Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez strejlok w 16 Lip 2010, 14:29

tamto działo gussa z 1 to tez prototyp ponieważ strejlok robi to co my na 1 tylko my idziemy inną drogą(czerwony las dryga strona,limansk) a tamten wylancza zwęglacz po drodze żeby mogli tam przejść a dlatego taki coś wymyslilem bo nie dolonczylem do podswiadomosić Z i dale blaonkałem się po elektrowni tam na gurę a my mu to uniemuzliwamy bo czyte niebo dzieje sie w tym samym czasie co 1

Uwagi moderatora:

Ostrzeżenie. Regulamin pkt 2. - xKoweKx
strejlok
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 05 Lip 2010, 20:42
Ostatnio był: 20 Gru 2010, 19:35
Miejscowość: Dzicz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Stalker Mikołaj w 23 Lip 2010, 18:21

Po pierwsze : Witam wszystkich użytkowników forum :)
Teraz nawiązując do tematu :
Gra mnie bardzo wciągnęła zarówno pod względem fabularnym jak i graficznym . Chociaż zakończenie mogło by być trochę bardziej wciągające na przykład takie jak w Cieniu Czarnobyla . Jednak z drugiej strony nie wiem czy można by było zrobić ewentualnie inne zakończenie .Wkońcu to jest prequel Cienie Czarnobyla . Ale ogólnie wrażenie z gry są bardzo pozytywne .
Awatar użytkownika
Stalker Mikołaj
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 23 Lip 2010, 17:47
Ostatnio był: 10 Lut 2011, 00:35
Miejscowość: Solec Kujawski - obszar podobny do Bagien.
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Striełok215 w 27 Lip 2010, 21:32

Trochę mnie zdziwiło to że jest tylko jedno zakończenie i to niezbyt ciekawe, ale nawiązuje do ''jedynki''.
Ciała wraz z Striełokiem które leżały w tym korytażu z monitorami to ciała z tej ciężarówki z intra shoc-a czyli ciała z trupiarki.
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Striełok215 w 27 Lip 2010, 21:42

strejlok napisał(a):tamto działo gussa z 1 to tez prototyp ponieważ strejlok robi to co my na 1 tylko my idziemy inną drogą(czerwony las dryga strona,limansk) a tamten wylancza zwęglacz po drodze żeby mogli tam przejść a dlatego taki coś wymyslilem bo nie dolonczylem do podswiadomosić Z i dale blaonkałem się po elektrowni tam na gurę a my mu to uniemuzliwamy bo czyte niebo dzieje sie w tym samym czasie co 1


Z tym to się nie zgodzę ponieważ cs dzieje się w 2011 , a shoc 2012

(Sorry za to że piszę post pod postem)
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez DanieloZ w 27 Lip 2010, 23:15

CS ma cienką fabułę, a zakończenie to już w ogóle mnie rozczarowało :|
Wiadome jest to że wszyscy z frakcji Czyste Niebo zginęli (Czyli Szrama też).
Mówi to nam Nowikow - prawdopodobnie tylko on i kilku innych z CN przeżyło.
No tak, a oto co zobaczył Striełok w telewizorku - coś co jest nieodłącznym elementem CS'a

telewizor.jpg

:facepalm:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Otwórz oczy i spójrz na świat z innej perspektywy, być może odkryjesz coś, co zmieni twoje życie.
Awatar użytkownika
DanieloZ
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 27 Lut 2010, 20:27
Ostatnio był: 07 Lut 2015, 16:55
Miejscowość: Siemianowice Śl.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Rubcio w 04 Paź 2010, 16:45

Dla mnie część Czystego Niebo zginęła podczas emisji , części która przeżyła zrobiono pranie mózgu i wcielono do Monolitu.Najemnik Szrama pewnie umarł a Strielokowi pewnie przez pomyłkę zapomnieli zrobić prania mózgu i zaliczyli go jako "trupa" i stąd już wiemy co nasz bohater z ShoC robił w trupiarce.
Awatar użytkownika
Rubcio
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 27 Lip 2010, 12:26
Ostatnio był: 19 Kwi 2011, 12:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Włuczęga_221 w 05 Paź 2010, 18:06

Ja jednego nie rozumiem...
W Cieniu Czarnobyla dochodzimy Strielokiem do monolitu i teoretycznie niszczymy Zone...
Jednak w CS uniemożliwiamy Strielokowi dotarcia do celu i w konsekwencji nie niszczy zony...
A w Zewie Prypeci okazuje sie jednak ze mu sie nie udalo...
To jak to w końcu jest??
Strielok dotarł w końcu do centrum Zony czy nie ??
Włuczęga_221
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 05 Paź 2010, 16:25
Ostatnio był: 28 Sie 2011, 21:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez DonPotato w 13 Paź 2010, 10:17

Szanowny Kolego Włuczęga_221.

Nie traktuj tego zbyt serio. Fabuła jest dziurawa, pewne wątki są urwane inne niedopracowane. Ot taki feler gry.
A co do Twoich pytań. Polecam jeszcze raz lekturę forum albo ponowne przejście SoC i CS.
Striełok dotarł do centrum Zony. Miała miejsce potężna emisja która odmieniła Zonę, stare ścieżki Stalkerów zostały zablokowane przez anomalie, ale pojawiły się nowe obszary. Stąd różnice w lokacjach między SoC a CS. Ekipa badawcza CS zginęła w całości lub częściowo podczas emisji, dla dalszej fabuły to nie ma zupełnie żadnego znaczenia. Szrama pewnie zginął razem z reszta i trafił do konwoju trupiarki z intro SoC'a. Striełok? Program Świadomość Z miał błąd i zlecił Striełokowi zabicie samego siebie. Ten stara się dopaść uciekający cel i ponownie przechodzi do serca Zony. Oryginalnym zakończeniem jest zniszczenie programu Świadomość Z. Striełok nie wypowiada życzenia a na końcowym filmiku grzeje a AKemu w jakimś laboratorium do słoików z innymi stalkerami. Filmik z łąką, trawka ważka itp. Później masz Zew Prypeci. Striełok ma tam pewien epizod więc jest to mimo wszystko ciągłość i logiczna całość.

Chyba że coś pomyliłem, więc poprawcie mnie koledzy :)
DonPotato
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 17 Sie 2010, 08:22
Ostatnio był: 03 Mar 2012, 14:09
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez PAnPandeMicalls w 13 Paź 2010, 13:26

Tata, Jaś i Małgosia na wakacjach (jedno piętrowe łóżko):
Tata: Ty Jasiu z Małgosiom będziesz spał na górze.
Jaś: Dobrze tato!
Małgosia: Zrobimy to Jasiu?
Jaś: Tak ale jak będzie za mocno to krzycz pączek, pączek...!
Małgosia:Ok!
...
Małgosia: Pączek, pączek, pączek!
Tata: Wpi*rdalać szybko te pączki bo lukier mi się na głowę sypie!
:E
PAnPandeMicalls
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 21:12
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 19:47
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: -6

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez waziator89 w 13 Paź 2010, 16:57

Zgadzam się, że najprawdziwszym zakończeniem w SHoC jest zniszczenie projektu Świadomość-Z i jakże pięknym. Gdzieś w Internecie ( a raczej na pewno na tym forum ) doczytałem, że biorąc pod uwagę CoP odpowiednim zakończeniem jest to, że Strielok dołącza do projektu Świadomość-Z (wtedy sam jeszcze nie miałem Call of Pripyat i wydało mi się to całkiem możliwe) Ale najwyraźniej musiał się pomylić i/lub ( bez obrazy ) nie ukończyć CoP, bo przecież Strielok się tam pojawia cały i zdrowy... Kurcze, szkoda że fabuła nie jest tak bardzo spójna. Mogli faktycznie się postarać troszkę bardziej z zakończeniem CS'a i troszkę więcej wyjaśnić co się działo faktycznie ze Strielokiem po Shadow of Chernobyl. No ale cóż - gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Pozdrawiam świecąco!
Awatar użytkownika
waziator89
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 16 Sty 2010, 07:45
Ostatnio był: 07 Wrz 2017, 15:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez kis104 w 20 Lut 2011, 03:16

Dobra, a ja myślałem, że to ja nie ograniam fabuły. Wszyscy którzy nie kumają Stalkerowskiej fabuły niech czytają:

1.Najpierw był wybuch w 1986.
2.Na ziemi czarnobylskiej pojawiają się ludzie, chcący utworzyć coś co nazwali świadomością-z. Widziałem, że ktoś napisał na tym forum, jakoby Ci naukowcy chcieli przejąć zonę dla siebie... :facepalm: Jest to nieprawda. Oni stworzyli Zonę. Przez przypadek, ale ją stworzyli. Zona zaczęła żyć. Potrafiła się bronić przed ludźmi chcący zaskarbić sobie jej tajemnice.
3.W okolicach elektrowni zaczęli pojawiać się Stalkerzy.
4.Projekt Świadomość-Z jest zagrożony.
5.Powstanie Mózgowzwęglacza i Monolitu. Zwęglacz był barierą psioniczną, przez którą nie można było przejść. Monollit był swego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem, a poza tym dzięki niemu powstali "obrońcy" Sarkofagu, dziękio którym Świadomość-Z była chroniona. Stalkerzy wchodzący w sklad monolitu to albo ludzie "przejęci" przez zwęglacz, ale również pierwsi stalkerzy którzy dotarli do Sarkofagu i "usłyszeli" Monolit.
6. Nie wiadomo jak, ale Doktor jako pierwszy Stalker dochodzi do Spełniacza Życzeń (Monolitu). Jak to ma spełniacz w zwyczaju spełnia życzenie, ale z haczykiem. Doktor otrzymał zdloność ożywiania, ale nie rozróżnia ludzi i potworów. Innymi słowy nie walcz przy nim z chimerą ;)
7.Striełok, Duch i Kieł przechodzą przez zwęglacz dzięki PROTOTYPOWEMU urządzeniu od naukowców. Docierają do Sarkofagu. Docierają tam ale nie wchodzą głębiej, prawdopodobnie dlatego, że znaleźli pierwsze artefakty. Striełok biegnie do Doktora z artefaktem. Jednak Zona żyje dzięki Świadomości-Z i jest przez nią po części sterowana. Striełok wraz z przyjaciólmi po raz drugi chce dotrzeć do Centrum. Dociera do samego Monolitu, lecz prawdobodobnie z choroby promiennej słabnieje i nie korzysta z życzenia. Duch i Kieł zagłębiają się w prawde o Monolicie. Zabierają Strieloka do Doktora w kryjówce pod Agropromem. Kieł w czasie, gdy Striełok odzyskuje żywotność konstruuje łamacz kodu do drzwi w Sarkofagu. Chowa go w Hotelu w Prypeci. Duch zaś odwdzięcza się Naukowcom oraz stara się udoskonalić prototyp urządzenia antypsionicznego.
8.Kieł ginie zabity przez Najemników, duch ginie pod Jantarem.
9.Emisja wyzwolona przez Zonę po odejściu Kła, Ducha i Striełoka z Centrum na zawsze zmieniają zonę. Pojawiają się mutanty i groźniejsze anomalie. Tutaj zaczyna się Czyste Niebo. Szrama przeżywa pierwszą anomalię, potem drugą, a jeszcze potem trzecią. Lebiediev posyła Szramę w pogoń za Striełokiem, gdyż uważa, że to przez niego Zona "wypuszcza" emisje.
10. Striełok po raz trzeci chce dotrzeć do Sarkofagu. Przeszkadza mu w tym Szrama, jednak to Striełok dociera pierwszy przez Prypeć do elektrowni. Wtedy jeszcze nie wiedział o dekoderze.
11.Szrama dociera do elektrowni poprzez limańsk, szpital i podziemia Prypeci (Naprawdę szkoda, że nie ma tam gry ;/ Ale w Zewie jest ;D).
12.Striełok chce dostać się prawdopodobnie (nie ma o tym słowa, nie wiadomo po co tak naprwadę striełok poszedł po raz trzeci. Albo miał jakiś inny dekoder, albo do Monolitu (tym razem spełnić życzenie)) do Spełniacza Życzeń. Posiada barierę psioniczną, dzięki której Zona jak narazie nie "wybucha", gdyż prawdopodobnie bariera ta trochę unieszkodliwia i "usypia" emisje.
13. Szrama wyłącza barierę striełoka. Jednak ani on, ani Lebiediev nie wiedzieli co to naprawde oznacza.
14. Emisja zabija większość żywych istnień, a te które przeżyły, dostały się do Monolitu. Szrama nie przeżywa prania mózgu lub zostaje Monolitańczykiem. Striełok ma pranie mózgu i zostaje wysłany trupiarkę poza Zonę.
Btw. Jak dla mnie outro Clear Sky jest świetne, i pokazuje w jaki sposób naukowcy ze Świadomości-Z prali mózgi i jak ciała Stalkerów dostawały się do trupiarek. Więc ogólnie brawo!
15. Każdy stalker jadący trupiarką ma na wszelki wypadek zabić innego z tej samej trupiarki. Jednak Striełok przeżył jako jedyny. Tego nikt się nie spodziewał i dostał za zadanie zabicie samego siebie.
16. Po kolejnej emisji możliwe jest wejjście na teren Baru (nie wiadomo czym był wcześniej, najpewniej jakimiś magazynami) i Dziczy.
17. Stalker który opuścił Zonę w trupiarce, jeśli przeżyje ma zaprogramowane aby do Zony wrócić i wykonać polecone mu zadanie. Striełok jednak nie opuścił granic Zony przez wypadek samochodowy. Striełok zostaje znaleziony i przeniesiony do Sidorowicza. Z intra możemy się dowiedzieć, że to nie pierwszy Naznaczony Stalker, ale pierwszy żywy...
18. Strielok powoli odzyskuje pamięć dochodząc do tajemnicy Mózgozwęglacza. Odnajduje byłą kryjówkę. Potem znajduje przewodnika, który jest rzekomo w stanie bezpiecznie przetransportować cię w każde miejsce w Zonie. Potem Striełok wchodząc do kryjówki od Doktora dowiaduje się kim jest. Dostaje również wiadomość od Kła, iż ten schował dekoder w hotelu w prypeci.
19. Striełok wyłącza Mozgozwęglacz po chodzeniach po różnego rodzaju laboratoriach serii X (Btw. każdy kto czytał jakikolwiek z dokumentów np. Jantaru (Zew Prypeci) może znaleźć nazwisko Lebiediev. To nie przypadek, łysy był głownym kierownikiem laboratoriów, on odpowiadał za eksperymenty. Tak bardzo chciał poznać Zonę... Śmierć się mu należała...) i znajduje dekoder w Prypeci. Wyłączając zwęglacz otworzył wsystkim drogę na północ.
20. Wchodząc na teren elektrowni okazuje się, że Zona (Ś-Z) rozpoznaje go i chce za wszelką cenę się go pozbyć. Zwarcia powstały właśnie w tym celu, aby go zabić. Operacja Tor Wodny miała całą Elektrownię zabrać dla wojska. Pomimo osłon antyemisjowych i mapie anomalii helikoptery spadają (świetny widok...). Striełok wchodzi do Sarkofagu. I teraz tak, wytłuaczmy sobie dwie sprawy. Po pierwsze wszystkie zakończenia z Monolitem w roli głównej są to tak zwane False Endings. (Występowały wcześniej np. w Falloucie). True Endings to ten w którym Striełok dociera do jednego z przekaźników i rozmawia z naukowcem ze Świadomości-Z. Dowiaduje się wtedy prawie wszystkiego. Naukowcy dostrzegli jego powiązanie z Zoną i chceli go wykorzystać. Celem Świadomości-Z było zawładnięcie nie nad Zoną (! :facepalm: ) a nad Neosferą która rzekomo otacza Ziemię. True Ending to ten, w którym Striełok niszczy projekt.
21. Striełok NIE ZNISZCZYŁ ZONY! Zniszczył jedynie projekt, który przypadkowo ją stworzył. Stądnie dziwcie się, że w Zewie Prypeci Zona dalej istnieje. Emisje dalej istnieją! Zona utraciła "kontrolera" i emisje są co rusz.
22. Major Diegtiarov Były stalker, pojawia się na Zatonie, blisko prypeci, w centrum zony, które zostało otworzone po zniszczeniu Mózgozwęglacza.
23. Major rozwiązuje z pomocą Striełoka zagadkę niepowodzenia misji Tor Wodny i uciekają razem z Ziemi Czarnobylskiej, a Striełok zostaje najważniejszą osobą w projekcie, w którym wyjaśnić trzeba przyczynę katastrofy Czarnobylskiej.
KONIEC

Jezu jak tak teraz to piszę, to jak dla mnie fabuła Stalkerów zdecydowanie dla myślących ;P Jest świetna, ale trzeba się czasami nagłówkować (Czemu, a poco?). Jedyne czego jeszcze nie wiem to kim są, przez kogo są zatrudnieni i poco są w Zonie najemnicy, ale może w Stalkerze 2...
Jesli podobało się to daj :wódka: ;)
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.

Za ten post kis104 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ozysko, Ch4o5, szczygieł, Igi07.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Diegtiarov w 17 Maj 2011, 16:00

Niestety nie miałem zamiaru czytać wszystkich postów,ale powiem wam że ten nasz cały koniec gry jest taki jakby "Strieloka" nic nie zabiło podczas tej emisji.Mam takie zdanie z powodu tego,że w "Zewie Prypeci" grupa Monolitu wydostaje się z opętania...
Więc można to ująć tak:
1.Strielok zostaje opętany.
2.Wychodzi zbyt daleko od elektrowni(dlatego,że MONOLIT nie rusza się dalej niż magazyny wojskowe).
3.Wciela się w zwykłego stalkera i kontynuuje swoje wyprawy.
Jeśli macie inne wyjaśnienie powiedzcie to możemy wszyscy razem wyjaśnić tą zagadkę...
Pozdro dla "kis104" dzięki niemu mogłem znaleźć wyjaśnienie chociaż to właśnie on więcej odgadł pierwszy niż ja po namyśleniu. :D
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości