Clear sky sie zacina ;|

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez Boomerr w 17 Sty 2011, 10:58

ja mam podobny problem, na W7 x32 tnie sie jak cholera, ustawiam na srednich, przy rozdzielczosci 1280x1024 chyba i tnie jak diabli. an XP nie było z tym problemu, chodziło na wysokich ustawieniach.
Komputer jaki posiadam to
CPU intel core 2 duo e8400 3ghz
radeon HD4870 512ram
dysk 4gb
plyta ASUS p5e

sterowniki najnowsze do karty graficznej,

Pod XP działało na dosc wysokich ustawienia, a tu chodzi płynie przy 1024x768. a chciałbym chociaz na 1280x1024
macie moze jakies przepisy na to cos co sie dzieje...????
Boomerr
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 17 Sty 2011, 10:48
Ostatnio był: 09 Kwi 2011, 17:30
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez diego3006 w 17 Sty 2011, 16:41

Po pierwsze to podaj ile masz RAM i pamiętaj nie ma co porównywać wymagań systemu XP do 7
:

Image
Awatar użytkownika
diego3006
Stalker

Posty: 177
Dołączenie: 19 Gru 2009, 18:18
Ostatnio był: 09 Lis 2014, 19:47
Miejscowość: Pacanowo
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 29

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez Boomerr w 19 Sty 2011, 15:09

No tak nie podałem ile mam ramu przepraszam
4gb ddr2

próbowałem wczoraj kilku kombinacji z grafika i na kazdej nie działa płynnie.
moze ma to malo wspolnego z tym forum, ale zainstaluje jeszcze Wiedzmina, a on mi działał pod XP na fullu. i jesli na W7 nie pojdzie na maxie to znaczy ze cos z systemem jest.

Niby jest w W7 dx11, i wg mnie powinno to smigac jak trzeba, a nie sie zacinac

próbowałem tez uruchomic to w trybie zgodnosci z XP ale wyskakuje mi jakiś błąd, co konkretnie to podam jak bede mial dostep do kompa z grami.

Nie chciałbym wracac na XP ale chyba bede zmuszony, bo na nim gry działały bez zarzutów.

------------------------------

Poradziłem sobie z problemem braku płynnej pracy STALKERA
w Menu, zmienilem ustawienia RENDER na te opcje z DX10 i wszystkie problemy z płynnoscią zniknęły. do tego mam zainstalowany patch ten z koncówka 10. wtedy możemy opcje zaawansowane ustawic na full, i nie powinno byc problemów, zalezy od karty graficznej.

proponuję zrobic to samo, jesli śa jakies problemu pod W7. gdyby ktos potrzebował pomocy w tej sprawie pisac na priv. postaram sie codziennie wchodzi na forum. i jesli bede potrafił to pomoc w tej sprawie

Uwagi moderatora:

Edytuj posty
Boomerr
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 17 Sty 2011, 10:48
Ostatnio był: 09 Kwi 2011, 17:30
Kozaki: 0

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez TomekMajster95 w 18 Kwi 2015, 11:57

Witam, też mam taki sam kłopot ale wcześniej przed zainstalowaniem patcha wszystko dobrze chodziło na full detalach. Dopiero jak wgrałem patcha to gra zaczęła się ciąć niemiłosiernie. Nie wiem o co chodzi pomocy!

Dodam jeszcze że zmniejszałem detale ale to nie pomaga znaczy pomaga tylko częściowo ale dalej gra NIE chodzi płynnie.
TomekMajster95
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 18 Kwi 2015, 11:51
Ostatnio był: 19 Kwi 2015, 11:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez Kalashnikov w 18 Kwi 2015, 13:48

@up, Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej? Ile masz ramu (i jaki to ram)? Ogólnie podaj parametry komputera.
"Poradziłem sobie z problemem braku płynnej pracy STALKERA
w Menu, zmienilem ustawienia RENDER na te opcje z DX10 i wszystkie problemy z płynnoscią zniknęły. do tego mam zainstalowany patch ten z koncówka 10. wtedy możemy opcje zaawansowane ustawic na full, i nie powinno byc problemów, zalezy od karty graficznej." ---> Ten sposób u Ciebie też nie działa Tomku?
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez TomekMajster95 w 18 Kwi 2015, 17:17

Zrobiłem tak i dalej to samo. Sterowników to raczej nie mam.
Może od razu podam dane techniczne komputera:
Procesor: Dual Core CPU E5300
RAM: 2 GB
Karta Graficzna: Nvidia GeForce GT 220

Edycja
Zainstalowałem sterowniki i jest lepiej a na minimalnych nawet dobrze chodzi. Nie rozumiem tego bez patchy śmigało mi elegancko na full detalach. Teraz mało że nie śmiga na full detalach to jeszcze dźwięki, szczególnie głos lektora są cichsze i ledwie je słychać, dodatkowo przeciwnicy strzelają z laserową precyzją z większych odległości to tak ma jest czy jak?
TomekMajster95
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 18 Kwi 2015, 11:51
Ostatnio był: 19 Kwi 2015, 11:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez Mito w 18 Kwi 2015, 23:48

Przełącz oświetlenie na statyczne i zjedź detale na minimum, powyłączaj także m.in. antyaliasing i inne bajery. Tak właściwie to może lepiej suwaki daj na maksa w lewo i wszystko powyłączaj, a potem dopiero zacznij włączać "najpotrzebniejsze" z ustawień graficznych. Mógłbyś także zmienić rozdzielczość na niższą, ale pasującą do Twojego monitora.
Tu nie ma właściwie co się dziwić - jak już zostało wcześniej w tym temacie napisane, CS jest najbardziej wymagającym Stalkerem ze wszystkich. A w patchach zostało jeszcze dorzucone kilka silnie obciążających kartę graficzną opcji (np. oświetlenie rozszerzone dynamiczne). Ja na Radeonie HD 5770 grałem na pełnym dynamicznym... Ale co to za granie, gdy gra nie trzyma nawet stabilnych kilkunastu FPS? Znaczy, nie było aż tak źle, ale gra chodziła przeważnie poniżej tych 30 FPS i dość mocno muliła... A HD 5770 jest kilkukrotnie wydajniejszy od GT 220.
Poza tym, na tym sprzęcie raczej więcej niż minimalne wycisnąć się raczej nie da...

A sterowniki na pewno najnowsze i skąd?

...to jeszcze dźwięki, szczególnie głos lektora są cichsze i ledwie je słychać...

Możesz sobie głośność dźwięków dostosować w opcjach. A jeżeli chodzi o lektora, to do pudełkowej wersji gry dołączano najnowszy patch i właśnie fix na zbyt cichy głos lektora ;) A jeśli nie masz tej płyty/masz grę z innego źródła (nie wnikam) to proszę poszukać na Internetach "Stalker Czyste Niebo audio fix". Znajdzie się.

...dodatkowo przeciwnicy strzelają z laserową precyzją z większych odległości to tak ma jest czy jak?

Zmniejsz poziom trudności/chowaj się za przeszkodami i ciesz się, że nie grasz w Misery :suchar:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez TomekMajster95 w 19 Kwi 2015, 11:10

Ustawiłem na minimum wszystkie ustawienia i gra nawet dobrze chodzi. Co do sterowników to ściągałem ze strony oficjalnej Nvidia. Dźwięk miałem już ustawiony na full a głos lektora jest cichy. Mam wersję pudełkową, gdzie można znaleźć ten patch poprawiający dźwięk?
TomekMajster95
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 18 Kwi 2015, 11:51
Ostatnio był: 19 Kwi 2015, 11:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Clear sky sie zacina ;|

Postprzez Mito w 19 Kwi 2015, 14:02

U mnie było to na płycie dodatkowej, ale jakbyś takowej nie miał to > google.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości