Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez tidius1 w 10 Gru 2008, 14:08

Witam! Prosto z mostu: Może znaleźliście w S.T.A.L.K.E.R.ze (CS) jakieś ciekawostki? Jeśli tak, opiszcie to tutaj. Najlepiej, jakby były Screeny itd.

Ja dosłownie wczoraj na coś wpadłem, ale nie byłem w stanie tego udokumentować (F12 nie działał, po zrobieniu Print Sc. do Painta nie dało się nic wkleić).

Więc tak:

Dotarłem do Fabryki (Agroprom chyba, nie?) i miałem zniszczyć tego Mutanta, co to duchy "wystrzeliwuje". Oczywiście, miałem tylko zwykłego "gnata", karabin bez amunicji, żadnego pancerza ciekawego, ani nic. Może mógłbym pendrivem w niego rzucić... No nic. Spostrzegłem niedaleko, koło tych zbiorników ze szlamem coś w stylu apteczki samochodowej. W tej skrzyneczce były chyba losowo zamieszczone przedmioty (po wczytaniu save było coś innego). W chwili, o której chcę Wam opowiedzieć, znalazłem tam pigułki na promieniowanie i bandaże. Dalej nie miałem szans, bo "zbyt wysoki poziom promieniowania" mnie wykańczał, więc pobiegłem dalej i znalazłem skrzynki. Rozłupałem je wszystkie nożem, ale były puste. W końcu Mutant mnie zlokalizował, trzy razy sieknął mnie swoimi duszkami i umarłem. W chwili, gdy Szrama całkowicie upadł na ziemię, plansza jakby się zmieniła! Moim oczom ukazały się jakby kartony, odwrócone spodem do dołu, jeden na drugim. Widniał na nich napis "noSUN", a nad napisem (tzn. pod, bo kartony były odwrócone...) obrazek słońca wzięty w kółeczko i przekreślony. To wyglądało, jakby to było propagowanie końca świata, albo co... W momencie, gdy zobaczyłem te kartony (były na całej przestrzeni ekranu), chwilę na nie popatrzyłem, wcisnąłem F12 i Print Sc na wszelki wypadek. Niestety... F12 chyba nie działa, gdy bohater jest martwy, a Pr. Sc. w ogóle w S.T.A.L.K.E.R.ze nie działa... Jeśli komuś się to też przytrafiło, niech zapoda screena ;) Inne smaczki też mile widziane, nara!

Za ten post tidius1 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Strielokdzielny.
tidius1
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 09 Gru 2008, 18:34
Ostatnio był: 03 Maj 2009, 04:20
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Michu w 10 Gru 2008, 14:23

Te kartony to nic innego, jak .. no właśnie nie umiem tego opisać, ale dużo jest tego pod mapą, i za różnymi nie dostępnymi miejscami, określają one pewnie promienie światła itp... To zwykła część tworzonej gry, po prostu wpadłeś akurat tak, że je zobaczyłeś. Żaden easteregg to nie jest, wystarczy wpisać w konsoli "demo_record blabla" i wlecieć kamerą w podłoże, będzie trochę tych "Nosunów" ;)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Medium w 10 Gru 2008, 14:46

Raczej bym kilka opisał przypadków specyficznego poczucia humoru twórców gry.

1. Bar w bazie Czystego Nieba na ścianie pewien znak drogowy, który jednoznacznie wskazuje, do czego stalkerom bar służy.
2. Kamizelka Czystego Nieba ma taśmy mocujące zgodne ze standardem molle, chociaż ani jednego modułu nie można odszukać ani tym bardziej przyczepić.
3. Podczas strzelania na strzelnicy, prowadzący ten przybytek zabiera nam naszą broń i zawsze w rękach trzyma to z naszego ekwipunku, co zadaje najsilniejsze obrażenia, miałem kiedyś w ekwipunku RPG, naprawdę zabawnie wyglądał, bo gdyby użył tego nie tylko ja bym zginął, on również.

Na razie tyle pamiętam, ale gdy grałem widziałem tego więcej. Nie wspomnę oczywiście o nowych dowcipach w tym o tym z niemodną szminką.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez tidius1 w 10 Gru 2008, 14:56

Co do teorii o kartonach, nie mogę się zgodzić.

Michu napisał(a):określają one pewnie promienie światła itp... To zwykła część tworzonej gry


Hmm, jeśli to w 100% potwierdzone, to ok, ale wątpię, żeby kartony pod teksturami określały jakoś padanie promieni słonecznych. Chociaż można to zinterpretować tak, że na teksturę, pod którymi te "kartony" są, światło nie pada, ale to zbyt dziwne xD Może to nie Easter Egg, ale ciekawostka :P

Co do humoru twórców, to wystarczy posiedzieć przez chwilę w bazie "Wolności" :D Widać, że mają coś z Hipisów.
tidius1
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 09 Gru 2008, 18:34
Ostatnio był: 03 Maj 2009, 04:20
Kozaki: 1

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Darth ReX w 10 Gru 2008, 16:55

Widzę, że mało wiesz o tworzeniu gry. Zawsze światło definiuje się sześcianami, a każdy z sześcianów ma określony zasięg. Można to świetnie zauważyć podczas tworzenia poziomu w TES Construction Set, samodzielnie się to wstawia.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Vaniol w 10 Gru 2008, 16:58

To jest używane po to żeby gra lepiej chodziła. Jak tworzyłem mapkę do CSS'a to także używało się tekstur widocznych jedynie w edytorze. Gdyby tak promienie np. padały pod mapę to muliło by jeszcze bardziej grę mimo że Ty byś tego nie widział. Żaden easter egg a już tym bardziej nie koniec świata :D
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez tidius1 w 10 Gru 2008, 17:37

Więc tam, gdzie pudła, tam nie ma światła? Czyli tak, jak mniej więcej pisałem ciut wyżej :D Ok, to znacie jeszcze jakieś "Jaja"?
tidius1
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 09 Gru 2008, 18:34
Ostatnio był: 03 Maj 2009, 04:20
Kozaki: 1

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez fidi w 23 Gru 2008, 17:35

Dotyczy smaczków :Szopa u Aszota - na zdrowie
Image
Miałem za ciężki plecak, wysypałem kozaki, jak wróciłem za jakiś czas , to zobaczyłem powyższy widok :D
fidi
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:48
Ostatnio był: 17 Mar 2009, 20:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Stachu22 w 27 Sty 2009, 22:07

A propo print screena to też to zauważyłem :D wiele razy chciałem zrobić ładną fotke a tu nic :( :D

Ponieważ zdjęcia zapisywane są w folderze "screenshots". - F360

- - -

Dzięki hehe to już wiem czemu :D

Nie rób double-postów! - F360
Nożyczki, klej... I voila...! -C17

Za ten post Stachu22 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Macieksuper.
Stachu22
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 27 Sty 2009, 21:34
Ostatnio był: 05 Lut 2010, 21:41
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez AveQueen w 10 Lut 2009, 13:30

tidius1 napisał(a):Witam! Prosto z mostu: Może znaleźliście w S.T.A.L.K.E.R.ze (CS) jakieś ciekawostki? Jeśli tak, opiszcie to tutaj. Najlepiej, jakby były Screeny itd.

Ja dosłownie wczoraj na coś wpadłem, ale nie byłem w stanie tego udokumentować (F12 nie działał, po zrobieniu Print Sc. do Painta nie dało się nic wkleić).

Więc tak:

Dotarłem do Fabryki (Agroprom chyba, nie?) i miałem zniszczyć tego Mutanta, co to duchy "wystrzeliwuje". Oczywiście, miałem tylko zwykłego "gnata", karabin bez amunicji, żadnego pancerza ciekawego, ani nic. Może mógłbym pendrivem w niego rzucić... No nic. Spostrzegłem niedaleko, koło tych zbiorników ze szlamem coś w stylu apteczki samochodowej. W tej skrzyneczce były chyba losowo zamieszczone przedmioty (po wczytaniu save było coś innego). W chwili, o której chcę Wam opowiedzieć, znalazłem tam pigułki na promieniowanie i bandaże. Dalej nie miałem szans, bo "zbyt wysoki poziom promieniowania" mnie wykańczał, więc pobiegłem dalej i znalazłem skrzynki. Rozłupałem je wszystkie nożem, ale były puste. W końcu Mutant mnie zlokalizował, trzy razy sieknął mnie swoimi duszkami i umarłem. W chwili, gdy Szrama całkowicie upadł na ziemię, plansza jakby się zmieniła! Moim oczom ukazały się jakby kartony, odwrócone spodem do dołu, jeden na drugim. Widniał na nich napis "noSUN", a nad napisem (tzn. pod, bo kartony były odwrócone...) obrazek słońca wzięty w kółeczko i przekreślony. To wyglądało, jakby to było propagowanie końca świata, albo co... W momencie, gdy zobaczyłem te kartony (były na całej przestrzeni ekranu), chwilę na nie popatrzyłem, wcisnąłem F12 i Print Sc na wszelki wypadek. Niestety... F12 chyba nie działa, gdy bohater jest martwy, a Pr. Sc. w ogóle w S.T.A.L.K.E.R.ze nie działa... Jeśli komuś się to też przytrafiło, niech zapoda screena ;) Inne smaczki też mile widziane, nara!





W warrocku jak się na czitach gra, jest możliwość przebywania pod planszą, to samo się zrobiło na skraju mapy W Cieniu Czarnobyla gdy do kompleksu w jantarze szedłem od strony śmigłowca. Czy to nie tekstury?
Moje strony:
http://www.queenrock.bloog.pl - wszystko o legendzie rocka
http://www.avequeen.flog.pl - moja zabawa z Corelem
Awatar użytkownika
AveQueen
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 09 Lut 2009, 21:55
Ostatnio był: 10 Lut 2009, 16:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez ffhero w 25 Lut 2009, 17:45

Coś innego:Sprzedałem Saharowowi RKM i ma go teraz w rękach.
---------------------------------------------------------------------------------------
Czy to jest temat do gadania o noSunie?
ffhero
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 11 Sty 2009, 11:04
Ostatnio był: 04 Sie 2011, 22:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez STA1KERpl w 17 Kwi 2009, 20:34

Niestety prt scr u mnie też nie pyka w cs'ie... Ale nic- gdy dopiero zaczalem przygode z cs'em (łłło jak to dawno temu było...), polazlem do (a raczej na...) wysypiska. Na poczatku lokacji (od strony kordonu) niemal natychmiast dostalem informacjie, ze na oboz napadna wrogowie bla bla. Poczekalem, przyszly pijawki. Wtedy nie mialem super arma, a pijawki pamietam z soc'a jako piekelne sukinsyny, wiec ze strachu wspialem sie z moim obrzynem na dach ciezarowki. Strzelilem w jedna z nich, a one jak zachipnotyzowane zaczely biec na mnie, nie patrzac na moich kolegow stalkerow. Zrobily sie nagle widzialne, i... Wyglodalo to tak, jakby pijawki umarly na skutek rombniecia sie na chwile silnika fizycznego czy co to moglo byc, i zaczely martwe masowo sie mnozyc i wystrzeliwac na wszystkie strony! I to z taka predkoscia, ze spadlem z ciezarowki jakies 10 m dalej, gdy jedna we mnie pi*dla. Jak zrobilo sie tych pijawek ze 100, nagle znikly, i zostaly normalne (tzn tylko 3) trupy pijawek... Aha- jeszcze zawiesily mi sie npc i nie moglem sie przez chwile ruszac, mimo ze bron "bujala" mi sie nieco w lapie (animacja szramy dzialala). Czym to moglo byc spowodowane?
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość