Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Ilja w 17 Maj 2011, 21:59

moje uwagi do posta kis104 :E

5 - mam wrażenie że w zamyśle GSC zwęglacz miał być radarem pozahoryzontalnym, który został przez ś-z jakoś przerobiony. w alphach mapa czerwony las to "radar". To tylko zamysł, bo radar pojawia się później w Limańsku...; część monoliciarzy to frakcja o tej samej nazwie, wcześniej już byli fanatykami, ale nie agresywnymi. Wyruszyli do elektrowni, wpadając w ręce ś-z
6 - duch, kieł i striełok w pierwszej wyprawie używali północnych dróg do zony (coś jakby od białoruskiej strony), mówi o tym barman, gdy spytamy go o striełoka.
7 - Doktor nie był wtedy w agropromie, a w chatce, pośród ściętych drzew (czerwony las?) - widać na filmie. Swoją drogą przypomina przez to Leśnika. Co ciekawe także Noe ma oswojonego nibypsa, ale chyba wygląda młodziej (noe, nie pies :E )
8 - niektórzy spekulują że to szrama zabija kła w cs. Zdaniem ducha, kła zabił najemnik z wintarem (szrama miał takiego) Tyle że nie ma o tym nic w cs. Lebiediew mówi nam tylko, abyśmy gonili striełoka, a czyste niebo będzie ścigać kła i ducha. Możliwe, że czyste niebo zatrudniło do tego innych najemników (mowa jest o trzech). Duch ginie jakiś czas po kle. Najpierw odwiedza podziemia agro i zostawia wiadomość naznaczonemu.
9 - Gdzieś na forum czytałem i zgadzam się z tym, że emisje są wytwarzane przez świadomość w generatorach niedaleko elektrowni - mapa "generators" w buildzie 1935. Stąd pomysł, że emisja ta miała zatrzymać grupę striełoka. Im udało się fartownie uciec.
12 - jak dla mnie "zbroja psi" chroni tylko striełoka przed emisją, a świadomość czeka z użyciem emisji aż ten nie będzie chroniony. Tutaj lebiediew i tyczkow strzelają strasznego faila, myśląc że zona się uspokoi :facepalm:
14 - żywych istnień - raczej ludzi. Mutantów emisje nigdy nie zabijają, giną za to zdrowe wrony. Jakim cudem emisja jednych zabija, a innych nie, umożliwiając ś-z pranie ich mózgów -niewiadomo :?:
15 - o tych zadaniach, zabicia innych pasażerów nie słyszałem. Ale nie mówię tego złośliwie, może mój błąd
16 - to chyba ta sama emisja zabijająca większość czystego nieba
17 - całkiem opuszczają zonę? nie słyszałem, ale może ś-z ma wtyki w wojsku i przepuszczają ich przez kordon? w końcu monolit ma też świetny sprzęt, a sami go nie robią.
19 - tutaj moja teoria co do Lebiediewa. Facet był radzieckim naukowcem, pracował w "iksach" od samego początku, wiedział wiele, jeśli nie wszystko o świadomości - z. Może być skruszonym człowieczkiem chcącym zaradzić stworzonej przez siebie zonie, powolutku badając ją na bagnach. Ale kiedy dowiaduje się o strieloku (jak?),
wyrusza wraz z czystym niebem chronić tajemnice zony. Na 100% pomaga naukowcom ze świadomości. Moim zdaniem jest jej tajnym agentem (powinien mieć tatuaż), kontaktują się z nim podprogowo i przekazują bajkę o wkurzonej zonie. Nie wiemy czy ginie. Może dalej służy ś-z, a może został zlikwidowany bo za dużo wiedział? Na bagnach, tak daleko od CzAES wpływ dawnych kumpli może na niego słabnąć. Koleś, żywy lub martwy może jeszcze odegrać jakąś rolę w kolejnych częściach.
20 - A A A! Tor Wodny ma miejsce później, bezpośrednio przed cop. Ta operacja o której mówisz to "monolit", śmigłowce to "Sapsan" "Korszun" "Jastrieb" "Putiełga" "Sokoł" "Grif" "Łuń", a nie ogończa ("Skat"). Jedna z maszyn rozbiła się obok komina reaktora, i wciąż płonie. co do osłon i map to te mieli dopiero w "torze wodnym" Gdy pojawia się czas do emisji po jakimś czasie słyszymy, że wojacy się wycofują ; true endingi są dwa, ale striełok w cop mówi że próbował zniszczyć projekt (zakończenie 7) , ale nie zdołał. Nie mam natomiast pojęcia czym są te kapsuły z filmów i do czego one ś-z.
21 - projekt nie został zniszczony (punkt wyżej) Stracilibyśmy główny wątek.

Edit:
A wracając do oceny:
Bagna-9/10 - super klimat! Zwiedzałem najdłużej ze wszystkich. Trochę mnie zawiódł brak możliwości dostania się do tunelu na północy. Na mapie dołączonej do pudełka z grą są tam zaznaczeni wojskowi - ktoś wie czemu?
kordon - 7/10 - Troche rozbudowany (anomalia nad mostem), ale bez rewelacji.
wysypisko - 7/10 - dobry pomysł z pchlim targiem; wreszcie nie brakuje handlarzy
dolina mroku - 7/10 - świetna baza wolności, ale obrażam się za okrojenie z części budynków i laboratorium pod spodem.
agroprom - 6/10 - mapa za bardzo się nie zmieniła, ale przynajmniej zarobiłem sporo na broni
podziemia agro - 10/10 - niesamowity drugi poziom "wylęgarnia mutantów", szkoda że to jedyne podziemia
jantar - 8/10 - Ciekawa misja wraz ze stalkerami, a fabryka była i jest świetna
czerwony las - 10/10 - najlepsza, moim zdaniem mapa. Pełno mutantów i anomalii, świetnie wyglądające drzewa,
jest też most i kopalnia - a w niej bulldog i artefakt!
magazyny - 6/10 - bez bazy wolności, nie ma gdzie sprzedać sprzętu. Mapa duża i trochę pusta.
limańsk - mam mieszane odczucia i nie wystawiam oceny. Z jednej strony wygląda świetnie, a z drugiej do zwiedzenia mamy jakieś 3 budynki, a z samego miasta nie możemy wrócić. A za brak możliwości wejścia na radar, który z daleka widać, wściekłem się
szpital - 7/10 Wygląda niesamowicie + ciekawe walki i śmigłowiec. Chociaż trochę krótko.
Elektrownia - 4/10 Za pierwszym razem skończyłem w 30 sekund. Za drugim zeskoczyłem z rurociągu na ziemię i odkryłem, że to bez sensu. Można zwiedzać, ale w shocu jest praktycznie to samo. I tak CS będzie moją ulubioną częścią :D
Ostatnio edytowany przez Ilja 24 Cze 2011, 01:12, edytowano w sumie 2 razy
IT'S OVER

Za ten post Ilja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver.
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez goncik w 05 Cze 2011, 20:25

Tak jak już napisano...
bagna , pierwsze wrażenia - 9/10
kordon - 10/10
wysypisko - 10/10
dolina mroku - 10/10
agroprom - 10/10
jantar - 5/10 (w zasadzie byłem tam 3 razy "przejazdem". Przeszedłem i nie zwiedziłem.
czerwony las - 9/10
magazyny wojskowe - 8/10
most w Limańsku - 8/10 (jakoś nie mogłem zdobyć snajperek ze wzgórza)
Limańsk - 7/10 (powinien być jakiś handlarz)
Szpital - 4/10 przeciwnicy biorą się nie wiadomo skąd więc na pałę leciałem wy wyjścia
NPP - 2/10 ogólny chaos, przeciwnicy nie wiadomo skąd, Strieloka pozbawiłem osłony z miejsca na którym się pojawiłem.
Mniej więcej od połowy gry brak możliwości sprzedaży towaru. Im dalej w grę tym szybciej gra ię toczy, nie ma czasu na nic... po prostu lecisz do przodu i nie patrzysz co dookoła. Tak więc szpital i NPP przeszedłem zanim mi herbata wystygła.
Ocena ogólna: I połowa gry 9/10, II połowa gry 5/10. Trochę się rozczarowałem!!
goncik
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 18 Maj 2011, 20:33
Ostatnio był: 27 Sie 2012, 21:06
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Borgan w 13 Sie 2011, 01:45

Dla mnie zakończenie dość osobliwe, walczyłem do ostatniej butelki kozaka a tu pach i siedzi moja postać zgięta wpół jak karton pod ścianą jakby czekał na lewatywą, naprawdę słąbe...
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Wilk w 13 Sie 2011, 19:39

Koledzy ja w CS nie grałem ale w SOC miałem zakończenie z tym chologramem(duchem) z programu świadomość-Z.
i mówił on że:
-Padłeś ofiarą błędu,dostałeś zadanie zabicia samego siebie.
Więc może to trochę będzie dziwne co powiem ale,jeżeli mówicie że w zakończeniu z CS zostali ci ludzie w monolitowców przerobieni to może monolici to ci agenci są i przecież ludzie z programu świadomośc-Z pracowali z naukowcami,nad Noosferą.
Mozę to taka tylko spekulacja ale jak dla mnie to daje do myślenia
Jesteśmy Stalkerzy.Jesteśmy Legionem.Nie przebaczamy.Nie zapominamy.Oczekujcie nas

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek kopiowanie przekładanie na języki również mechaniczny,wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy I właściciela praw autorskich.

Gdy na horyzoncie pojawiły się grzyby atomowe, wiedzieliśmy, że to się dobrze nie skończy.
Awatar użytkownika
Wilk
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 27 Sie 2007, 13:30
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:07
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez winterElite w 22 Sie 2011, 12:10

Rozbroiło mnie zakończenie można chyba oczekiwać czegoś więcej po kilkunastu godzinach grania :soviet:
Mnie to nie obchodzi ja wole biszkopty...
Awatar użytkownika
winterElite
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 18 Sie 2011, 14:44
Ostatnio był: 17 Lut 2013, 13:08
Miejscowość: Spójrz za okno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Upiór w 17 Wrz 2011, 14:29

A wg. mnie zakończenie było dobre i wyczerpujące temat, wszystko się układa w sensowną całość - oczywiście, jeśli ktoś zwraca uwagę na wszystkie, nawet drobne smaczki. Wtargnięcie na teren Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej sił nienależących do projektu ś-z wywołało Emisję(tak samo, jak na samym początku wtargnięcie grupy Striełoka spowodowało serię Emisji trwającą aż do ostatniego etapu). Wszyscy oberwali tą Emisją(i część przeżyła - na tej podstawie można sądzić, że albo Emisja działa słabiej w okolicy Serca Czarnobyla, albo jest tam nastawiona na ogłuszenie, albo Świadomość wywołała inny rodzaj Emisji, by pozyskać ludzi do projektu - i to ostatnie jest chyba najbardziej prawdopodobne, bo Emisja też nie uderzyła od razu, dopiero wtedy, kiedy Striełok stracił ochronę), potem widzimy, jak Świadomość robi reszcie pranie mózgu. Jak wiemy, nie robi to ze stalkerów monoliciarzy, tylko coś w rodzaju tajnych agentów, którzy wykonują powierzone im przez Ś-Z zadania, często nieświadomie. Stąd - Striełok musi zginąć(bo był w Sarkofagu, a Monolit nie odpuszcza), ale misja zabicia go zostaje przez przypadek przyznana właśnie Striełokowi. Fail, bo w głowę sobie nie strzeli ;D Co dzieje się dalej ze Striełokiem, wiemy już z ShoC.
Odnośnie Szramy - on też został przerobiony na agenta, ergo - wciąż był najemnikiem. Prawdopodobnie jego misją miało być wyeliminowanie Kła(który razem ze Striełokiem i Duchem był w Sarkofagu). Kieł, jak wiadomo z ShoC, ginie zastrzelony z Wintara, przez najemnika z blizną. Kto miał Wintara i bliznę na twarzy? Szrama ;D Kieł więc przybrał temperaturę pokojową(z punktu widzenia chronologii) gdzieś na początku ShoC, kiedy Naznaczony jeszcze nie zaczął odkrywać swojej tożsamości. Po prostu każdy wykonywał swoją misję - Striełok zabicia Striełoka(paranoja), Szrama polował na Kła i go upolował.
Tak czy siak, Emisje cichną, ponieważ wszyscy, którzy naruszali spokój Centrum albo nie żyją, albo są agentami. Ponowne wtargnięcie do CEJ powoduje kolejne Emisje. Kiedy Striełok niszczy projekt Świadomość-Z, Emisje występują dziko, bo nikt ich nie kontroluje. Potem była operacja Tor Wodny i resztę wiemy z CoP, tutaj przedstawiam powiązania między zakończeniem CS i fabułą ShoC.

@Wilk - ci stalkerzy nie zostali przerobieni w monolitowców ;D to coś w stylu agentów, ale działających nieświadomie. Naznaczony też nie wiedział, czemu ma zabić Striełoka ;D poza tym Monoliciarze nie wahali się odstrzelić mu głowy, kiedy za blisko podszedł. Wniosek - nie był z Monolitu, tylko współpracował ze Świadomością, nawet o tym nie wiedząc ;D

Lebiediew wg. mnie działał na własną rękę, poza Świadomością-Z, bo w przeciwnym wypadku wiedziałby nieco więcej o Emisjach. Poza tym, członkowie Monolitu i Świadomości nie giną w Emisjach, a Lebiediew prawdopodobnie zmarł. Ale na pewno był kimś ważnym w samym Projekcie oraz laboratoriach klasy X, możliwe jednak, że uciekł by działać na własną rękę, zgodnie z własnymi poglądami. A w Laboratorium X-8 wisi na tablicy korkowej jego zdjęcie ;D podpisane, żeby nie było wątpliwości.

Słyszeliście o teorii mówiącej, że Szrama został Charonem - liderem Monolitu w czasach ShoC? Chodzi mniej więcej o to, że przerobili go na Monoliciarza, a nie agenta, a ze względu na doświadczenie bojowe i sprawowanie został obrany liderem. Świadczyć o tym ma m.in. używany przez Charona Wintar, którego używał też Szrama. Co o tym sądzicie? Wg. mnie to bzdura, ponieważ nikt by nie mówił wtedy, że to najemnik ze szramą zabił Kła, tylko że zrobił to monoliciarz.
"Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono" - Jacek Kaczmarski, "Stalker"

Za ten post Upiór otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja, Ric.
Awatar użytkownika
Upiór
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 02 Sie 2011, 23:40
Ostatnio był: 22 Lut 2013, 13:46
Miejscowość: Ghost Town
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 14

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez kis104 w 25 Wrz 2011, 15:33

#Diegtiarov :
Nic nie trzeba było zgadywać tylko uważnie grać, fakt że i tak niektóre rzeczy niedokładnie opowiedziałem, lub coś zmieszałem, ale dzięki, że mnie poprawiacie, dzięki czemu łatwo możemy przedstawić "na papierze" całą fabułę Stalkerów.
#Wilk :
To już było dawno poruszane, że Monolitańczycy (:D) to po prostu opętani ludzie którzy niby mieli chronić Spełniacza Życzeń, a tak naprawdę chronili Świadomość-Z, o której nikt nie wiedział.
#Ilja :
Co do niektórych to się zgadzam, ale przy niektórych dalej utrzymuje swoje;
te które masz rację na 100% : 5,6,9,12,14,21
te które możesz mieć, ale dalej uważam, że ja mam ;D : 7 (co do 8 to mam wrażenie, że same GSC się pogubiło :D),20
te które raczej nie masz ;): 19 (niby fakt, że mógłby uznać za pretekst gonienie striełoka, a tak naprawdę chciałby go tylko zatrzymać przed odkryciem ś-z, ale pomyśl sobie że mieszkając na haiti znasz gościa przez kogo występują trzęsienia ziemi... zabiłbyś go?
Ale ogólnie dzięki za zainteresowanie ;D
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Ric w 15 Paź 2011, 18:20

Widzę, że cała interpretacja została już dokonana, więc wiele nowego nie dodam.

Ale na pewno mogę podzielić się wrażeniami. A są one złe... Grr... Końcówka była straszna. Nie dość, że skrypty, nie dość że naciągane, nie dość, że ostatnią misję dało się przejść stojąc w miejscu (!!!), to jeszcze nie dawało to frajdy. Przechodzisz grę, nadchodzi znikąd emisja, pojawia się durny filmik i WTF... "to już koniec?", myślisz sobie. Nie... Nie, ta gra nie powinna się tak skończyć. Rozumiem, że ze względu na to, iż to był prequel, nie dostaliśmy możliwościowy wyboru zakończenia, ale i tak po końcówkach gier spodziewam się czegoś wielkiego, jakiegoś suspensu przed nim, a potem rozstrzygnięcia. A nie "Hej, Szrama, znalazłem tu taki śmieszny karabin Gaussa, nie wiem co to, ale weź postrzelaj se do Strieloka, o tam sobie biega...". :facepalm:
"Gówno chodzi ulicami" Szrama
Awatar użytkownika
Ric
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 26 Gru 2010, 17:15
Ostatnio był: 25 Sty 2015, 15:03
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 34

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez SkullDagger w 15 Paź 2011, 21:25

Fakt, mogli to lepiej zrobic, np. taka wymiana ognia z nim, a na końcu wbiegł by np. do tunelu i go zawalił czy cós. sam nie wiem, ale inaczej mogli :)
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez kis104 w 16 Paź 2011, 22:43

SkullDagger napisał(a):Fakt, mogli to lepiej zrobic, np. taka wymiana ognia z nim, a na końcu wbiegł by np. do tunelu i go zawalił czy cós. sam nie wiem, ale inaczej mogli :)


Pierwsza pogoń za nim się tak zakończyła właśnie :facepalm:

Uwagi moderatora:

No co Ty powisz, poza tym nie cytuj ostatniej wypowiedzi w całości.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez franki w w 06 Sty 2012, 18:42

dla mnie zakończenie jest debilne :facepalm: po zdjęciu ochrony striełoka jest emisja i koniec i jakiś filmik gdzie są
rózne ciała w tym striełok
jak pomogłem to chyba nie pożałujesz kozaczka :)
franki w
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 01 Sie 2011, 18:28
Ostatnio był: 07 Sty 2012, 16:01
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -8

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Junx w 06 Sty 2012, 18:49

Jak nie grałeś lub nie czytałeś, to CN dzieje się przed SoC, czyli koniec CN i jednocześnie to początek SoC.

PS. Ja tam nic w tym "głupiego" nie widzę.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości