Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Eleventh w 22 Gru 2011, 17:42

Witam przyszłych bandziorów! :)

Serdczenie zapraszam do przeczytania poradnika dzięki, któremu :
- Poznasz szczegółową drogę jak dołączyć do bandytów.
- Dowiesz się jak będą wyglądały stosunki z innymi frakcjami.
- Zobaczysz jakie możesz wykonywać zadania dla innych frakcji, a jakich nie możesz.
- Na końcu poradnika znajdziesz zbiór pytań i odpowiedzi zawartych w spoilerze.
- Na mapie przedstawionej poniżej będziesz mógł zobaczyć miejsca w którym obozują bandyci.

Mapa z legendą :
http://up.oblivionlost.pl/images/870242 ... 977794.jpg
*Każdy punkt w tekście jest powiązany z punktem na mapie.*

Bagna :
Jest to lokacja w której mamy pierwszy kontakt z odłamem bandytów, a mianowicie z Renegatami. Skupiają się oni na konfilkcie i utrudnianiu życia ludziom z frakcji Czystego Nieba. Ich eleminacja nie powoduje zmiany nastawienia bandytów z Wysypiska.

Kordon :
Sprawa tutaj wygląda trochę inaczej... W tej lokacji jest grupa bandytów, która jest oznaczona jako wróg. Na dodatek są oni nam zleceni do zadania "Zabij grupę bandytów", które zleca nam handlarz w neutralnej bazie Samotników. Więc czy możemy ich zabić ? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ są nastawieni wrogo. Kolejną taką sytuacją jest gdy Wilk zleca nam misję "Uratuj brata Wilka". Sprawa w tym przypadku wygląda tak samo jak poprzednio - możemy ich zabić. Jednak w przypadku gdy będą nastawieni neutralnie odradzam zabijanie bandziorów w tym miejscu. Grupy bandytów są oznaczone na mapie cyframi 1 i 2.
Poniżej znajduję się link na, którym są przedstawione ich obozowiska :
http://up.oblivionlost.pl/images/458786 ... 275703.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/206804 ... 226556.jpg

Wysypisko :
Stało się ! Jesteśmy na ich terenie na, którym przechadzają się nasi przyszli przyjaciele.
Niestety, powitanie nie jest najlepsze, bo bandyci nas okradają z pieniędzy.
http://up.oblivionlost.pl/images/913448 ... 778589.jpg
Musimy pamiętać, że nie możemy do nich otwierać ognia pod żadnym pozorem. Pomimo tego są pewne sposoby by uniknąć kradzieży :
1. Ucieczka : Podczas gdy bandyci mówią byśmy zostali na miejscu, możemy uciec ale jak ? Wystarczy, że uciekniemy w jedną z bezpiecznych dróg, które są pokazane na mapie zielonymi strzałkami. Przed próbą ucieczki od potencjalnych złodzieji proponuje zapoznać się w jakich miejscach znajdują się grupy przeciwników.
2. Kolejną opcją jest najlepsze rozwiązanie ale nie zależy już od nas. Mianowicie mowa o tym, że obszar przy przejściu z Kordonu na Wysypisko jest kontrolowany przez Stalkerów lub inne przyjaźnie nastawione frakcje.

Później gdy już skończymy zajmować się głównym wątkiem fabularnym musimy pójść do bazy bandytów w której Joga (przywódca) zleci nam misję.

1.Pierwszym zadaniem jest wyeleminowanie Stringov'a.
Przed zabiciem tej osoby warto z nią porozmawiać. Dlaczego? Podczas rozmowy stalker się domyśla, że chcemy go zabić i chce nas przekupić podając nam współrzędne schowka wzamian za życie. Niestety zaraz po zakończeniu rozmowy musimy go zabić jeśli chcemy dojść do bandytów. Stringov na mapie jest oznaczony literą A. Poniżej podaje zrzut ekranu podczas rozmowy i widok z jego schowka.
http://up.oblivionlost.pl/images/750802 ... 098206.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/706932 ... 990936.jpg
2. Zaraz po wykonaniu poprzedniego zadania dostajemy informacje, że musimy zabić grupę kopaczy znajdujących się niedaleko od Pchliego Targu. Grupa na mapie jest oznaczona literą
B.
3. Ostatnim zadaniem jest przeprowadzenie ataku na Pchli Targ. Musimy zabić znajdujących się tam Samotników. Joga awansuje nas na poddowódcę i przydziela nam mały oddział, który znajduje się obok silosów. Obaszar ataku jest oznaczony na mapie literą C.
Po przeprowadzeniu szturmu idziemy do Zęba odebrać nagrode za nasze zadanie i możemy iść do Jogi by zwiększył nasze wynagrodzenie.
http://up.oblivionlost.pl/images/267725 ... 305544.jpg
Przy okazji z rozmawiając z nim możemy się zapytać czy przyłączy nas do jego frakcji. Odpowiedź jest negatywna:
http://up.oblivionlost.pl/images/855625 ... 839971.jpg
Dołączyć do bandytów możemy dopiero po wykonaniu misji z Lewusem na Jantarze!

Dolina Mroku :
Wujek Jar ma dla nas zadanie by przyjść do niego około 23 w nocy i byśmy sprawdzili co się stało z jego przyjacielem. Następnie po wykonaniu tej misji pojawia się nowe zlecenie u Gandzi, który prosi nas byśmy sprawdzili budynek opuszczonej stacji paliw. Obszar ten jest oznaczony numerem 3 na mapie.
Gdy wchodzimy do budynku okazuje się, że są to bandyci, co zrobić ? Możemy ich zabić zaraz po tym jak zaczną do nas strzelać. Ich koledzy z Wysypiska się nie pogniewają, ponieważ nie widzą tego. Jeśli zadanie te postanowimy wykonać po przyłączeniu się do bandziorów to stanie się niemożliwe do wykonania, bo staną się neutralni.
http://up.oblivionlost.pl/images/005838 ... 357873.jpg

Wyspisko - powrót :
Kiedy wyruszamy za Kłem, bandyci ponownie nas okradają. Chcąc odzyskać nasz sprzęt jesteśmy zmuszeni ich zabić ale czy możemy ? Tak pod warunkiem, że nie widzą tego inne osoby. Kolejny sposób jest trochę inny jeśli bandyci nie są oznaczeni jako wróg to możemy zwyczajnie podejść do skrzyni i zabrać nasze fanty. Jeśli nie możemy odzyskać naszych fantów to polecam przed kradzieżą schować rzeczy w schowku na Pchlim Targu - jest to obszar na mapie oznaczony literą C. Natomiast schowek bandytów jest oznaczony numerem 4. Poniżej podaje zrzuty ekranu pokazujące schowek na Pchlim Targu oraz obozowisko naszych oprawców.
http://up.oblivionlost.pl/images/882244 ... 854815.jpg
http://up.oblivionlost.pl/images/006920 ... 880894.jpg
Następnie gdy musimy przedostać się do Agropromu musimy przejść przed obszar kontrolowany przed bandytów. Co zrobić ? Możemy dać się okraść lub uciec. Zielona strzałka na mapie przy przejściu do Agropromu pokazuje najłatwiejszą drogę ucieczki.

Instytut Badawczy "Agroprom" :
Tutaj spotykamy bandytów w podziemiach ale nastawienie ich może być różne w moim przypadku było to neutralne. Jednak jeśli są wrogo nastawieni to możemy ich zabić.
http://up.oblivionlost.pl/images/054470 ... 778673.jpg
Po wyjściu z podziemi bandyci występują również w dwóch miejscach, które są oznaczone numerem 6 i 7 na mapie. Przywódca Samotników w Agropromie zleca nam ich zabić ale nie możemy tego zrobić, jeśli chcemy dołączyć do bandytów. Musimy też pamiętać by nie zabijać bandytów w innych miejscach jeśli są oznaczeni kolorem żółtym - neutralny.

Po zakończeniu głównego wątka fabularnego w Agropromie musimy iść nad jezioro Jantar by wykonać misję z Lewusem. Następnie wracamy na Wysypisko i udajemy się do bazy bandytów, a dokładniej do Jogi i pytamy się czy możemy dołączyć do niego. Odpowiedź jest oczywista :
http://up.oblivionlost.pl/images/601384 ... 520674.jpg
W nagrodę za przyłączenie do bandytów dostajemy :
http://up.oblivionlost.pl/images/828502 ... 661056.jpg
Potem już rozpoczynamy walkę z Samotnikami i ludźmi z Powinności.
Nagrodą za wyeleminowanie Samotników dostajemy :
- 30 000 rubli
- GP 37
- Granatnik Bulldog 6 i 6 pocisków do tej broni
- Pociski do strzelby (strzałkowe) 60 sztuk
- Amunicje 5,56 mm 240 sztuk
- 2 granaty typu : RDG- 5
Myślę, że warto zajrzeć co się kryje w skrzyni za tymi kratami :
http://up.oblivionlost.pl/images/489316 ... 281436.jpg
Mianowicie są w niej fanty, a dokładniej dwa średniej jakości artefakty.

Stosunki z innymi frakcjami po przyłączeniu się do bandytów :
- Czyste niebo - neutralny/ przyjaciel
- Renegaci - neutralny
- Samotnicy - wróg
- Wojsko - wróg
- Wolność - neutralny/ przyjaciel
- Powinnośc - wróg
- Naukowcy - neutralni
- Najemnicy - neutralni
- Monolit - wróg

WAŻNE !
Poniżej w spoilerze znajdują się przykładowe pytania i odpowiedzi, które odnoszą się do poradnika.

:

P: Czy otwarcie ognia w frakcje nastawione przyjaźnie lub neutralnie spowoduje, że bandyci zmienią nastawienie na lepsze ?
Odp: Nie.

P: Jak mogę zdobyć przychylność bandytów ?
Odp: Musisz wykonać zadania, które zleca Ci Joga.

P: Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie przychylności bandziorów ?
Odp: Nie.

P: Jak będzie wyglądać gra po przyłączeniu się do bandytów ?
Odp: Dołączenie do nich jest w pewnym stopniu zwiększeniem poziomu trudności i komfortu grania. W Czerwonym lesie jest pokaźna ilość oddziałów Powinności, która będzie chciała pozbawić Cię głowy. Powyżej napisałem jak będą wyglądać kontakty z innymi frakcjami.

P: Mam inną wersję niż ty. Czy dołączenie do bandytów nie sprawi mi problemu ?
Odp: Myślę, że nie. Chociaż nie mam stu procentowej gwarnacji.

P: Czy podczas całego procescu dołączania do bandytów grałeś na jakimś modzie ?
Odp: Tak, grałem ale nie ingeruje on w fabułe oraz w system A-Life. (Jest to "Random Mod by Michu") - Dzięki !

P: Co się stanie z zadaniami od innych frakcji gdy dołącze do bandytów ? Znikną ?
Odp: Nie znikną ale nie będziemy ich w stanie wykonać z powodu braku dostępu do odpowiednich NPC.

P: Gdy już będe należał do bandytów i będe chciał wykonać zadanie od Wujka Jara w Dolinie Morku to jak będą bandyci do mnie nastawieni ?
Odp: Będą neutralnie i misja będzie nie możliwa do wykonania. Chyba, że ich zabijesz.

P: Czy da się odzyskać pieniądze z których zostałem okradziony po powrocie na Wysypisko z Doliny Mroku ?
Odp: Nie.

P: Czy możemy wyeleminować ludzi z Powinności tak jak w przypadku Samotników i dostaniemy nagrodę?
Odp: Tak możemy ale nie dostaniemy wynagrodzenia.

P: Czy mogę wcześniej dołączyć do bandytów niż po wykonaniu misji nad jeziorem Jantar?
Odp: Tak, można dołączyć do bandytów już po zrealizowaniu wątka fabularnego w Instytucie Badawczym "Agroprom" ale nie wykonamy wtedy misji nad Jantarem i utkniemy. Przez co będziemy zmuszeni do ładowania poprzednich zapisów i korekcji naszego błędu.

P: Chciało Ci się ?
Odp: Tak.


Podczas powsatwania poradnika użyto :
- Random Mod By Michu
- Map Zone Big (Mapa zony) S.T.A.L.K.E.R Clear Sky by Gilgamesh_Uruk

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA :
- Pijawol - Pomoc w zlokalizowaniu błędu podczas powstawania poradnika.
- Realkriss - Korekcja drobnych błędów w tekście.
- mayer99 - Drobna korekcja błędu w tekście.

Myślę, że to by było na tyle. Jeśli ktoś zauważy jakiś błąd w tekscie to proszę napisać dam kozakach i umieszcze w podziękowaniach. Mam nadzieje, że mój poradnik przyda się osobie w potrzebie. :)
Ostatnio edytowany przez Eleventh 31 Gru 2011, 10:45, edytowano w sumie 7 razy

Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Reklamy Google

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez mayer99 w 22 Gru 2011, 18:06

Fajnie to opisałeś, ale do bandytów można przyłączyć się już nieco wcześniej, mianowicie po zalaniu podziemi w Agropromie. Czytałem gdzieś jednak, że uniemożliwia to skończenie gry, bo stalkerzy w Jantarze współpracujący z prof. Sacharowem są wtedy też wrogo nastawieni i klęczy nam wątek główny. Można to w pewien sposób obejść dołączając później do wolności - tak zrobiłęm grając ostatnio a stalkerzy byli nastawieni neutralnie. Fajny dialog ma miejsce przy rozmowie z szefem wolności, kiedy oznajmiamy o swoim akcesie przyłączenia do nich; mówi coś w stylu: "Słyszałem, że jesteś członkiem bandytów i musisz wystąpić od Yogi i jego wesołej gromadki.... " ;)

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Eleventh.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Eleventh w 22 Gru 2011, 18:11

Dziękuje za zwrócenie uwagi. Pomimo tego wiedziałem, że można wcześniej dołączyć do bandziorów ale postanowiłem o tym nie pisać, bo mogło to spowodować, że ktoś popełni błąd i dołączy do nich wcześniej. Następnie by miał pretensje, że jest trochę niepoprawnie to napisane. :)
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Pijawol w 23 Gru 2011, 13:00

No... Widzę, że bardzo fajnie Ci to wyszło. Leci :wódka:

Za ten post Pijawol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Eleventh.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Bodziniak w 20 Mar 2012, 16:49

Karabin w schowku w anomalii który możemy zabrać jako wynagrodzenie to mam rozumieć GP37?
Leci koazak :D :wódka:
Awatar użytkownika
Bodziniak
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 06 Kwi 2011, 19:03
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 03:49
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Eleventh w 20 Mar 2012, 20:05

Niestety... Nie jest to karabin GP 37. Jest to ulepszony pistolet, a dokładniej Kora-919. Oczywiście jeśli to jest mowa o schowku, o którym powiadamia nas Joga.
Dziękuję za kozaka. :)
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez pan kozaq w 19 Sie 2012, 18:12

Informację o tym schowku możemy otrzymać także od jednego z samotników po uratowaniu ich z rąk bandytów na cmentarzu maszyn. Ale poradnik zrobiony profesionalnie. Łap :wódka:



P.S ale wódki nazbierasz :D
EDIT: Sorki za mały odkop.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Kamasz Stalker w 19 Sie 2012, 18:36

Dzięki za poradnik! Naprawdę przydatny i bardzo fajny! Masz kozaka ode mnie :)

P.S: Chociaż jak czytałem w Poradniku Sovieta ( viewtopic.php?p=47079#p47079 ) to była mowa o bandytach ( patrz punkt: "4 INNE" i w podrozdział 4.2 ).

Pozdrawiam ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Ss0nmTHcMA
War...war in the Zone a Never Ending...

Kamasz Stalker
Wygnany z Zony

Posty: 49
Dołączenie: 10 Sie 2012, 15:49
Ostatnio był: 22 Sie 2012, 07:28
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Eleventh w 19 Sie 2012, 20:00

Tak zgadza się, jest tam mowa o bandytach. Natomiast ja postanowiłem napisać ten poradnik by gracze mieli świadomość i mogli stworzyć taką "barierę", która pozwoli im zadecydować czy mogą jeszcze wyeliminować bandziorów, czy już to by mogło być za wiele. Pamiętajmy zawsze o tym, że jest możliwość cofnięcia do starszego zapisu, który pozwoli nam wprowadzić korektę w naszych działaniach.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez karp w 17 Lis 2012, 22:15

Mam takie pytanie - dołączyłam do bandytów (na Wysypisku, po powrocie z Jantaru i wykonaniu misji z Lewusem) i teraz chodzę z jednego końca Wysypiska na drugi i w kółko bronię atakowanych posterunków. Czy to do tego sprowadza się posługa u bandytów (i czy można z nimi wyjść poza Wysypisko)? Bo szczerze mówiąc, to już mi się to bieganie nudzi :) Dzięki za odpowiedź,.
Awatar użytkownika
karp
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 17 Paź 2012, 20:42
Ostatnio była: 22 Sie 2013, 16:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Witka w 19 Lis 2012, 10:11

dzięki wsumie zastanawiałem się jak do niej dołonczyć bo trudno u nich być bo z każdym mają kose ale za to jak się nimi dobrze dowodzi mogą mieć pancerze takiej klasy jak powinność a bronie jak wolność :)
było piękne niebo aż chciało się żyć w roku 2014 myślałem że tak będzie bez końca jednak godzine wcześniej syreny przeciw bombowe zabrzmiały nad miastem jednak to nie była wojna to była zona ona piękna zabójcza niepokonana . Teraz żyjemy w metrach w opuszczonych domach i tunelach walczymy z wojskowymi którym odbiła chęć władzy a z bandytami którzy rabują i napadają zabijąją bezbronnych ludzi którzy chcieli tylko spokoju.to my brygada 413 na czele której stoji nasz wódz Witka.
Awatar użytkownika
Witka
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 18 Lis 2012, 16:32
Ostatnio był: 11 Mar 2013, 16:54
Miejscowość: bunkier naukowców . Jupiter
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -1

Re: Jak dołączyć do frakcji bandytów? - Poradnik

Postprzez Eleventh w 19 Lis 2012, 16:29

@Karp myślę, że da się iść z nimi dalej ale osobiście nigdy nie grałem zbyt wiele z bandytami w wojnach frakcji i nie wiem jak mogą się oni zachować. Myślę, że można wygrać wojnę bandytami, ponieważ nie bez powodu są nagrody za zniszczenie Samotników. :)
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości