"Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

"Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Eleventh w 16 Sie 2011, 09:56

Witam ! :)

Mapa z legendą :
http://up.oblivionlost.pl/images/541062 ... 234783.jpg
*Każdy punkt w tekście jest powiązany z punktem na mapie.*

Dziś spróbuje wam opisać jak nie dać się zjeść w Czerwonym Lesie.
Bez zbędnego pisania... Czerwony Las jest bardzo niebezpieczną lokacją gdzie stajemy się potencjalnym obiadem dla wielu mutantów. Na początek zajmiemy się częściowo głównym wątkiem fabularnym. Podczas pościugu za Stierlokiem zatrzymują nas wynajęci przez naszego wroga stalkerzy. Oczywiście dochodzi do wymiany ognia po czym ruszamy dalej ale eksplozja tunelu uniemożliwia nam pościg. Jeśli zostawiliśmy przy życiu chociaż jednego z wynajętych stalkerów możemy wyłudzić od nich informacje na temat schowka którym znajduję się między innymi bąbel. Schowek z fantami znajduję się w obszarze numer 5 i jest oznaczony czerwoną kropką.
Rozmowa z wynajętym Stalkerem :
http://up.oblivionlost.pl/images/142357 ... 062262.jpg

Mutanty, które głównie możemy spotkać w Czerwonym Lesie to :
- snorki
- pijawki
- nibyolbrzym (Obszar o numerze 1)
- poltergeist-y (Obszar o numerze 3)
Nie zampominajmy też o podstawowych mutantach, które także tam są.

Poboczne zadanie :
A. Po zrealizowaniu głównego wątka odbieramy sygnał SOS od jednego z samotników. Następnie spotykamy grupę stalkerów, którzy proszą o pomoc. Jeśli się zgodzimy to naszym zadaniem jest eskortowanie grupy.
B. Potem wchodzimy do kopalni gdzie spotykamy hordę mutantów (głównie snorki).
C. Po opuszczeniu kopalni wychodzimy na otwartą przestrzeń gdzie rozpoczynamy walkę z nibyolbrzymem, który usiłuje nas zjeść. Gdy misja zakończy się sukcesem idź do lidera grupy po nagrode, którą jest drogocenny, a zarazem bardzo przydatny artefakt - Grawi.

Anomalie i ciekawostki :
1.Największy obszar zajęty przez anomalie w grze. To miejsce jest często nawiedzane przez grupy mutantów. Natomiast w samym centrum obszaru znajduję się wiele artefaktów.
2. W tym obszarze znajduję się anomalia grawitacyjna i czogł na, którym jest teleport do Leśnika. Ciekawostką na tym obszarze są ciała do martwych samotników, a w śród nich jest Ojciec Walerian (przywódca samotników). Najciekawsze jest jednak to, że po przejściu do Kordonu Ojczulek siedzi w swojej bazie i jest cały i zdowy.
http://up.oblivionlost.pl/images/778119 ... 375854.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/445431 ... 083656.jpg
3. Jest to obszar kryjówki bandytów w kopalni w której znajduję się Kompas. Bandziorów należy wyeleminować do zadania od Leśnika.
Po pozbyciu się nieproszonych gości teren ten zostaje przejęty przez Powinność. Ciekawostką jest tutaj podziemna kopalnia w której roji się mnóstwo poltergeist-ów. Oczywiście to nie koniec... Z pewnością jest tam wiele anomalii typu elektro i galarety. W tej oto kopalni można znaleść :
bąbla, świetlika i granatnik (Bulldog 6). Aby pozbyć się mutantów z kopalni można użyć ciekawego spaw buga. Wystarczy poczekać aż zwiadowcy z Powinności znajdą się nad kopalnią ; Mniej, więcej gdzieś tu...
http://up.oblivionlost.pl/images/265020 ... 438654.jpg
Następnie zapisujemy grę. Po wczytaniu gry naszym oczą ukazuje się taki widok :
http://up.oblivionlost.pl/images/841550 ... 083552.jpg
Zaraz po wczytaniu rozpoczyna się walka. Ludzie z powinności pomogą nam "wbrew swojej woli". :)
Wszystko wydaje się dobrze układać aż do chwili gdy trzeba z tam tąd się wydostać. Wyjście znajduje się naprzeciwko anomalii "galarety". Podczas walki z mutantem zapora ulega zniszczeniu.
4. Anomalia elektro w pobliżu zwiadu członków Powinności.
5. Obszar w którym spotykamy wynajętych stalkerów przez Stierloka. Trochę później rozgrywa się tam bitwa o most do Limańska. W skrzynce nad rzeką jest schowek Stierloka.
6. Dokładna lokalizacja Ojca Waleriana i innych poległych stalkerów.


Podsumowując... Czerwony Las jest bardzo klimatyczną lokacją w grze. Aby w niej przetrwać musimy dobrzę się poruszać po samym lesie i unikać zbędnych konfliktów ztamtejszymi mieszkańcami. Dlatego należy także pamiętać by mieć przy sobie sporą ilość apteczek i amunicji. Oczywiście nie wolno na zapominać, żę jest to miejsce, które odgrywa znaczną rolę w fabule gry. :)
+ Pare zrzutów ekranu ukazujących klimat tej oto lokacji :
http://up.oblivionlost.pl/images/572159 ... 050537.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/468089 ... 710049.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/397496 ... 069747.jpg

W sumię... To by było na tyle. ;)
Dziękuje za zapoznanie się z moim poradnikiem !

EDIT : Dziękuję wszystkim użytkownikom forum, którzy pomogli mi poprawić pewne usterki i braki.
Ostatnio edytowany przez Eleventh 28 Sie 2011, 21:45, edytowano w sumie 5 razy
MSI B75A-G43, Intel Core i5 3350P @3,30 GHz, GeForce GTX 660 Ti Asus 2GB @1100 Mhz, Patriot 8GB 1333MHz DDR3 CL9, Seagate 1TB SATAIII 7200RPM, Corsair VS 550W ATX 80 PLUS 120mm.

Za ten post Eleventh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wojas21, StalkerCiastek, kubekpop, Afrose, OneArmyMan, stalker3467, olo525.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Reklamy Google

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Wojas21 w 16 Sie 2011, 10:02

Wydostać się stamtąd jest łatwo, podczas walki mutant niszczy drewnianą zaporę na końcu korytarza ( naprzeciw chemicznej anomali). Łap kozaka, ten poradnik przyda się początkującym.

PS.Jedyną trudnością w tej jaskini jest rzecz jasna walka z mutantem.

Za ten post Wojas21 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Eleventh.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Eleventh w 16 Sie 2011, 10:31

Ohoo... Wielkie dzięki. Tak jak napisałem masz kozaka za odpowiedź :wódka: . Teraz muszę poprawić ten fragment poradnika. :)
MSI B75A-G43, Intel Core i5 3350P @3,30 GHz, GeForce GTX 660 Ti Asus 2GB @1100 Mhz, Patriot 8GB 1333MHz DDR3 CL9, Seagate 1TB SATAIII 7200RPM, Corsair VS 550W ATX 80 PLUS 120mm.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Pijawol w 16 Sie 2011, 10:31

Poltery najłatwiej zabić stojąc na górze. :wink:
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez StalkerCiastek w 16 Sie 2011, 12:02

Oh, ile ja bym dał żeby ponownie od początku poznawać Czerwony Las. Pamiętam, że grając pierwszy raz dotarłem tam bez amunicji, z popsutą bronią i kombinezonem, prawie bez apteczek i leków. Bo mnie okradli na Wysypisku, a że grałem na czystej wersji, nie mogłem odebrać przedmiotów. Wykrwawiłem się w Agropromie w podziemiach i nad Jantarem w walce z Zombiakami. Gdy doczłapałem do Lasu już ledwie żyłem. A potem była walka z Nibyolbrzymem, Snorkami itd. Nie mogłem wyjść od Leśnika i obozu obok niego, bo natychmiast coś mnie zabijało :facepalm: .
Ahh, za pierwszym razem Stalker był taki niebezpieczny i trudny.
Kozak za poradnik bo możliwe, że komuś się przyda. Zapomniałeś tylko napisać, żeby wziąć mnóstwo amunicji i apteczek.

BTW naszła mnie chęć na Czyste Niebo. Tym razem bez zbytniego ulepszania broni i targania ton najlepszego sprzętu w Zonie. Tak jak za pierwszym razem. Gdy byłem regularnie gnojony i dymany przez bandytów, anomalie i mutanty (pierwsza wizyta na Wysypisku - SZOK jak tu przeżyć?!).
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Eleventh w 16 Sie 2011, 13:23

Przechodzenie Czerwonego Lasu za każdym razem mi sprawia problem. Pomimo tego, że czasami noszę przy sobię pół tony apteczek. Poza tym dzięki za uwage o amunicji i apteczek oraz za kozaka.
MSI B75A-G43, Intel Core i5 3350P @3,30 GHz, GeForce GTX 660 Ti Asus 2GB @1100 Mhz, Patriot 8GB 1333MHz DDR3 CL9, Seagate 1TB SATAIII 7200RPM, Corsair VS 550W ATX 80 PLUS 120mm.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Pijawol w 16 Sie 2011, 13:52

Ja mam problem tylko z tym, że boję się Pijawek. :P
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez winterElite w 21 Sie 2011, 20:12

Pijawki najłatwiej się nożem zabija :wink:

Ktoś by mógł zrobić post o podajności potworów na poszczególne bronie :wink:

Uwagi moderatora:

Podajności?
Mnie to nie obchodzi ja wole biszkopty...
Awatar użytkownika
winterElite
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 18 Sie 2011, 14:44
Ostatnio był: 17 Lut 2013, 13:08
Miejscowość: Spójrz za okno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Domianos w 21 Sie 2011, 21:27

W CN niebie jest łatwy sposób na zabicie nibyolbrzyma - wystarczy do niego wystrzelić z RPG-7u. Broń przed wejściem do Czerwonego Lasu jest praktycznie nie do zdobycia, ale znalazłem prostą metodę. Zacznijmy od amunicji - granatu lub jak ktoś woli "rakiety" OG-7V. Możemy ją znaleźć w sejfie, którego połowa wystaje z bagienka na wysypisku (załącznik nr. 1 - podałem dwie lokacje, ponieważ nie pamiętam dokładnie tego miejsca, ale jest charakterystyczne). Musimy mieć tylko współrzędne schowka na PDA - ja zawsze miałem namiary po zabiciu kilkunastu bandytów i przeszukaniu okolicznych zwłok. Teraz druga sprawa - granatnik RPG-7u. Znajduje się on w bazie Stalkerów na terenie Agropromu. Broń posiada Pustelnik, który może nam ją sprzedać za niewyobrażalnie wysoką cenę. Zakupy u tego Stalkera nie wchodzą grę. Na szczęście jest mały bug. Jeżeli Pustelnik jest neutralny (na żółty) to po wyciągnięciu przy nim broni na chwilę wyciąga RPG-7u i szybko zamienia na zmodyfikowany TRs 301. Sztuczka polega na tym, żeby wystrzelić szybko magazynek amunicji przeciwpancernej w jego głowę. Polecam do tego SA 'Avalanche' lub AC96/2(obokan). Po zabiciu stalkera zabieramy granatnik i wyruszamy w dalszą podróż. Całą operację w Agroprome najlepiej zrobić w nocy, ponieważ pobliscy stalkerzy mogą stać się wrogami. Kiedy dotrzemy do nibyolbrzyma w czerwonym lesie musimy wstrzelić celnie dwa granaty OG-7v w mutanta. Jeden pocisk nie wystarczy na zabicie zwierzaka.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez winterElite w 21 Sie 2011, 23:02

Ja zabiłem go obrzynem :)
Co do Czerwonego Lasu to zawsze szłem wzdłuż móru niedaleko zwlok waleriana na prawo i bieglem wzdluż tego urwiska po drodze niema mutantów :E
Mnie to nie obchodzi ja wole biszkopty...
Awatar użytkownika
winterElite
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 18 Sie 2011, 14:44
Ostatnio był: 17 Lut 2013, 13:08
Miejscowość: Spójrz za okno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez Domianos w 21 Sie 2011, 23:19

Ja to robiłem inaczej. Szedłem (nie szłem :wink: ) do obozowiska stalkerów i dalej razem z nimi przebijałem się chyba do kotła czarowni, a dalej do czołgu z anomalią przestrzenną.
Poboczne zadanie :
A. Po zrealizowaniu głównego wątka odbieramy sygnał SOS od jednego z samotników. Następnie spotykamy grupę stalkerów, którzy proszą o pomoc. Jeśli się zgodzimy to naszym zadaniem jest eskortowanie grupy.
B. Potem wchodzimy do kopalni gdzie spotykamy hordę mutantów (głównie snorki).
C. Po opuszczeniu kopalni wychodzimy na otwartą przestrzeń gdzie rozpoczynamy walkę z nibyolbrzymem, który usiłuje nas zjeść. Gdy misja zakończy się sukcesem idź do lidera grupy po nagrode, którą jest drogocenny, a zarazem bardzo przydatny artefakt - Graw
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: "Jak nie dać się zjeść?" - Poradnik Czerwony Las

Postprzez winterElite w 21 Sie 2011, 23:36

najgorszy jest nibypies który sie klonóje :wink: zwłaszcza jak ty jesteś daleko a on sie gdzies chowa utródnilo mi powrót do mostu stado jego wymaginowanych przyjaciół :facepalm:
Mnie to nie obchodzi ja wole biszkopty...
Awatar użytkownika
winterElite
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 18 Sie 2011, 14:44
Ostatnio był: 17 Lut 2013, 13:08
Miejscowość: Spójrz za okno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości