Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Pangia w 18 Lut 2014, 21:16

Dumpsteross napisał(a):jak znalazłem się w okolicy tej bramy do czerwonego lasu za strefą wczytywania oczywiście jak byśmy normalnie szli. w pewnym momencie jak zrobiłem krok wczytywanie, wylądowałem w agropromie ale za ogrodzeniem tym co ogranicza nas jak gramy kolejny krok dolina mroku, kolejny krok jantar, krok i kordon a potem zginąłem bo emisja nadeszła :/

To to jest właśnie to miejsce. Może wyrzucić cię albo na wzgórzu snajperów w Czerwonym Lesie (czyli to, gdzie było mówione), albo na północy Magazynów Wojskowych, albo właśnie na obrzeżach Agropromu, albo podobno nawet na Wysypisku.
Swoją drogą, kiedyś gdy normalnie użyłem przejścia do Agropromu, to mnie wyrzuciło właśnie za siatkę okalającą mapę. Zabiła mnie wtedy emisja, ale do dziś nie wiem, co odwaliło grze, że takie coś zrobiło :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Dumpsteross w 18 Lut 2014, 21:39

No to teraz wszystko jasne. Ok oto kolejna ciekawostka:
Nie ma chyba nikogo kto nie lubi G36c (Gp37). Oto jak go zdobyłem zdażyło się to TYLKO RAZ jak grałem. Nie pamiętam czy z patchem 1.5.10 czy 09. Na magazynach wojskowych poszedłem do stalkera który był z ekipą w miejscu gdzie w cieniu czarnobyla przechodziło się do czerwonego lasu zapytałem ,,w czym mogę pomóc" on zlecił mi dostarczenie artefaktu płomień który był zlokalizowany we wiosce tej z pijawkami przy ciele żołnierza w jednej z chat. Kiedy mu go dostarczyłem on wręczył mi w zamian karabin Gp37. Ale przy kolejnych kampaniach już więcej tego zadania mi nie zlecił. Podobno to zależy od rangi. Wie ktoś na ten temat coś?
Awatar użytkownika
Dumpsteross
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Lut 2014, 15:50
Ostatnio był: 07 Cze 2015, 13:52
Miejscowość: Poznań/Zona/Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Pangia w 18 Lut 2014, 21:50

Wydaje mi się, że to zadanie się dostaje, jak nie zrobisz zadań pobocznych z innych lokacji. Może to i ma związek z rangą, bo też tylko raz mi się zdarzyło dostać to zadanie.
Ale i tak AKS wymiata.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Krzyk19 w 18 Lut 2014, 23:48

Ja zawsze wykonywałam wszystkie tego typu zlecenia. Na honor Najemnika! Zawsze dostawałem od stalkerów z magazynów wojskowych ten karabin. Mogłeś go nie dostać, bo te same zlecenia np. na przyniesienie Płomienia można przyjąć od Wolności, Powinności lub Stalkerów w Czerwonym Lesie i magazynach.

AKS wymiata, ale w wiosce nowicjuszy.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Pangia w 19 Lut 2014, 15:05

Krzyk19 napisał(a):Ja zawsze wykonywałam wszystkie tego typu zlecenia. Na honor Najemnika! Zawsze dostawałem od stalkerów z magazynów wojskowych ten karabin.

A więc gender nawet tutaj dotarło…
AKS wymiata, ale w wiosce nowicjuszy.

Zależy od gry. W Czystym Niebie po ulepszeniu pod celność śmiało wystarcza do końca gry, w Cieniu Czarnobyla ma za słabą celność. Ale Abakan jest już wystarczający, a jego snajperska wersja to już całkiem cudo. 70% kondycji i dalej wchodziły headshoty żołnierzom Monolitu w Elektrowni. Aż sobie chyba znowu zagram w Stalkera.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez PainChiller w 18 Maj 2014, 12:55

Kiedyś rozpakowując Gamedata znalazłem pliki Map (Dead city, dark escape) warzyły one prawe tyle co reszta (Yantar, kordon)
po za tym znalazłem dialogi i misje z Dead city, a jeszcze ciekawsze że na PDA mamy zarys tych map.
prawdopodobnie mapy te istnieją w grze ale to "martwe (śpiące?) pliki

ciekawe czy grzebiąc w plikach gry dałoby się je przywrócić łącznie z dialogami i misjami?
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Iwaszka w 18 Maj 2014, 13:02

PainChiller napisał(a):ciekawe czy grzebiąc w plikach gry dałoby się je przywrócić łącznie z dialogami i misjami?

Po co skoro masz moda Lost Alpha ;p
Zresztą mapy do LA były brane z buildów a nie z SoC - więc podejrzewam, że tamte pliki są martwe i nie kompletne - takie flaki po rozpruciu oryginalnej koncepcji Stalkera.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez PainChiller w 19 Maj 2014, 15:55

sory za offtop ale zawsze(może nie zawsze) zastanawiało mnie dlaczego zamiast TEGO(Lost alpha)
dostaliśmy to...(Shoc) :(

wielu z nas twierdzi że lost alpha jest 100 razy lepsza od orginału. smutne :(
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Iwaszka w 19 Maj 2014, 18:01

Skoro już zadałeś to pytanie - to kończąc OT mogę tylko polecić Ci przeczytać na główniej wszystko co w zakładce Oblivion Lost - masz tam historie powstawania SoC oraz wyjaśnienia czemu zrezygnowano z wyciętych rzeczy.

http://stalker.pl/oblivion-lost/
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Szagart w 26 Maj 2014, 22:14

Można to chyba uznać za smaczek lub ciekawostkę. Chciałem tu przytoczyć opis artefaktu "Oko" w opisie jest, że Stalkerzy noszą go gdyż przynosi szczęście. Co o tym sądzicie? Wpływa to przykładowo na częstość znajdowania artefaktów a może przeciwnicy mają trudności w trafieniu nas? A może to tylko zwykły opis? Co sądzicie?
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Pangia w 26 Maj 2014, 22:18

Zwykły opis, noszenie przy sobie Oka nie daje żadnych dodatkowych korzyści.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez xKrukx w 20 Sie 2014, 16:15

Pewnego razu szedłem po czerwonym lesie i jak dotarłem do wraku czołgu, przy którym jest ta anomalia przestrzenna na mini-mapce zauważyłem jakieś zwłoki więc poszedłem je sprawdzić, ku mojemu zdziwieniu jeden z nich nazywał się Ojciec Walerian i tak samo też wyglądał. A jak wróciłem do Kordonu on dalej był na miejscu. :E
xKrukx
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 20 Sie 2014, 15:14
Ostatnio był: 26 Wrz 2015, 16:14
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości