Ocena gry

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Ocena gry

Postprzez SkullDagger w 30 Gru 2013, 01:02

kubixd2 napisał(a):Według mnie stalker cs jest ok jak 1 i 3 to dla mnie oczywiste że nie wszyscy podzielą moje zdanie :P :+: :wódka: :kotek:


Co?
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Ocena gry

Postprzez CrosSs w 01 Sty 2014, 13:48

Ja bym dał temu stalkerowi 8/10
+Grafika jest dobra, klimat zony jest, nowy system szukania artefaktów, ulepszanie i naprawianie sprzętu, możliwość dołączenia do frakcji.
-Niedopracowanie wojny frakcji przez co trzeba było czekać na posterunku 20 min za nim by przychodzili, Limańsk który był oskryptowany i nie pozwalał na eksploracje budynków.
Udanych łowów Stalkerze .

Za ten post CrosSs otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Ocena gry

Postprzez Koleś w 01 Sty 2014, 14:48

Czyste Niebo to moim zdaniem najgorszy Stalker. Nie lubię go głównie ze względu na dziwną według mnie fabułę i małą ilość kombinezonów do znalezienia. Grając w Cień Czarnobyla co chwilę znajdywałem nowy, a połowę Czystego Nieba przeszedłem z maksymalnym zniszczeniem go.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: Ocena gry

Postprzez maritusmR6 w 20 Sty 2014, 00:16

Moja ogólna ocena to 9\10 ale to ze względu na drobne szczegóły :)

Za ten post maritusmR6 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus.
maritusmR6
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 20 Sty 2014, 00:11
Ostatnio był: 20 Sty 2014, 00:21
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -2

Re: Ocena gry

Postprzez Mara w 23 Sty 2014, 07:16

Dzisiaj przeszedłem CS po raz trzeci (bez żadnych modów). No prawie przeszedłem- odpuściłem sobie maksymalnie irytujące zakończenie z bieganiem za Striełokiem w rozj*** kombinezonie pod ostrzałem dywizji Monolitu. :)

plusy:
- detektor anomalii - świetny pomysł, wymagający zwracania uwagi na otoczenie
- ładna grafika
- możliwość naprawy sprzętu i ulepszania broni
- do Agropromu to całkiem fajna gra, o ile gra się w kolejności SoC, CoP, CS
- klimat bagna

minusy:
- bugi
- zaledwie kilka nowych lokacji, z czego większość (oprócz bagien) strasznie ograniczona i wykluczająca eksplorację
- fabuła
- strzelanie z pm/ karabinów przypomina airsoft, szczególnie podczas używania tłumika :)
- brak nowych potworów/ broni (oprócz strzelby)

5/10, aczkolwiek pamiętam, że jak grałem pierwszy raz to zawód był spory

edit
zapomniałem o minusie za mutanty na minimapie.. ;)

Za ten post Mara otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart,
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
Mara
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Sty 2014, 09:14
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Re: Ocena gry

Postprzez xTadeuszx w 12 Mar 2014, 11:58

Kochani - powiem zapewne coś co większości się nie spodoba, a mianowicie, że Stalker Czyste Niebo bardzo mi się podoba. Całą przygodę ze Stalkerem zacząłem właśnie od tej pozycji ponieważ wszystko dzieje się przed Cieniem. Chciałem zachować chronologię wydarzeń. Przeszedłem grę dwa razy - jak to się mówi - pierwszy raz na szybko a drugi delektując się. Co mnie uderzyło na wstępie - wspaniała muzyka w tle - nie agresywna - spokojna i dająca klimat. Druga sprawa to grafika - gram na max opcjach i jak dla mnie jest to wypas. Nie ma tu może wielkich fajerwerków ale przecież nie o to w zonie chodzi. Spójrzcie na niebo, na zachody i wschody słońca, na krajobraz, na cała strefę - dla mnie miodzio.
Jeśli chodzi o stabilność gry to może dwa razy miałem bliskie spotkania z pulpitem ale to wszystko. Fabuła może nie jest porywająca, ale przede wszystkim moim zdaniem chodzi o klimat i rozgrywkę. Jeżeli mogę dać ocenę to jak dla mnie 9/10.

Za ten post xTadeuszx otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
xTadeuszx
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Sty 2013, 19:32
Ostatnio był: 26 Lip 2016, 13:27
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -2

Re: Ocena gry

Postprzez DiegtiariowTM w 29 Cze 2014, 07:35

Czyste Niebo ... Czyste Niebo jest dla mnie dobrą grą ale posiada pewne wady, które innych rażą w oczy a innych nie. Tak więc S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo jest takim w swoim rodzaju kompromisem między klimatem a fabułą, która nie urzeka. Fabuła w tej części nie powala ale jest znośna jeśli nie masz nic lepszego do roboty niż granie. Postanowiłem wystawić kilka ocen, które (miejmy nadzieje) będą jak najbardziej na miejscu. Tak więc:

-Grafika- Ocena grafiki 6/10
-Zróżnicowanie rozgrywki- 8/10
-Fabuła- 5/10
-Klimat- 7/10
-Tryb freeplay- 7/10
-Inne- 8/10
-Dźwięk- 8/10

Średnia arytmetyczna to: równe 7

Procenty: 70% wszystkich punktów.

W tym S.T.A.L.K.E.R.'ze popełniono kilka błędów takich jak:

-Gra osadzona jest w 2011 roku czyli przed fabułą znaną z SoC (2012)- Stare Gospodarstwo w CS jest zajęte ale w SoC wygląda jakby nic tam wcześniej nie było.
-Technicy- U techników w CS można było ulepszać i naprawiać broń zarówno jak kombinezony ale w SoC już nie.
-Detektory- Detektory artefaktów nie pojawiły się w SoC ale w CS już tak.
-Złe kierunki świata- Ten błąd występuje w chyba każdym S.T.A.L.K.E.R.'ze.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Ocena gry

Postprzez Artemis Saeva w 07 Wrz 2014, 11:56

[zedytowane po latach dla własnego zdrowia psychicznego, bo nie zniesę tego cringe'u]
Ostatnio edytowany przez Artemis Saeva, 06 Lip 2023, 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Image
Artemis Saeva
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 07 Wrz 2014, 10:42
Ostatnio była: 08 Lis 2014, 13:03
Miejscowość: XD
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 8

Re: Ocena gry

Postprzez Chris909 w 07 Wrz 2014, 16:34

Czyste Niebo to według mnie gra na 710 Jest sporo bugów, ale gra wynagradza to klimatem, różnorodnym wyborem broni, ciekawymi misjami, fabułą i wieloma innymi rzeczami. Ale jednak bugi zdarzają się dosyć często i trudno nie nazwać ich uciążliwymi :( To był wstęp. Tu macie rozpiske:

Grafika - 6/10
Dzwięk - Między 8/10 a 9/10
Muzyka różnych frakcji - 9/10
Ogólna muzyka - 9/10
Fabuła 6/10 (Według mnie najsłabsza z serii S.T.A.L.K.E.R)
Klimat - 8/10
Realistyczność w grze (chodzi mi o takie rzeczy jak zacinanie się broni, co zdarzalo się zbyt często) - 6/10
Awatar użytkownika
Chris909
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 30 Kwi 2013, 20:11
Ostatnio był: 11 Lut 2015, 14:47
Miejscowość: Sezamkowo
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: -1

Re: Ocena gry

Postprzez Imienny w 07 Wrz 2014, 21:39

MOŻLIWY SPOILER.
Moja przygoda z CS jest efektem wcześniejszego przejścia CC - stwierdziłem, że warto się zagłębiać w tą tematykę, bo jest dla mnie ciekawa. Liczyłem na solidną produkcją, która będzie godną kontynuacją Cienia Czarnobyla. Niestety, mocno się zawiodłem.

Grafika: 80% - Ładna grafika jak na to uniwersum, tekstury mi odpowiadały, a mutanty nie wyglądają źle. Jednak nie jest to nic szczególnego/wspaniałego, za co można by dać 90% lub więcej.

Grywalność: 50% - Jak na rasowego FPS-a 100%, jak na prawdziwego grę tej serii tylko 50%. Grając w nią, miałem nieodparte wrażenie, że poza Czerwonym Lasem to nie Zona, tylko strefa wojny - Wojny Frakcji to dla mnie największy absurd tej serii. Byłem w stanie zrozumieć 100-150 ludzi w strefie (nie licząc wojskowych z posterunku w Kordonie), ale dlaczego aż 300-400 - gdzie nie szedłem, tam byli ludzie. Z podziemi mamy tylko te przy Instytucie Agropromu - przebywanie w nich daje wrażenie odosobnienia, ale w moim odczuciu są zrobione "na odwal się".

Fabuła/Misje: 50% - "Uratujesz świat, zabijesz stalkera. Jeśli nie na to nie zgodzisz, umrzesz" - początek średni, a jak idziesz głębiej, tym gorzej. Brakuje mi tego z czego Zona słynie - mistyki. Brak laboratoriów, nie ma szukania dokumentów, tylko chodzenie w kółko od lokacji do lokacji. Większość misji można skwitować następująco: "Pomóż nam, a powiemy ci gdzie szukać "Zbrodniarza Zony"/jednego z jego przyjaciół, a jeśli się nie zgodzisz - umrzesz". Większość zadań od stalkerów, na jakie trafiałem były typu - pójdź w miejsce A, znajdź jakąś rzecz i wróć do mnie, by potem u handlarza dostać nagrodę.

Klimat - 60% - Przez momentami durną fabułę miałki. Dałem więcej niż w przypadku Fabuły ze względu na to, że w Instytucie Agroprom jest to stara dobra Zona, która potrafi dokopać nawet najlepszym (walka mutanty vs. Powinność).

Ekwipunek - 100% - Tu praca na medal, ulepszanie jest przejrzyste, można je dostosować pod taktykę gracza. Co tu więcej dodać - dobra robota.

Udźwiękowienie - 90% - Nie jest wybitne, ale bez zastrzeżeń.

Podsumowanie: Moim zdaniem Czyste Niebo w porównaniu do innych odsłon S.TA.L.K.E.R.-a wypada źle. Ma dobre elementy (Uzbrojenie, Udźwiękowienie), ale generalny obraz wyłania się zły:
+Dobry system ulepszeń
+Z grubsza to wciąż Zona, którą znamy z CC lub ZP.
+Dobre (ale nie wybitne) udźwiękowienie
+Ładna grafika

-Zona, której obraz został zniszczony przez zamienienie jej w centrum wojny, gdzie mutanty prawie nie istnieją (poza Czerwonym Lasem).
-Brak mistyki, a podziemia Agropromu zrobione (w moim odczuciu) tylko po to, by były.
-Ostatnie poziomy (Limańsk, Szpital, CEJ) poniżej poziomu krytyki - zamieniają post-apokaliptyczną grę w FPS z dolnej półki.
-Brak Podziemi Prypeci - wobec faktu napisania na opakowaniu, że ten poziom jest, zakrawa na nieśmieszny żart
-Czas ładowania poziomów - w innych S.TA.L.K.E.R.-ach trwało około minuty, tu nie wiem dlaczego nawet 12 minut.

Ocena ogólna - tylko 60% - wobec zmarnowanego potencjału Zony nie potrafię więcej dać.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Ocena gry

Postprzez megashooter w 18 Lis 2014, 08:41

Mam nadzieję że 2 miesiące to nie za dużo na nowego posta. W każdym razie.

S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo - moja ocena gry.

Grafika - w tej kwestii CN spisuje sie prawie na medal. Dynamiczne oświetlenie nadaje grze realizmu. Efekt mokrych powierzchni, wolumerycznego oświetlenia czy dymu , jak równierz dynamiczny DoF wzmacniają uczucie immersji. Niestety z optymalizacją jest już gorzej i niektóre funkcje żrą fps jak krowa trawę na pastwisku. Nie domagają też mocno przestarzałe modele, animacje i tekstury broni.

Fabuła - Ogółem otrzymujemy pełnoprawny prequel z zachowaniem poprawności względem pierwszej części. Niestety fabuła nie ma w sobie tego czym SoC rozkochał w sobie tylu ludzi....tajemnicy. Jedyne czego nie wiemy to gdzie jest Strielok. Mamy plan, mnóstwo ludzi którzy chcą nam pomóc, a nawet specjalną broń żeby go powstrzymać. Sam sposób prowadzenia akcji jest irytujący. W Cieniu mieliśmy jeden główny cel, który mogliśmy osiągnąć praktycznie jak chcieliśmy. Tutaj jesteśmy prowadzeni jak po sznurku, od dowódcy do dowódcy, który podaruje nam informacje w zamian za pomoc dla frakcji.

Gameplay - Jak już jesteśmy przy frakcjach, to omówmy chyba najbardziej kontrowersyjny element tej gry. Wojny Frakcji są jak zamknięte pudełko, które może zawierać albo bombę, albo cukierki. Jeżeli akurat przypadkiem A-life nam się nie zbuguje i będziemy mogli wyjąć broń w bazie atakowanej frakcji, to mogą być przyjemne i klimatyczne. Niestety są tezy rzeczy, które powodują że przeklinamy twórców za ten element zamiast im dziękować:
- bugibugibugi roztańczone,
- brak balansu pomiędzy frakcjami,
- durne AI,
- brak balansu gracz vs reszta świata,
- brak realizmu,

Jedną z rzeczy która bardzo zabija klimat jest tłok w zonie. To jest skrajnie niemożliwe żeby w Czarnobylskiej Sfrefie Zamkniętej było kilkaset ludzi. Czas po jakim w bazie frakcji pojawiają się nowe oddziały jest absurdalnie mały. Jeżeli chodzi o uzbrojenie to fajnie że mamy system ulepszeń, ale jest on bez sensu zorganizowany bo żeby broń w ogóle prosto strzelała musi być ulepszona na maksa. Normalnie jak ktoś grzebie w broni to nie ma jej po co ulepszać, tylko sie ją DOSTOSOWUJE do swoich potrzeb.

Lokacje - są trzy super lokacje w postaci Wielkich Bagien, Czerwonego Lasu i Limańska (przy czym ta ostatnia jest niewykorzystana), ale nie rozumiem zmian w pozostałych mapach. Całe są zawalone betonowymi klockami i skrzynkami a to wygląda po prostu komicznie. Do tego czemu mechanizmy zastosowane na Bagnach i w Lesie (oskryptowane dźwięki i mutanty wyskakujące z krzaków) nie zostały umieszczone równierz na pozostałych lokacjach?
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Ocena gry

Postprzez tomczak333 w 18 Lis 2014, 19:50

Grafika/Stabilność - 80%
Grywalność - 85%
Fabuła/Misje - 80%
Klimat - 90%
Ekwipunek/Broń/PDA - 90%
Udźwiękowienie - 80%
Finalna ocena - 80%

Za ten post tomczak333 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
tomczak333
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 18 Lis 2014, 19:31
Ostatnio był: 18 Lis 2014, 19:51
Miejscowość: Paczkolice
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości