- Brak Prypeci, Baru, Dziczy i laboratoriów. (z kolei w CoP nie odwiedzaliśmy Elektrowni, co zakrawa na skandal)
- Łysy Sidor xD
- W środku gry jacyś debile okradają cię z całej kasiory

CS nigdy nie powinno ujrzeć w takim stanie światła dziennego. Gra z pogranicza kaszany.

Za ten post Wafel otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative kaczor_1991, Kenzelek.
Wafel
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 27 Lip 2014, 23:55
Ostatnio był: 10 Sie 2014, 20:08
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez agata w 09 Sie 2014, 17:45

Wafel napisał(a):CS nigdy nie powinno ujrzeć w takim stanie światła dziennego. Gra z pogranicza kaszany.


Chyba Ty :caleb:
nie wiem gdzie Ty tyle bugów widziałeś? Nie mówię, że ich nie ma, ale z pewnością nie są tak uciążliwe i nie tak dużo ich, by do Jantaru się nie dało dojść. :/ lepiej się przyznaj, że Cię w podziemiach zalewa bo za wolno biegasz :P hyhy.

CS może nie jest rewelacją (choć jak dla mnie i tak lepszy niż CoP), ale z całej serii do niego najczęściej wracam - wojny frakcji, mimo że niedopracowane, były świetnym pomysłem. Miło tak sobie od czasu do czasu zdobyć bazę Powinności ;)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Wafel w 09 Sie 2014, 23:23

agata napisał(a):Chyba Ty :caleb: nie wiem gdzie Ty tyle bugów widziałeś? Nie mówię, że ich nie ma, ale z pewnością nie są tak uciążliwe


Grałem na oryginale CS z patchem 1.5.10. Jeszcze jakoś przeturlałem się przez Bagna, ale już wojna frakcji między stalkerami i bandziorami całkowicie niegrywalna. Zajmuje wskazane posterunki, a gra nie zalicza zadania albo cały czas trwa na nie atak, mimo że odparłem ileś fal i powinien się skończyć Tej wojny przez bugi się nie dało wygrać. To samo miałem na wojnie Powinności z Wolnością. Ci kretyni w ogóle nie przychodzą na oczyszczone stanowiska. Do tego masa crashy i spowolnień, od których odechciewa się grać (Lost Alpha przy CS to raj stabilności).

Wojna frakcji wystarczająco poprawnie działała mi tylko w TFW, ale to mod, freepleyowy a nie normalna fabuła (a przynajmniej takim był, gdy w niego grałem dwa lata temu).

Sorry, ale CS jest dla mnie niegrywalne. To gorzej niż wydać książkę, w której każde zdanie jest z błędem ortograficznym. Bugi mnie całkowicie odrzuciły.

Do tego wręcz kryminalne oszustwo na pudełku z grą, na którym pisze, że odwiedzimy Podziemia Prypeci. Szkoda, że dopiero w Lost Alphie a nie w CS.
Wafel
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 27 Lip 2014, 23:55
Ostatnio był: 10 Sie 2014, 20:08
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez agata w 22 Sie 2014, 22:55

Ja nie miałam problemów z bugami podczas wojny frakcji, choć też grałam bez modów. Bez problemu zajmuję z chłopakami bazę powinności.. widocznie miałeś trefną płytkę :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Szagart w 23 Sie 2014, 13:39

Ja również nie miałem większych problemów jedynie gdy posiłki miały przyjść. Lecz jest sposób. Jeden-dwa razy zapisz i wczytaj u mnie zawsze działa. Dzięki temu spuszczanie łomotu Wolności było szybkie i przyjemne.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez szympekmajster w 25 Sie 2014, 09:24

Czyste Niebo nie jest grą słabą. Za to z całej trylogii jest faktycznie najsłabszą częścią. Pomimo tego, wprowadziła sporo świeżości, ulepszony silnik zdecydowanie bardziej "na czasie" niż wersja z SoC, wiele bajerów jak ulepszanie, naprawa broni, jak dla mnie fenomenalne walki frakcji, wyjaśnienie paru wątków fabuły SoC i jeszcze parę rzeczy których nie pamiętam :)

Natomiast istotnie - gra mimo, że oferowała wiele świeżego i ciekawego - została wypuszczona za szybko (nacisk wydawcy?) generując sporo problemów m.in. z wydajnością gry (przynajmniej na moim sprzęcie ówczesnym wydawała się być dużo gorzej zoptymalizowana niż SoC a nawet CoP) no i fabuła istotnie oscarowa nie była :kotek:

Mimo wszystko z ochotą wrócę i kolejny raz już niedługo przejdę sobie CS bo niby czemu nie? :)
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości