Ocena gry

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Ocena gry

Postprzez Iłja w 31 Mar 2013, 20:18

- Grafika/stabilność: 75%
- Grywalność: 60%
- Fabuła/Misje: 20%
- Klimat: 75%
- Ekwipunek/broń/PDA: 50%
- Udźwiękowienie: 75%
- FINALNA OCENA: 59%

Grafika/stabilność: Directx10... pierwsza gra. Cudny widok promieni słońca prześwitujących przez gałęzie... i pokaz slajdów na kompie dźwigającym Crysisa bez zacinki. Cudownie, nie ma to jak optymalizacja.

Grywalność: Nudy, nic mnie na dłużej nie wciągnęło, ale od biedy grać się dało.

Fabuła/Misje: Koszmar! Przynieś, podaj, zabij, zanieś.... O czymś zapomniałem? Główny wątek marny i nie wciągający, misje poboczne koszmarnie jednakowe, a do tego te straszliwie drewniane Wojny Frakcji ... booooring. Gra fabularnie leży i kwiczy.

Klimat: Czerwony Las na plus, większośc reszty na minus... ale tylko trochę na minus. Ciekawy pomysł na skupiska anomalii w stylu Symbionta, dalej rozwinięty w CoP. Bardzo klimatyczne toto, wspaniale wygląda i w ogóle.

Ekwipunek/broń/PDA: Tak sobie. W sumie to nie widzę różnicy pomiędzy tym z SHOC-a, a tym z CS-a.

Udźwiękowienie: Nie gorsze, ani nie lepsze od innych części serii, może poza buildem 1935 (rozlegające się od czasu do czasu serie strzałów i krzyki ftw).

FINALNA OCENA: Byłoby dobrze ponad 60%, ale fabuła straszliwie ściąga w dół.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D

Za ten post Iłja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Reklamy Google

Re: Ocena gry

Postprzez T-man w 15 Kwi 2013, 14:54

-Grafika/stabilność:50%
- Grywalność:60%
- Fabuła/Misje:30%(wątek główny), 70%(questy poboczne)
- Klimat:50%
- Ekwipunek/broń/PDA:85%
- Udźwiękowienie:75%
- FINALNA OCENA: 72%
W Czystym Niebie, grafika pozostawia wiele do życzenia (np obiekty takie jak trawa), a co do stabilności to nawet w wersji 1.5.10 zdarzają się bugi. Rzadko bo rzadko ale jednak.
Kolejna rzecz: grywalność. Podobają mi się rykoszety oraz pasek kondycji, ale niestety bugi często pomniejszają przyjemność z gry.
Fabuła czyli innymi słowy porażka. Chociaż nie... nie fabuła a sposób jej przedstawienia. W Cieniu Czarnobyla było widać jak powinna wyglądać fabuła a w grach tego typu. A tutaj? Nie mówię już nawet o znacznych okrojeniach w tym: braku niektórych lokalizacji (Bar, Dzicz, Laboratoria podziemne itd.) i okrojeniu roli innych (Wysypisko). Samo przedstawienie fabuły jest mało emocjonujące (wyjątkiem jest misja w podziemiach Agropromu, ale i tam na niższych poziomach trudności jest po prostu nudno). Według mnie powinno być więcej misji we wszystkich lokalizacjach np.w Magazynach Wojskowych. Jednak Questy poboczne nieco poprawiają wizerunek gry. Misje dla Wilka w Kordonie to miły przerywnik w pogoni za Striełokiem, a misje dla Jogi(Yogi) sprawiają że młodociani Bandyci mają coś dla siebie. Za to emisje...mniam:D
Klimat: Podobała mi się ta pijawka z drogi do bazy Powinności w Agropromie i Poltergeisty w jaskini, w Czerwonym Lesie.
Ekwipunek czyli dużo broni szturmowej, mało maszynowej, snajperskiej i strzelb. Niewiele granatów i granatników ale i tak jest wielki :wódka: za prostotę.
Udźwiękowienie - przeciętne.Takie jak w setkach innych niskobudżetowych produkcji. Za to odgłosy wydawane przez mutanty (pijawka) i odgłosy strzałów.
Uff trochę się rozpisałem więc już kończę. Mimo niedociągnięć STALKER Czyste Niebo jest nadal świetną grą i daje dużo przyjemności z gry. Po prostu ma swój urok.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Ocena gry

Postprzez Omnibus w 18 Kwi 2013, 07:52

Wideo: 8+/10
(fizyka: 7)
Audio:9/10
Stabilność:7+/10
Grywalność: 9/10
Misje:
poboczne 5/10
główne 9/10
Klimat 9+/10
Grałem w te grę bardzo dłuuugo i intensywnie. I po "rozjechaniu" tej gry stwierdzam:
Iż grafa jest niezła- wiadomo gra ma pare ładnych latek, ale trzyma poziom. Ładne krajobrazy.
Udźwiękowienie- Za******y ambient. Dźwięki wydawane przez potwory sa bardzo dobrze zrobione.
Stabilność: Tu jest problem gdyż do pulpitu wywalało mnie wiele razy. Częste błędy silnika.
Grywalnośc: Nie umiem uzasadnić tak wysokiej noty. To jest indywid. sprawa każdego.
Misje: Gdyby nie zje***y model wojny frakcji i powtarzalność misji losowych typu: pomóc stalkerom obronić posterunek byłoby lepiej
Klimat : Patrz grywalność :)
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Ocena gry

Postprzez Świrus w 25 Maj 2013, 19:55

Grafika/stabilność: 70%
- Grywalność: 70%
- Fabuła/Misje: 70%
- Klimat: 70%%
- Ekwipunek/broń/PDA: 70%
- Udźwiękowienie: 80%
- FINALNA OCENA: 75%

Od siebie:
Jak dla mnie część równie dobra jak "Zew Prypeci" czy "Cień Czarnobyla" lecz brakuje jej paru rzeczy. W "Czystym Niebie" nie czułem takiego klimatu jak w "Cieniu Czarnobyla" więc ocena jest trochę mniejsza (zamierzałem dać 80% ale cóż). Zaś w Zewie Prypeci Ekwipunek wygląda trochę ciekawiej ( też zamierzałem dać 80% ). Ale mimo wszystko "Czyste Niebo" oceniam jako bardzo dobre :)
Image
Naszą Powinnością jest strzeżenie Monolitu!
http://www.youtube.com/watch?v=iODZDLIF ... 0w&index=1
Awatar użytkownika
Świrus
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2013, 10:03
Ostatnio był: 04 Cze 2013, 08:57
Miejscowość: Mózgozwęglacz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Ocena gry

Postprzez ArchErR48 w 26 Maj 2013, 12:47

- Grafika/ stabilność: 80%
- Grywalność: 80%
- Fabuła/ misje: 70%
- Klimat: 70%
- Ekwipunek/ broń/ PDA: 60%
- Udzwiękowienie: 85%
- FINALNA OCENA: 80%

Jeśli chodzi o punkt pierwszy, optymalizacja, rzeczywiście jest godna pożałowania... Pełne 30 klatek/ sek. z pełnym, dynamicznym oświetleniem DirectX 10, mogłem otrzymać dopiero po zamontowaniu karty graficznej, Gigabyte GTX 660. A i tak często spadały mi poniżej 24'rech. Grywalność praktycznie nie zmieniona, w porównaniu do SoC. Co do fabuły, skarg jest mniej... Owszem, przynudzała mnie momentami, ale koniec końców, podobała mi się. Klimat natomiast, uważam, że był lepszy w Cieniu Czarnobyla. Miał jednak swoje "5 minut", przykładowo w Czerwonym Lesie. Uzbrojenie, niestety jest TAKIE SAMO. Tutaj plusuje jednak możliwość ulepszania broni i kombinezonów. Udzwiękowienie? - j/w, ale parę modów załatwi sprawę ;) . A jeśli chodzi o "ocenę ostateczną" - 80%. Tą grę ratuje jedynie więcej opcji związanych z frakcjami, oraz, jak już wspomniałem - ulepszaniem ekwipunku.
Awatar użytkownika
ArchErR48
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 25 Cze 2012, 23:52
Ostatnio był: 13 Lut 2018, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez Turysta w 30 Cze 2013, 16:28

- Grafika/stabilność: 60%
- Grywalność: 85%
- Fabuła/Misje: 70%
- Klimat 90%
- Ekwipunek/broń/PDA: 85%
- Udźwiękowienie: 75%
- FINALNA OCENA: 77,5%

Przełomu graficznego nie było, jednak podoba mi się tak jak jest, co do stabilności - gra jest mocno zabugowana, dużo bardziej od poprzedniczki

Grywalność - pomimo tylu bugów gra się świetnie i zawsze można je jakoś obejść (np. po przekroczeniu mostu do limańska zdarzyło mi się (tylko raz), że lebiediew nie chciał rozmawiać z leszyjem, więc rzuciłem granata obok jego głowy i zareagował :))

Fabuła - może nie jest najciekawsza, czasami bywa przewidywalna, a misje poboczne to dla mnie jakieś kpiny (znowu bugi) przynieś, podaj, pozamiataj, ale podoba mi się pomysł frakcji Czyste Niebo, dlaczego? Nie jest to frakcja szczególnie dbająca o terytorium (wyjątkiem są bagna), zajmują się badaniem zony, nie zarabiają na niej i jej nie niszczą - to mi się podoba, frakcja spokojna i rozsądna.

Klimat - jak na stalkera przystało wyjątkowy, lokacje takie jak bagna czy Czerwony Las zapadają w pamięć. Czasem warto przysiąść się do stalkerów i posiedzieć przy ognisku słuchając amatorskich gitarowych kawałków przy ognisku. Brakuje mi tu laboratoriów, ale nie można przecież w każdej części rzucać tego samego mięsa :).

Ekwipunek/broń/PDA - ekwipunek nie jest przełomowy, owszem fajnie się biega z detektorkiem po zonie szukając artefaktów, ale jeśłi to wszystko, co ma do zaoferowania ta część to dla mnie za mało, dodatkowo wycięto niektóre kombinezony. Bronie są jakie były + strzelba myśliwska, ale tu tkwi gwóźdź programu ta część stalkera posiada niewątpliwie najbardziej realistyczny model ulepszeń, niby w zewie jest więcej addonów do broni tj. celowniki z noktowizorem, namierzaniem jak przez lornetkę, różne przybliżenia lecz tu broń apgrejduje się w określonym kierunku, oczywiście można zrobić broń pośrednią, ale broń "na maksa" sprawdza się zdecydowanie lepiej. Co do PDA to szkoda że wycieli z niej tyle funkcji, ale z drugiej strony dodali nową, pokazującą przychylność Szramy do poszczególnych frakcji.

Udźwiękowienie - nie zmieniło się bardzo od czasu SoC i dobrze, bo idealnie tutaj pasuje, nie mam w tym punkcie nic do zarzucenia ani wyróżnienia

Moim skromnym, amatorskim zdaniem za dużo w tej części było strzelania, mniej strachu i wgłębiania się w fabułę. Przytaczając główny wątek zabicia Strieloka z Cienia Czarnobyla, tu historia się powtarza - co do tego mogę mieć mieszane uczucia - z jednej strony Strielok swoimi regularnymi wyprawami do centrum Zony narusza jej strukturę - to może zaciekawić - z drugiej jednak ta sama misja - ten sam kotlet, twórcy mogliby się bardziej postarać i przykładowo wcielić Szramę do grupy Strieloka i dać jakieś ciekawe zadanie.
- Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego, odnowionej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej?
- Bezapelacyjnie, do samego końca... mojego lub jej...
Awatar użytkownika
Turysta
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 30 Cze 2013, 14:36
Ostatnio był: 03 Lip 2013, 11:03
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez T-man w 30 Cze 2013, 17:13

@up. W porównaniu do poprzedniczki to akurat bugów prawie nie ma (przynajmniej w wer. 1.5.10)
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Ocena gry

Postprzez MaSo1996 w 14 Sie 2013, 13:39

Grafika/Stabilność: 60%
Grywalność: 99%
Fabuła/Misje: 70%
Klimat: 89%
Ekwipunek/Broń/PDA: 75%
Udźwiękowienie: 75%
FINALNA OCENA: 78%

Ad.1 Graficznie jest po prostu przyzwoicie i nic ponadto. Niestety razi strasznie słaba animacja postaci (szczególnie podczas rozmów) i wiele bohaterów o jednakowych twarzach (zwłaszcza wojskowi). Ze stabilnością jest natomiast czarna rozpacz, gra wielokrotnie podczas wczytywania/zapisywania wywalała mnie do systemu, co niejednokrotnie skończyło się zniszczenie save'a i koniecznością zaczynania zabawy od nowa.

Ad.2 Ciężko się oderwać od monitora i w sumie to tutaj chyba nie trzeba nic dodawać...

Ad.3 Fabularnie gra jest gorsza od pierwowzoru, misja ratowania Zony przed Striełokiem jakoś mnie nie porwała, a same misje to przeważnie przynieś/zabij/znajdź. Sytuacji nie polepszają kiepsko wykonane wojny frakcji.

Ad.4 Klimatycznie dalej jest dobrze, ale wojny frakcji jakoś mi nie przeszły. Jak dla mnie to zamieniły Zonę ze słabo dostępnego, niebezpiecznego miejsca w pole bitwy, zupełnie tu niepasujące... Ale nowy sposób poszukiwania artefaktów uważam za bardzo duży krok naprzód...

Ad.5 Nic się nie zmieniło od poprzedniej części, przez całą grę nie zauważyłem żadnej nowej broni i za to marna czwóreczka...

Ad.6 Te same nuty co poprzednio, nic szczególnego...

Choć Czyste Niebo uważam za bardzo dobrą grę, to jednak liczne zmiany względem poprzedniej części negatywnie odbiły się na całej serii, razi też bardzo krótki i słabo rozbudowany główny wątek fabularny, który bez zagłębiania się w misje poboczne można ukończyć w góra 3 wieczory... I jak dla mnie to znowu nie został wykorzystany potencjał elektrowni jądrowej...
MaSo1996
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Sie 2013, 13:03
Ostatnio był: 14 Sie 2013, 13:43
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez agata w 24 Lis 2013, 16:42

- Grafika/stabilność: 90
- Grywalność: 80
- Fabuła/Misje: 90
- Klimat: 90
- Ekwipunek/broń/PDA: 95
- Udźwiękowienie: 90
- FINALNA OCENA: 89 :)

Jak dla mnie grę osłabia początek - Bagna. Ten zniechęca i mało brakowało, a odstawiłabym grę na bok. Ale kiedy już się "rozkręci", to zdecydowanie klimat się poprawia. Grywalność... cóż, bugi, więcej tłumaczyć chyba nie trzeba. Fabuła i misje są całkiem niezłe, ale punkty odebrały miliony zadań "przynieś PDA". Z ekwipunku, broni, jestem zadowolona -niemal na dzień dobry pojawił się mój ulubiony Wintar, więc nie ma co narzekać. Zdecydowanie zauważyć można lepszy dostęp do kombinezonów. PDA jest trochę do tyłu, w porównaniu z tym z Cienia Czarnobyla (do tej pory nie wiem o co chodzi z tymi wojnami frakcji :) ). Dźwięk stracił dla mnie na tym, że często strzały ogłuszały przychodzące wiadomości (przy elektrowni), ale za to przy odgłosach mutantów nie raz mi ciary przeszły po plecach.

W sumie nie wiem czemu takie wysokie noty, biorąc pod uwagę, że na początku uważałam grę za słabą... Może to jeszcze z emocji po przejściu... :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image

Za ten post agata otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Ocena gry

Postprzez kubixd2 w 29 Gru 2013, 20:41

Według mnie stalker cs jest ok jak 1 i 3 to dla mnie oczywiste że nie wszyscy podzielą moje zdanie :P :+: :wódka: :kotek:
Awatar użytkownika
kubixd2
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 29 Gru 2013, 20:08
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 16:37
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez Sovat w 29 Gru 2013, 21:16

1/10, bo słaba grafika i bo wszyscy inni są gupi, i ja decyduje jaka jest ocena

Za ten post Sovat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Krzysu_Pl,
Negative scigacz1975, stalker3467, snorek.

Sovat
Wygnany z Zony

Posty: 15
Dołączenie: 23 Gru 2013, 12:36
Ostatnio był: 22 Lis 2017, 22:01
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: -36

Re: Ocena gry

Postprzez scigacz1975 w 29 Gru 2013, 21:23

Może mu :arrowu: :arrowu: ktoś dać warna albo bana?

A w temacie - 8/10. Te punkty ujemne za skopane wojny frakcji, a raczej inteligencję i opieszałość sojuszników, oraz liniowość w fabule. Plusy - grafika, mechanicy, kupowanie schowków, upgrade broni, nowe lokacje - w tym moje ukochane bagna.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości