Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez czarny stachu w 22 Maj 2014, 17:52

według mnie gra nie jest zła ale trochę za mało Stalkera w stalkerze i anomalie byle jakie... w ZP były zarąbiste... i opisane , koncepcja wojen frakcji jednak cieszy.

P.S a co wy na to ,żeby zrobić epick stalkera z wszystkich 3 części po trochu ? animacje i wątek starć frakcji z CS , klimat bohaterów itd. z CC a anomalie i mechanikę rozgrywki ( sen , sztuczną inteligencję ) z ZP ???
Każdy ziom zbiera złom!
sprzedaj pralkę ,sprzedaj łom!
opal kable ,przetop druty
żeby mieć na nowe buty!
czarny stachu
Stalker

Posty: 86
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 17:05
Ostatnio był: 21 Cze 2015, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Grzechu300 w 22 Maj 2014, 20:04

czarny stachu napisał(a): anomalie byle jakie... w ZP były zarąbiste...,

:

AHAHAHAHAHAAHHAHAAHHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH :D

czarny stachu napisał(a):wątek starć frakcji z CS

Matko, ale się uśmiałem. :E
A na poważnie - w Zewie Prypeci anomalie to jakaś kpina, jest to najgorsza część tej gry. Specyfika Zony zakłada, że anomalie tworzą się wszędzie, a nie w wyznaczonych paru punktach. :facepalm:

Najgorszym aspektem Czystego Nieba natomiast są właśnie wojny frakcji. Kurcze, w Strefie by było max do 150 osób (tu się zgodzę z Meeshem i jego poglądem na frakcje w Zonie, których nie ma ;) ) więc jakieś tam "wojny" to totalna bzdura. Właśnie przez nie ta gra jest najgorszą częscią ze wszystkich Stalkerów. Jeżeli Wolność i Powinność były fajnie wytłumaczone w Cieniu Czarnobyla, tak w CS frakcje są idiotyczne. Bandyci? renegaci? stalkerzy? proszę was, to nigdy nie były zrzeszone grupy, a stalkerzy nie są frakcją, nie są nawet grupą ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Imienny w 24 Maj 2014, 23:53

Z mojej perspektywy problemem były liczne bugi oraz długi czas ładowania map - zdarzało się że ładował się nawet 10 minut, podczas gdy w ZP czy SoC było to zaledwie kilka(naście) sekund.
Dodatkowym mankamentem gry jest fakt, że prosto z poziomu Szpital przenosimy się do elektrowni (chociaż według informacji na opakowaniu powinny być Podziemia Prypeci - czuje się zdziwiony i oszukany). Odnoszę także wrażenie, że finalna walka w CzAES została zrobiona tak, by "jakoś to zakończyć" - liczba zakończeń w porównaniu do innych odsłon Stalkera nie powala i brakuje mi także zwiedzania laboratoriów, takiego jak w Cieniu.

I jeszcze ci bandyci na wzgórzu obok Agropromu pojawiający się znikąd i naparzający granatami oraz czekanie w wieczność aż ludzie z frakcji przyjdą i zadanie zostanie wykonane :mad: .
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez frosth w 25 Maj 2014, 00:53

Liczba zakończeń = 1. To prequel, zakończenie jest zdeterminowane przez SoC. U mnie w dx10 ładuje się szybko. A wojny frakcji fajny pomysł, wykonanie do dupy ale do stalkera jako uniwersum jednak średnio pasuje.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez DiegtiariowTM w 25 Maj 2014, 07:53

Ja osobiście uważam że Czyste Niebo to bardzo dobra gra, ponieważ:
-W tej części mamy do dyspozycji detektory których nie było w SoC'u chodź akcja tej części rozgrywa się po wydarzeniach z gry CS.
-Można przeprowadzać modyfikację broni i pancerzy a w SoC'u nie.
Tak na marginesie SoC to dla mnie najgorsza/najmniej lubiana przez ze mnie część gry.

Za ten post DiegtiariowTM otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive czarny stachu.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez czarny stachu w 25 Maj 2014, 17:14

Grzechu300 napisał(a):
czarny stachu napisał(a): anomalie byle jakie... w ZP były zarąbiste...,

:

AHAHAHAHAHAAHHAHAAHHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH :D

czarny stachu napisał(a):wątek starć frakcji z CS

Matko, ale się uśmiałem. :E
A na poważnie - w Zewie Prypeci anomalie to jakaś kpina, jest to najgorsza część tej gry. Specyfika Zony zakłada, że anomalie tworzą się wszędzie, a nie w wyznaczonych paru punktach. :facepalm:

Najgorszym aspektem Czystego Nieba natomiast są właśnie wojny frakcji. Kurcze, w Strefie by było max do 150 osób (tu się zgodzę z Meeshem i jego poglądem na frakcje w Zonie, których nie ma ;) ) więc jakieś tam "wojny" to totalna bzdura. Właśnie przez nie ta gra jest najgorszą częscią ze wszystkich Stalkerów. Jeżeli Wolność i Powinność były fajnie wytłumaczone w Cieniu Czarnobyla, tak w CS frakcje są idiotyczne. Bandyci? renegaci? stalkerzy? proszę was, to nigdy nie były zrzeszone grupy, a stalkerzy nie są frakcją, nie są nawet grupą ;)

mi chodziło o wygląd np. olbrzymia winorośl w prypeci albo kocioł w zatonie w cs brakowało wyrazistości anomalii . bo to fajnie wygląda ale jest trochę za proste , swoją drogą tam gdzie 2 ludzi tam 2 różne opinie więc do jakichś poróżnień musi dochodzić w zonie ,ale faktycznie... ci renegaci itd. to co tu kurna jest ? trochę to przesadzone ale każdy ma swoją opinię z moją możecie się nie zgodzić , macie do tego prawo

P.S ja jakoś nie miałem żądnych bugów i crashy mapki w 3-4 minuty się ładują nwm czy w tą samą gre graliśmy
Każdy ziom zbiera złom!
sprzedaj pralkę ,sprzedaj łom!
opal kable ,przetop druty
żeby mieć na nowe buty!
czarny stachu
Stalker

Posty: 86
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 17:05
Ostatnio był: 21 Cze 2015, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Asaimp w 25 Maj 2014, 17:40

@czarny stachu
Stalkerzy dzielą się na dwie grupy. Te, którym bugi wyskakują non stop, oraz na taką, w której bugów brak i gra jest po prostu miodna. Ja należę do drugiej grupy. CS to według mnie najlepsza część serii. Może niedopracowana, może na szybko...ale z modem OGSM przejście gry jest trudniejsze, jak miało być w pierwowzorze. Pozdrawiam!
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez lehoslav w 25 Maj 2014, 17:40

Sam pomysł "obszarów anomalnych" jak w Zewie Prypeci jest ok. Ale one powinny być dodatkowo, a nie zamiast.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Asaimp w 25 Maj 2014, 18:27

Po za tym w CoP jest dodane bieganie w wodzie oraz brak promieniowania od wody. :/ to już nie ta sama niebezpieczna Zona z CS i ShoC
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Szagart w 25 Maj 2014, 21:41

Z mojego punktu widzenia CS jest najlepszą częścią lecz ma swoje wady takie jak wojny frakcji, jak mówili przedmówcy za dużo ludzi w tej Zonie, zliczając ilość ludzi kierując się frakcjami w najlepszym momencie populacja Zony to około 850 osób (nie zabijałem nikogo z frakcji prócz renegatów). Stanowczo za dużo. Wojny zbugowane oraz brak tych podziemi o których wspomniano a nie pokazano. Odwołując się do kilku postów wcześniej co do anomalii to można by zrobić podobnie jak w Zewie, ALE w ten sposób by gracz zaznaczał anomalie i ich skupiska w PDA jeżeli chce może nawet samemu dać jej nazwę. To byłoby fajne rozwiązanie. Dodam jeszcze, że irytuje mnie żywotność przeciwników która jest różna koleś w kurtce wytrzymuje 2 strzały z AK w głowę a Najemnik nie. To tyle, takie moje zdanie w tym temacie. Dziękuję.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez czarny stachu w 28 Maj 2014, 15:56

w takim sensie ja mówiłem że anomalie w CoP są zarąbiste . chodzi mi o ich prezencję , ale dołączam do apelu : w CoP jest ich za mało i brak promieniowania od wody ( ironia : w pobliżu kordonu itd. w CS np. woda jest napromieniowania a prawie w samym centrum (CoP ) nie :E jeżeli coś postanowili to niech nie zmieniają zdania co 5 minut
Każdy ziom zbiera złom!
sprzedaj pralkę ,sprzedaj łom!
opal kable ,przetop druty
żeby mieć na nowe buty!
czarny stachu
Stalker

Posty: 86
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 17:05
Ostatnio był: 21 Cze 2015, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Holliday w 28 Maj 2014, 23:45

Tytuł tematu trochę mylący, bo Czyste Niebo samo w sobie nie jest grą słabą. Bywały gorsze :). Jednak w całej trylogii to dla mnie faktycznie najsłabsza część.

1. Mało przekonujący początek fabuły. Ot, najemnik na bagnach, cudem przeżył emisję
"- Będziesz Wybrańcem, przywrócisz równowagę w Zonie, zabijesz Streloka.
- Okej."
I tyle, główny wątek rozpoczęty.

2. Wojny frakcji. Fakt, jest to element całkowicie opcjonalny i poza początkowym starciem Czyste Niebo vs. Renegaci nie trzeba w nich brać udziału. Jednak jest to ważna część gry, a jako taka powinna być bardziej dopracowana. Nie chce mi się nawet liczyć ile razy zajmowałem bazy Bandytów i Wolności, by po odejściu od nich na 5 minut widzieć komunikat o ich utracie. Jakaś anomalia przestrzenna, która teleportuje świeże jednostki wprost z fabryki klonów?

Chociaż nie powiem, w szpitalu w Limańsku, kiedy nerwy miałem napięte jak postronki, komunikat o utracie bazy wywołał tylko śmiech. Chrzanić ocalenie Zony, już lecę, pędzę znowu Wolnościowcom dokopać :) <sarkazm off>
Awatar użytkownika
Holliday
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 14 Maj 2014, 11:34
Ostatnio był: 09 Lip 2015, 12:26
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości