Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez Pijawol w 17 Lut 2011, 22:37

Witam w solucji do gry S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo. Postaram się codziennie dodać kolejną lokację, a żeby solucja była dokładniejsza - będę równolegle z pisaniem przechodził grę.

Bagna cz. 1
:

Po obejrzeniu intra, pojawiamy się w małej wiosce - jest to baza tytułowej frakcji Czyste Niebo. Po wykonaniu kilku bezproblemowych czynności, udajemy się do Lebediewa, i rozmawiamy z nim. W dialogu dowiemy się, że musimy pomóc załodze pewnego posterunku - lecz najpierw udajemy się w zaznaczone na mapie miejsce, którym jest handlarz, dzięki któremu dostaniemy podstawowe wyposażenie. Po odebraniu ekwipunku, ruszamy do przewodnika - rozmawiamy z nim, i prosimy żeby nas zaprowadził na miejsce misji. Po chwili znajdujemy się na bagnach. Lebiediew poinformuje nas o użyciu detektora artefaktów. Teraz powiem co warto zrobić - przede wszystkim wyjmujemy "śrubę" dzięki której będziemy mogli wykrywać niebezpieczne anomalie. Aby wykryć anomalię, trzeba rzucać śrubkę przed siebie, i uważać na nietypowe zjawiska po upadku śrubki. Aby wyjąć śrubę, należy kliknąć "6" ( domyślnie ), a aby rzucić kliknąć LPM, lub jeśli chcemy odmierzyć siłę rzutu - przytrzymujemy PPM, i puszczamy w odpowiednim momencie. Dobrze, pora ruszać. Śrubę powinniśmy mieć już w ręku, a detektor wyjmujemy klikając "O". Wykrywacz z początku gry, wskazuje artefakty pikaniem. Im bliżej jesteśmy, tym częściej pika. Śrubę i detektor trzymamy w ręce jednocześnie, i ruszamy do przodu. Przed nami anomalie - używamy do ich ominięcia śrub. W pewnym momencie detektor wykryje artefakt - staramy się go zlokalizować, po czym podnosimy go. Gdy miniemy anomalie, znajdziemy się w rejonie wieży strażniczej. Teraz radzę wyjąć obrzyna, gdyż będziemy mieli walkę z kilkoma Dzikami. Po zabiciu Dzików, otrzymamy wiadomość o nadejściu emisji. Szybko wchodzimy na wieżę, i podnosimy sprzęt z trupa. Po chwili nadchodzi emisja, a my pojawiamy się w bazie Czystego Nieba.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Reklamy Google

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez Greyeeh w 17 Lut 2011, 23:29

Daruj sobie pisanie "a aby rzucić kliknąć LPM" i tego typu teksty, bo jeśli już ktoś trafił do tego tematu to takie podstawy powinien znać.
Brakuje mi do tego zdjęć, na pewno łatwiej byłoby pojąć o co chodzi, bo z powyższego tekstu czasem trudno się domyślić o co ci dokładnie chodziło.

#down
O kozaki się nie żebra, w ten sposób się tylko poniżasz.
Ostatnio edytowany przez Greyeeh, 18 Lut 2011, 08:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez Pijawol w 18 Lut 2011, 07:06

Jak będę miał nowego neta ( mam bezprzewodowy, z limitami ), to zamiast zdjęć nakręcę filmiki z kluczowymi momentami. :idea:

PS. Proszę o więcej komentarzy o mojej solucji.
:

I o kozaczka. :P

Za ten post Pijawol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Adam.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez djcycu w 18 Lut 2011, 14:02

Nie czepiam się bo jak chcesz to pisz tą solucję ale powiem ci że to zbędne :) Czyste Niebo jest tak liniowe i tak proste że nie trzeba poradników :) Co prawda są problemy z pokonaniem czegokolwiek czyli posterunek wojskowy albo cuś bo się ginie... Ale nikt nie stanął z problemem który dotyczył trudności z połapaniem się o co chodzi w danym zadaniu.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez Grave w 18 Lut 2011, 20:13

Hmm... Po co piszesz Solucje jeśli do każdej gry jest dołączony poradnik jeśli nie w wersji książeczki to w wersji elektronicznej o ile pamiętam to w folderze z grą lub na dodatkowej płycie? I na dodatek jak mówił djcycu jeśli tylko czyta się i słucha co mówią NPC to nie będzie problemów z graniem. Jedynie co jest potrzebne to kilka porad dzięki którym będzie łatwiej i zapobiegają utraty życia. Jak np. Przed wejściem do Kordonu lepiej wyposażyć się w kilka dodatkowych apteczek bo po drugiej stronie czeka nas kilku panów z maszynówką którzy nie są przyjaźnie nastawieni.
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez PMG w 18 Lut 2011, 21:15

Ja też kiedyś robiłem poradnik do Cienia Czarnobyla, ale porzuciłem pracę, gdyż niewiele z tego wyszło :( . Naprawdę doceniam Twój wysiłek i trud, ale rzeczywiście to trochę... zbędne. Wprawdzie dobrze, że ktoś się tym zajął i poświęcił czas, Twoja solucja jest naprawdę dobra, bez błędów, mogła by pomóc, wszystko się zgadza, ale to takie... hmm... nie wiem co powiedzieć. Nie chcę Cię zniechęcić, albo urazić, ale zgodzę się z kolegami.

Ja sam przechodziłem przez coś podobnego.

Rzeczywiście lepiej podać kilka wskazówek, porad, zamiast robić całej solucji.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Solucja - S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

Postprzez Pijawol w 18 Lut 2011, 21:45

Z tego co widzę, to "full" solucja się nie przyda. Chyba jednak rzeczywiście zrobię poradniki do lokacji...
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości