Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez Vorim w 16 Lip 2013, 03:17

Witam.
Chciałbym wiedzieć wasze zdanie co do zakresu ulepszeń broni: Od pistoletu, aż po same karabiny maszynowe.
Jeśli można, zacznę.

Według mnie najbardziej opłacalną bronią do ulepszania na początku gry jest karabin, który dostaliśmy w bazie czystego nieba.Wraz z lekkim napływem gotówki,przyjdzie moment by ulepszyć tą broń.
Ja preferuje do niej wsadzić szybkostrzelność, z lekkim naciskiem na odrzut i tor lotu.
Takie połączenie, to zabójcza broń która wystarczyła mi do doliny mroku w której zmieniłem broń na thundera :D

A wy co preferujecie ?
Najlepsze, według mnie posty zasłużą na :wódka:
Vorim
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 13 Lip 2013, 04:41
Ostatnio był: 17 Sie 2013, 22:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez jalkavaki w 16 Lip 2013, 06:57

Wśród broni maszynowej sa dwie ścieżki ulepszeń: albo szybkostrzelność albo celność. Która lepsza? Zależy kto jaki ma styl grania. Jeden idzie na akcje niczym Johny Rambo a drugi woli wrogów eksterminować z daleka.
Podobnież jest z pancerzami: albo ochrona przeciw warunkom Zony, albo ochrona przeciw obrażeniom.
Watpię aby ten temat długo pociagnął bo i dyskutować za bardzo nei ma o czym.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez Dark Dante w 16 Lip 2013, 07:20

Dokładnie, chodzi tutaj jak kto gra. Bo z kałacha jak chcesz zrobić snajperkę to ulepszasz pod kątem zmniejszenia odrzutu i celności a jeśli chcesz zrobić z niego CKM-a to ulepszasz na szybkostrzelność i niezawodność. Opłaca się tylko to w jaki sposób grasz.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez djcycu w 16 Lip 2013, 10:48

A jaki to karabin od czystoniebowców można dostać (prócz tego na końcu FN2000)? Ja dostałem obrzyna a AK74 dopiero sobie musiałem znaleźć samodzielnie. Myślę że dla gracza lubiącego taktyczną akcję powinno robić się tak:

Pancerz ulepszać pod kątem udźwigu, artefaktów bo skoro jesteśmy taktycznie do zony nastawieni żadne z ochron się nam nie przydadzą. Broń natomiast robimy w dwóch kierunkach. Pistolety ulepszamy pod kątem szybkostrzelności i pojemności magazynków, broń szturmową pod kątem celności, dodatków, pojemności magazynków. Śrutówki pod kątem szybkostrzelności, trwałości i pojemności nie rezygnując przy tym z nabojów śrutowych! Tak bym to widział przeze mnie bo zawsze tak robię. Inne konfiguracje no to wywnioskujecie sami. Ja tam nie preferuję ulepszeń kombinezonów jak czołg bo jest to zbędne. Kilka trafień w akcji nie stanowi problemu a wleźć w anomalię też jakoś nie jest zbyt łatwo (co innego w SoC).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Vorim.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez Bruce w 16 Lip 2013, 11:21

Muszę powiedzieć że w grze miałem kałach przerobiony na pseudosnajperkę. Sprawdzał się świetnie do chwili gdy zdobyłem Dragunova. Mimo wszystko, wpakowanie wszystkiego w celność nie sprawia że taka broń nie sprawdza się na krótkich dystansach. Ale odwrotnie już tak, całość w szybkostrzelność mocno ogranicza działanie broni na długim dystansie.

Z pancerzami jest trochę inaczej. Ciężko jest sobie poradzić w Zonie bez porządnej kewlarowej płyty na klacie, ale takie coś sprawia że przejście z Jantaru do Czerwonego Lasu przez pole psioniczne jest kosztowne. Kosztowne w zdrowiu. Już nie wspomnę o szukaniu schowkach w takich lokacjach.

Należy jednak pamiętać że pancerz nastawiony czysto na walkę z Zoną jest delikatny. Po strzale traci na wartościach obronnych.

W CS liczą się dwa pancerze. Egzoszkielet i SeVa. Ten pierwszy zrobi z nas chodzącą fortecę, drugi pozwoli bezpieczne eksplorować Zonę. Choć z drugiej strony SeVa na max kewlar z 5slotami na artefakty też robi swoje, 2xbąble plus 3x kolebiaki ;).

Za ten post Bruce otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Vorim.
Bruce
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 16 Lip 2013, 11:07
Ostatnio był: 19 Sie 2013, 21:03
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 2

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez PanPijawa w 01 Sie 2013, 12:00

Co do typów broni są różne moim skromnym zdaniem nie opłaca się przerabiać kałacha na karabin wyborowy lub odwrotnie. Mimo tego polecam spróbować poprzerabiać Vintara i VaV'e na różne typy z uwagi na dużą szybkostrzelność i celność VaV już na początku jest średniakiem podobnie jak Vintar ale można je przerobić na broń bardziej zabójczą od Buldoga czy RPG

Połączenia między bronią a pancerzem to też dość fajna sprawa. ja osobiście pierwszą styczność ze Stalkerem zakończyłem z Egzo Wolności i Rp-74 i szczerze mówiąc wam tego nie polecam chyba że gracie na maksymalnym poziomie trudności ponieważ nic nie jest nas w stanie poważnie uszkodzić.
Dla snajperów bardziej polecam też coś pod Sev'ę z racji 5 pojemników na artefakty możemy zrobić np 2 bąble 2 kubielaki (przepraszam za ewentualny błąd) i hmmm.... Grawi? ten 5 zostawiam na wygodę ale przyjmując że grawi to mogę zagwarantować sporą zabójczość na odległość i np z SGI 5k z bliska

Werdykt kombinujcie :D :wódka:
Pamiętajcie tu chodzi tylko o wasząwygodę. ;)
PanPijawa
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 29 Lip 2013, 12:35
Ostatnio był: 29 Sie 2013, 15:19
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez agewd w 09 Sie 2013, 10:05

Ja uważam, że to jest indywidualna ocena każdego z nas. Wszyscy mamy różny styl grania. Ja np. wole celność i w tym kierunku ulepszam broń. Nie da się jasno powiedzieć ta ścieżka jest lepsza. Każdy sam to musi rozkminić:)


___________________
No Limit ART - bezkompromisowo o sztuce
Ostatnio edytowany przez agewd 05 Sie 2015, 12:03, edytowano w sumie 3 razy
agewd
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 09 Sie 2013, 10:02
Ostatnio był: 05 Sie 2015, 12:03
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0

Re: Ulepszenia broni. Co się opłaca, a co nie. [Dyskusja]

Postprzez sara736 w 29 Paź 2014, 14:06

Jakoś lubię takie tematy. Aż z chęcią odpalę jutro Czyste Niebo i dopiszę jeszcze kilka rzeczy i wrzucę screeny!
sara736
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 29 Paź 2014, 13:59
Ostatnio była: 03 Lut 2016, 09:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości