[Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

[Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez MałySnork w 08 Wrz 2008, 15:53

W tym temacie chciał bym stworzyć listę miejsc, gdzie można znaleźć artefakty. Lista jest posegregowana wg lokacji. Będę ją edytował aby uczynić ją najkompletniejszą jak to tylko możliwe.

Aby znaleźć artefakt potrzebujemy przede wszystkim wykrywacza. W grze dostępne są trzy modele:

Standardowy - najprostszy wykrywacz, na bliskość artefaktu reaguje piskami, im bliżej jesteś, tym piski częstsze. Gdy piski stają się tak częste, że aż jednolite, powinien pojawić się artefakt. Dostajemy go na początku gry, możemy też znaleźć go w rzeczach Kła w piwnicy za pchlim targiem albo kupić u Saharowa.
Niedźwiedź - na bliskość anomalii reaguje podając kierunek, w jaki musimy iść aby zdobyć artefakt. Dostajemy go, jeśli przyłączyliśmy do stalkerów Waleriana w Kordonie, można go kupić w bazie Wolności albo u Saharowa.
Wielet - Najlepszy wykrywacz, Pokazuje na ekranie dokładną lokalizacje artefaktu. Można go kupić u Saharowa za 1600 RU lub znaleść na bagnach w jaskini pod zawalonym mostem kolejowym na pónocnym wschodzie mapy za materacem razem z artefaktem Gravi.

Uwaga! Spoilery!

Lista artefaktów według lokacji:

Bagna
Turtorial, miedzy anomaliami - Meduza
Spalone gospodarstwo - Kryształ
Okolice 'Parku Maszyn' w płonącej rozpadlinie - Ognista kula
Okolice 'Parku Maszyn' obok słupów wysokiego napięcia niedaleko obozu przy ciężarówce w polu anomalii elektrycznych - artefakt anomalii 'Elektro'
Połnocno-zachodni kraniec bagien, w trujących oparach - Kamienna krew
Brzeg rzeki na zachodzie mapy, w chmurze trujących oparów, niedaleko poprzedniego artefaktu - Kamienny kwiat
W małej jaskini pod torami na północnym zachodzie mapy - Gravi
Na pólnoc od południowego gospodarstwa - artefakt anomalii 'Elektro'


Kordon
1. Napromieniowane wysypisko na północ od wioski kotów - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
2. Okolice wykolejonej lokomotywy na wschodzie mapy - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
3. Okolice wyjścia na wysypisko, po prawej stronie drogi - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'

Wysypisko
Obóz koncentracyjny i okolice - artefakty 'Spalacza'
Polana miedzy obozem koncentracyjnym a obozowiskiem bandytów - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
W skrytce w składzie kolejowym - Błysk i Gwiazda Wieczorna
Okolice tunelu kolejowe, w małej kotlince z polem anomalii 'Elektro' - kilka artefaktów anomalii 'Elektro'
Południowy wschód mapy, bagna, w chmurze toksycznych oparów - Dwie Dusze
Południowy wschód mapy, w małej kotlince - Artefakt anomalii 'Elektro'

Dolina Mroku
Zamknięta część fabryki - 'Elektro'
Na silosie koło bazy Wolności - artefakt 'Galarety'
Okolice dolnej farmy, w rogu mapy - Gwiazda Wieczorna
Za fabryką z wejściem do X18 - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
W skupisku anomalii za murem bazy Wolnosci, od polnocny, niedaleko skrzydla bazy - 'Grawitacyjnej'

Agroprom
Dom z anomaliami 'Elektro' i polem psionicznym - 2 artefakty anomalii 'Elektro'
'Ziemna kopuła' niedaleko wyjścia ze strzelnicą, z głównej bazy Powinności - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
Na bagnach na połnocnym zachodzie mapy - artefakt 'Galarety'
Mała kotlina za przerwą w drucie kolczastym w której lądujemy, gdy wychodzimy z bagien - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
Południowo-wschodni kraniec wzgórza na pónocnym-wschodzie - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'

Podziemia Agropromu
-

Jantar
Niedaleko wejścia do X16, w polu anomalii elektro, w okolicy drzwigu - Sprężyna lub Bateria
Hangar z anomaliami 'Elektro' - 'Sprężyna' lub Bateria
'Ziemna kopuła' niedaleko stalkerów zabitych przez ślepe psy (Zachodnia część mapy) - artefakt 'Spalacza'
Bagna z Zombie w okolicach bunkra naukowców - Bąbel

Czerwony Las
Miejsce, gdzie prowadzi nas ocalały stalker z zasadzki - artefakt anomalii 'Elekro'
W lesie między 'Wiedźmim kręgiem' a bramą parku - Artefakt anomalii 'Grawitacyjnej'
Niedaleko chatki leśniczego, w anomaliach pod linią wysokiego napięcia - artefakt anomalii 'Elekro'
'Ziemna kopuła' obok obozu stalkerów - dwa artefakty, jeden anomalii 'Spalacz' a drugi zbugowany
Questowy, za doprowadzenie grupy stalkerów do wspomnianej ziemnej kopuły - Gravi
Jaskinia Bandytów - Kompas (Questowy, nie potrzeba wykrywacza, leży koło łóżek bandytów)
Jaskinia Bandytów, niższy poziom z polterlami, w chmurze oparów - Kulebiak

Magazyny Wojskowe
Nad górną farmą stalkerów - Złota rybka
Na zachód od barykady - Śnieżynka
Na południe do wejścia na wysypisko - Płomień
W schowku w przysłej bazie 'Powinności' na południowej farmie - Ognista kula
Na bagnach w południowo-zachodniej części mapy - Świetlik
W okolicy miejsca gdzie 'Powinność' wysadzi dziure w murze na około bazy 'Wolności' w SSoC - ?


Limańsk
-

Szpital
-

Elektrownia
-

Duża część artefaktów jest generowana losowo, więc nie piście posta, gdy zamiast Kryształu znajdziecie kule ognia...


Jeżeli znaleźliście coś czego nie wymieniłem lub macie inne uwagi piszcie. Artefakty staram się dodawać na bieżąco.
Serdecznie dziękuje za wszelkie informacje o Artefaktach.

Specjalne podziękowania dla:
Cougar13 za mapke magazynów,
freakXP, za wielki wkład w liste
Wszystkich, którzy pomogli
Ostatnio edytowany przez MałySnork 27 Wrz 2008, 13:20, edytowano w sumie 34 razy
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez Soviet w 10 Wrz 2008, 18:29

Screeny robić! Każdy kto znajdzie jakiś artefakt niech czuje się zobligowany do zrobienia screenshota z jego lokalizacją (im screenshot bardziej szczegółowy tym lepiej - sama fota artefaktu na maksymalnym zoomie raczej nikomu nie pomoże). Do tego screen z PDA i będzie cud miód.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez MałySnork w 10 Wrz 2008, 18:38

Powoli zaczne (gram drugi raz) robić foty loklizacji artefaktów i linkować je do kolejnych pozycji. Wszelkie sceeny które ktoś wrzuci, także przycepie. Co do sarkofagu, poprostu się zapędziłem. Gry nie przesłem z powodu bugu w Limańsku.
Podpisuję się pod apelem o foty!
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez Soviet w 11 Wrz 2008, 09:59

Dajcie jeszcze raz tą mapę z Magazynów. I wrzućcie ją na imageshack, a nie linkujcie do załącznika z forum.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez Cougar13 w 11 Wrz 2008, 14:45

OK
Monolit przechwycił sygnał z mojego PDA
-Udaj się pod ten adres:

http://odsiebie.com/pokaz/514493---e1da.html
Image
Awatar użytkownika
Cougar13
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 16 Lip 2008, 13:19
Ostatnio był: 16 Lut 2022, 17:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 4

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez radwoc w 11 Wrz 2008, 18:03

MałySnork napisał(a):Dolina Mroku
Zamknięta część fabryki - ?


obszedłem całą "zamkniętą" część fabryki (jej większa część jest napromieniowana)
łącznie z korytarzem z poruszającym się płomieniem.
Niestety nie znalazłem tam żadnego artefaktu

Edit: Widzę, że jednak jest Bateria
Ostatnio edytowany przez radwoc, 13 Wrz 2008, 12:54, edytowano w sumie 1 raz
:Q6600 3GHZ::2x8800GTS 512 SLI::4x1GB PATRIOT::24''PVA HD HYUNDAI::2TB HDD::VISTA BUSINESS:
Awatar użytkownika
radwoc
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 14:40
Ostatnio był: 14 Gru 2009, 13:13
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez cmlPL w 11 Wrz 2008, 19:29

Jeden artefakt z Trujących Gazów jest w Czerwonym Lesie niedaleko miejsca gdzie leżał kompas - jest tam zejście na dół i są tam 2 Poltery i ten artefakt - nie wiem czy da sie zniszczyc poltery - po drugie nie udało mi sie stamtąd uciec, więc nie wiem czy pisać o tym. Nie pamiętam artefaktu - zielony - dzisiaj zrobie screen i napisze o nim coś :D
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez Dwaxel w 11 Wrz 2008, 20:12

Poltery da się załatwić, a co do tego jaki to był artefakt, to nie ma specjalnego znaczenia, bo z tego, co widzę, to arty są każdorazowo inne. Mam przynajmniej dwa potwierdzone przypadki, że za pierwszym razem jak przechodziłem CS były inne, a teraz są inne. A, i na Wysypisku, niedaleko tunelu kolejowego w anomalii elektro są dwa, a nie jeden, jak uprzednio myślałem, arty.

Aha i jeszcze słówko nt. detektorów. Osobiście z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że lepiej mi się wydobywa arty za pomocą Niedźwiedzia niż Wieleta. Po prostu w wypadku Wieleta ciężko mi jednocześnie obserwować tą kropkę na wyświetlaczu, gonić ją i nie wleźć przy okazji w anomalię, niż po prostu podążać za wskazaniem kierunku, spokojnie omijając anomalie. To tak do przemyślenia dla gremium :)
Awatar użytkownika
Dwaxel
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 31 Lip 2007, 20:17
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 18:49
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez FireStorm w 12 Wrz 2008, 00:59

Ja jeszcze odkrylem, ze Niedzwiedz ma znacznie wiekszy zasieg niz standardowy wykrywacz - wyrzucie swoj artefakt wlasny na ziemie i sproboujcie go znalezc Wieletem a potem Niedzwiedziem.
BTW, w Dolinie Mroku jest artefkat w polnocnej czesci mapy - trzeba minac zacodnie wejscie do bazy Wolnosci i pojsc do konca na polnoc - jest tam kilka anomalii i zwloki stalkera - pomiedzy anomaliami jest artefakt.
Drugi jest na dachu zbiornika na paliwo, zaraz obok domku w ktorym baraman Wolnosci kaze nam zabic bandytow.
Image
FireStorm
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 05 Wrz 2008, 18:40
Ostatnio był: 04 Paź 2008, 21:52
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez mikew_86 w 12 Wrz 2008, 17:58

W czerwonym lesie na jednym z ramion tej gigantycznej anomalii znalazłem artefakt który obniża krwawienie o 40 a zwiększa promieniowanie o 2, nie pamiętam nazwy, nie mogę sprawdzić bo pisze z innego kompa.
Born to be wild.
Awatar użytkownika
mikew_86
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 06 Gru 2006, 21:36
Ostatnio był: 28 Sty 2024, 13:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez Dwaxel w 12 Wrz 2008, 19:10

Dobra, tu macie linka do mapy Wysypiska z zaznaczonymi artami, które (jak dotąd) znalazłem:
http://odsiebie.com/pokaz/519557---2b0f.html
Do moich poprzednich spostrzeżeń a propos zmieniających się artów mogę dodać, że mimo, iż ich rodzaj się zmienia, to ich wartość pozostaje taka sama. Dlatego zamiast zaznaczać gdzie jaki znalazłem akurat ja, zaznaczyłem ile był wart.
Awatar użytkownika
Dwaxel
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 31 Lip 2007, 20:17
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 18:49
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Spoilery!] Lokalizacje artefaktów

Postprzez radwoc w 12 Wrz 2008, 19:11

małySnork napisał(a):Bagna
Turtorial, miedzy anomaliami - Meduza
Spalone gospodarstwo - Kryształ
Okolice 'Parku Maszyn' (północny-wschód mapy) w płonącej rozpadlinie - Ognista kula
Okolice 'Parku Maszyn' obok słupów wysokiego napięcia w polu anomalii elektrycznych - artefakt anomalii 'Elektro'
Brzeg rzeki na zachodzie mapy, w chmurze trujących oparów - Kamienny kwiat


Witam, znalazłem na BAGNACH jeszcze jeden artefakt - KAMIENNA KREW
Oto lokalizacja:
Image
Ponadto na tej mapce widać dwie skrytki, w tej lewej (najbardziej na zachód) jest świetny pistolet ze zintegrowanym tłumikiem - PB1s
:Q6600 3GHZ::2x8800GTS 512 SLI::4x1GB PATRIOT::24''PVA HD HYUNDAI::2TB HDD::VISTA BUSINESS:
Awatar użytkownika
radwoc
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 14:40
Ostatnio był: 14 Gru 2009, 13:13
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości