Kilka Porad Dla Nowych Stalkerów

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Kilka Porad Dla Nowych Stalkerów

Postprzez GabZet w 13 Maj 2014, 13:40

Dzięki za informacje.

STALKER COP
Według mnie najlepszym sposobem na prowadzenie gry jest posiadanie jednej spluwy na duże dystanse NAJLEPIEJ karabin ulepszany pod kątem płaskości lotu toru pocisku, zasięgu, celności oraz jedna spluwa na krótkie Najlepiej Shotgun ulepszany na niezawodność, szybkostrzelność, większy magazynek.

Takie wyposażenie daje dużą skuteczność zarówno przeciwko ludziom jak i mutantom.
Karabin przystosowany na walkę na duże dystanse świetnie się nadaje do usuwania wrogo nastawionych Stalkerów stających na twojej drodze. Żaden nie zdoła się długo utrzymać na nogach gdy poślemy mu celnie kulkę między oczy.
Wyjątkiem są Zombie ale ich wyczucie kierunku odnośnie gdzie właściwie powinny strzelać jest tak żałośnie niskie że można sobie z nimi poradzić nawet gorszymi pukawkami.
Większość mutantów dąży do walki w zwarciu w związku z tym posiadanie broni która zadaje szybko i sporo obrażeń jest kluczowa dla przetrwania. Wyjątki stanowią Kontrolerzy i Burery. Kontrolerów najlepiej eliminować z dużej odległości (o ile pozwala na to miejsce starcia) Karabinem przeznaczonym na ludzi. W ciasnych pomieszczeniach jedyną opcją jest szukanie osłon i strzelanie seriami tak aby nie pozostawać w kontakcie wzrokowym z przeciwnikiem zbyt długo. Burera zaś najpierw należy przywitać jednym pociskiem i poczekać aż podniesie telepatyczną tarcze wtedy śmiało możemy wyjść mu na przeciw. Gdy zdejmie osłonę prujemy z Shotguna ile fabryka dała. Jeżeli natomiast jest ich więcej staramy się wyeliminować je pojedyńczo tak aby nie narażać się na atak z dwóch stron jednocześnie.

Dzięki takiemu wyposażeniu byłem w stanie wydostać się z każdej opresji mając jedynie po pięć sztuk bandaży, apteczek i środków PPromiennych (zapasy uzupełniałem wyposażeniem moich ofiar) ok. 100 amunicji do shotguna oraz 300 do karabinu. Polecane ustawienia sprawdziły się podczas mojej rozgrywki jednak nie znaczy że u ciebie będzie identycznie. To zależy od sposobu grania oraz doświadczenia. Pamiętaj wszystko zależy od ciebie a wyposażenie noszone przy sobie dostosuj do własnych preferencji.
Ostatnio edytowany przez GabZet, 13 Maj 2014, 23:43, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GabZet
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Maj 2014, 23:28
Ostatnio był: 14 Cze 2014, 21:14
Miejscowość: Tam Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kilka Porad Dla Nowych Stalkerów

Postprzez Cromm Cruac w 13 Maj 2014, 14:20

No wszystko pięknie, tylko czemu opowiadasz to w dziale o Czystym Niebie
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Kilka Porad Dla Nowych Stalkerów

Postprzez Pangia w 13 Maj 2014, 14:29

Na jedno wychodzi, różnica tylko taka, że w CS bronie się wolniej psują i nie masz burerów i kontrolerów (bo poza questami praktycznie się nie pojawiają).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości