Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

która baza ci się najbardziej spodobała?

hala bandytów,
18
10%
baza wolności,
61
33%
baza powinności,
44
24%
wioska czystego nieba,
30
16%
centrala samotników w kordonie,
15
8%
baza samotników w agropromie.
19
10%
 
Razem głosów : 187

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Merhius w 04 Mar 2013, 04:26

Chryste Panie, wyszedłem na indywidualistę...
Yes, mnie się podoba baza samotników w Kordonie. Głównie dlatego że wydaje mi się taka jakaś przytulna, lubię proste i małe obozy, gdzie jest tylko jedno wejście\wyjście, czuję się wtedy bezpiecznie i wiem że nikt mnie nie zajdzie od dupy strony. Do tego jest to dla mnie idealna forteca - dwa wytrzymałe budynki osłaniające cały obóz z dwóch stron, wejście zagracone pojazdami i drutem kolczastym, dziedziniec główny, druga bariera z drewna i blachy (zawsze to jakaś osłona, przynajmniej przed mutantami), drugi plac obudowany od tyłu pojazdami i drutem kolczastym (i tutaj największa dziura w zabezpieczeniach, mniej więcej na środku tylnej blokady jest miejsce gdzie nie stoi żaden pojazd, walneli tam tylko drut kolczasty, aż mnie świerzbią plecy jak patrzę w to miejsce :/ ) i wreszcie drabinki i platformy strzeleckie usiane na dachach i przy wejściu. Przeciw mutantom ta baza jest idealna, gorzej w przypadku ataku stalkerów.
Jeżeli chodzi o klimaty to ta baza najbardziej oddaje to stalkerskie braterstwo - na dzidzińcu zawsze gromadzą się stalkerzy, zawsze gra muzyka, ktoś opowiada kawały, jest wesoło, stalkerzy przebywają razem, jedzą razem i, bawią się razem. W budynku od strony nasypu jest barak, naliczyłem tam ze 24 "legowiska", jest to kolejna rzecz która wzmacnia braterstwo - śpią i mieszkają pod jednym dacham, praktycznie tak jak w wojsku. To jest ich wspólny dom i będą za niego walczyć, tak samo jak będą walczyć za siebie nawzajem, do ostatniej kropli krwi.

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive greg.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Reklamy Google

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Tormentor w 04 Mar 2013, 16:08

Baza Wolności. Dolina Mroku zawsze mi się podobała i z tego co sobie przypominam lubiłem przebywać właśnie w siedzibie pociesznych anarchistów.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Ranger801 w 11 Mar 2013, 16:56

Najbardziej podoba mi się baza samotników, szkoda tylko że nie ma tam jakiegoś baru
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez blacho w 11 Mar 2013, 17:29

Baza Frakcji Powinność w Agropromie. Dobrze ufortyfikowana przy wejściach do bazy,nie mówiąc już o strażnicach z których jest dobry widok ,ale nie najlepszy na okolice. Gdyby snajperzy Powinności byli ustawieni na dachu głównego budynku atakujący padali by jak muchy :). Dobrym rozwiązaniem był też megafon który nawołuje samotnych stalkerów do zaciągnięcia się w szeregi frakcji,wygląda to na taki chwyt propagandowy na temat Powinności.
Uważaj bo życiowy parkiet bywa śliski

Za ten post blacho otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL.
blacho
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 22 Lip 2010, 15:16
Ostatnio był: 09 Gru 2016, 00:02
Miejscowość: Radom
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -19

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez StefanStrielok w 24 Kwi 2013, 13:16

Witajcie Stalkerzy.Najbardziej podoba mi się baza Wolności.Ogółem bardzo lubię Dolinę Mroku z powodu tego że można tam miło spędzić czas lubię tamtejszych Stalkerów.Można tam zebrać dużo bardzo przydatnych rzeczy jakimi są różne rodzaje amunicji,granaty a przede wszystkim dużo jedzenia.Można tam spotkać dużo fajnych i przede wszystkich zabawnych Stalkerów.Jakimi są Wujek Jar,Barman w tamtejszej bazie można spokojnie zjeść,pogawędzić z zabawnymi przyjaciółmi i spokojnie spędzić noc.W bazie Wolności można też założyć swoją kryjówkę,schowek.Można też handlować i schronić się przed emisją jest to moja ulubiona baza.

Za ten post StefanStrielok otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MrUniwersum.
Awatar użytkownika
StefanStrielok
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 31 Mar 2012, 18:22
Ostatnio był: 21 Lis 2021, 00:29
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez MrUniwersum w 02 Maj 2013, 19:27

Oczywiście że mój głos zdobywa baza Powinnościowców,cenie sobie ich baze m.in. za muzyke w tle przypominającą mi czasy grania w mojego najlepszego RPG'a,wystawe wypchanych zwierzat Inkwizytora ( zawsze lubilem podchodzic do wypchanego nibypsa kucnąć przy nim i powiedziec "i co mi zrobisz") ostatnim punktem byla strzelnica na której moglem sporo zarobic chociaz nie musialem poniewaz kasy mialem jak Bill Gates
Awatar użytkownika
MrUniwersum
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 02 Maj 2013, 18:28
Ostatnio był: 18 Maj 2014, 16:03
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 6

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Universal w 02 Maj 2013, 20:01

Dziwne, że dopiero teraz trafiłem na ten temat, bo dość często zwracałem na to uwagę w grze.

Pierwszy głos poszedł na Wolność - nieukończona fabryka daje multum możliwości obrony, stworzenie kilku odrębnych sektorów. "Tunel" (korytarz na estakadzie) umożliwia teoretycznie utworzenie wysuniętego osłoniętego posterunku, miejsca pierwszej obrony - zważywszy na układ mapy, w rzeczywistości znaczenie tego fragmentu byłoby zdecydowanie niższe przez możliwość dojścia do bazy z innych stron. Betonowy płot i mnóstwo budynków - garaż, biurowce, hangar - górują nad skąpo zalesioną okolicą, dają możliwość ostrzeliwania się z wysokości, co jest zawsze plusem. Przy czym zawsze mnie irytował niedokończony odpływ, przez który można bez większych problemów wejść, z tego co pamiętam była tam tylko krata. W dodatku z głównego dziedzińca jest wszędzie blisko, choć sama baza jest na tyle obszerna, że do obrony wymaga nie mniej jak piętnastu-dwudziestu osób. Choć przy użyciu dużych środków byłaby wspaniałym miejscem do obrony. Jak na warunki Zony jest to też miejsce dość reprezentatywne, choć bardziej na uboczu niż bandycki hangar na Wysypisku... Aczkolwiek bar na "świeżym powietrzu" (bo na ile jest faktycznie świeże to inna sprawa) to średnio trafiony pomysł, tzn. wolałbym, by autorzy bardziej to zabudowali. Ta golizna sprawia kiepskie wrażenie.

W przypadku tej bazy nie czuć niestety "wspólnotowości" Wolności, nie widać tego, czym ta frakcja jest "reklamowana". Może gdyby silnik gry był bardziej rozwinięty, łatwiej byłoby to poczuć.

Drugi głos - chlewnia stalkerów w Kordonie. Jak dla mnie to znakomite miejsce do obrony, podobnie jak ww. fabryka. Podobnie jak Merhius uważam, że dwa solidne i w praktyce niezniszczone budynki w połączeniu z wrakami zagracającymi oba przejścia są solidną podstawą do utworzenia dobrej bazy. W dodatku z każdego budynku można bronić wejścia do przeciwległej części siedziby. Jest - w przypadku obrony - tylko małe "ale". Wartownicy na dachach są doskonałym celem dla snajperów zajmujących pozycje na nasypie lub gdzieś na wzgórzach. Bez nich "siła defensywna" znacząco się zmniejsza, choć i tak nie potrzeba wielu ludzi do jej obrony. Mimo małej powierzchni ma w sobie wszystko to, co najważniejsze - handlarz, technik, znalazłoby się i miejsce dla medyka, przewodnika, barmana (?). Ma w sobie to "coś", jest przemyślana i położona blisko dość istotnego szlaku - Wioska Kotów-Wysypisko. Stalkerzy stamtąd mogliby ze spokojem założyć posterunek w zrujnowanej chacie zaraz obok miejsca, w którym w Cieniu Czarnobyla znajduje się Lis, służący do wczesnego ostrzegania o zagrożeniu z północy i do przeprowadzenia ewentualnej odsieczy (załoga posterunku mogłaby wspomóc obrońców "głównej" bazy.

O.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Aracz w 02 Maj 2013, 22:41

Baza czystego nieba jest dla mnie bardzo klimatyczna i dla tego na nią głosuję.
Za to uwielbiana baza wolności jest taka... specyficzna. Dołki, zrujnowane budynki. Już ich kryjówka w magazynach wojskowych mi się bardziej podoba.
Image

Uchu, jak się patrzę na to co kiedyś pisałem to widzę że dzieciuch byłem :D
Awatar użytkownika
Aracz
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 24 Cze 2012, 17:10
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 14:56
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 16

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Dark Dante w 03 Maj 2013, 13:22

Jak dla mnie najlepsza jest baza Powinności w Cieniu Czarnobyla, dużo budynków, prawie każde mają wyjście na dach czyli świetne pozycje dla snajperów i wąskie uliczki, gdzie można wycinać wrogów do nogi. W modzie Priboi Story dobrze jest pokazana możliwość obrony.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Za ten post Dark Dante otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerTheEnd,
Negative Wunderwaffe, Gość.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez T-man w 03 Maj 2013, 19:00

@up. A czytać to nie umiesz? Bo to jest dział o grze S.T.A.L.K.E.R Czyste Niebo gdybyś nie zauważył. A co do tematu to baza Wolności w Dolinie Mroku i kwatera Powinności w Agropromie.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Gwizdek w 05 Maj 2013, 00:00

Na pierwszym miejscu placówka Powinności w Agropromie. Za całokształt oddający wojskowe cechy frakcji i za strzelnicę.
Mimo iż popieram Powinność to na drugim miejscu stawiam bazę Wolności za rozmowy przez głośniki i za całą mroczną lokację.
Na 3 bandycki hangar ze skoczną muzyczką :caleb:

^ t_man starczy, że kozaka upiłeś koledze, post już niepotrzebny :caleb:
Błękitni Orneta, tudutudududu!

Za ten post Gwizdek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość, Pangia, kajzerPL, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Bazy frakcji: która wam się najbardziej podoba?

Postprzez Gorianov w 09 Maj 2013, 01:18

Mnie najbardziej spodobała się baza wolności. Zaraz po Magazynach Wojskowych lubię Dolinę Mroku za swój niesamowity klimat, tamtejsza baza wolności jest świetnie położona. (Chociaż stanowczo wolałem bazę z SHOC)
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości